Jump to content

İBLİS NEDEN İSYAN ETTİ?

Recommended Posts

8 saat önce, karamsarhuman yazdı:

ben eskiden satanisttim,  gerçek  satanizmi öğrenmek mi istiyorsun? 1 soru hariç! kafana takılan soruların tamamı uydurmadır.

satanistlerin meditasyonla işi olmaz. 

ruhani satanizmde şeytan yoktur, baphomet vardır. ve baphomet kötü tanrıdır. 

senin anladığın satanizm dindir.. melek lüsifırdır. 

lusifır aynı zamanda hem melek hemde şeytandır.

satanizm 2 ye ayrılır.

dinsel satanizm 

ruhani satanizm.

dinsel  satanizmde  lüsifır figürü yaratılmış bir melektir.

ama benim inancımdaki satanizmde baphomet vardır... tanrıdır.. yaratandır.. 

bu kısım gerçekten doğrudur, Gene Sözde uzaylılar gelip insanları kandırmışlar.Sahte tanrılar(allah yehova vb ) icat etmişler.

insanları modrnleştiren onlara  çoklu tanrı ianncını aşılayanlarda , diğer güneş sistemlerinde halen yaşıyan 

farklı ırklardır..... eğer bu türler bu dünyaya on binlerce yıl önce gelmemiş olsayd. şimdi hala 

hayvanlar gibi yani kabileler gibi yaşıyor olucaktık...

https://spirituelsatanizm.org/

Satanistlerin meditasyonla işi olmaz diyorsun ama bu sayfada  satanistlerin her gün  yapmaları gereken meditasyon ve ritueller anlatılıyor.
Birde  bu sözde  uzaylıların dini ne?
Müslümanlara göre uzaylı denilen varlıklarda cinlermiş.Yani şeytanın çocukları.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

14 dakika önce, bf1942 yazdı:

https://spirituelsatanizm.org/

Satanistlerin meditasyonla işi olmaz diyorsun ama bu sayfada  satanistlerin her gün  yapmaları gereken meditasyon ve ritueller anlatılıyor.
Birde  bu sözde  uzaylıların dini ne?
Müslümanlara göre uzaylı denilen varlıklarda cinlermiş.Yani şeytanın çocukları.

bana göre onlar dinsel satanistler yaratılmış  bir varlığa  tapıyorlar bırak eğlensinler, ama benim bahsettiğim satanizm

oldukça farklıdır..

tam olarak öğrenmek istediğin nedir? gerçek satanizmmi? yoksa dinsel bir ritüel olan  hristiyanların meleği lüsifıra tapanlarmı? 

benim eski tanrım tanıştirim, bakma kötü olduguna oldukça gururlu ve kibirlidir.. 

ona inananlara saygı duyar.

Baphomet, günümüz dünyasında henüz çözülememiş bir semboldür. Birçok araştırma yapılmasına rağmen henüz kesin bir sonuca varılamamıştır. Genel olarak ise araştırmacılar, bunu Tapınakçılar ile alakalı bir anagram olduğu kanısına varmıştır.Bu konuyla ilgili en bilinen yargı ise şudur: 14. yüzyılda Katolik Kilisesi’ nde aforoza uğrayan Tapınakçıların itaat ettiği kötü tanrının görsel sembölüdür. 

baphometin en belirgin lakabı, uzaylılarında tanrısı olduğu iddialarıdır.

Image result for baphomet

,

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah hem kalbi hem dili bilir

cennete melekler cinler Allahtan bir şey saklayamaz 

fıtratı ne ise onu söyler

misal  bedenimiz kalbimiz cam gibi olsa ne düşünsek orda görünse yalan söyleyemezsin söylesen zaten görünecek 

şeytan fıtratında olanı sergiledi

ateş nasıl ki yakma fıtratına sahib  onu alıp yatağa koysan yangın çıkar şeytanda bir nevi öyle eninde sonunda   ortamı oluştuğunda o yangın çıkacak o sızıntı olacaktı

eğer ateş hep sobada tandırda kontrol altında yanmış ise yangın çıkmaz

ama bir kıvılcımı sıçrarsa yangın oluşur

şeytan daima o fıtrattandı

ne zaman ki ademe secde emredildi kontrolden çıktı o yangına sebeb oldu Allah ta cenneten kovdu fıtratı gereği ateş nar olan cehenneme layık ve oraya girecek

zira cehennem bir nevi kontrol altına alınmış ateştir

şeytanında bir vazifesi var kontrol altında yemek pişiren ateş gibi

insanları olgunlaştırır ona uyan da yangına sebeb olur yanar

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, nogodbutAllah said:

misal  bedenimiz kalbimiz cam gibi olsa ne düşünsek orda görünse yalan söyleyemezsin söylesen zaten görünecek 

ateş nasıl ki yakma fıtratına sahib  onu alıp yatağa koysan yangın çıkar şeytanda bir nevi öyle eninde sonunda   ortamı oluştuğunda o yangın çıkacak o sızıntı olacaktı

ne zaman ki ademe secde emredildi kontrolden çıktı o yangına sebeb oldu Allah ta cenneten kovdu fıtratı gereği ateş nar olan cehenneme layık ve oraya girecek

Bu fıtrat dediğin zımbırtı Allah'ın verdiği bir şey değil mi? Allah'ın verdiği fıtrata göre davranan bir varlığı habire suçlamak, bu fıtratı vereni kutsamak nasıl bir salaklıktır?

Bu dinciler teorik olarak Şeytan'ı Allah'ın yarattı diyorlar ama iş pratiğe gelince sanki Şeytan ayrı, bağımsız bir varlıkmış gibi düşünüyorlar.

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, karamsarhuman said:

bu kadar uzun yazıcağına azıcık mantıklı bir şeyler yazsaydınya, bu yazdıklarını bende yazardım, hiç şüphen olmasın, seninle farklı bir şeyler düşünmek istemiyorum, aniballa aynı şeyleri düşünmeyi çok isterdim, ama gerçekler buna izin vermiyor.

milyonlarca yıldan bahsetmek yanlış olur düşüncesindesin, ve atheist olduğunu düşünüyorsan san vericeğim kaynagı okumanı

şiddetle tavsiye ederim. ilk primat  içn sayın anibal 60.000 yıllık bir süreçten bahsediyor.. ama evrimciler anibal 

gibi düşünmüyor ne yazıkkı.

ilk dişi primat 9.7 milyon yıl önce yaşamış fosil kayıtları oldugu iddia ediliyor.

ilk primatın 10 milyon yıl önce oldugunadair fosil kayıtları  var ise , o zaman bu süreç oldukça eskiye 

dayanıcaktır. neden 60.000 yıl , bir yerlerde okudun , öyle değilimi? 

okudun akademık makaleler 10. milyon yıllık bir süreçten bahsetmiş olsaydı,sende 60.000 yerine

10 milyon yıllık süreçten bahsedicektın haksızmıyım? 

açıkçası neyin gerçek neyin sahte oldugu karışmış durumda, çeşitli iddialar, var. 

primat süreçleri çok daha eski dönemlerede dayanıyor  olabilr, benim iddiamın senın iddiandan tek farkı .

fosil kayıtlarının olmayışı ve senaryonun farklı bir versiyonu oluşudur hepsi bu.. 

tabikisorgulamak zorundayım, iç güdülerim buna oldukça müsaittir. 

yanlış anlama aziz dostum anibal seni severim bilirsin, bir kere senin mantıgın çürük  bir kere.

60.000 primat süreci var ise nasıl oluyorda?primat sonrası ilk dönem  olan.  İlk homo cinsi canlılar günümüzden yaklaşık 2.8 milyon yıl önce Afrika'da ortaya çıkıyor ??

madem şempanze ve homo türlerinın atası primatlar . primatları ilk başlangıcını nasıl 60.000 sıgdırdın, hayret doğrusu..

benim makalemde bir yazı yazmıştım ilk primatlar 55. milyon yıl önce olduğunu iddai etmiştim .

ve halada öyle düşünüyorum.. 

milyonlarca süreç içerisinde eger evrimleşme dogru olsaydı.. günümüzde bazı türlerin nesli tükenmış olucaktı.. 

açıkça belirtmiştim primatların tüm maymu orangutan ve şempanze türlerini kapsadıgını fakat insan dnasını nasıl oluştugunu halen bununla ilgilii ara geçişlerin olmadıgını savunmuştum ve halada öyle düşünüyorum.. 

sayın anibal milyonlarca yıllık evrimleşme sürecinde 60.000 yıllık bir zamanda modern insan oluştugu ne malum?

bununla ilgilii bir , gerçekçi argüman veya gerçekçi bir makaleniz varmı? görmek isterım.. 

https://www.sozcu.com.tr/2017/teknoloji/97-milyon-yillik-primat-disi-fosili-insanlik-tarihini-yeniden-yazabilir-2059326/

Tam bir salak olduğunu söylemiştik di mi?

Primat olmakla, insan olmak aynı şey mi? Kızını şu yakışıklıya verir miydin:

640px-Riesengalagos_in_Selous_2.jpg

Gelmişin daha primat ne, insan ne, haberin yok sayıklıyorsun oradan...

Bir de, okumasını öğren geri zekalı. Modern insanın ortaya çıkışı, 300 bin yıl kadar öncesine gider. Velakin bu insanlar bir şekilde kırılmış, yok olmaya yaklaşmış, 60 bin yıl kadar önce kalan bir kaç bin kişiden tekrar yayılmıştır. Diyoruz, neyin ne odluğundan haberin yok, sayıklıyorsun oradan boyuna.

Bari otur şuradan oku, biraz bir şeyler öğren, şapşal:

https://www.wikiwand.com/en/Timeline_of_human_prehistory

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, karamsarhuman said:

sayın anibal yanlış yazmısım , bu yüzden tekrar alıntı yapıcam, 60.000 yerine sizin iddiannız olan 30.000 bini varsayalım . 300. 000 

oldugu  ne malum? evrimleşme bu kadar uzunmu sürüyor? diyelimki sürüyor bununla ilgili bana ne göstericeksiniz? 

55 milyon yıl önce primatların  ve daha sonraki  süreçte  diğer ortak ataların eşleşmesi, sonucunda, çıkan homoların ilk modern insan olan nenadertal süreçleri milyonlarca yıl sürdüğünü nerden biliyoruz? 

net bir tanımlama varmı? 

ilk modern nenadertal kabileler, 300.00 0yıl. önce başlamı ise,

ilk primatların 55. milyon yıl önce ve dahada eskiye dayandığını varsayarsak aradaki 54. milyon yıllık süreç çok uzun değilmidir? bu 54 milyon yıllık süreç neye göre hesaplanıyor? 

54 milyon yıllık süreçte , benim iddiamın olmadıgı ne malum? 

insanlık tarihini 30.000 yıla sıgdırmanızda  hiç mantıklı gelmedi bana kusura bakma ama

bana göre  ilk insanların varoluşları çok daha eskiye dayanıyor tahmınım 775 milyon yıl öncesıdır.... 

evrime iannıyorum primat  türlerinin orangutan şempanze ve maymun halen günümüzde yaşıyor görüyoruz bu türleri, ama insanın evrimi hiç mantıklı değil düşünebilen bir hayvan varmı? örnegın şempanze 

düşünebilrmi? insan ortak dnası % 98 uyumlu ama düşünemiyor.. ilginç değilmi?  aslında düşünene hayvan şunu demek istiyor . bir insan düşünebiliyorsa bir şempanzede düşünmek zorundadır.... evrimin mantıgı bu ..

Cahilsin ama bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmaktan hiç geri kalmıyorsun.

DNA diye birşey var ya hani, o turşu kurmaya yaramıyor, başka işlere de yarıyor, bilir miydin? DNA üizerinde, ne zaman ortaya çıktığın falan hesaplanabilir, ama senin aklın buna pek ermez. 

Öyle bir salak laf ediyorsun ki, 775 milyon yıl öncesi falan. O zamanlar daha omurgalı bir canlı, hatta doğru dürüst çok hücreli bir canlı bile yok, resmen sallıyorsun böyle.

İlk primatlar, ilk insanlar değildir. Primat olmakla, insan falan olmazsın. İlk primatlar 70 milyon yıl sene önce vardı derken, onları bugün görsen fare diye süpürge kovalayacağın gerçeği değişmez. Dilersen, zürafalar hala nedne aya gidemiyor diye bir de onu düşün, ha? Zira, o ilk primatlar, bugünkü zürafanın da ortak atalarından. 

Evrimin nasıl işlediğini falan bilmiyor, boş boş sayıklıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
On 20.07.2019 at 12:56, Düşünen Hayvan said:

Ben seni göt etmek niyetiyle yazmamıştım ama sen zaten öyle hissedip öyle cevap verip savunma yapmışsın.  

Evet bazı hastalıklar tıp bilimi nedeniyle taşınır. Hayvanlar hasta yavrularını doğaya terkeder ama insanlar hasta bile olsa onu yaşatıp çoğaltmaya uğraşır. Bu yüzden de genetik hastalıklar nesilden nesile geçerler.  Böbrek yetmezliği doğal ortamında seni evllik çağına ulaştırmaz. İlaçlar ve birikim ile sen bunu öteleyip çocuk sahibi olabilirsin. Sonunda çocuğun da bu geni taşır.  ve bunu tedavi edecem derken başka bir yerin bozulur.

Kullanılmayan organ diye birşey yok. Elin var ama kullanmıyorsun... Varsa kullanırsın yoksa kullanmazsın. Var olanı kullanmazsan da başa işlevi üstlenir.   Boş konuşan sensin. Sanki milyon yıllık süreci görmüşte burada sallıyorsun.  

Madem iddialısın bu konuda şuna cevap ver. Hayvanlar insanlardan daha kötü yaşamı daha uzun yıllardan beri yaşıyorlar. Ama hiçbiri medeniyrt kurmak için tarıma geçiş yapmıyor. Yılanlar kurbağa ve fare çiftliği kurmuyor, inekler de tarla ekmiyorlar..  

Neden?  

Şunu da ekliyorum. Öküzler birlik olsa bütün insanları yok edebilir güce sahip. Ama hiç niyetleri yok. Bu yüzden öküzlük yapmak diye bir tabir var.

Safi gerzeksin.

Körelmiş organ, nedir, ne değildir ondan bile haberin yok. Aklına gele gele anca, apandisit geliyor, onun da ne olduğundan gene haberin yok. Bak bakalım, bu ne:

The muscles connected to the ears of a human do not develop enough to have the same mobility allowed to monkeys. Arrows show the vestigial structure called Darwin's tubercle.

Kala kala iki memeye kalmışsın, ötekiler nerde, hiç düşündün mü? Ha, bazılarının 3, 4 memesi gene çıkıyor, lili allen'in üç memesi var mesela, neden, hiç düşündün mü?

Kiviler ve devekuşlarının kanatları ne iş, hiç aklına geldi mi dönüp bakmak? Palmaris longus, nedir ne iştir, hiç duydun mu?

Eğer kullanmazsan, o ellerin yok olacaktır, hiç şüphen olmasın, tıpkı yılanlarınkiler gibi.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

teizm çok mantıklı, değilmi? yahudi bir allah kitap indiriyor.

ibranice konuşuyor.daha sonra bu dilleri unutuyor. hristiyanlara kitap indiriyor. aramice konuışmaya başlıyor.

en sonundada araplara bir kitap indiriyor . ve arapça konuşuyor. ve sonra peygamberler diyorki son kitap benim diğerlerine iannmayın. hadi anladık. bu numarayı ,3- 5 kişi yer. ama 2 milyar hristiyan ve 1 milyar müslüman yermi arkadaş?

insanlar bu kadar salak değildir. işin aslı şu , kutsal oldugu kitapları anlıyarak okusalar. kitabı hiç okumayan insanlar çogunlukta..sadece 1 ayeti okusalar .. ne kadar ? kitabı anlamadıklarının farkına varıcaklar...

şu 3 ayeti anlıyarak okursanız ve hala imanlı isenız .

sorun tanrılarda değil sizin aklınızdadır. gerçekten.

1: tevrat ayeti.son kitap. tevrattır. tevrat asla tahrif olmuyacaktır.

2: son kitap incildir. asla tahrif olmuyacaktır.

3: son kitap islamdır. asla tahrif olmuyacaktır.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Safi gerzeksin.

Körelmiş organ, nedir, ne değildir ondan bile haberin yok. Aklına gele gele anca, apandisit geliyor, onun da ne olduğundan gene haberin yok. Bak bakalım, bu ne:

The muscles connected to the ears of a human do not develop enough to have the same mobility allowed to monkeys. Arrows show the vestigial structure called Darwin's tubercle.

Kala kala iki memeye kalmışsın, ötekiler nerde, hiç düşündün mü? Ha, bazılarının 3, 4 memesi gene çıkıyor, lili allen'in üç memesi var mesela, neden, hiç düşündün mü?

Kiviler ve devekuşlarının kanatları ne iş, hiç aklına geldi mi dönüp bakmak? Palmaris longus, nedir ne iştir, hiç duydun mu?

Eğer kullanmazsan, o ellerin yok olacaktır, hiç şüphen olmasın, tıpkı yılanlarınkiler gibi.

Palmaris longus.. bilegine fleksiyon işine yarıyor bu  (gel hareketi denebilir) yaptiran kas organı bu.. .bu organın neresi körelmiş? sayın anibal,sizde ölçülü  atın biraz.sonuçta kasta bir organ değilmidir? apandisit örnegini ben verdim düşünen hayvanı eleştirmeyiniz.

apandisit gerçekten körelmiş organdır..bunun tartışması olmaz..extra kulak kasları konusunda haklısınız.. sayın anibal 

bazen ölçüsüz atıyorsunuz, farketmedim  sanma,verdiğiniz örneklemlerin bazıları hatalıdır.... kulak kasıyla gözdeki körelmış göz perdesi ile palmaris longus aynı şeymi? yani körfelmiş bbir palmaris longus, 

nasıl olurda? gel hareketine yön veren kas organı olabilr. yapmayın lütfen.. ucuz hipotezler üretmeyinniz...

ayrıca bir anektodda bulunalım, tüylerin ürpermesini körelmiş organa baglı olan tüyler yani kıllar oldugunu düşünenelere diyorumki,, o tüyler kaslara baglı olarak çalışır.. yani bilnçli çalışır. üşüdüğümüzde

tüylerimiz dike ndiken olur. serleşir buna yapan kaslardır.. bu kaslar kör değildir. bilinçlidir. 

kör bir organ çöptür, bir işe yaramaz, sizin iddia ettiğiniz bir kaç kör organın bir işe yaradığı açıkça 

biliniyor.

Tüylerin ürpermesi

Sitelerde Paylaş
59 minutes ago, karamsarhuman said:

Palmaris longus.. bilegine fleksiyon işine yarıyor bu  (gel hareketi denebilir) yaptiran kas organı bu.. .bu organın neresi körelmiş? sayın anibal,sizde ölçülü  atın biraz.sonuçta kasta bir organ değilmidir? apandisit örnegini ben verdim düşünen hayvanı eleştirmeyiniz.

apandisit gerçekten körelmiş organdır..bunun tartışması olmaz..extra kulak kasları konusunda haklısınız.. sayın anibal 

bazen ölçüsüz atıyorsunuz, farketmedim  sanma,verdiğiniz örneklemlerin bazıları hatalıdır.... kulak kasıyla gözdeki körelmış göz perdesi ile palmaris longus aynı şeymi? yani körfelmiş bbir palmaris longus, 

nasıl olurda? gel hareketine yön veren kas organı olabilr. yapmayın lütfen.. ucuz hipotezler üretmeyinniz...

ayrıca bir anektodda bulunalım, tüylerin ürpermesini körelmiş organa baglı olan tüyler yani kıllar oldugunu düşünenelere diyorumki,, o tüyler kaslara baglı olarak çalışır.. yani bilnçli çalışır. üşüdüğümüzde

tüylerimiz dike ndiken olur. serleşir buna yapan kaslardır.. bu kaslar kör değildir. bilinçlidir. 

kör bir organ çöptür, bir işe yaramaz, sizin iddia ettiğiniz bir kaç kör organın bir işe yaradığı açıkça 

biliniyor.

Tüylerin ürpermesi

İşte götün var, uyduruyorsun olayı gene..

O kasın kaç kişide hiç olmadığından mesela, haberin var mı? Dahası, o kasın hiç bir fonksiyonu da yoktur.

Gerzek, tüyler diken diken olunca, hangi halt işine yarıyor, hiç düşündün mü? 

Hiç bir bok bildiğin falan yok. Otur önce bir şurdan öğren mesela, neler sayıkladığını:

https://www.wikiwand.com/en/Palmaris_longus_muscle

Sitelerde Paylaş
On 20.07.2019 at 12:10, Düşünen Hayvan said:

@karamsarhuman bunu sorgulamakta. İnsanın yaşadığı Aynı ve hatta daha kötü hayatı hayvanlar da geçirmiş ama insan olamamış.

Bu genetik birşey ve asla ayıklanmıyor.

karamsarhuman evrime göre bugünkü maymunların da insanlaşıp soyunun tükenmesi gerektiğini zanneden bir troll. Samimi ama troll. Samimi troll.

Senin de aynı kafa yapısına sahip ona eşdeğer bir "şey" olduğun kabulü ile şunu sormak lazım:

Sizin kafaya göre şimdi bu evrim var ya, ha işte ona göre dünyada ne kadar canlı varsa tek hücrelilerinden tut, bitkisine aslanına kadar, hepsi evrimleşip insan ya da ona benzer düşünebilen bir şey olmalı, dünya tamamiylen insan ya da ona eşdeğer seviyede düşünebilen canlılardan oluşmalıydı öyle mi? Sizin anladığınız bu yani evrimden? 

:0_80cbc_37a71a73_L: (Ben baştan gülüyorum)

On 20.07.2019 at 12:56, Düşünen Hayvan said:

Madem iddialısın bu konuda şuna cevap ver. Hayvanlar insanlardan daha kötü yaşamı daha uzun yıllardan beri yaşıyorlar. Ama hiçbiri medeniyrt kurmak için tarıma geçiş yapmıyor. Yılanlar kurbağa ve fare çiftliği kurmuyor, inekler de tarla ekmiyorlar..  

Neden?  

Madem iddialısın ya hakikaten sen cevap ver şuna, neden öyle olmuyor? Normalde bu ineklerin falan da tarım yapması gerek değil mi, neden yapmıyor bunlar? Ya da yapacak seviyeye gelmiyorlar? 

Forumdaki dinsizlerin şu halini görünce, dincilere fazla yüklenip de haksızlık ettiğimizi anlamaya başladım..Cahilliğin en kötü tarafı bu olsa gerek. Ya da en kötü versiyonu. Kendi cahilliğinin farkına varamamak, bu konuda bir içgörü sahibi olamamak. Adamın cahilliği, cahil olduğunu görmesini de engelliyor.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Safi gerzeksin.

Ulan salak peki maymundan nasıl evrilmişiz de kuyruğumuz körelmiş. Kuyruksuz maymunlar da var. Onlar kullanmadıkları için kuyruksuz mu kalmışlar.  Kürksüz iken kürksüz kalmamızın sebebi nedir. Kozmetik mi?.. kutuplarda nesillerdir yasayanlar hala daha kürklenmediler. Bu saçma Sovyet deneylerine çok inanmışsın anlaşılan.

Azıcık desteksiz sallıyorsun.

Ama sen sıçmak konusunda atalarından daha iyisin.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, teflon yazdı:

karamsarhuman evrime göre bugünkü maymunların da insanlaşıp soyunun tükenmesi gerektiğini zanneden bir troll. Samimi ama troll. Samimi troll.

Senin de aynı kafa yapısına sahip ona eşdeğer bir "şey" olduğun kabulü ile şunu sormak lazım:

Sizin kafaya göre şimdi bu evrim var ya, ha işte ona göre dünyada ne kadar canlı varsa tek hücrelilerinden tut, bitkisine aslanına kadar, hepsi evrimleşip insan ya da ona benzer düşünebilen bir şey olmalı, dünya tamamiylen insan ya da ona eşdeğer seviyede düşünebilen canlılardan oluşmalıydı öyle mi? Sizin anladığınız bu yani evrimden? 

:0_80cbc_37a71a73_L: (Ben baştan gülüyorum)

Madem iddialısın ya hakikaten sen cevap ver şuna, neden öyle olmuyor? Normalde bu ineklerin falan da tarım yapması gerek değil mi, neden yapmıyor bunlar? Ya da yapacak seviyeye gelmiyorlar? 

Forumdaki dinsizlerin şu halini görünce, dincilere fazla yüklenip de haksızlık ettiğimizi anlamaya başladım..Cahilliğin en kötü tarafı bu olsa gerek. Ya da en kötü versiyonu. Kendi cahilliğinin farkına varamamak, bu konuda bir içgörü sahibi olamamak. Adamın cahilliği, cahil olduğunu görmesini de engelliyor.

Tanrılar size tecavüz ediyor da ondan olmuyor. Cevap bu.. beğenmediysen sen söyle doğrusunu.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Ulan salak peki maymundan nasıl evrilmişiz de kuyruğumuz körelmiş. Kuyruksuz maymunlar da var. Onlar kullanmadıkları için kuyruksuz mu kalmışlar.  Kürksüz iken kürksüz kalmamızın sebebi nedir. Kozmetik mi?.. kutuplarda nesillerdir yasayanlar hala daha kürklenmediler. Bu saçma Sovyet deneylerine çok inanmışsın anlaşılan.

Azıcık desteksiz sallıyorsun.

Ama sen sıçmak konusunda atalarından daha iyisin.

Ne sayıklıyon sen orda? 

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Tanrılar size tecavüz ediyor da ondan olmuyor. Cevap bu.. beğenmediysen sen söyle doğrusunu.

Demogojiyi geç cahil adam. Korkma, tırsma.

Bak bir kez daha soruyorum.

Bu soru, alttaki neden öyle olmuyor sorusunu da olumsal olarak içeriyor.

Şimdi cevap bekliyoruz.

Sizin evrimden anladığınız bu mu?

Sizin evrimden anladığınız, beklentiniz ne ki, önünüzdekine şaşırıp da şüphe etmektesiniz...?

Cahili önce cahilliğiyle yüzleştirmek lazım.

Sanırım cevap vermeye bu yüzden korkuyor, tırsıyorsun..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim yok diyenler, bir tanrının canlıları tasarlayarak yoktan var ettiğini, bu canlıları yerküreye eklediğini, o canlıların da yoktan birdenbire var olduğunu mu düşünüyorlar? Örnek olarak şu sivrisineklerden atıyorum 100.000 tane var olsun demiş de, o sivrisinekler birdenbire var mı olmuşlar? Şu sıtma parazitlerinden şu kadar sayıda var olsun demiş, o parazitler birdenbire var mı olmuşlar? Fillerden 10.000 tane var olsun demiş, o filler birdenbire var mı olmuşlar? Düşünsene gözünün önünde birdenbire yeni bir canlı türü bitiveriyor. Evrim yok diyorsanız, geriye bu seçenek kalıyor.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Buzul yazdı:

Evrim yok diyenler, bir tanrının canlıları tasarlayarak yoktan var ettiğini, bu canlıları yerküreye eklediğini, o canlıların da yoktan birdenbire var olduğunu mu düşünüyorlar? Örnek olarak şu sivrisineklerden atıyorum 100.000 tane var olsun demiş de, o sivrisinekler birdenbire var mı olmuşlar? Şu sıtma parazitlerinden şu kadar sayıda var olsun demiş, o parazitler birdenbire var mı olmuşlar? Fillerden 10.000 tane var olsun demiş, o filler birdenbire var mı olmuşlar? Düşünsene gözünün önünde birdenbire yeni bir canlı türü bitiveriyor. Evrim yok diyorsanız, geriye bu seçenek kalıyor.

:D

Harbiden bu şekilde düşünmeleri olası ancak mesela balinalarda bıraz sıkıntılı bir mevzuu bu.

Şimdi düşünüyorum da...

Bu durumda tanrı balinaları önce karada langırt diye yaratmış ancak ne olduysa yada balinalar ne halt yediyse, aynı tanrı(kimbilir belki de başka bir tanrı) bir süre sonra bunların tümünü bir çırpıda yok etmiş. Nihayet tanrının aklına yine ne estiyse, bu sefer langırt diye balinaları denizlerin/okyanusların içinde peydahlamış. Bunu birer birer mi, onar onar mı, yüzer yüzer mi vs. yapmış...onu bilemem gayri.

Evet; bence olmayacak iş değil.

Da...mantık devrelerinin de tümü yandı, olsun.

Dindarların fantazilerinde mantık ne arar ki?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

:D

Harbiden bu şekilde düşünmeleri olası ancak mesela balinalarda bıraz sıkıntılı bir mevzuu bu.

Şimdi düşünüyorum da...

Bu durumda tanrı balinaları önce karada langırt diye yaratmış ancak ne olduysa yada balinalar ne halt yediyse, aynı tanrı(kimbilir belki de başka bir tanrı) bir süre sonra bunların tümünü bir çırpıda yok etmiş. Nihayet tanrının aklına ne estiyse, langırt diye balinaları bu sefer denizlerin/okyanusların içinde peydahlamış.

Evet; bence olmayacak iş değil.

Da...mantık devrelerinin de tümü yandı, olsun.

Dindarların fantazilerinde mantık ne arar ki?

Evrim yok, canlılar evrimsel sürecin bir ürünü değildir diyorlarsa, geriye başka seçenek kalmıyor zaten. Tabi bizim bilmediğimiz başka bir seçenek varsa söyleyebilirler. ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...