Jump to content

Bir soru da ateistlere...

Recommended Posts

Allahu Teala Kuran'ı Kerim'de:

Ey insanlar! Size bir örnek verildi. Şimdi ona iyi kulak verin. Sizin Allah’tan başka taptıklarınız bir sinek dahi yaratamazlar, hepsi bunun için toplansalar bile. Eğer sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan kurtaramazlar. İsteyen de âciz, istenen de.

Bu ayet açık bir meydan okumadır. Sorum şu bilimadamları günün birinde sıfırdan kopyalama değil sil baştan birşey yaratabilir mi?

Arkadaşım sizin aklınıza bu yaratma inancı bi kere yerleşmiş 0 dan yaratma bu mümkün değildir hiçbir zaman sizi bizden ayıran şeylerden bi tanesi de bu işte inandığınız şeyler ama bildiğini sandığınız şeyler bilgi değil sadece inanç bunu bi türlü anlayamadınız işte sorun burda

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu durumda bile O'nu inkar ediyorsun. Kusursuz bir vücudun olsaydı kendini İlah zannederdin. Aciz olduğunu anlayamazdın.

Sizin şu Allah kusursuz bir vücudu istediği zaman öldüremez miydi? O zaman kendimizi ilah mı sanacaktık?

İlla ki yaşlanıp hastalanıp kanser olup kalp krizi geçirip mi ölmemiz gerek?

Ne gereği var yok beyin hastalığıydı yok akciğer hastalığıydı yok eklem ağrısıydı yok baş ağrısıydı yok katarakttı yok tansiyondu?

Madem istediği zaman öldürüyor, neden doğal sebepleri bekliyor bu Allah?

Neden varlığına dair en ufak delil bırakmıyor da sizin gibi pelerinli süper kahramanlar algıladığını iddia ediyor bunu?

Var olmayan birşeyin tüm gereklerini yerine getiriyor afferim sizin şu tanrınıza yahu.

Sitelerde Paylaş

Sizin şu Allah kusursuz bir vücudu istediği zaman öldüremez miydi? O zaman kendimizi ilah mı sanacaktık?

24 yaşında sapasağlam futbolcu, bir kalp krizi, veleddaaaalllllliiiiinnnn amiiiiinnn.

Sitelerde Paylaş

Ne gereği var yok beyin hastalığıydı yok akciğer hastalığıydı yok eklem ağrısıydı yok baş ağrısıydı yok katarakttı yok tansiyondu?

Madem istediği zaman öldürüyor, neden doğal sebepleri bekliyor bu Allah?

Eskiden Azrail as. ölüm vakti gelenleri direkt olarak sebepsiz ve ailesinin gözü önünde ruhunu alıyordu. Ama insanlar ölmek istemiyor ve yanındakiler de nolur onu daha alma diye yalvarıyordu. Kimisi de Azrail as. a kızıyordu. Bu yüzden Allahu Teala sebepleri yarattı ve insanların ölümünü sebeplere bağladı. En doğrusunu Allah bilir.

Sitelerde Paylaş
Bu durumda bile O'nu inkar ediyorsun. Kusursuz bir vücudun olsaydı kendini İlah zannederdin. Aciz olduğunu anlayamazdın.

alah neden gucunuyor ki ben kendimi tanrı hissetsem ne olacak ki.

çok fazla ileri gidersem bir yok OL derdi olurdum. neden allah bu kadar endini harap etmiş.

Sitelerde Paylaş
alah neden gucunuyor ki ben kendimi tanrı hissetsem ne olacak ki.

çok fazla ileri gidersem bir yok OL derdi olurdum. neden allah bu kadar endini harap etmiş.

kara kedi nerde ağaca çıktı

ağaç nerde bal ta kesti

balta nerde suya düştü

su nerde inek içti

inek nerde dağa kaçtı

dağ nerde allah yok OL dedi yok oldu

bla bla bla bla bla

Sitelerde Paylaş

Ben de senin Allah'ına meydan okuyorum...

Ben ilkel şartlar altında, yani Intel'in felan fabrikasında değil, kendi evimde bilgisayar yapabilirim. Tamam öyle QuadCore olmaz ama yine de senin Allah'ının yaratma iddiasında olduğu tüm canlılardan binlerce kez daha hızlı hesap yapar.

Hadi bakalım... Senin Allah'ın bilgisayar yapabilir mi?

(İnsan beyni bilgisayardan üstündür boku yeme, insan beynini de bilgisayarı da senden daha çok bilen benim)

Sitelerde Paylaş

neden yok ol dememiş onlara. ya cidden bu bu yukarda yazdığım tekerlemeye döndü.

bunlar dostum yıllarca arap çöllerinde işi gücü olmayıp bazı mitler uyduran arap masallarından başka birşey değil. azraile şimdi de küfür ediliyor ona kalırsa ve

en çarpıcı sorum şu: bu neden iki üç insana göre değişebiliyor ilahi ve evrensel kitap.

Sitelerde Paylaş
Ben de senin Allah'ına meydan okuyorum...

Ben ilkel şartlar altında, yani Intel'in felan fabrikasında değil, kendi evimde bilgisayar yapabilirim. Tamam öyle QuadCore olmaz ama yine de senin Allah'ının yaratma iddiasında olduğu tüm canlılardan binlerce kez daha hızlı hesap yapar.

Hadi bakalım... Senin Allah'ın bilgisayar yapabilir mi?

(İnsan beyni bilgisayardan üstündür boku yeme, insan beynini de bilgisayarı da senden daha çok bilen benim)

Benim Rabbim güneşi doğudan doğurur, hadi sen batıdan doğur da görelim.

Sitelerde Paylaş
neden yok ol dememiş onlara. ya cidden bu bu yukarda yazdığım tekerlemeye döndü.

bunlar dostum yıllarca arap çöllerinde işi gücü olmayıp bazı mitler uyduran arap masallarından başka birşey değil. azraile şimdi de küfür ediliyor ona kalırsa ve

en çarpıcı sorum şu: bu neden iki üç insana göre değişebiliyor ilahi ve evrensel kitap.

İnsanlara dine uymak zor gelince dini kendilerine uydurmaya çalışıyorlar da bu yüzden çok farklı inanış şekilleri çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Güneş doğmaz ya da batmaz... Dünya kendi etrafında döner...

Senin angut peygamberin bu lafı yumurtladığında döneminin çok gerisinde olan Arap kültürü içinde yetişmiş zavallılar bu yanıtı veremediler.

Senin rabbinin güneşe ya da başka hiç bir halta en küçük etkisi yoktur. Varsa göster... Gösteremeyeceksen her haltı arap putuna maledip durma...

Sitelerde Paylaş
Eskiden Azrail as. ölüm vakti gelenleri direkt olarak sebepsiz ve ailesinin gözü önünde ruhunu alıyordu. Ama insanlar ölmek istemiyor ve yanındakiler de nolur onu daha alma diye yalvarıyordu. Kimisi de Azrail as. a kızıyordu. Bu yüzden Allahu Teala sebepleri yarattı ve insanların ölümünü sebeplere bağladı. En doğrusunu Allah bilir.

bu söylediğine hakikaten inanıyorsan durumun çok vahim.acilen bir ruh hastalıkları uzmanına danışmanı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş

SENİN RABBİN GÜNEŞİ DOĞUDAN DOĞURMAZ DÜNYA GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNDÜĞÜ İÇİN GÜNEŞ İLK DOĞUDA GÖRÜNÜR BUNUN NEDENİ DE DÜNYANIN DÖNÜŞ YÖNÜDÜR EĞER TERS TARAFTAN DÖNSEYDİ GÜNEŞ İLK OLARAK BATIDA GÖRÜLÜRDÜ GÜNEŞİN DOĞMASI SADECE BİR MECAZDIR ==>BİLİMSEL TESPİT

tarihinde everest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...