Jump to content

Bir soru da ateistlere...

Recommended Posts

Ben de senin Allah'ına meydan okuyorum...

Ben ilkel şartlar altında, yani Intel'in felan fabrikasında değil, kendi evimde bilgisayar yapabilirim. Tamam öyle QuadCore olmaz ama yine de senin Allah'ının yaratma iddiasında olduğu tüm canlılardan binlerce kez daha hızlı hesap yapar.

Hadi bakalım... Senin Allah'ın bilgisayar yapabilir mi?

(İnsan beyni bilgisayardan üstündür boku yeme, insan beynini de bilgisayarı da senden daha çok bilen benim)

Geometri'yi PI sayısı gibi bir sonsuz sayıya oturtmuş ya. Sen onu tamamiyle hesaplatamıyorsun bile. Bu ufacık örnek bile yeterlidir...

Bilge adam zuha herşeyi daha iyi bilir vay be kibire bak sen rabbim neler yaratıyor ALLAHU EKBER!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allahu Teala Kuran'ı Kerim'de:

Ey insanlar! Size bir örnek verildi. Şimdi ona iyi kulak verin. Sizin Allah?tan başka taptıklarınız bir sinek dahi yaratamazlar, hepsi bunun için toplansalar bile. Eğer sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan kurtaramazlar. İsteyen de âciz, istenen de.

Bu ayet açık bir meydan okumadır. Sorum şu bilimadamları günün birinde sıfırdan kopyalama değil sil baştan birşey yaratabilir mi?

Yaratamaz.

Çünkü,evrende hiçbirşey;Yoktan var edilemez ,vardan yok edilemezdir.

Yaratma;Bir şeyin yoktan var olması demektir.Evrende böyle bir eyleme hiç bir zaman rastlanmamıştır.'big-bang' dede aynı durum geçerlidir. Yoktan var olmuş bir partikül değil,var olan bir parikül'ün patlayarak genişlemesi sonucu evren oluşmuştur.(bkz:http://tr.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCy%C3%BCk_Patlama)

Oluşma;Var olanlar'ın değişmesi sonucu farklı bir şey meydana getirme.

Evrende olan tüm değişimler ve farklılaşmalar oluşmadır,yaratma değil.

Bilim adamları bir canlı oluşturabilirler,bir organ veya yapay zekalı robot,.... ama hiçkimse bir şeyi yaratamaz.

Çünkü yaratma diye bir şey evrende söz konusu dahi olamaz.Tecrübe edilmemiştir,gözlemlenmemiştir,öyle bir olgunun olduğu bilinmemektedir.(Yok kabul edilir)

Teşekkürler :good:

tarihinde modafinil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben de senin Allah'ına meydan okuyorum...

Ben ilkel şartlar altında, yani Intel'in felan fabrikasında değil, kendi evimde bilgisayar yapabilirim. Tamam öyle QuadCore olmaz ama yine de senin Allah'ının yaratma iddiasında olduğu tüm canlılardan binlerce kez daha hızlı hesap yapar.

Hadi bakalım... Senin Allah'ın bilgisayar yapabilir mi?

(İnsan beyni bilgisayardan üstündür boku yeme, insan beynini de bilgisayarı da senden daha çok bilen benim)

Hadi bakalım... Senin Allah'ın bilgisayar yapabilir mi?şakamısın isterse seni bilgisayara çevirir,istersede hiç,e.

Hadi bakalım... Senin Allah'ın bilgisayar yapabilir mi?kusura bakma Allah(celle celalühü)kullarının sözleriyle hareket etmez.öldükten sonra bu gafletten uyanıp Allahın neler yapabileceğinin farkına varacaksın ama iş işten geçmiş olacak.

Sitelerde Paylaş
Allahu Teala Kuran'ı Kerim'de:

Ey insanlar! Size bir örnek verildi. Şimdi ona iyi kulak verin. Sizin Allah’tan başka taptıklarınız bir sinek dahi yaratamazlar, hepsi bunun için toplansalar bile. Eğer sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan kurtaramazlar. İsteyen de âciz, istenen de.

Bu ayet açık bir meydan okumadır. Sorum şu bilimadamları günün birinde sıfırdan kopyalama değil sil baştan birşey yaratabilir mi?

merhaba ali

sevgili arkadaşım önce allahın varlığını kanıtlayın sonrada allahın o sineği yarattığını kanıtlayın

daha sonra gelin bize bu soruyu sorun

kuran sineği allah yarattı dedi diye allah var olup yaratmış olmaz ali

o zaman diyelimki her şeyi sineğide çin tanrısı pank-gu yarattı çinliler böyle inanır

siz pank-gu'nun yaratmadığını olmadığını isbatlayın sevgili ali

Sitelerde Paylaş
Geometri'yi PI sayısı gibi bir sonsuz sayıya oturtmuş ya. Sen onu tamamiyle hesaplatamıyorsun bile. Bu ufacık örnek bile yeterlidir...

Bilge adam zuha herşeyi daha iyi bilir vay be kibire bak sen rabbim neler yaratıyor ALLAHU EKBER!!

pi sayısına tapalım ozaman

"ah o lanet pi sayısı ne kadar da kibirlidir. and olsun ki o pi sayısının canı cehenneme gönderilecektir "

Sitelerde Paylaş

Allah neden öyle bir istekte bulunmuş ki .." Yaratında görelim " ...Demekki " Notomatik " tarafından açılan " Allah vardır. İşte size ıspatı., Hem de ailesiyle birlikte resimleriyle." başlıklı konuda değindiği islamiyetin putperest bir din olduğunu da ispatlamış oluyor..Aslında burda diğer tapılan putlara sesleniliyor ..

Sitelerde Paylaş

merhaba ali

sevgili arkadaşım önce allahın varlığını kanıtlayın sonrada allahın o sineği yarattığını kanıtlayın

daha sonra gelin bize bu soruyu sorun

kuran sineği allah yarattı dedi diye allah var olup yaratmış olmaz ali

o zaman diyelimki her şeyi sineğide çin tanrısı pank-gu yarattı çinliler böyle inanır

siz pank-gu'nun yaratmadığını olmadığını isbatlayın sevgili ali

Louis Pasteur tanırmısın??

Sitelerde Paylaş

Doğayı ne kadar çok incelersem, yaratıcının eserleri karşısında inancım o kadar çok artıyor.Hiçbir cansız nesnel canlı bir maddeye dönüşemez.Korkum o ki darwin yanılmış..

Louis Pasteur 1848 Strasbourg Fen Fakültesi Konferasında (Born Deneyi )

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu da anıştayndan:

... The word God is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this. These subtilised interpretations are highly manifold according to their nature and have almost nothing to do with the original text. For me the Jewish religion like all other religions is an incarnation of the most childish superstitions. And the Jewish people to whom I gladly belong and with whose mentality I have a deep affinity have no different quality for me than all other people. As far as my experience goes, they are also no better than other human groups, although they are protected from the worst cancers by a lack of power. Otherwise I cannot see anything 'chosen' about them.

Sitelerde Paylaş
bu da anıştayndan:

... The word God is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this. These subtilised interpretations are highly manifold according to their nature and have almost nothing to do with the original text. For me the Jewish religion like all other religions is an incarnation of the most childish superstitions. And the Jewish people to whom I gladly belong and with whose mentality I have a deep affinity have no different quality for me than all other people. As far as my experience goes, they are also no better than other human groups, although they are protected from the worst cancers by a lack of power. Otherwise I cannot see anything 'chosen' about them.

çevir konvert ingilizcemiz -0

pasteur deneyle ispat etmiş bu hıyar napmış fikrini sölemekten baska

Sitelerde Paylaş

Kuantum mekaniği kesinlikle etkileyici. Ancak içimden bir ses, henüz gerçeğin bu olmadığını söylüyor. Kuram bir çok şeyi açıklıyor, buna karşın bizi gerçekten Tanrı'nın gizemine götürmüyor. Ben, ne olursa olsun, O'nun zar atmadığına inanıyorum

bak bunuda demis mesela

Sitelerde Paylaş

istiyomusun kitabı convert?

nette okuduğun her yalan dolana inanma iburayada sanki böle ynıtmış gibi yapıştırma..göster cansızlıktn oluşan bir deney canlı kabul edelim..

tesadüfenmiş koşullarmış bugün süper koşullar var dimi.. sizin aklınız tesadüf bence

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...