Jump to content

Jadı,Mohammed,Bilgehan , Cakırcalı Bu soru sizedir

Recommended Posts

İslamdan dönenlerin atei kuyularında yakılmasına dair,

Bazı yahudi kabileleri teslim olmasına rağmen bütük erkeklerin kellerinin kesilmesine dair (mesela kureyza katliamı)

Diğer sözde peygamberler hakkında (mesela Museylime) verdiği ölüm fetvaları hakkında.

hadisler var.

onları ayrı baslıkta acıklicam söz..önce bunlara cvp verin ama delikanlı gibi nestor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 279
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ve ayetler de var...

Elmalılı-orijinal 33:26 Hem de ehli kitabdan onlara muzaheret edenleri: kalblerine korku düşürerek kulelerinden indirdi, bir kısmını katlediyordınız bir kısmını esîr

Elmalılı 33:26 - Hem de kitap ehlinden onlara yardım edenleri kalplerine korku düşürerek kalelerinden indirdi, siz onların bir kısmını katlediyordunuz, bir kısmını da esir alıyordunuz.

Islam peygamberi Muhammet "Arkadaşlar, onları şimdi idam etmeyelim, çünkü hava sıcak, bırakın onları serin bir saatte infaz edelim. Ayrıca, eğer canları istiyorsa onlara hurma da verin, onlardan kim Tevrat okumak istiyorsa, ona da izin verin" Serahsi, Siyer-i Kebir Şerhi,3/1029 no:1900

Muhammed Sad bin Muaz'a "Bu insanların kaderini sana bırakıyorum. Acaba bunlar hakkında kararın nedir?" diye soruyor. Sad'ın cevabı: "Eli silah tutan her erkeği kılıçtan geçireceğiz. Kadın ve kızları cariye, küçük erkek çocuklarını da köle yapacağız." Muhammed'de ona, "senin verdigin bu karar, Allah'ın emrine tam uygundur. Zaten Cebrail de bana bu anlamda bir vahiy getirdi." diyor. - Tecridi Sarih, Diyanet terc. no:289, 1575 ve 1591 nolu hadisler -

Sahabe'den Abdullah bin Ömer anlatıyor: "Peygamber Beni Mustalık üzerine gece baskını yaptı. Onlar ansızın yakalanmıştı. Hayvanları da su başında sulanıyordu. Peygamber savaşabilir durumda olanlarını öldürttü, çocuklarını da tutsak olarak aldı. O sırada Cuveyriye'yi kendine seçti." - Buhari, Kitabu'l-Itk/13; Tecrid, hadis no:1117

Henüz idam olayı gerçekleşmeden önce bir Yahudi: "Artık her şeyimize el koydunuz. Hiç olmazsa gözlerimizin önünde namusumuza el uzatmayın" diyor.. - Vakidi, Megazi 2/520 -

Karardan sonra idam işinde Ali ve Zübeyr bin Avam görevlendirildi. Ayşe'nin anlattığına gore "kelle kesim" işi sabahtan akşama kadar sürdü, Muhammed'de bir yerde oturup infazı seyretti. Erkekler idam edilirken, kadın ve coçuklar da feryat figan edip elbiselerini, saçlarını yoluyorlardı. - Vakidi, Megazi, 2/512-517, Halebi, İnsanu'l Uyun, 2/340 -

Mekke'deki akrabalara aynı muameleyi yapamıyor ama...

Sitelerde Paylaş
bunları yargılamak ateist müslüman yada bilmem ne olmaya gerek yok insan önce kendini muhasebeleyecek..

benim amcamın birisi ciğerini sökecek ben o adamın kalbini söker taksime asarım aleme ibret olsun diye

Biri benim babamı savaşta öldürücek beni yetim bırakacak, o adamın kuş başı doğrardım. İslam Ordusu kimlerin kellerini uçurud haberin var mı senin? Yokkkk. Bir bok bildiğiniz yok ki. Bir bok bildiğiniz var mı size anlatılanlardan başka he. He söleyin bi ya.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sana bir gerçeği söyliyemmi bilge.. eğer gerçekten sapık olsam elimde mekkeyi kılıçsız alacak bir güç olsa yedi düvel kızı elden geçirirdim..

Bana peygamberini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim derken boşa sallamıyoruz her halde. Sen komşunun, akrabanın küçük kızlarına oğullarına da sarkıyorsundur. Peygamberin ne ki, sen ne olasın?

Halasının, teyzesinin, amcasının, dayısının, oğlunun, gönüllülerin karılarını kızlarını kendisine helal gören bunak bir seksomanyak peygamberin ümmeti de, senin gibilerden oluşur.

Bilinç altındaki sapık arzuları, "Elimde imkan olsaydı" diye böyle dile getirirsiniz işte.

Koca Ragıp Paşa, "Şeca'at arzederken merd-i kıbti sirkatin söyler." diye boşuna dememiş.

Sitelerde Paylaş
Dün Hz muhammed para mevzu çekiyordunuz tek bir soru sorucam evelemeden itelemeden cvp istiyorum..

Yüz binlerle ifadele edilen ordunuz var..Cinsi sapıksınız karı hastasınız mal mülk düşküsünüz (ifadelerinizle peygamber)

1.Mekkeye girdiniz orada genç kızlar varken aynen medineye boşmu dönersiniz

2. Ölürken üstünüzde yamalı bir elbisemi olur yoksa saraymı yaptırırsınız medinede

3. Böyle güce sahipken mehir verip kızmı alırsınız

4.Ebubekirin yerinde olsanız kızınızı böyle sapığa verirmisiniz

5.Peygamberin hz hatice hariç niye çocuğu yoktur özellikle hz aişe

6. Haticenin parasına göz dikmişse evlilik teklifi niye haticeden gelmiştir

7.Kavmi neden ona Muhammedül Emin demiştir

8.Zamanında ana avrat küfredenleri,size eziyet edenleri affedermisiniz yoksa cezalandırırmısınız (özellikle vahşi hz hamzayı ne hale koyduğu malum )

9.en ufak tartışmada kan çıkan mekkede, niye muhammedi 15 sene öldürmek becerilememiştir o kadar uğraşıldığı halde

10.Sizin kaynaklarınızdan Muhammed öncesi mekke ve Muhammed sırasında mekke ahlakı hakkında ne düşünüyorsunuz

11. Kendilerine mal mülk en güzel kız reislik teklif ettikleri halde neden bir elime güneşi koysan bir elime ayı koysan yine bu davadan vazgeçmem demiştir

12.Mekkede düşman olan bütün müşrikler en sonunda nasıl müslüman olmuştur..Korktu demeyin Halid bin velidin korktuğu tarihe not düşmemiştir.

13. Hz ebubekir gibi mal ve mülk açısından zengin gezmiş görmüş bir kişi nasıl olmuşta ilk olarak bir yetimin sözüne inanmıştır..Ve bu uğurda 10 kisi dayanılmaz eziyetlere reva görülmüştür..Buna rağmen aralarında bir tane bile dönen olmamıştır

hiç evelemeden gevelemeden cvp istiyorum bu sorulara madde madde buyrun güldürün forumu bakalım

SORUNUZUN TEK CEVABI VAR MUHTEREM

İSLAM SADECE MİTOLOJİK EFSANEDİR

ZEUS GİBİ APOLLO GİBİ

EFSANELERDE HER TÜRLÜ MASAL HİKAYE OLUR ANCAK EFSANELERDEKİ KAHRAMANLARI BUNU İSTESEYDİ YAPARDI NEDEN YAPMADI GİBİ SORULARLA ANLAYAMAZSINIZ

EFSANE İŞTE MANTIĞI YOKKİ

MUHAMMED YAŞAMADIĞINDAN HAKKINDAKİ EFSANELER MASALLAR ÇOK İYİ ORGANİZE EDİLMİŞ

Sitelerde Paylaş
Bana peygamberini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim derken boşa sallamıyoruz her halde. Sen komşunun, akrabanın küçük kızlarına oğullarına da sarkıyorsundur. Peygamberin ne ki, sen ne olasın?

Halasının, teyzesinin, amcasının, dayısının, oğlunun, gönüllülerin karılarını kızlarını kendisine helal gören bunak bir seksomanyak peygamberin ümmeti de, senin gibilerden oluşur.

Bilinç altındaki sapık arzuları, "Elimde imkan olsaydı" diye böyle dile getirirsiniz işte.

Koca Ragıp Paşa, "Şeca'at arzederken merd-i kıbti sirkatin söyler." diye boşuna dememiş.

kaç kez milli oldun samimi ol,bir sapığın baska davranma sansımı var angut herif

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
SORUNUZUN TEK CEVABI VAR MUHTEREM

İSLAM SADECE MİTOLOJİK EFSANEDİR

ZEUS GİBİ APOLLO GİBİ

EFSANELERDE HER TÜRLÜ MASAL HİKAYE OLUR ANCAK EFSANELERDEKİ KAHRAMANLARI BUNU İSTESEYDİ YAPARDI NEDEN YAPMADI GİBİ SORULARLA ANLAYAMAZSINIZ

EFSANE İŞTE MANTIĞI YOKKİ

MUHAMMED YAŞAMADIĞINDAN HAKKINDAKİ EFSANELER MASALLAR ÇOK İYİ ORGANİZE EDİLMİŞ

he tamam :good:

Sitelerde Paylaş
kaç kez milli oldun samimi ol,bir sapığın baska davranma sansımı var angut herif

Ben de onu diyorum ya, peygamberinin de senin de başka bir şansınız olamaz. O, 9 yaşındaki çocuğu koynuna alacak kadar sapık bir bunaktı ve senin de ondan kalır yanın yoktur. Sübyancı yaratıklar.

Rezilullah efendiniz, Ebu Süfyan'ı bile Ebu Sübyan anlayıp yatağına almak istemiş de, sahabeler engellemişler, bilmiyon mu?

Sitelerde Paylaş
Cat Stevens şimdilerin Yusuf İslam?ı müslüman olduktan sonra güya islam dinini kötülemek için gazeteciler kendisine şu soruyu yöneltirler: Sayın Stevens islamda çok kadınla evlenmeye izin var bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Eski yaşantımda 1000 e yakın kadınla birlikteliğim oldu hatta bazıları evliydi ama o zaman hiçbir gazeteci siz ne ahlaksız adamsınız demedi tersine hepsi benim yerimde olmayı isterdi.

:good: :good: :good: :good: muhteşem anlayana kardesim

Sitelerde Paylaş
Ben de onu diyorum ya, peygamberinin de senin de başka bir şansınız olamaz. O, 9 yaşındaki çocuğu koynuna alacak kadar sapık bir bunaktı ve senin de ondan kalır yanın yoktur. Sübyancı yaratıklar.

Rezilullah efendiniz, Ebu Süfyan'ı bile Ebu Sübyan anlayıp yatağına almak istemiş de, sahabeler engellemişler, bilmiyon mu?

keçiyede tecavüz ettiğini gören olmuşmu??

tasmasız gezme cakırcalı..vicdansızlığın iftiranın sınırımı var :) utanmasanız hepimiz akraba olucaz da muhammed yüzünden kanınıza dokunur diye söyleyemiyorsunuz

soruma cvp ver kaç kez milli oldun

Sitelerde Paylaş
verdiklerini forum okuyor burada kafana göre uyduruyorsun..

neymiş efendim sanmam inanark müslüman olduklarını nerden biliyosun???

Sana demiştim kahrol yamulacaksın diye,

Bilgehan tek tek açıkladı benim gibi üşenmedi ama sen verdiği yanıtlara cevap veremedin hala estek köstek.

Buda senin ne kadar bağnaz taş kafalı olduğunun delilidir. Madem meydan okuyorsun konunu takip et adam gibi cevap ver.

Bilgehanın sana detaylı olarak yazmış olduğu iletiyi tek tek çürütmeni bekliyoruz becerebilirsen tabi.

Herkese Esenlikler.

Sitelerde Paylaş

6- Babaları uyarılmamış, böylece kendileri de gafil kalmış bir kavmi uyarman için (gönderildin).

7- Andolsun, onların çoğu üzerine o söz hak olmuştur; artık inanmazlar.

8- Gerçekten Biz onların boyunlarına, çenelere kadar (dayanan) halkalar geçirdik; bu yüzden başları yukarı kalkıktır.

9- Biz önlerinde bir sed, arkalarında bir sed çektik. Böylelikle onları örtüverdik, artık görmezler.

10- Kendilerini uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir; inanmazlar.

11- Sen ancak, zikre (Kur'an'a) uyan ve gayb ile Rahman olan (Allah')a (karşı) içi titreyerek korku duyan kimseyi uyarırsın. İşte böylesini, bir bağışlanma ve üstün bir ecirle müjdele.

12- Şüphesiz Biz, ölüleri Biz diriltiriz; onların önden takdim ettiklerini ve eserlerini Biz yazarız. Biz herşeyi, apaçık bir kitapta tespit edip korumuşuz.

iyi oku cakırcalı sana göre ay tanrısı bize göre ALLAH CC

Sitelerde Paylaş
he tamam :good:

sevgili kahhar

islam mitolojik arap inancıdır

diğer inançlardan mitolojilerden derleme ile yapılanan klasik arap siyasetidir

kuran ise dönem içerisinde adetlerin kanunların yazılı hale getirilmesi ile oluşturulan

pagan arap siyasetinin yazılı metnidir

ancak şunu yapalım

diyelimki muhammed yaşadı ve şu anki islam tarihini muhatap alıyoruz

beni kureyzada başları kesilen 600 erkeğin ve beni mustalıkta katledilen insanlarında kabul edilmesi gerekir

bu durumda sizin sorularınızın hiç bir anlamı kalmaz

çünkü aynı islam tarihi top yekün YAHUDİ SOYKIRIMINI tabir caizse balklandıra ballandıra anlatmaktadır

aynı islam yahudi halkını LANETLEMİŞTİR

bu noktadan dahi yola çıksanız mitolojik islam inancının yahudi inancı gibi mitolojik olduğunu ve inanşlar arasında çatışma olduğunu bu çatışmayıda bu sistemneden nemalanan bireylerin bilinçli olarak taze tuttuğunu görürsünüz

sevgiler

Sitelerde Paylaş
6- Babaları uyarılmamış, böylece kendileri de gafil kalmış bir kavmi uyarman için (gönderildin).

ilginç değilmi kahhar

pagan arapların babaları uyarılmamış ancak allahı biliyorlar

kendilerine elçi ve kitap gelen yahudi ve hristiyanlar allahı bilmiyor inkar ediyorlar

neden acaba?

Sitelerde Paylaş

Cahil seni... Mekke 630 yılında fethedildi... İki yıl geçmeden 632'de Muhammed öldü.

Mekke fethedildiğinde oldukça yaşlıydı; 60 yaşındaydı, bir ayağı mezardaydı.

Ayrıca o kadar karıdan o kadar cariyeden sonra Mekke'den karı almamış diye masum olmuyor...

Araplarda saray yapma gibi bir kültür vardı da Muhammed mi yapmadı?

Adamın cennet hayalinde bile "çadır içinde bekleyen huriler" var. Bu ifade aynen Kuran'da geçer.

Rahman Suresi

70. Onlarda huyları güzel, yüzleri güzel dilberler vardır.

71. O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

72. Onlar, çadırlara kapanmış hurilerdir.

73. O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

74. Onlara, eşlerinden önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur.

75. O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

76. Onlar yeşil yastıklara ve güzel yaygılara yaslanırlar, (nimetlenirler).

Bana o devirden kalan bir tane arap sarayı göster.... Adamların öyle bir adeti yok... Olsaydı Muhammed sarayın en şatafatlısını "Allah adına(!)" yaptırır, bunu da takipçilerinin sırtına yüklerdir.

Ölürken üstünde yamalı elbise olduğu senin inancın...

Bak şimdi...

Araf Suresi 31. ayet

Ey Ademoğulları!
Her mescitde ziynetinizi takının (güzel ve temiz giyinin).
Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü o, israf edenleri sevmez.

Güzel giyinme konusunda öğüt verip neden kendisi yamalı giymiş? Hangisi yalan?

Mehir olayı Arap geleneğiydi. Sonra kendini mehirsiz olarak bağışlayanları da kabul edeceğini açıklayan bir ayet getirdi.

Azhab Suresi 50. ayet

Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık.
Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere,
mehirsiz
olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helal kıldık.)
Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sen giderken bir geliyorduk paşam... Senin peygamberin işini çok iyi biliyormuş.

Dönemin en güçlü adamıyla akraba olmak işine gelmişdir Ebu Bekir'in... Kendi aralarında kız alıp vermeleri bundan... Ayrıca Ebu Bekir iyilik timsali mi? Ebu Bekir örnek insan mı? Al birini vur ötekine... Mafyanın sağ kollarından biridir Ebu Bekir.

Bu adam gençliği boyunca yaşlı bir kadınla evli kalmış... Biliyorsun yaşı ilerlemiş kadınların gebe kalma olasılıkları ve bebeğin yaşama oranı düşer... Hatice'nin ölümünden sonra bir ton kadın almış ama yaşı geçmiş, işi bitmiş halde, yıllarca yaşlı bir kadınla birlikte olmanın acısını çıkarır şekilde, görgüsüzce evlenmiş, cariye edinmiş...

Muhammed cinsel olarak aç ama impotent bir adamdı...

Allah'in Resulu cinsi münasebetlerde onceden gucsuz oldugunu soylerdi.
"Sonra Allah bana tas icinde pismis bir et gonderdi. Yedikten sonra her zaman kendimde gerekli gucu hissettim"

Ibn Sa'd, Tabakat, Cilt 8

Hatice Muhammed'in tepesine konan talih kuşuydu... Onun sayesinde bir anda mevki sahibi oldu. Hatice'de hiç yaşamadığı anne duygusunu yaşadı... Belki gerçekten çok sevdi. Bunu bilemeyiz.

Hatice ile evliliğinin en net getirisi Mekke dışında çevre bölgeleri ve bunların inançlarını tanıma fırsatı oldu. Ayrıca zenginliği sayesinde putperest ibadetlerine zaman ayırabilir oldu, mağaralara inzivaya çekilir oldu.

İslam Hatice'nin eseri değil belki ama sponsoru Hatice olmuştur. Bunu kimse yalanlayamaz.

Muhammed zamanının emanatçilerindendir... Emin lakabı emanatçi olmasından dolayı verilmiştir. Yoksa dürüst anlamında değil...

Muhammed hayal dünyasında yaşayan kend halinde bir gençken yaşı ilerledikçe hastalığı ağırlaşan bir ruh hastasıdır. Bşalangıçta güvenlilir bir adam olduğunu varsaysak bile sonradan vahşi bir mafyanın gaddar babası haline gelmiştir.

Muhammedül Emin lafı bu forumda kaç kere açıklandı, okumadıysan senin sorunun.

Muhammed'in işkence edip öldürdüğü binlerce masum varken vahşiyi affetmesi mi onu merhametli yapıyor... Politika yapıyordu. Başka birşey değil...

Bak şimdi...

“Rasulullah’a (sallallahu aleyhi ve sellem), müşriklerin, gece baskınlarında öldürülen çocuk ve kadınları hakkında soruldu. Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem), “Onlar müşriklerdendir” diye cevap verdi. Başka bir rivayette ise şöyle geçmektedir: “Rasulullah’a (sallallahu aleyhi ve sellem), atlı bir grubun geceleyin düşmana saldırması esnasında, müşriklerin çocuklarından isabet alanların durumu ile alakalı soruldu. Bunun üzerine şöyle cevap verdi: “Onlar babalarındandır.”

Sahihu Müslim Şerhi, Nevevi, 12/48-50

Ayrıca...

Bu esirlerden erkek olanlar “Üsame Bin Zeyd” evinde; kadınlar ve çocuklar ise “Remle Binti Haris” evinde toplatılırlar. Muhammed erkeklerin idam kararını verdikten sonra Medine’ nin bugünkü pazaryeri olan semtte hendekler-çukurlar kazılarak mezar gibi hazır hale getirilir. Daha sonra erkekler eli kolu bağlı bir vaziyette ve kafileler halinde oraya yanaştırılıp başları kesilir ve o çukurlara atılır. Muhammed bu kesim işleminde Hz. Ali ve Zübeyr bin Avam’ı görevlendirmişti. Bilindiği gibi ikisi de Muhammed tarafında cennetle müjdelenmiştir. Ali ve Zübeyr kesim işine devam ederlerken Muhammed de bir yerde oturmuş onları seyrediyordu. Ayşe (Hz.) nin aktardığına göre, bu kesim işi sabahtan akşama kadar sürmüş. Erkekler idam edilirken, Yahudi kadınlar ve çocuklar da buna feryat edip saçlarını başlarını yolmuşlar.

(Vakıdi, Meğazi, 2/512-517)

Ayrıca...

Muhammed, Safiyye'nin babasi Huyey b. Ahtab'i, ve kocasi Kinâne b. Ebi'l Hukayk'i, ve kocasinin kardesi Rebi'b. Ebi'l-Hukayk'i esir olarak ele geçirir ve her birini, Benû'n Nadir kavmi'ne âid hazinenin yerini söylemeye zorlar, ve fakat onlardan olumlu bir cevap alamaz. Bu sirada Muhammed'in katina gelen Yahudilerden biri: "Ben Kinâne'nin her sabah iste su harabe etrafinda dolastigini görüyordum" diye bilgi verir. Muhammed Kinâne'ye sorar, fakat o bilmedigini söylemekte israr eder. Muhammed harabenin etrafinin kazilmasini emreder. Kazi sonucunda hazinenin bir kismi bulunur. Muhammed Kinâne'den hazinenin kalan kismini sorar fakat Kinâne bilmedigi söyler. Bunun üzerine Muhammed, Kinâne'yi iskence yolu ile söyletmege çalisir. Zübeyr b. Avvam adindaki adamina emir verir ve hazinenin nerede bulundugunu söyletmek üzere Kinâne'ye iskence yapilmasini ister. Zübeyr elinde tuttugu bilek kemigi ile Kinâne'nin gögsüne vurur ve ölecek dereceye gelinceye kadar onu döver. Bir rivâyete göre ateste kizdirilmis demiri onun gögsüne tutar.

Fakat her seye ragmen Kinâne, hazinenin nerede oldugunu bilmedigini söylemeye devam eder. Muhammed onun artik daha fazla iskenceye dayanamayip ölecegini anlayinca yaninda duran Muhammed bin Mesleme'ye teslim eder ve basini kesmesini emreder. Bu isi Muhammed b. Mesleme'ye vermesinin sebebi, ona kardesinin intikamini alma firsatini saglamak içindir. Çünkü Muhammed b. Mesleme ënin kardesi olan Mahmud b. Mesleme daha önce Yahudiler tarafindan öldürülmüstür ve iste simdi kardesi, onun intikamini alacaktir.

(Bkz. Taberi, age, 1966, Cilt II. sh. 610).

Mekkeliler Muhammed'i Ebu Talib'i aracı koyarak uyarmışlardır. Söyle ona tanrılarımıza küfretmesin demişlerdir. Bunu ötesinde Muhammed'i darp etme gibi birşeye girişmemişlerdir.

Müslümanlar, hicretin Mekkelilerin işkencelerinden kaçmak için yapıldığını söylerler ama bu yalandır.

Kuran'da hicret etmeyeni cehennemle tehdit eden ayetler vardır. Muhammed hicreti emrettiğinde Mekke'deki müslümanlar hicret etmemişlerdi. Neden? Keyifleri iyiydi de ondan. İşkence gören bir adam hicret davetine kendiliğinden icab etmez mi?

Bak şimdi...

Ayetleri çok iyi oku... Defalarca oku...

Nisa Suresi 89. ayet

Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız.
Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Nisa Suresi 97. ayet

Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: “Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)” Onlar da, “Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik” derler.
Melekler, “Allah’ın arzı geniş değil miydi, orada hicret etseydiniz ya!” derler.
İşte bunların gidecekleri yer cehennemdir. O ne kötü varış yeridir

Araplar 2009 yılında bile güzel bir ahlak geliştirememişlerdir. Bunun nedeni İslamdır.

İslam öncesi pek çok saçma geleneğin olduğu aşikardır. Ancak inançlara karşı daha toleranslı oldukları da açıktır.

Mekke halkının rezil durumu benim için referans değildir. Yani İslam gelip biraz düzelttiyse bile -ki berbat etmiştir- biz o mekkelilerin durumunda değiliz.

Yani biz İslam ahlakından kat kat iyi bir ahlak üzerine yaşıyoruz. Bizi ilkel arap kabilesi zannetme.

Muhammed hedefleri, hayalleri olan, kendini de inandırmış tam bir ruh hastasıydı. Muhammed gerçek bir bozguncuydu. En güzel kızı alamazdı, zira Hatice oyardı. Bunu da düşün...

Zorla müslüman edilmişlerdir... Kimse kendi gönlü ile İslam felan olmamıştır. Müslüman olmayanlar da öldürülmüştür.

Tevbe Suresi 5. ayet

Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Kuran açıkca öldürün diyor... Ya müslüman olacaksın, ya öleceksin... Eee... Bir tane müşrik kalırmı... Ya öldüler, ya "seve seve" müslüman oldular.

Kim eziyet görmüş... İşini aksatan bir kaç köleden başka, bir tane özgür sahıs işkence görmüş mü?

Ebu Bekir'i örnek verip inanmış diyorsun... Ama inanmayan binlerce zengini, gezmiş görmüş şahsı yok sayıyorsun.

Sana göre Ebu Cehil, Ebu Leheb -ki yetim Muhammed'i bağrına basıp büyüten insandır- bu insanlar hep bedbaht... Bu adamların kanaatini hep gözardı edersiniz ama Ebu Bekir kabul etti diye o doğru yapmış olur...

Say bakalım o dönemde Ebu Bekir statüsünde olanlar... Kaç tanesi düşmüş Muhammed'in peşine... Saymayı bile bilmeyen insan olur mu? Olmuyor işte...

Sana göre kabul etmeyen herkes şerefsiz... O yüzden Ebu Bekir örnek insan, ötekiler islam nurunu görmeyen adi şerefsizler...

Yanıtları tıpa olduğu halde sen hala konuşacaksın... Zaten sana yazmadım. Forumu ziyaret eden akıllı adamlar için yazdım...

Hadi ikile şimdi...

Bilgehan

soruma cvp ver kaç kez milli oldun
Sitelerde Paylaş

Cahil seni... Mekke 630 yılında fethedildi... İki yıl geçmeden 632'de Muhammed öldü.

Ayrıca o kadar karıdan o kadar cariyeden sonra Mekke'den karı almamış diye masum olmuyor...

Adamın cennet hayalinde bile "çadır içinde bekleyen huriler" var. Bu ifade aynen Kuran'da geçer.

Rahman Suresi

Bana o devirden kalan bir tane arap sarayı göster.... Adamların öyle bir adeti yok... Olsaydı Muhammed sarayın en şatafatlısını "Allah adına(!)" yaptırır, bunu da takipçilerinin sırtına yüklerdir.

Bak şimdi...

Araf Suresi 31. ayet

Ey Ademoğulları!

Mehir olayı Arap geleneğiydi. Sonra kendini mehirsiz olarak bağışlayanları da kabul edeceğini açıklayan bir ayet getirdi.

Azhab Suresi 50. ayet

Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık.
Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere,
mehirsiz
olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helal kıldık.)
Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sen giderken bir geliyorduk paşam... Senin peygamberin işini çok iyi biliyormuş.

Dönemin en güçlü adamıyla akraba olmak işine gelmişdir Ebu Bekir'in... Kendi aralarında kız alıp vermeleri bundan... Ayrıca Ebu Bekir iyilik timsali mi? Ebu Bekir örnek insan mı? Al birini vur ötekine... Mafyanın sağ kollarından biridir Ebu Bekir.

Bu adam gençliği boyunca yaşlı bir kadınla evli kalmış... Biliyorsun yaşı ilerlemiş kadınların gebe kalma olasılıkları ve bebeğin yaşama oranı düşer... Hatice'nin ölümünden sonra bir ton kadın almış ama yaşı geçmiş, işi bitmiş halde, yıllarca yaşlı bir kadınla birlikte olmanın acısını çıkarır şekilde, görgüsüzce evlenmiş, cariye edinmiş...

"Sonra Allah bana tas icinde pismis bir et gonderdi. Yedikten sonra her zaman kendimde gerekli gucu hissettim"

Hatice Muhammed'in tepesine konan talih kuşuydu... Onun sayesinde bir anda mevki sahibi oldu. Hatice'de hiç yaşamadığı anne duygusunu yaşadı... Belki gerçekten çok sevdi. Bunu bilemeyiz.

Hatice ile evliliğinin en net getirisi Mekke dışında çevre bölgeleri ve bunların inançlarını tanıma fırsatı oldu. Ayrıca zenginliği sayesinde putperest ibadetlerine zaman ayırabilir oldu, mağaralara inzivaya çekilir oldu.

İslam Hatice'nin eseri değil belki ama sponsoru Hatice olmuştur. Bunu kimse yalanlayamaz.

Muhammed zamanının emanatçilerindendir... Emin lakabı emanatçi olmasından dolayı verilmiştir. Yoksa dürüst anlamında değil...

Muhammed hayal dünyasında yaşayan kend halinde bir gençken yaşı ilerledikçe hastalığı ağırlaşan bir ruh hastasıdır. Bşalangıçta güvenlilir bir adam olduğunu varsaysak bile sonradan vahşi bir mafyanın gaddar babası haline gelmiştir.

Muhammed'in işkence edip öldürdüğü binlerce masum varken vahşiyi affetmesi mi onu merhametli yapıyor... Politika yapıyordu. Başka birşey değil...

Bak şimdi...

“Rasulullah’a (sallallahu aleyhi ve sellem), müşriklerin, gece baskınlarında öldürülen çocuk ve kadınları hakkında soruldu. Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem), “Onlar müşriklerdendir” diye cevap verdi. Başka bir rivayette ise şöyle geçmektedir: “Rasulullah’a (sallallahu aleyhi ve sellem), atlı bir grubun geceleyin düşmana saldırması esnasında, müşriklerin çocuklarından isabet alanların durumu ile alakalı soruldu. Bunun üzerine şöyle cevap verdi: “Onlar babalarındandır.”

Ayrıca...

Bu esirlerden erkek olanlar “Üsame Bin Zeyd” evinde; kadınlar ve çocuklar ise “Remle Binti Haris” evinde toplatılırlar. Muhammed erkeklerin idam kararını verdikten sonra Medine’ nin bugünkü pazaryeri olan semtte hendekler-çukurlar kazılarak mezar gibi hazır hale getirilir. Daha sonra erkekler eli kolu bağlı bir vaziyette ve kafileler halinde oraya yanaştırılıp başları kesilir ve o çukurlara atılır. Muhammed bu kesim işleminde Hz. Ali ve Zübeyr bin Avam’ı görevlendirmişti. Bilindiği gibi ikisi de Muhammed tarafında cennetle müjdelenmiştir. Ali ve Zübeyr kesim işine devam ederlerken Muhammed de bir yerde oturmuş onları seyrediyordu. Ayşe (Hz.) nin aktardığına göre, bu kesim işi sabahtan akşama kadar sürmüş. Erkekler idam edilirken, Yahudi kadınlar ve çocuklar da buna feryat edip saçlarını başlarını yolmuşlar.

Ayrıca...

Muhammed, Safiyye'nin babasi Huyey b. Ahtab'i, ve kocasi Kinâne b. Ebi'l Hukayk'i, ve kocasinin kardesi Rebi'b. Ebi'l-Hukayk'i esir olarak ele geçirir ve her birini, Benû'n Nadir kavmi'ne âid hazinenin yerini söylemeye zorlar, ve fakat onlardan olumlu bir cevap alamaz. Bu sirada Muhammed'in katina gelen Yahudilerden biri: "Ben Kinâne'nin her sabah iste su harabe etrafinda dolastigini görüyordum" diye bilgi verir. Muhammed Kinâne'ye sorar, fakat o bilmedigini söylemekte israr eder. Muhammed harabenin etrafinin kazilmasini emreder. Kazi sonucunda hazinenin bir kismi bulunur. Muhammed Kinâne'den hazinenin kalan kismini sorar fakat Kinâne bilmedigi söyler. Bunun üzerine Muhammed, Kinâne'yi iskence yolu ile söyletmege çalisir. Zübeyr b. Avvam adindaki adamina emir verir ve hazinenin nerede bulundugunu söyletmek üzere Kinâne'ye iskence yapilmasini ister. Zübeyr elinde tuttugu bilek kemigi ile Kinâne'nin gögsüne vurur ve ölecek dereceye gelinceye kadar onu döver. Bir rivâyete göre ateste kizdirilmis demiri onun gögsüne tutar.

Fakat her seye ragmen Kinâne, hazinenin nerede oldugunu bilmedigini söylemeye devam eder. Muhammed onun artik daha fazla iskenceye dayanamayip ölecegini anlayinca yaninda duran Muhammed bin Mesleme'ye teslim eder ve basini kesmesini emreder. Bu isi Muhammed b. Mesleme'ye vermesinin sebebi, ona kardesinin intikamini alma firsatini saglamak içindir. Çünkü Muhammed b. Mesleme ënin kardesi olan Mahmud b. Mesleme daha önce Yahudiler tarafindan öldürülmüstür ve iste simdi kardesi, onun intikamini alacaktir.

Mekkeliler Muhammed'i Ebu Talib'i aracı koyarak uyarmışlardır. Söyle ona tanrılarımıza küfretmesin demişlerdir. Bunu ötesinde Muhammed'i darp etme gibi birşeye girişmemişlerdir.

Müslümanlar, hicretin Mekkelilerin işkencelerinden kaçmak için yapıldığını söylerler ama bu yalandır.

Kuran'da hicret etmeyeni cehennemle tehdit eden ayetler vardır. Muhammed hicreti emrettiğinde Mekke'deki müslümanlar hicret etmemişlerdi. Neden? Keyifleri iyiydi de ondan. İşkence gören bir adam hicret davetine kendiliğinden icab etmez mi?

Bak şimdi...

Nisa Suresi 89. ayet

Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız.
Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Nisa Suresi 97. ayet

Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: “Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)” Onlar da, “Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik” derler.
Melekler, “Allah’ın arzı geniş değil miydi, orada hicret etseydiniz ya!” derler.

Araplar 2009 yılında bile güzel bir ahlak geliştirememişlerdir. Bunun nedeni İslamdır.

İslam öncesi pek çok saçma geleneğin olduğu aşikardır. Ancak inançlara karşı daha toleranslı oldukları da açıktır.

Mekke halkının rezil durumu benim için referans değildir. Yani İslam gelip biraz düzelttiyse bile -ki berbat etmiştir- biz o mekkelilerin durumunda değiliz.

Yani biz İslam ahlakından kat kat iyi bir ahlak üzerine yaşıyoruz. Bizi ilkel arap kabilesi zannetme.

Muhammed hedefleri, hayalleri olan, kendini de inandırmış tam bir ruh hastasıydı. Muhammed gerçek bir bozguncuydu. En güzel kızı alamazdı, zira Hatice oyardı. Bunu da düşün...

Zorla müslüman edilmişlerdir... Kimse kendi gönlü ile İslam felan olmamıştır. Müslüman olmayanlar da öldürülmüştür.

Tevbe Suresi 5. ayet

Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Kuran açıkca öldürün diyor... Ya müslüman olacaksın, ya öleceksin... Eee... Bir tane müşrik kalırmı... Ya öldüler, ya "seve seve" müslüman oldular.

Kim eziyet görmüş... İşini aksatan bir kaç köleden başka, bir tane özgür sahıs işkence görmüş mü?

Ebu Bekir'i örnek verip inanmış diyorsun... Ama inanmayan binlerce zengini, gezmiş görmüş şahsı yok sayıyorsun.

Sana göre Ebu Cehil, Ebu Leheb -ki yetim Muhammed'i bağrına basıp büyüten insandır- bu insanlar hep bedbaht... Bu adamların kanaatini hep gözardı edersiniz ama Ebu Bekir kabul etti diye o doğru yapmış olur...

Say bakalım o dönemde Ebu Bekir statüsünde olanlar... Kaç tanesi düşmüş Muhammed'in peşine... Saymayı bile bilmeyen insan olur mu? Olmuyor işte...

Sana göre kabul etmeyen herkes şerefsiz... O yüzden Ebu Bekir örnek insan, ötekiler islam nurunu görmeyen adi şerefsizler...

Yanıtları tıpa olduğu halde sen hala konuşacaksın... Zaten sana yazmadım. Forumu ziyaret eden akıllı adamlar için yazdım...

Hadi ikile şimdi...

Bilgehan

398.jpg

Sitelerde Paylaş
Cat Stevens şimdilerin Yusuf İslam?ı müslüman olduktan sonra güya islam dinini kötülemek için gazeteciler kendisine şu soruyu yöneltirler: Sayın Stevens islamda çok kadınla evlenmeye izin var bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Eski yaşantımda 1000 e yakın kadınla birlikteliğim oldu hatta bazıları evliydi ama o zaman hiçbir gazeteci siz ne ahlaksız adamsınız demedi tersine hepsi benim yerimde olmayı isterdi.

:good: :good: :good: :good: muhteşem anlayana kardesim

Bakın ne kadar zarif bir din...

Soru:

İslama göre bir erkeğin birden fazla eş almasını caiz hale getiren kurallar nelerdir? İlk eşinin rızası olmadan baska bir kadınla da evlenebilir mi?

Cevabımız:

Değerli Kardeşimiz;

Erkeğin ikinci evliliği yaparken karısından izin alması şart değildir. Ancak aile huzurunun devamı için eşine haber verip bu konuda onunda görüş ve rızasını alması tavsiye edilir.

Sitelerde Paylaş

60 yaşında piskolojik bir sapık adam düzemiyormu??????

60 yaşındakilerimi alıyor???

Rahman Suresi

sana tapınağını duydunmu???

o kadar malın olsa kuru çadırdamı yatarsın yoksa sade bir mescidde tuğla taşırmısın??

Bak şimdi...

Araf Suresi 31. ayet

Ey Ademoğulları!

Azhab Suresi 50. ayet

Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah?ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık.
Ayrıca, diğer mü?minlere değil de, sana has olmak üzere,
mehirsiz
olarak kendini Peygamber?e bağışlayan, Peygamber?in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü?min kadını da (sana helal kıldık.)
Mü?minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

EN YAKIN ARKADASININ KIZINI ALAN ADAM , TABİRİNİZLE ONA İNANAN SALAKLAR KIZ VERMEK İÇİN YARIŞIRKEN MEHİRİ KALDIRIP KALDIRMAMASININ NE ÖNEMİ VAR APTALMISIN SEN?????

EN BAŞTA NİYE İNANMIŞ 3 KİSİLERKEN?????

BUNU OKUYUP GÜLMEYEN VARMI ACABA..?? yani prezervatif sistemi uygulamış öylemi :)

ya siz cidden malmısınız öylemi gösteriyorsunuz???

dün haticenin malına koymuş diyordun?? teklif haticeden gelmiş nasıl olacak??

sen güvenmediğine emanet bırakıyormusun MESELA KOCANI

Muhammed hayal dünyasında yaşayan kend halinde bir gençken yaşı ilerledikçe hastalığı ağırlaşan bir ruh hastasıdır. Bşalangıçta güvenlilir bir adam olduğunu varsaysak bile sonradan vahşi bir mafyanın gaddar babası haline gelmiştir.[/b]

[

Bak şimdi...

?Rasulullah?a (sallallahu aleyhi ve sellem), müşriklerin, gece baskınlarında öldürülen çocuk ve kadınları hakkında soruldu. Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem), ?Onlar müşriklerdendir? diye cevap verdi. Başka bir rivayette ise şöyle geçmektedir: ?Rasulullah?a (sallallahu aleyhi ve sellem), atlı bir grubun geceleyin düşmana saldırması esnasında, müşriklerin çocuklarından isabet alanların durumu ile alakalı soruldu. Bunun üzerine şöyle cevap verdi: ?Onlar babalarındandır.?

Ayrıca...

Bu esirlerden erkek olanlar ?Üsame Bin Zeyd? evinde; kadınlar ve çocuklar ise ?Remle Binti Haris? evinde toplatılırlar. Muhammed erkeklerin idam kararını verdikten sonra Medine? nin bugünkü pazaryeri olan semtte hendekler-çukurlar kazılarak mezar gibi hazır hale getirilir. Daha sonra erkekler eli kolu bağlı bir vaziyette ve kafileler halinde oraya yanaştırılıp başları kesilir ve o çukurlara atılır. Muhammed bu kesim işleminde Hz. Ali ve Zübeyr bin Avam?ı görevlendirmişti. Bilindiği gibi ikisi de Muhammed tarafında cennetle müjdelenmiştir. Ali ve Zübeyr kesim işine devam ederlerken Muhammed de bir yerde oturmuş onları seyrediyordu. Ayşe (Hz.) nin aktardığına göre, bu kesim işi sabahtan akşama kadar sürmüş. Erkekler idam edilirken, Yahudi kadınlar ve çocuklar da buna feryat edip saçlarını başlarını yolmuşlar.

Ayrıca...

şine geleni kaynak göstermek kolay, sana vicdani soru sordum seni memlekitnedn uzaklaştıran akrabalırını öldüren eziyet eden kişiler eline geçse napardın cvp??

yapma yav üzerine çullandıkları, ebubekiri dövdükleri , birleşip her kavimden kılıçlı bir gencin öldürmesi hususudamı yalan 3 sene suran muhasara ambargo????

Bak şimdi...

Nisa Suresi 89. ayet

Nisa Suresi 97. ayet

Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: ?Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)? Onlar da, ?Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik? derler.
Melekler, ?Allah?ın arzı geniş değil miydi, orada hicret etseydiniz ya!? derler.

çarpıtıyorsun hz osman gibi akrabaları genişler hicret etmedi.niye yalan atıp milleti burda yanlış yola sürüyorsun..HZ HAMZA EBU LEHEBİN KAFASINI NİYE YARDI..

hz bilal ve yasir bin ammar ailesinin işkenceden ölmesini nasıl İNKAR EDİYORSUN!!!!!!

bak sende bilgisizsin arapların islam öncesi adetlerini araştır gel konusalım..

BAK DÜZELTTİĞİNİ KABUL ETMİŞSİN AFERİM SANA

HATİCEDEN SONRA EBUBEKİR OYAMAMIŞMI SEN BENİM KIZIMIN ÜSTÜNE NASIL KIZ ALIRSIN..BAŞKA KIVIRMAK VARMI??

YANLARINDAMIYDIN??????

Tevbe Suresi 5. ayet

Haram aylar çıkınca bu Allah?a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

HALİD BİN VELİD AS BİN VAİL BU ADAMLARIN MEKKEDEKİ KONUMLARINDAN HABERİN VARMIDA KONUŞUYORSUN.

hz ömerin hz hamzanın mekkedeki değerini biliyormusunki kim ona uymuş diyorsun??

hz ömer dediğin adam müslüman olduğunda kabeye gitmiş ve varsa maçası yiyen gelsin engellesin diyebilen cesarette bir adam..

bu adamın kavmindeki konumu düşükmüdür sence..baska varmı kıvıracağın

[/b]

Hadi ikile şimdi...

Bilgehan

söylediklerin tamamen kendi uydurmaların yok efendim kimse isteyerek müslüman olmamıştır vs vs görende yanlarındasın biliyorsun sanacak..

işine gelen kaynaktan sallamalar çekmişsin buraya. neymiş efendim muhammed imoteptir..sor bakalım ateist arkadaslarına kaç tanesi milli olmuş ta peygamberin aldığı hanımlara laf atıyor kimse cvp veremiyor çünkü vermeye yüzleri yok..

bahanelerinde komik ..neymiş araplarda çadır kutsal sayılırmış utanmaz mescidde mi kutsal sayılıyor..SEN PEYGAMBERİN VEFAT ETTİĞİ EVİ GÖRDÜNMÜ Kİ böyle saçma sapan konuşuyorsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...