Jump to content

Jadı,Mohammed,Bilgehan , Cakırcalı Bu soru sizedir

Recommended Posts

Siteyi takip eden binlerce kişi var. Bunların çoğu siteye üye değil... Bir başlığı okurken altta görürsünüz, bir kayıtlı kullanıcı, üç misafir diye...

Bu misafirlerin çoğu dinden soğuma sürecindeki müslümanlardır.

Bu forumda ki müslümanların görevi bu insanlara müslümanların ne kadar boş insanları olduğunu kanıtlamaktır.

Bir müslüman sitesinde müslümanlar kendi aralarında konuşurken, birbirlerini yağlarken bunların cahillikleri tam olarak belli olmaz. Zira kendileri atar, kendileri tutarlar.

Ama burada iş değişir... Burada müslümana boş atıp dolu tutma şansı verilmez. Müslüman gelir, atar... Attığıyla rezil olur, misafirler okur, müslümanlıklarından utanır, dinsiz olurlar.

yo arkadaşlarım izliyor arada bazen gülüyorlar..

böylemi avutuyorsun kendını sen :)

a ben önceden müslümandım yalanı ile kendini kandırma..

kepaze oldun hala bıdı bıdı..daha mekkedeki sosyal statüden bi habersin sen..

koş hadi turan dursun sitesine :)

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 279
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Siteyi takip eden binlerce kişi var. Bunların çoğu siteye üye değil... Bir başlığı okurken altta görürsünüz, bir kayıtlı kullanıcı, üç misafir diye...

Bu misafirlerin çoğu dinden soğuma sürecindeki müslümanlardır.

Bu forumda ki müslümanların görevi bu insanlara müslümanların ne kadar boş insanları olduğunu kanıtlamaktır.

Bir müslüman sitesinde müslümanlar kendi aralarında konuşurken, birbirlerini yağlarken bunların cahillikleri tam olarak belli olmaz. Zira kendileri atar, kendileri tutarlar.

Ama burada iş değişir... Burada müslümana boş atıp dolu tutma şansı verilmez. Müslüman gelir, atar... Attığıyla rezil olur, misafirler okur, müslümanlıklarından utanır, dinsiz olurlar.

Aynen :good:

Sitelerde Paylaş

Bu KahrolasıZemzem gene mi "al aşşağı" edilmiş.

Yahu yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı mantar gibi konu açıyor , hepsinde de ağzının payını alıyor .

Başlık jadı,mohammed,Bilgehan ve cakircali ye yönetilmiş ancak

Sadece Bilgehan'ın yazısını okudum( ilk o denk geldi) Kahrolasizemzem yerlerde.

Burada Bilgehan'ın sözüne imza atmak kalır bize ;

"Burada müslümana boş atıp dolu tutma şansı verilmez. Müslüman gelir, atar... Attığıyla rezil olur, misafirler okur, müslümanlıklarından utanır, dinsiz olurlar."

Sitelerde Paylaş
Bu KahrolasıZemzem gene mi "al aşşağı" edilmiş.

Yahu yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı mantar gibi konu açıyor , hepsinde de ağzının payını alıyor .

Başlık jadı,mohammed,Bilgehan ve cakircali ye yönetilmiş ancak

Sadece Bilgehan'ın yazısını okudum( ilk o denk geldi) Kahrolasizemzem yerlerde.

Burada Bilgehan'ın sözüne imza atmak kalır bize ;

"Burada müslümana boş atıp dolu tutma şansı verilmez. Müslüman gelir, atar... Attığıyla rezil olur, misafirler okur, müslümanlıklarından utanır, dinsiz olurlar."

haha :) valla onu mekkenin sosyal statüsünden bi haber olup o kimmis bu kimmis diyen bilgehan abine sorucan bak hala duruyor orda kapak :) içini açın belki bedava çıkar

Sitelerde Paylaş

1400 yıl önce çölün ortasından dünyaya müthiş bir çıkış.

ve sakiin ve emiin ve istikrarlı ve sadıık

milyonlarca inanırı...... Aman yarabbii

küçük bir topluluk iken bizansa kafa tutmak ve zafer

bak bu şöyle bişey kenar mahalle takımının barcelona ya meydan okuması gibi......

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
haha :) valla onu mekkenin sosyal statüsünden bi haber olup o kimmis bu kimmis diyen bilgehan abine sorucan bak hala duruyor orda kapak :) içini açın belki bedava çıkar

sevgili kahhar

ilk geldiğiniz günleri hatırlıyorumda çok değiştiniz

ilk zamanlar ilmi cevap hazırlamaya çalışırken şimdi ise sadece karşı tarafı kızdırma yöntemini benimsediniz

sevgili kahhar

insan fikirleri ile var olur

siz fikirlerinizi bıraktınız sadece sokak ağzı ile sataşmaktasınız

sevgiler

Sitelerde Paylaş
Bende katılıyorum aynen.. Hala yatsıyı kılmadım ikilemdeyim...

Seçim senin ya maymundan ya da Adem (as) dan geldiğini seçeceksin.

Ya yokluğu ya da ebediyeti seçeceksin.

Ya maksadın sadece çiftleşip üremek, yemek, içmek olacak ya da insanlara faydalı olmayı seçeceksin.

Çalıştır saksıyı...

Sitelerde Paylaş

Herkese günaydın.

Sevgili cübbeli, ortada secmece bir olay yok doğru yol 1 dir, Ademin varolduğuna ait somut kanıtlar olmadığında adem bir hikayedir.

Evrim ise yeni bir bilim dalı olup kendisini geliştirmekte ve yeni bulgularla birçok bilgiye sahibiz tabiki bu bilim ilerledikçe yeni bilgilerle daha net bilmiş olacağız.

Bizler yaşadığımız dünyaya ayak uydurabilmek için gelişmeliyiz eğer hikayelerle yeni dünyaya ayk uydurmaya çalışırsak yok olup gideriz yani doğal seleksiyon iş başında, gericilik yok olmak demektir.

İşte bu noktada seçimi yapacaksın ya dünyaya ayak uydurup yaşamını devam ettireceksin yada yok olup gideceksin.

Esenlikler.

Sitelerde Paylaş
sevgili kahhar

ilk geldiğiniz günleri hatırlıyorumda çok değiştiniz

ilk zamanlar ilmi cevap hazırlamaya çalışırken şimdi ise sadece karşı tarafı kızdırma yöntemini benimsediniz

sevgili kahhar

insan fikirleri ile var olur

siz fikirlerinizi bıraktınız sadece sokak ağzı ile sataşmaktasınız

sevgiler

hadi ordan çetele duruyor dedim körmüsün 2 sayfa geriye git oku :)

istersen ben yapıştırayım tekrar gerek varmı?????

Sitelerde Paylaş

Bizler yaşadığımız dünyaya ayak uydurabilmek için gelişmeliyiz eğer hikayelerle yeni dünyaya ayk uydurmaya çalışırsak yok olup gideriz yani doğal seleksiyon iş başında, gericilik yok olmak demektir.

Bu dünya insanı bu hikayelere inanarak buralara kadar geldi. Yok olup gitmedi. Ateizmin tarihi ne ki?

Sitelerde Paylaş
hadi ordan çetele duruyor dedim körmüsün 2 sayfa geriye git oku :)

istersen ben yapıştırayım tekrar gerek varmı?????

merhaba

sevgili kahhar bakınız yine o tahammülsüz haliniz geldi

ilk makaleleriniz açıklayıcı anlam içeren mantık kurmaya çalışan özetlerdi

ancak kısa zaman içerisinde çok değiştiniz

ben 39 yaşımdayım arkadaşım

bu tarz söylem ve eylemde bulunmam

fikirlerimi en kızgın halimde dahi sakinlikle ve amacımdan sapmadan ikrar ederim

sizdende onu beklemekteyim

sevgiler esen kalın

tarihinde wollgrass tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gördüğüm kadarıyla ebubekirden baska kim müslüman oldu denmiş şereflilerden üstünlerden müslüman olmayan kalmamışki

hz osmanın talha ve ve zubeyrin hamzanın ömer bin hattabın durumunu bilmeden sıkmış sallamış bilgehan..

ve yine demişki seks hastasıymış yaşlı kadınlara gebeliği olmadığı için sulanmış diyor..e be ahmak diyorum bende o zaman gençleri niye almış.

aklı sıra peygamber prezervatif sistemi uygulamaya çalışıyor demek YUH DİYORUM BAŞKA BİSİ DEMİYORUM

senin o kadar malın mülkün gücün olsun tut 5 tuğla koyup bi mescit yap evinde kerpiçten içinde bisi olmayan bi ev olsun VAY BE :)

ve yine diyorki kısaca herkes zorla müslüman olmuştur bana bir tane zorla müslüman olan göstersin bizde bilelim..ki peygamber yahudileri bile müslümanlığa davet etmiş olmayanları hicret etmeleri konusunda uyarmıştır..çünkü arkadan satmakta ünlü idiler.

AYNE KURAYZANIN HARBİN EN NARİN YERİNDE MÜSLÜMANLARI SATIP ONLARCA MÜSLÜMANIN HAYATINI TEHLİKEYE ATTIĞI GİBİ

ve yine demişki bilgehan mekkede kimse işkence görmemiştir.

KENDİSİNE AMMAR AİLESİNİ BİLAL HABEŞİNİN HAYATINI OKUMASINI İSTİYORUM EĞER İSTİYORSA BURAYA 50 SAHABE YAZARIM

ve yine demişki müşrikler sadece uyarmış ebu talibi , ne diye uyardıklarını niye söylemiyorsun ahmak kadın..EY EBU TALİB YEĞENİNE SÖYLE ATALARIMIZA DİL UZATMASIN istediği malsa mülkse verelim

bu kabul edilmeyince ölümle tehdit etmişlerdir buda yemeyince her kavimden birer adamla bi dünya adam toplamışlar muhammedi gece öldürmek üzere sözleşmişlerdir

MUHAMMEDİN BALINA BAKKİ TAMDA O GECE NE HİKMETSE EVİ SARILI İKEN O EVDEN ÇIKMIŞ GİTMİŞTİR :)

ve yine demişki mehiri kendi isteği için kaldırmıştır..

GÖRÜYORUZKİ SAHABESİ YANİ GÖRE SİZE SALAKLAR SÜRÜSÜ ONA KIZ VERMEK İÇİN YARIŞIYORDU ADAM CANINI VERMEYİ KABUL ETMİŞ KIZI NEKİ.

bu durumda muhammed mehir parası vermeyeyim diye mehri kaldırmış DEMEKTEN BÜYÜK AHMAKLIK VARMI

bilgehan öyle tıpa takılmaz BÖYLE KAPAK TAKILIR

dahada istiyorsan takarım

demişim bilgehanın cvplarına eminim su an ömer bin hattabın ümeyye bin halefin yasir bin ammarın sad bin ebi vakkasın statüsünü araştırmakla meşguldür..

Sitelerde Paylaş
merhaba

sevgili kahhar bakınız yine o tahammülsüz haliniz geldi

ilk makaleleriniz açıklayıcı anlam içeren mantık kurmaya çalışan özetlerdi

ancak kısa zaman içerisinde çok değiştiniz

ben 29 yaşımdayım arkadaşım

bu tarz söylem ve eylemde bulunmam

fikirlerimi en kızgın halimde dahi sakinlikle ve amacımdan sapmadan ikrar ederim

sizdende onu beklemekteyim

sevgiler esen kalın

sizde değişim gösterip sorularıma cvp verseniz bizde size karşı cvp versek tıpkı bilgehana verdiğimiz gibi nasıl olur???

buyrunuz mantığınıza göre o soruları madde madde cvplayınız vaktinizmi yok istediğinizi cvplayınız bizde cvbını verelim..

kim mantıklı kim mantıksız ortaya çıksın

Sitelerde Paylaş
Dün Hz muhammed para mevzu çekiyordunuz tek bir soru sorucam evelemeden itelemeden cvp istiyorum..

Yüz binlerle ifadele edilen ordunuz var..Cinsi sapıksınız karı hastasınız mal mülk düşküsünüz (ifadelerinizle peygamber)

1.Mekkeye girdiniz orada genç kızlar varken aynen medineye boşmu dönersiniz

2. Ölürken üstünüzde yamalı bir elbisemi olur yoksa saraymı yaptırırsınız medinede

3. Böyle güce sahipken mehir verip kızmı alırsınız

4.Ebubekirin yerinde olsanız kızınızı böyle sapığa verirmisiniz

5.Peygamberin hz hatice hariç niye çocuğu yoktur özellikle hz aişe

6. Haticenin parasına göz dikmişse evlilik teklifi niye haticeden gelmiştir

7.Kavmi neden ona Muhammedül Emin demiştir

8.Zamanında ana avrat küfredenleri,size eziyet edenleri affedermisiniz yoksa cezalandırırmısınız (özellikle vahşi hz hamzayı ne hale koyduğu malum )

9.en ufak tartışmada kan çıkan mekkede, niye muhammedi 15 sene öldürmek becerilememiştir o kadar uğraşıldığı halde

10.Sizin kaynaklarınızdan Muhammed öncesi mekke ve Muhammed sırasında mekke ahlakı hakkında ne düşünüyorsunuz

11. Kendilerine mal mülk en güzel kız reislik teklif ettikleri halde neden bir elime güneşi koysan bir elime ayı koysan yine bu davadan vazgeçmem demiştir

12.Mekkede düşman olan bütün müşrikler en sonunda nasıl müslüman olmuştur..Korktu demeyin Halid bin velidin korktuğu tarihe not düşmemiştir.

13. Hz ebubekir gibi mal ve mülk açısından zengin gezmiş görmüş bir kişi nasıl olmuşta ilk olarak bir yetimin sözüne inanmıştır..Ve bu uğurda 10 kisi dayanılmaz eziyetlere reva görülmüştür..Buna rağmen aralarında bir tane bile dönen olmamıştır

hiç evelemeden gevelemeden cvp istiyorum bu sorulara madde madde buyrun güldürün forumu bakalım

apaçık kuranda yazmıyor mu bunlar?

çok bilgili değil ama çok tartışmış birisine benziyorsun yani sana verielecek cevapları önceden ezber yapmışsın bu işlerle ilgilene ilgilene. ve bunlarla mat edebilirsin belki ufak tefek şeylerde ama bu seni haklı olduğunu göstermiyor. ayrıca kuran bilmen ve bununla üstünlük sağlamaya çalışman ise kuranın apaçıklığını yerlere seriyor.

diğer konu ise şu tartışmalar varsa neden var hani kuran ağaçıktı.

aptallarla muhatap olma onlar seni kendi seviyelerine çekerler ve o seviyede mağlup ederler sana biçilmiş bir bir laf kahhar

Sitelerde Paylaş
1400 yıl önce çölün ortasından dünyaya müthiş bir çıkış.

ve sakiin ve emiin ve istikrarlı ve sadıık

milyonlarca inanırı...... Aman yarabbii

küçük bir topluluk iken bizansa kafa tutmak ve zafer

bak bu şöyle bişey kenar mahalle takımının barcelona ya meydan okuması gibi......

ama sadeceta koyunların başında da çoban vardır zaten!! :lol:

Sitelerde Paylaş

Küçüktüm işte. Ortaokula başlamış, Arapça dualarla da tanışmıştım. Sınıf geçmek için ille de birkaç duayı ezbere okumalıydım. Anlamıyordum. Yaşamımın ilerleyen dönemlerde de kanıtlanacağı üzere doğuştan müziğe yetenekliydim. Ve tüm hocalarımın şaşkınlıkla takdir ettikleri bir ritm kulağım vardı. Fakat bu Arapça dualarda ne bir melodik yapı, ne de ritm vardı. Yani hem bilmediğim bir dil, anlamadığım kelime ve heceler, hem de yavan ve alelade bir tekerleme gibi bir şeydi. Oysa Fatiha'yı ezberlemiştim. Anam ezberletmişti. "Bunun Türkçesi yok mu, Türkçe okusam kabul olmaz mı?" dediğimde "Taarı (Anamdan hiç Allah kelimesini duymadım. Bildim bileli Taarı, [evet tanrı değil taarı] veya [yeri göğü yaradan] derdi) her dili bilir oğlum. Sen nece edersen et, o duanı kabul eder" derdi. Sabah kalkıp elimi yüzümü yıkarken ve gece yatağa girdiğimde özellikle "Tanrım sen anamı, babamı, akrabalarımı, komşularımı, bütün insanları koru. Onlara kötülük yapmak isteyenlere izin verme..." şeklindeki duanın ardından Fatiha'yı okur, gün içinde yaptığım hemen her işe böyle başlardım.

Ortaokuldan sonra kayıt olduğum lise, Devrimci-Sol düşüncenin ağır bastığı bir okuldu. Dolayısıyla arkadaş çevrem de bu çerçevede şekillenmeye başladı. Bir gün bu arkadaşlarımdan biri, ders çalışmak için beni eve davet etti. Okuldan sonra birlikte evlerine gittik. Daha alt kapıyı açtığımızda, üst kattan gelen acaip bir takım ses ve gürültüleri duymaya başladım. Dürüst olmak gerekirse, o an aklıma arkadaşımın annesi ile babasının hazır yalnız kalmışlarken bir şeyler yaptıkları falan geldi. Arkadaşıma baktım. O bir yandan ayakkabılarını çıkarıyor, bir yandan da yüzünde utanmayla karışık bir tebessümle "Bizimkilerin günü heralde. Toplanmışlar bir araya yine." diye söyleniyordu. "Toplanmışlar" sözü kafama dank etti. "Toplanmışlar ne demek lan? Şimdi yukarıda grup seks mi var?" türünden tuhaf düşüncelere daldım.

Arkadaşım, benim öylece kalakaldığımı görünce yüzünde hınzır bir gülümsemeyle "Çıkarsana birader ayakkabını. Gel yav, korkma! Öyle bi şey değil, şimdi görürsün zaten..." diyerek beni kendime getirdi.

Ayakkabıları çıkarıp ardından üst kata çıkan ahşap merdivenlere yöneldim. Sesler daha bir yoğun ve gürültümsü bir hale geldi. Derinden derinden, tuhaf da bir koku vardı. Kötü, ağır bir koku olmasına birkaç basamak kalmıştı sanki. Arkadaşım, üst kata çıkar çıkmaz hemen sağdaki ilk kapıyı yavaşça aralayıp, aynı hınzır tebessümle bana "Bak birader, bak da ne halde olduğumu anla" dedi. Arkadaşım gerçekten tuhaf biriydi. Kimseyle konuşmaz, gülmez, tartışmaz, içine kapanık biriydi. Bazen ağır abi ayaklarına takıldığını düşünür, kendisiyle alay eder, kızdırmaya, kızarak da olsa bizimle bir şeyler paylaşmasını sağlamaya çalışırdık ama o her defasında, yüzünde acı bir tebessümle "Yav arkadaşlar, nolur benle uğraşmayın. Zaten kafayı yememek için çalışıyom. Siz bari direncimi kırmayın" der, kalkıp yanımızdan uzaklaşırdı. Ama bu bir küsme olmuyordu hiç. O an için yanımızdan ayrılır fakat 5-10 dakika sonra tekrar yanımızda olurdu.

Arkadaşımın açtığı kapı arasından odaya baktım. Dairevi bir şekilde, ahşap zemin üzerine diz çökmüş 8-9 kadın. Gözleri kapalı, elleriyle dizlerini döve döve, başlarını çember şeklinde döndürerek veya sağa sola salınarak kendilerinden geçmiş bir halde "Hu" çekiyorlar. Fakat bu gürültü, bu kadınlardan mı çıkıyordu yani. Sırf elleri dizlere vurmayla bu gürültü ve hatta (abartısız söylüyorum) sarsıntı olamazdı. Arkadaşım usulce kapıyı çekip hemen yandaki odanın kapısını araladı. Aynı kadınların pozisyonunda 8-9 erkek, kadınlardan daha vahşi bir tavırla aynı durum içindeydiler. Bilemiyorum, sadece erkeklere mi mahsustu, yoksa kadınlar o vecdi henüz yakalayamamıştı, erkekler her "Hu" deyişlerinde kıçlarının üzerinde de zıplıyorlardı. Ve o sırada arkadaşım parmağıyla hemen önümüzde sırtı bize dönük olan adamı işaret ederek "Babam!" dedi ve her zamanki o acı tebessümüyle parmağını aşağı doğru indirip adamın kıçını gösterdi bana. Pantolonunun arka tarafında kocaman bir leke vardı. Ve odadan iğrenç bir koku, "Hazır açılmışken şu çirkeften kurtulalım" dercesine dışarı çıkmak için kapıyı zorluyordu. Arkadaşım aynı bakışla "Sıçmış!" deyip, daha bir gülerek "Gel, siktiret. Birazdan hepsi cehennem olup gider. Biz dersimizi çalışalım" dedi.

Ders çalışıyorduk sözde ama, kitabın sayfasını her çevirdiğimde, boku pantolonundan dışarı sızmış bir halde kıçının üzerinde zıplayan takkeli bir adamın resmiyle karşılaşıyordum. Neyse, bu çok verimli dersin arasında gürültülerin kesildiğini farkettim. Arkadaşıma, biraz da utanarak "Gökhan, yanlış anlama da sizin dininiz ne kardeş?" dedim. "Ne olacak oğlum. Müslümanız işte. Sen Alevi olmanın kıymetini bil" diyerek gülmeye başladı.

O gün, din konusunda benim hayatımın dönüm noktası olmuştu. Okuduğum diğer felsefe kitaplarının da etkisiyle, din ve tanrı kavramlarını kafamda sorgulamaya; Kuran'ın tefsirini ve hadis kitaplarını okumaya; özellikle okulun ardındaki çay büfesini işleten Recep abiye (kendisi o zaman da günümüz şeriat özlemcileri gibi giyinen, sakallı, sarıklı, cübbeli bir tarikat üyesiydi) danışmaya; devrimci arkadaşlarla o zamana kadar çoğunlukla materyalist felsefeyi tartışıp öğrenmeye çalışırken, artık metafiziği de tartışmaya başlamıştım ve sonunda şuna karar verdim.

"Benim tanrım, kendi bokunun içinde boğulsunlar diye kendisine kul yaratmaz. Herşeyi Allah yarattıysa ve hepsinin ne yapacağını biliyorduysa, bunların sözde zikir adı altında "Hu" diyerek altlarına sıçacağını, bok içinde debeleneceğini bilmiyor muydu? Kendisine böyle mi ibadet edilmesini ister, yeri göğü yaratan? Allah yok!" dedim. Çünkü Allah, o arkadaşımın evinde gördüğüm o insanların bokunda, püsüründe, iğrenç kokularının ve hırıltılarının içindeydi. Allah, o insanların içindeydi. O nedenle, bir süre daha, o tür yobazları gördüğümde "Tanrım, sen beni Allah'ın şerrinden koru!" düşüncesini yaşadım.

Sadece bir süre. 16 yaşıma geldiğimde, tanrı diye bir şeyin varlığını muhtemel görmenin bile salaklık olduğunu anladım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...