Jump to content

3 ilahi din

Recommended Posts

3 dini birleştirme çabaları hızla sürüyor. insanların kontrol altında tutmak için tek bir mekanizma tek bir ilahi din. daha mantıklı geldi sanırım yöneten sivri zekalılara. zaten bu 3 dinin birleşiminin de peygamberi hazır. isa 1990'da dünyaya gelmiş. şuan 19 yaşındamış 30 yaşında da peygamberliğini ilan edecekmiş. 11 yıl sonra makara var yine bize tabi yaşayıp da görebilirsek :)

Sen bunları bekleme bence. Belki yarın ölebilirsin. Aklın ve vicdanın ile hareket edip kötülük yapmadığın sürece 11 yıl beklemene bile gerek yok...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hristiyanlık.

1 - Kurucusu tarafından savaş ile değil sevgi ile yayılan din.

2 - Hoşgörülü din.

3 - Zina yüzünden taşlanacak olan kadın için '' tamam onu taşlayın ama ilk taşı günahsız olan atsın '' gibi müthiş bir örneğe sahip olan bir din.

4 - Sevgi Dini.

5 - Dua etmenin en hoş olduğu din.Inanmayan bile dua etmeli bu inanca göre.

6 - Inanmayanlara karşı sonsuz hoşgörüsü olan din.

7 - Cehennem'den neredeyse hiç bahsetmeyen ve içinde olacakları fazla söylemeyen,Sadece Sevgi'yi anlatan din.

Katiliyorum. Hristiyanligi tek gecerim..

Sitelerde Paylaş
Tamam da Hindu kutsal kitaplarında ilk varlığın/üst ruhun tek olduğundan, diğer Tanrıların onun tezahürleri olduğundan bahsediyor.. Tanrının farklı görünüşleri olduğu yazıyor..

Yani hem farklı Tanrılara inanıyorlar ama aynı zamanda inandıkları bütün Tanrıların tek Tanrının farklı alanlardaki görünüşleri olduğunu kabul ediyorlar..

Ama Müslümanlar veya diğer inanca mensup kişiler bunu yapmıyorlar, çünkü inandıkları kitapta yazmıyor :)

Hindu kutsal kitaplarında yazıyor.

Hindu metinleri çok teferruatlı incelemiş değilim, fakat edindiğim kaba taslak bilgiler hinduizme pozitif ten çok negatif bakmamı sağladı.Tanrı tanrılar ruhlar düşencesi benim felsefeme zaten zıt.

Ne aura ne karma ne de reenkarnasyon benim düşüncemde yoklar.Ve ben bunları saçma bulmaktayım.

Doğaya mistik bakmıyorum.Mistizme ve mistizme açılacak düşünce ve dinler benim için aynı kategoride.

Selamlar.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Birşeyi merak ediyorum ve bunun cevabın tabi ki bu üç dine de inanmayanlardan almak istiyorum:

Eğer yahudilik, hristiyanlık ve ya müslümanlık dinlerinden bir tanesi doğruysa; sizce bu hangisi olabilir?

"Müslümanlık doğruysa zaten her üçü de doğrudur" ve ya "Hristiyanlık doğruysa zaten yahudilik de doğrudur" demeyin.

Sizin için hangisinin şuan geçerli ve gerçek olabileceğini soruyorum.

Üçü de uydurmadır. Hepsi Arabik ve tutunmak için bir öncekini yalanlamayan fakat öncekiler tarafından ne tesadüf ki yalanlanan dinlerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...