Jump to content

Cennette ne isterseniz var mı?..

Recommended Posts

dostum birimiz yanılıyoruz doğru söylüyorsun...

insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır...

diyen bir peygamberin doğru anlaşılması konusunda sorunlarımız var...

insan için ancak çalışmasının karşılığı vardır ve o çalışmasının karşılığı görülecek tir ...

kim zerre iyilik yaparsa görecek kim zerre kötülük yaparsa görecek...

Ateistlere göre de insanlara Allah'ın muhamedin uydurduğu bir yalan olduğunu anlatıp müslümanlığı çürütmek çok faydalı bir iştir ona bakarsan:)

Acaba muhammed de bu gibi insanlığa faydalı işlerden mi bahsediyordu hadislerde:)

Hala yukarıdaki ayetleri görmekten kaçınıyorsun...

"KEHF 103 - De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi?

KEHF 104 - Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir.OYSA GÜZEL İŞLER YAPTIKLARINI SANIYORLARDI

KEHF 105 - İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O'nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de BU YÜZDEN İYİLİK ALTINDA YAPTIKLARI BÜTÜN AMELLERİ BOŞA GİTMİŞTİR. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız.

KEHF 106 - İşte böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü inkâr etmişler ve benim âyetlerimi, peygamberlerimi alaya almışlardır.

muhammedin evliliklerini alaya almak bile sonsuz cehennem için yeter kötülük allah için:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sevgili Kireç,

İyi, ahlaklı, dürüst, güvenilir ve insanlığa faydalı bir insan, ateist dahi olsa cennete kabul edelecektir mi diyorsunuz?

Bu sizin öznel düşünceniz midir, Kur'an'da bunu onaylayan ayet/ayetler var mıdır?

Bergüzar da böyle düşünüyor ve onunla da defalarca tartışmışızdır hepimiz. Siz de benim yukarıda belirttiğim biçimde mi düşünüyorsunuz?

evet aynen öyle düşünüyorum...

iyi ahlaklı dürüst güvenilir ve insanlığa faydalı bir insan olmamızı allah emrediyor ve böyle olanları mükafatlandıracağınıa söz veriyor buna inanın diyor...

ben buna inanıyorum ...

iyilik yapan iyilik bulacaktır...

iyiliği karşılığı iyilikten başka bir şey midir ...rahman 60

Sitelerde Paylaş

İmandan kasıt.

İmanın şartlarını yerine getirmektir.

İmanın şartları :

1 - Allah'a iman

2 - Meleklere iman

3 - Kitaplara iman

4 - Nebi ve resullere iman

5 - Ahiret gününe iman

6 - Kaderin hayır ve şerrinin Allah'tan olduğuna iman

Ben bir ateist olarak hiçbirine iman etmiyorum zaten iman etsem müslüman olurum. İmandan kasıt iyilik değildir , inanmaktır.

Ne kadar Kuran'ın kurallarına uymasanda Allah'a inandınmı cezanı çekip cennete gidebilirsin hatta çekmeden bile affedilir, inanmamak ebedi cehennemdir ne kadar iyi olursan ol.

Kuran'a göre bu böyledir.

tarihinde Drogba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İmandan kasıt.

İmanın şartlarını yerine getirmektir.

İmanın şartları :

1 - Allah'a iman

2 - Meleklere iman

3 - Kitaplara iman

4 - Nebi ve resullere iman

5 - Ahiret gününe iman

6 - Kaderin hayır ve şerrinin Allah'tan olduğuna iman

Ben bir ateist olarak hiçbirine iman etmiyorum zaten iman etsem müslüman olurum. İmandan kasıt iyilik değildir , inanmaktır.

Ne kadar kötü olursan ol cezan affedilir Kuran'a göre , inanmamak ebedi cehennemdir ne kadar iyi olursan ol.

Kuran'a göre bu böyledir.

Evet doğru...

İyi-kötü kavramları insanların hayvani güdülerinden kaynaklanan bir şartlanmadır sadece. Gerçekte sistem ve düzende böyle kavramlara yer yoktur.

Sitelerde Paylaş
evet aynen öyle düşünüyorum...

iyi ahlaklı dürüst güvenilir ve insanlığa faydalı bir insan olmamızı allah emrediyor ve böyle olanları mükafatlandıracağınıa söz veriyor buna inanın diyor...

ben buna inanıyorum ...

iyilik yapan iyilik bulacaktır...

iyiliği karşılığı iyilikten başka bir şey midir ...rahman 60

Rahman 60'ın karşısında, inançsızların cehenneme gideceğini açık ve net biçimde ifade eden belki onlarca ayet var.

Siz fazla iyi niyetlisiniz.

İslam'ı bir daha gözden geçirmelisiniz.

Sitelerde Paylaş
Rahman 60'ın karşısında, inançsızların cehenneme gideceğini açık ve net biçimde ifade eden belki onlarca ayet var.

Siz fazla iyi niyetlisiniz.

İslam'ı bir daha gözden geçirmelisiniz.

cehennem kafirler için ...

kafirlerde büyük kötülüklerde ısrarla devam edenler...

allahı bulamamış olmak başka bir şey ....

hatta allahı bulmak o kadar da kolay bir şey değil demek ki imanın en son derecesi olarak görülüyor...

Sitelerde Paylaş
birini haksızlıkla öldürmenin kuranda küfre denk olduğunu gördük...

aynı ceza veriliyor çünkü ebedi cehennem...

Kireç, haksız yere birini öldüren , pişman olup tövbe etse de ebedi cehenneme mi gider?

şimdi senin evladını birisi sebebsiz yere canice öldürüyor...

onun daha önceki iyiliklerini sen hiç dikkate alır mısın ...

birde bu herif hiç bir şey olmamış gibi duruyorsa onu affedebilir misin...

ama bu adam kalkıp gelse çok pişman olduğunu söylese ve işte buradayım her cezaya razıyım dese ne yaparsın...

Sitelerde Paylaş
Kireç yanlış yoldasın, odun bunlar oduuunnn. İnkar varsa ebedi cehenneeeeemmm.

Vay cübüş vay. Senin yazılarını artık fıkra niyetine okuyorum. Bu nasıl bir döt korkusudur, nasıl bir bakire cillop hevesliliğidir, gözün kör, kulakların manisa olmuş.

Cehenneeeeeeeemmmm! Öcüüüüüüü! Böööööööööö!

Sitelerde Paylaş
her insan imkanı ölçüsünde belli kurallar dahilinde dünyadaki tüm nimetlerden faydalanıyor...

cennette böyle...

öyle kuralsız abuk sabuk istekler zaten mimkin değil...

insanca her istediğinizi bulabilirsiniz...

sapkın istekleri olanlar için değüldür...

Saçmalık...

''Sapkın istek'' ne demek ki? İsteklerin ''sapkın'' olup olmadılarını belirleyen kıstaslar neler?

Bu dünyada topluma zararına yada yaratına göre belirleniyor bunlar, zararlı bişeyse diğer insanlar tarafından engelleniyor, mesela bunlara ''sapkınca'' demekte bunları engellemek için gelişitirilmiş bir yöntem.

Ama cennette, ne belirler sapkınlığı?

Sapkın istekleri olan biri bunları bastırabildiği için daha çok haketmezmi cenneti? Şimdi o adam cennette de mutluluk yoksa, bu adamın yaratılışı hata demektir.

Sitelerde Paylaş
Haha beni benden iyi tanıyorsunuz sanırım...

Yerini kötülüğe bırakmış kelime grubu ile demek istediğini açıklarsanız sevinirim... Alamaya çalıştığınızla anlmaya çalıştığınız mı demek istediniz.?

Duygusal bir süreç değil sadece "bir"tespit. Tespitlerin bir tanesi bence tanımadığınız düşüncelerini bilmediğiniz kimseler hakkında ahkam kesmeyiniz lütfen..

Birde benim sisteminde en ufak bir duygusallık yoktur bunu belirtim en azından bundan sonraki dahiyane tespitlerini daha doğruya yakın yapabil....

Benim için kahrolmak ifadesinin sizin üzerinizdeki psikolojik etkisinin ego tatmini veya ego mastürbasyonu olması durumuda benim için pek bir önem ifade etmemektedir, ama en azından buna ihtiyacınız varmış gibi görülüyorsunuz buyrun kullanın kahrolun bana....

Oysa ben bana dokunmadığınız sürece hatta hayatımın kıyısına köşesine girmediğiniz sürece o kadar mutlu ve bahtiyarım ki.....

Aslında muhatabının psikolojisi hakkında bizden daha çok siz yorum yapıyorsunuz.Müslümanları devamlı "huri sapığı" gibi görme iğrençliğini yapan ateist tayfadır.İyi niyetle yapmış olduğum tespitleri bile mastürbasyonla ifade edecek kadar cevap vermek duygusallık değil de nedir? Kötülük değil de nedir?İşte ateizmin insanlık vicdanına ne kadar uzak olduğunun güzel kanıtı.

Fazla yazmayacağım.Bu akşam da bu kadar olsun.

Sitelerde Paylaş

cennette bir arabın hayal edip istediği her şey vardır:

* bol yeşillik (çeşitli ağaçlar, çayırlar, otlar vb.) - bunlar arabistan'da yok.

* üç çeşit ırmak (su, süt, kevser ırmakları) - bunlar arabistan'da yok.

* mercan ve yakuttan köşkler - kumdan başka bir şey görmemiş arabın arayıp da bulamadığı.

* dalları aşağıda, kökleri yukarıda tuba ağaçları - hurmadan başka bir meyve bilmeyen arabın damak tadına göre.

* çeşit çeşit av hayvanı etleri - ekşi deve etinden başka bir şey bilmeyen arabın tam ağzına göre.

* göğüsleri yeni tomurcuklanmış bakire huriler - tam pedofil arabın zevkine layık.

* el değmemiş inciler gibi gılmanlar - tam oğlancı araba göre.

* sahipsiz hurilerin toplandığı beydah ırmağı - şehveti sonsuz arabın arada bir değişiklik isteğine göre.

dediğim gibi, cennet tam olarak ortalama bir arabın zevk ve arzularına göre biçimlendirilmiş.

saygılarımla.

Sitelerde Paylaş
Birde cennette rab'leri muninlerin koluna altin bilezik takacakmis,kime hava atacaklarsa artik

Altın mı , gümüş mü takacağını bilememiş. Bir ayette altın , bir ayette gümüş bilezik takacağından bahsediyor.

Altın

Hac 23. Şüphesiz, Allah iman edip salih ameller işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyacak, orada altından bileziklerle, incilerle süsleneceklerdir. Oradaki giysileri ise ipektir.

Gümüş

Insan 21. Üstlerinde ince ve kalın ipekten yeşil elbiseler vardır. Gümüş bileziklerle süsleneceklerdir. Rableri onlara tertemiz bir içecek içirecektir.

Arabın Allah'ı çok kararsız çokk :lol:

Sitelerde Paylaş
Aslında muhatabının psikolojisi hakkında bizden daha çok siz yorum yapıyorsunuz.Müslümanları devamlı "huri sapığı" gibi görme iğrençliğini yapan ateist tayfadır.İyi niyetle yapmış olduğum tespitleri bile mastürbasyonla ifade edecek kadar cevap vermek duygusallık değil de nedir? Kötülük değil de nedir?İşte ateizmin insanlık vicdanına ne kadar uzak olduğunun güzel kanıtı.

Fazla yazmayacağım.Bu akşam da bu kadar olsun.

Diğerlerini bilmem ama benim psikolojik tahlil yapmam mesleğimle alakalı birşey bunun eğitimini aldım ve bundan para kazanıyorum.. Yani sizin ve birçoklarının yaptığında da eminim daha doğru tespitler yapıyorum....

Mastürbasyon kelimesine takılmışsınızda insanın kendi kendini tatmin ettiği yöntemlerden birinin adıdır.. Neden bu kadar ürktünüz ki hayatın bir gerçeği.... :))) Duygusallık tanımlamanızı çok merak ettim bu arada

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...