Jump to content

hanıma sure öğretmek

Recommended Posts

• İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gülmek yaşamı uzatır :)

Ayrıca öğrenmek çok güzeldir beyni geliştirir.

Birşeyi ezberledikten sonra bir de ortalarından başlayıp okumayı deneyin.

Eğer ezberlediğiniz birşeyi sadece ezberinizden tersden okuyabiliyorsanız kafanız çok iyi çalışıyor demektir.

Bir de sözcük atlaya atlaya okumayı deneyin, bu da güzel zihin antrenmanıdır.

Bunları ilk başta yapmak zordur ama alıştıktan sonra kafanızı daha iyi bir şekilde kullanabildiğinizi farkedersiniz, denemesi bedava.

Ayrıca beyin tarafından tanınmış şeyleri sürekli tekrarlamak öğrenimi azaltır.

Haftada bir farklı sureleri ezberlemeyi deneyin.

Eğer 300 sureyi şakır şakır biliyoır ve hepsini dediğim gibi tersten, atlayarak ya da türlü şekillerde oynayarak okuyaibliyorsanız zihniniz oldukça gelişir.

Ama daha güzeli bütün sureler bittikten sonra başka şeyleri ezberlemeye başlamak.

Zihnin sınırı yok çünkü.

Sitelerde Paylaş
Al işte , gel de gülme .

:D:D:D

Not : Gates , sen bir espri yapmışsın , ben de bu espriyi hoş buldum ve güldüm , olay bu , tamam mı : S....

Tamam orada sorun yok da orada bir espriden daha fazlası var biraz kurcalasana kardeşş....

<_<

Sitelerde Paylaş
Tamam orada sorun yok da orada bir espriden daha fazlası var biraz kurcalasana kardeşş....

<_<

Rus Bilim adamı Pavlov'un köpekler üzerinde yaptığı deneyi bu sitedeki herkes bilir . Denekleri ödüllendirerek belli bazı şartlı reflekslere tabii tutarsın .

İşte sen de buna istinaden Pavlov deneyini örnek göstererek Hasip'in eşine bazı ayetleri öğretme metoduyla dalga geçmişsin ve ben de buna güldüm , hepsi bu .

Sitelerde Paylaş
Rus Bilim adamı Pavlov'un köpekler üzerinde yaptığı deneyi bu sitedeki herkes bilir . Denekleri ödüllendirerek belli bazı şartlı reflekslere tabii tutarsın .

İşte sen de buna istinaden Pavlov deneyini örnek göstererek Hasip'in eşine bazı ayetleri öğretme metoduyla dalga geçmişsin ve ben de buna güldüm , hepsi bu .

İnanamıyorum ya neden bu kadar uzattık ki?

:fool:

Sitelerde Paylaş
İnanamıyorum ya neden bu kadar uzattık ki?

:fool:

Az kalsın bir yanlış anlamaya kurban gidecektik Gates .

Senin bazı yorumlarını , ki siteye sadece vaktim olduğu sürece katılsam da severek okudum hep .

Zeki ve esprili birisi olduğun su götürmez bir gerçek , ki ben de en çok bu yönüne bayılıyorum .

Neden bu kadar uzadığına gelince ...

Bırak ironiyi , okuduğu düz yazıyı bile anlamaktan acizlerin olduğu bir sitede kimbilir belki de beni de onlarla karıştırmış olabilirsin diye düşünüyorum .

Senin o , Pavlov'un deneyine işaret eden esprini okuduğumda gülmekten yerlere yattım , ama görüyorum ki Hasip ne dediğini dahi anlamamış ve ciddiyetten bahsediyor .

Hayat işte , garipliklerle dolu , n'aparsın .

Sitelerde Paylaş
En iyisi kimseye gülme.

Ciddiyet çok yararlı bir şeydir.

Karına önce Arapça öğretsen daha makbule geçmezmi Hacım? Elif Ba'yı öğrendikten sonra temel grameri verirsin, harekeleri öğretirsin vs. Hem anlamını bilmedikten sonra öğrense neye yazar ki? Anlamını bildikten ve mealleri okuduktan sonra daha öğrenmek istermi ondan emin değilim ama :D

Sitelerde Paylaş
Az kalsın bir yanlış anlamaya kurban gidecektik Gates .

Senin bazı yorumlarını , ki siteye sadece vaktim olduğu sürece katılsam da severek okudum hep .

Zeki ve esprili birisi olduğun su götürmez bir gerçek , ki ben de en çok bu yönüne bayılıyorum .

Neden bu kadar uzadığına gelince ...

Bırak ironiyi , okuduğu düz yazıyı bile anlamaktan acizlerin olduğu bir sitede kimbilir belki de beni de onlarla karıştırmış olabilirsin diye düşünüyorum .

Senin o , Pavlov'un deneyine işaret eden esprini okuduğumda gülmekten yerlere yattım , ama görüyorum ki Hasip ne dediğini dahi anlamamış ve ciddiyetten bahsediyor .

Hayat işte , garipliklerle dolu , n'aparsın .

Anlaşıldı tamam :acute: .

Sitelerde Paylaş

Doğumgünün kutlu olsun Hasipkaplan. Allah uzun ömürler versin. Bugün 1 yaşına giriyormuşsun.

Bu başlığı açtığında sıfırmışsın demek ki.

Burada yaptıkları yorumlarla kahkahalardan boğulmama neden olan arkadaşların hepsi de, senin bir karın olmadığını biliyorlar.

Sen de bunu biliyorsun, değil mi?

Sitelerde Paylaş

Hasip Kaplan, bu sitedeki eski Himmler'dir..

Himmler üyeliği ile Ateist idi, şimdi Müslüman taklidi yapıyor..

Evli felan da değildir.. Durmadan mankenlerin fotolarını foruma basan, abazanın tekidir..

Bu arakadaşı pek ciddiye almamakta yarar var.

Sitelerde Paylaş
Hasip Kaplan, bu sitedeki eski Himmler'dir..

Himmler üyeliği ile Ateist idi, şimdi Müslüman taklidi yapıyor..

Evli felan da değildir.. Durmadan mankenlerin fotolarını foruma basan, abazanın tekidir..

Bu arakadaşı pek ciddiye almamakta yarar var.

Himmler 'in son bağlandığı IP numarası ile bu bilgisayarı IP numarası tutuyorsa atın beni.

Deicide de aynı hatayı yapıyor. Beni o zaat ile karıştırıyor..

İspat getir.. Getiremezsin. Ve böylelikle pespaye bir yalancı olduğun ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş
Himmler 'in son bağlandığı IP numarası ile bu bilgisayarı IP numarası tutuyorsa atın beni.

Deicide de aynı hatayı yapıyor. Beni o zaat ile karıştırıyor..

İspat getir.. Getiremezsin. Ve böylelikle pespaye bir yalancı olduğun ortaya çıkar.

dynamic ip ile belli olmaz.

sadece modeme bir reset atmak kafidir, ip numaralarının değişmesi için..

ama şöyle bir yöntem var.

kesin kanıt olmasa da fikir verir.

himller'in ip'si ile sizin ip'niz sorgulandıklarında hangi kentten olduğu anlaşılıyor.

aynı kentte değilse bu ip'ler farklı kişilersinizdir ;)

Sitelerde Paylaş
dynamic ip ile belli olmaz.

sadece modeme bir reset atmak kafidir, ip numaralarının değişmesi için..

ama şöyle bir yöntem var.

kesin kanıt olmasa da fikir verir.

himller'in ip'si ile sizin ip'niz sorgulandıklarında hangi kentten olduğu anlaşılıyor.

aynı kentte değilse bu ip'ler farklı kişilersinizdir ;)

Belki benim kentimde bir kaç ateistforum üyesi vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...