Jump to content

şu sözün güzelliğne bakın

Recommended Posts

arkadaşlar darwin in doğayı çok iyi anlayan, özümseyen bir insan olduğunun kanıtıdır bu bence..

“It is not the strongest species that

survive, nor the most intelligent,

but the ones responsive to change”

- Charles Darwin

daha anlamlı bir söz olabilir mi sizce?

Sitelerde Paylaş

- Charles Darwin

İngilizce alıntı gene. Waw.. Yarım yamalak İngilizce'mle hemen tercüme edeyim:

''Bu güçlü değil özel kurtuluşa, çok intelligent değil, fakat responsive'lerden biri değişir''

Charles Darwin.

Ne anladım? Hiçbir şey.

Kardeşim niye Türkçe'ye çevirmiyorsunuz da benim gibilere eziyet ediyorsunuz? :)

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar darwin in doğayı çok iyi anlayan, özümseyen bir insan olduğunun kanıtıdır bu bence..

- Charles Darwin

daha anlamlı bir söz olabilir mi sizce?

Yettim Freddie,

Diyor ki: "Türlerin ne en güçlüsü, ne de

en zekisi yaşamını devam ettirecek, sadece

değişmeye uyumlu olan yaşayacak."

Cidden arkadaşlar bari kısa cümleleri çevirin de herkes anlasın <_<

Sitelerde Paylaş

bu söz günümüzün popüler deyimi ''innovation'' a karşılıktır.. innovation=built to change yani değişmek için yapıldı demektir..

doğanın da özü budur. hayatta kalma becerisini gösteren canlılar ne en zekileridir, ne de en güçlülerdir. değişime en iyi ayak uydurabilenlerdir..

doğanın özü budur.

doğa sürekli değişen parametreler barındırır. canlılar bunlara uyum sağlama yeteneğine göre hayatta kalır..

bunu anlamayı dahi başaramıyor insanlar.. evrim budur.

Sitelerde Paylaş
Yettim Freddie,

Diyor ki: "Türlerin ne en güçlüsü, ne de

en zekisi yaşamını devam ettirecek, sadece

değişmeye uyumlu olan yaşayacak."

Cidden arkadaşlar bari kısa cümleleri çevirin de herkes anlasın <_<

İnsan doğayı tahrip eder. İnsan kendi türüne ihanet eder. İnsan savaşır. İnsan doğaya katkısı olmayan yük olandır. Ama yaşar. Nasıl oluyor bu? Abuk sabuk konuşmayın. Adam gibi argümanlarla gelin. Gözünüzün önündeki gerçekleri görmekten aciz kendisini maymun sananlar sizi. Hebele hübele sayıklayıp durmayın. Darwin dallamasının zırvaları işte.

Sitelerde Paylaş
İnsan doğayı tahrip eder. İnsan kendi türüne ihanet eder. İnsan savaşır. İnsan doğaya katkısı olmayan yük olandır. Ama yaşar. Nasıl oluyor bu? Abuk sabuk konuşmayın. Adam gibi argümanlarla gelin. Gözünüzün önündeki gerçekleri görmekten aciz kendisini maymun sananlar sizi. Hebele hübele sayıklayıp durmayın. Darwin dallamasının zırvaları işte.

Bağlantı dallaması, parazit yapma. Kafanın bu konulara basmadığı zaten hepimizin malumu, bunu göstermek için ekstra çabana gerek yok.

Sitelerde Paylaş
"Ben Buket" :D :D :D

Aslında bizim baglanti'ya 'Pocket' desek daha uygun olur gibime geliyor, ne buketi? :)

10'ar-15'erli küçücük kabilelerde yaşayan insanoğlu, bugün milyarlık nüfusa sahip olmuş; türünün devamını sağlamakta, neredeyse diğer tüm türlerden -böcükler hariç- başarılı olmuş; ama bizim Pocket insanın kımıl zararlısı, doğaya uyum sağlayamayan bir varlık olduğunda ısrarcı :)

Sitelerde Paylaş
10'ar-15'erli küçücük kabilelerde yaşayan insanoğlu, bugün milyarlık nüfusa sahip olmuş; türünün devamını sağlamakta, neredeyse diğer tüm türlerden -böcükler hariç- başarılı olmuş; ama bizim Pocket insanın kımıl zararlısı, doğaya uyum sağlayamayan bir varlık olduğunda ısrarcı :)

Belli ki kendisi etrafına uyum sağlayamıyor.

Niye kızın üzerine gidiyorsun?

Zaten uyumsuz. :D

Sitelerde Paylaş

şu seviyeye bakarmısınız? insan doğayı tahrip ediyomuş, ee insan ona rağmen yaşıomuş, eeee bu söz saçma darwin de dallamaymış..

üzgünüm buket ama senin katetmen gereken daha çok yol var.

insan doğadaki bir çok canlıdan daha güçsüz olmasına rağmen, değişime en iyi ayak uyduran türlerden biridir. o yüzden varlığını sürdürür. insandan çok daha iyi değişime ayak uyduran böcek türleri vardır. bu böcekler hayatta kalma bakımından insandan daha başarılıdır.

bu söz doğayı çok iyi anlamış bir insanın sözüdür. günümüzün yaşam felsefesi haline gelmiştir. bugun bütün şirketler reklamlarına innovasyon yazmaya başladı, yıl 2009, Darwin bunu kaç yıl önce anladı ve açıkladı.

ancak sizler ''değişime ayak uyduramayanlarsınız''

din etkisinde bulunan toplumlar değişime direnç gösterir. değişime uyum sağlamak istemez. çünkü dinin katı, değişmez dogmaları altında yaşar. bu yüzden sürekli geri kalırlar. islam devletlerinin çoğunun geri kalmış olması, avrupanın din altında yaşarken koskoca ortaçağı es geçmesi işte bu yüzdendir.

bugun senin evrime karşı çıkmanın nedeni bu.. değişime direnç gösteriyorsun.. ''people resist to change'' ilkesine uyuyorsun..

ama bir gün gelecek ki bugun karşı çıktığın gerçekleri insanoğlu kabul kabul etmiş olacak.. dünyanın düz olduğunu idda edenler belli bir yere kadar direnebildiler. sonunda kazanan bilim olur.. bilim insanı üretir. siz baltalarsınız. ama kazanan siz olmazsınız.

Sitelerde Paylaş
şu seviyeye bakarmısınız? insan doğayı tahrip ediyomuş, ee insan ona rağmen yaşıomuş, eeee bu söz saçma darwin de dallamaymış..

üzgünüm buket ama senin katetmen gereken daha çok yol var.

insan doğadaki bir çok canlıdan daha güçsüz olmasına rağmen, değişime en iyi ayak uyduran türlerden biridir. o yüzden varlığını sürdürür. insandan çok daha iyi değişime ayak uyduran böcek türleri vardır. bu böcekler hayatta kalma bakımından insandan daha başarılıdır.

bu söz doğayı çok iyi anlamış bir insanın sözüdür. günümüzün yaşam felsefesi haline gelmiştir. bugun bütün şirketler reklamlarına innovasyon yazmaya başladı, yıl 2009, Darwin bunu kaç yıl önce anladı ve açıkladı.

ancak sizler ''değişime ayak uyduramayanlarsınız''

din etkisinde bulunan toplumlar değişime direnç gösterir. değişime uyum sağlamak istemez. çünkü dinin katı, değişmez dogmaları altında yaşar. bu yüzden sürekli geri kalırlar. islam devletlerinin çoğunun geri kalmış olması, avrupanın din altında yaşarken koskoca ortaçağı es geçmesi işte bu yüzdendir.

bugun senin evrime karşı çıkmanın nedeni bu.. değişime direnç gösteriyorsun.. ''people resist to change'' ilkesine uyuyorsun..

ama bir gün gelecek ki bugun karşı çıktığın gerçekleri insanoğlu kabul kabul etmiş olacak.. dünyanın düz olduğunu idda edenler belli bir yere kadar direnebildiler. sonunda kazanan bilim olur.. bilim insanı üretir. siz baltalarsınız. ama kazanan siz olmazsınız.

hala direniyor salaklar

Sitelerde Paylaş
Madem öyle, ben bi suisayde komit yapiim de geliim

beni bu dünyada kimse anlamıyor, evoluşına da response

yapamıyorum zaten. :cray:

aplaaaaa, kıyma kendine.

kimse anlamasa da hallac abinin seni anladığından eminim ben. :)

Sitelerde Paylaş
aplaaaaa, kıyma kendine.

kimse anlamasa da hallac abinin seni anladığından eminim ben. :)

Arkadaşım,varsa bilimsel bir fikrin koy ortaya.

Yoksa gülen sarı kafalarla forumu boğma.

Andromeda'nın bir çeşitisin sen de.

Hep tel cümlelik iletiler,hiç değilse o sarı kafa koymuyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...