Jump to content

şu sözün güzelliğne bakın

Recommended Posts

Arkadaşım,varsa bilimsel bir fikrin koy ortaya.

Yoksa gülen sarı kafalarla forumu boğma.

Andromeda'nın bir çeşitisin sen de.

Hep tel cümlelik iletiler,hiç değilse o sarı kafa koymuyor.

arkadaşım, mutlu mu olacaksın beni attıklarında?

her başlıkda ahaliyi bana karşı kışkırtıyorsun.

sonra delügannıyım diye geziyorsun.

bu mudur delügannılık?

al sana bir sürü gülen sarı kafa:

:lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
arkadaşım, mutlu mu olacaksın beni attıklarında?

her başlıkda ahaliyi bana karşı kışkırtıyorsun.

sonra delügannıyım diye geziyorsun.

bu mudur delügannılık?

al sana bir sürü gülen sarı kafa:

:lol::lol::lol:

Bu nasıl cevap?

Çocuk musun allasen?

Bi git ya.

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar darwin in doğayı çok iyi anlayan, özümseyen bir insan olduğunun kanıtıdır bu bence..

“It is not the strongest species that

survive, nor the most intelligent,

but the ones responsive to change”

- Charles Darwin

daha anlamlı bir söz olabilir mi sizce?

Yettim Freddie,

Diyor ki: "Türlerin ne en güçlüsü, ne de

en zekisi yaşamını devam ettirecek, sadece

değişmeye uyumlu olan yaşayacak."

Cidden arkadaşlar bari kısa cümleleri çevirin de herkes anlasın <_<

Ben bu Darwini sevmeye başladım şimdi. :lol:

Ateistlerin biz daha zekiyiz argümanlarını akşama, körolasıca çöpçülerrrrrr, alıp götüreceklerrrrrrrrrrrrr....

Herkese sevgiler....

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin biz daha zekiyiz argümanlarını akşama, körolasıca çöpçülerrrrrr, alıp götüreceklerrrrrrrrrrrrr....

Herkese sevgiler....

hahah değişime ayak uydurmayanlarda var ama dikkatine

Sitelerde Paylaş

Herkese sevgiler....

Kim demiş ki ''Biz sizden daha zekiyiz'' diye :)

Sadece önceden bilimsel bir araştırma mevcuttu.. ''Ateistlerin ortalama zeka seviyesi, dindarlardan daha yüksektir'' diye..

Bu demek değil ki, ''Bu forumda ki tüm Ateistler inançlılardan daha zekidir''..

Ben o araştırmadan sadece şunu anlıyorum;

''Zeka seviyesi daha yüksek insanlarda, Ateizme olan yönelim daha fazla oluyor''

Yalnız bu, Ateistler inançlılardan daha zekidir anlamına gelmiyor tabii ki :)

Sitelerde Paylaş

- Charles Darwin

Bu veciz sözlerle Darwin bazılarını kendine hayran ettirmiş..

Peki bu sözlerde bir hata ya da eksiklik görüyor musunuz?

Ya da bunları absolü doğrular, sorgulanamayan doğrular olarak kabul ediyor musunuz?

Bu laflarda ne gibi bir yamukluk var?

Sitelerde Paylaş

Türlerin ''en güçlüsü'' yada ''en akıllısı'' dediklerimiz zaten değişime en duyarlı olanlarıdır.

Güçlü olanlara ''güçlü'' dedirten şey değişime uygunluk gösterebilmeleridir, hayatta kalabilmeleridir. Darwin lafını fazla dönüştürmemiş. belki de insanalrın kafasında ''güçlü tür'' kavramının çarpıklığını düzeltmek istemiştir.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kim demiş ki ''Biz sizden daha zekiyiz'' diye :)

Sadece önceden bilimsel bir araştırma mevcuttu.. ''Ateistlerin ortalama zeka seviyesi, dindarlardan daha yüksektir'' diye..

Bu demek değil ki, ''Bu forumda ki tüm Ateistler inançlılardan daha zekidir''..

Ben o araştırmadan sadece şunu anlıyorum;

''Zeka seviyesi daha yüksek insanlarda, Ateizme olan yönelim daha fazla oluyor''

Yalnız bu, Ateistler inançlılardan daha zekidir anlamına gelmiyor tabii ki :)

Sangreciğim,

Sence böyle bir teste tabi tutulurken kaç kişi ben atistim der, ya da bu test nerede yapılmış yani bu bilimsel araştırma.

Bu yüzden çok inandırıcı gibi gelmiyor.

- Charles Darwin

Bu veciz sözlerle Darwin bazılarını kendine hayran ettirmiş..

Peki bu sözlerde bir hata ya da eksiklik görüyor musunuz?

Ya da bunları absolü doğrular, sorgulanamayan doğrular olarak kabul ediyor musunuz?

Bu laflarda ne gibi bir yamukluk var?

Hacı abim,

Laflarda yamukluk yok, itirazımda yok.

Ama güçlü olan hayatta kalır lafını güçlü zayıfı ezer, bu da doğanın yasasıdır diye ceplerine koyup bundan insanın kanını döken çok soytarı vardır yeryüzünde.

Türlerin ''en güçlüsü'' yada ''en akıllısı'' dediklerimiz zaten değişime en duyarlı olanlarıdır.

Güçlü olanlara ''güçlü'' dedirten şey değişime uygunluk gösterebilmeleridir, hayatta kalabilmeleridir. Darwin lafını fazla dönüştürmemiş. belki de insanalrın kafasında ''güçlü tür'' kavramının çarpıklığını düzeltmek istemiştir.

Evet, en güzel tanımı bence nihil yapmış.

Salt bu uyumluluk zeka ile de değil, yani olmadığını düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

- Charles Darwin

Darwin amcamız kusura bakmasın.. Biraz eksik nitelendirme..

Onun yerinde olsam şöyle söylerdim:

You don’t have to be the strongest or the most intelligent to survive.

All you have to be is to respond to change favorably...

Türün en güçlüsü ve akıllısı da elbette başarılı olabilir ve genlerini yeni nesillere geçirebilir.

Aslında çoğu kere güçlü ve akıllı olanların genleri yeni nesillere geçer.

Ama bu doğada sine quo non yasa değildir. Taşa kazınmış bir yasa değildir yani....

Bazan en zayıfı başarılı olur, bazan en aptalı..

Nihil'in yorumu da fena değil aslında.

Sitelerde Paylaş
Sangreciğim,

Sence böyle bir teste tabi tutulurken kaç kişi ben atistim der, ya da bu test nerede yapılmış yani bu bilimsel araştırma.

Bu yüzden çok inandırıcı gibi gelmiyor.

Avrupa veya ABD, Türkiye gibi değil ki.. Kim/Neden Ateist olduğundan çekinsin :)

Bu araştırma bir bilim dergisinde yayınlanmıştı diye hatırlıyorum.. Hatta linkini de asmışlardı bir çok foruma..

Şimdi bir bakıyım, bulursam linki veririm.

Sitelerde Paylaş
şu seviyeye bakarmısınız? insan doğayı tahrip ediyomuş, ee insan ona rağmen yaşıomuş, eeee bu söz saçma darwin de dallamaymış..

üzgünüm buket ama senin katetmen gereken daha çok yol var.

insan doğadaki bir çok canlıdan daha güçsüz olmasına rağmen, değişime en iyi ayak uyduran türlerden biridir. o yüzden varlığını sürdürür. insandan çok daha iyi değişime ayak uyduran böcek türleri vardır. bu böcekler hayatta kalma bakımından insandan daha başarılıdır.

bu söz doğayı çok iyi anlamış bir insanın sözüdür. günümüzün yaşam felsefesi haline gelmiştir. bugun bütün şirketler reklamlarına innovasyon yazmaya başladı, yıl 2009, Darwin bunu kaç yıl önce anladı ve açıkladı.

ancak sizler ''değişime ayak uyduramayanlarsınız''

din etkisinde bulunan toplumlar değişime direnç gösterir. değişime uyum sağlamak istemez. çünkü dinin katı, değişmez dogmaları altında yaşar. bu yüzden sürekli geri kalırlar. islam devletlerinin çoğunun geri kalmış olması, avrupanın din altında yaşarken koskoca ortaçağı es geçmesi işte bu yüzdendir.

bugun senin evrime karşı çıkmanın nedeni bu.. değişime direnç gösteriyorsun.. ''people resist to change'' ilkesine uyuyorsun..

ama bir gün gelecek ki bugun karşı çıktığın gerçekleri insanoğlu kabul kabul etmiş olacak.. dünyanın düz olduğunu idda edenler belli bir yere kadar direnebildiler. sonunda kazanan bilim olur.. bilim insanı üretir. siz baltalarsınız. ama kazanan siz olmazsınız.

Atmayalım atmayalım. Gözlem yapmayı bile beceremiyorsun. İnsanlık tarihi savaşlarla doludur. Sen hiç birbiriyle kanlı savaşlar yapan hayvan sürüleri gördün mü? Hemde yıllarca süren. Sen hiç doğaya zarar veren hayvan gördün mü? İnsan sırf zevki için yüzlerce ürün üretir. Bunu yaparkende doğanın canına okur. Üstelik verdiği zararı gidermeye bile çalışmaz. Zeka nasıl ama? Süper değil mi? Bütün bunlara rağmen milyarlarca insan yaşıyor. Bu dünya besliyor bu insanları. Nasıl oluyor bu? Üstelik insan kendi doğasına aykırı yaşam sürdürür. Ofislere kapanır. Ürettiği cihazların zararlı etkilerine maruz kalır. Suni gıdalarla beslenir suni ürünler kullanır. Yahu nedir bu insan? Süperman gibi bir halt olmuyor bu türe. Ha bire çoğalıyor. Darwin halt etmiş o sözü söylerken. Zaten Darwin ne bilir ki. Söyledikleri çalıntı. İncir çekirdeğini doldurmaz eski efsanelerin bir versiyonu. Aç oku bakiim. Pagan dinlerde evrim var mı yok mu? Nal kadar var hemde.

Sitelerde Paylaş
Atmayalım atmayalım. Gözlem yapmayı bile beceremiyorsun. İnsanlık tarihi savaşlarla doludur. Sen hiç birbiriyle kanlı savaşlar yapan hayvan sürüleri gördün mü? Hemde yıllarca süren. Sen hiç doğaya zarar veren hayvan gördün mü? İnsan sırf zevki için yüzlerce ürün üretir. Bunu yaparkende doğanın canına okur. Üstelik verdiği zararı gidermeye bile çalışmaz. Zeka nasıl ama? Süper değil mi? Bütün bunlara rağmen milyarlarca insan yaşıyor. Bu dünya besliyor bu insanları. Nasıl oluyor bu? Üstelik insan kendi doğasına aykırı yaşam sürdürür. Ofislere kapanır. Ürettiği cihazların zararlı etkilerine maruz kalır. Suni gıdalarla beslenir suni ürünler kullanır. Yahu nedir bu insan? Süperman gibi bir halt olmuyor bu türe. Ha bire çoğalıyor. Darwin halt etmiş o sözü söylerken. Zaten Darwin ne bilir ki. Söyledikleri çalıntı. İncir çekirdeğini doldurmaz eski efsanelerin bir versiyonu. Aç oku bakiim. Pagan dinlerde evrim var mı yok mu? Nal kadar var hemde.

ya ne diyorsun arkadaşım sen? doğayı anlayacak ne eğitimi aldın da konuşuyorsun? saçmalamaktan öteye gidememişsin. insanlar savaşmışmışş.. ee allah razı olsun söylediğin için.. sen söylemesen bu önemli gözlemi biz yapamadıydık..

peki dön de bir kendine sor bakalım insanlar neden savaşmış? şimdiye kadar dünya üzerinde gelişen şavaşların %99 inançları yayma veya koruma savaşıdır. yani din savaşıdır. koskoca bir ortaçağ boyunca yüzyıllar boyu din çatışması yaşanmıştır. bu konuyu bir kenara bırakalım..

insan sosyalleşmiş bir varlık olduğu için bahsettiklerin gelişiyor.. insan sosyalleşene kadar değişime gayet iyi cevap verebildiği için bu günlere gelmiştir. eğer sosyalleşmenin bir sonucu olarak insanlık doğaya uyum sağlayamazsa zaten zamanla kendi sonunu getirmiş olacaktır. darwinin söylediği de budur.

Sitelerde Paylaş
Ah be nostalji oldu.

Hatta unut ne varsa verdiğim al götür öyle git. :D

aslında araştırmaya falan gerek yok.

insan sağına soluna baaktığında dahi

eğitim seviyesi ve zekaayla doğru orantılı olarak

inançsızlık potansiyelinin arttığını görebilir.

Bu nasıl cevap?

Çocuk musun allasen?

Bi git ya.

sırıtan sarı kafaları seversin sanmıştım.

yanılmışım anlaşılan. :)

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İngilizce alıntı gene. Waw.. Yarım yamalak İngilizce'mle hemen tercüme edeyim:

''Bu güçlü değil özel kurtuluşa, çok intelligent değil, fakat responsive'lerden biri değişir''

Charles Darwin.

Ne anladım? Hiçbir şey.

Kardeşim niye Türkçe'ye çevirmiyorsunuz da benim gibilere eziyet ediyorsunuz? :)

ahuhahah... İlahi fredi... Bana eski bir arkadaşımı hatırlattın.

dh06ro6cb8.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...