Jump to content

Ateizmin çöküşü ve deli saçması olduğunun kanıtıdır.

Recommended Posts

Sevgili kardeşim, dininize en çok sizin gibi okumayan, ya da tek taraflı okuyan yüzeyel kişiler zarar veriyor... Kulaktan dolma bilgilerle hiçbir istatistik çalışma falan bile yapmadan veya araştırmadan buraya gelip saçmalıyorsun... Biraz okur araştırırsan dediklerinin doğru olmadığını göreceksin... Biz ateistler okuyup araştıran müslümanları çok severiz... Bil bakalım niye?... Hepimiz bir zamanlar müslümandık; okuduk araştırdık, ateist olduk da ondan...

Batı dünyasında tüm mahkumların %0.1'i ateist...

bu ayaklardan paça olmuyo diye söylemişdim ama....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 247
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

şöyleki ateistler bilindiği üzere ölümden sonraya ve dolayısıyla hesaba çekileceklerine inanmazlar ve iman etmezler.

şimdi bundan yola çıkarak dünyadayken başkasının parasını çal,dolandırıcılık yap,bankaları hortumlayıp tüyü bitmemiş yetimin paralarını isviçre bankalarına yatır,yolda yürürken önünden zorlukla giden özürlü bir insana yardımcı olacağına tukaka indir yere cebinde ne varsa al kaç,insanların durduk yerde malına,canına,ırzına saldır,küçük ve savunmasız çocukları kaçırıp organlarını sök bilmemne eurolara tek yaşam umudu o organ olan yıllardır çocuğunun evinin harcamasından keserek biriktirdiği 15-20 bin euroyu(misalen)cebe indir hatta o parayı al o garibandan organıda vermeden kaybol ortalıkdan başka birine sat yine bir insanı daha mağdur et.

ve tüm bunları yapan insan bu aşşağılık kazançlarla o tatil köyü benim o bar senin gezsin gününü gün etsin,en lüks semtden dairesini,lüks arabasını alsın ve bu adam öldüğünde ateistlere göre öldükten sonra hesaba falan çekilmeyecek bu yaptıklarının hesabı sorulmayacak inanmamakda direndikleri Allah tarafından.oh ne ala dünya pehhhh

... ve tüm bunları yapan kişi eğer allaha inanıyorsa, sadece inandığı için, sonunda cennete gidip sonsuza kadar huriler tarafından "cezalandırılacak"...

öte yandan dürüst vatandaş alın teriyle kazanacak,başkasının canına,malına,ırzına göz dikmeyecek,yolda önünden yürüyüp giden kör bir özürlünün düşürdüğü parasını arkasından yetişip kendisini bilgilendirerek,parasını özürlünün cebine veya eline vermesi veyahut gerekiyosada gideceği yere kadar yardımcı olacak,tüyü bitmemiş yetimin hakkını farkında olmadan yediğini farkettiğinde veya bilerek yiyipde sonra vicdanı kabul etmeyip pişman olarak aldığı hakları aynen iade ederek özür dileyecek,bir canlıya zulmedildiğinde vicdanı sızlayacak,gücü yetiyosa onu bu durumdan kurtaracak,yolda gariban bir çocuk gördüğünde elindeki parasının onu almaya yettiği bir simitini paylaşacak.

... bunları yapan da eğer allaha inanmıyorsa, sırf inanmadığı için cehenneme gidip, ilelebet zebaniler tarafından "ödüllendirilecek".

Allahın adaleti bu...

tarihinde delibekir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
... ve tüm bunları yapan kişi eğer allaha inanıyorsa, sadece inandığı için, sonunda cennete gidip sonsuza kadar huriler tarafından "cezalandırılacak"...

... bunları yapan da eğer allaha inanmıyorsa, sırf inanmadığı için cehenneme gidip, ilelebet zebaniler tarafından "ödüllendirilecek".

Allahın adaleti bu...

seni yaratan dünyaya imtihan için gönderen Allah ilk kıstası kendine iman olarak belirlemişse inanacaksın ozaman.başına vuranmı var niye iamn ediyosun diye.

bunları yapmaya muhtaç konumda olan insanoğludur.senin Allaha iaman etmene ve ibadet etmene Allahın ihtiyacı yokdur senin ihtiyacın vardır.hani askerde bi laf vardır.ya se se ya si si.aynen bu durum için geçerli bir laf.

Sitelerde Paylaş
seni yaratan dünyaya imtihan için gönderen Allah ilk kıstası kendine iman olarak belirlemişse inanacaksın ozaman.başına vuranmı var niye iamn ediyosun diye.

bunları yapmaya muhtaç konumda olan insanoğludur.senin Allaha iaman etmene ve ibadet etmene Allahın ihtiyacı yokdur senin ihtiyacın vardır.hani askerde bi laf vardır.ya se se ya si si.aynen bu durum için geçerli bir laf.

Bana ihtiyacı yoktu da, ne büllüğüme yarattı o zaman, angut aleyhisselam? Ben mi ona dedim "Beni de bu dikindirik imtihana sok" diye?

Bir de beyin yerine camış tezeği taşıyorsunuz deyince zorunuza gidiyor. Hiç de zorunuza gitmesin; zoruna gidecek taraf varsa, o da camışlardır.

Sitelerde Paylaş
Bana ihtiyacı yoktu da, ne büllüğüme yarattı o zaman, angut aleyhisselam? Ben mi ona dedim "Beni de bu dikindirik imtihana sok" diye?

Bir de beyin yerine camış tezeği taşıyorsunuz deyince zorunuza gidiyor. Hiç de zorunuza gitmesin; zoruna gidecek taraf varsa, o da camışlardır.

Akla bak akla. Sen yokken Allaha nasıl diyeceksin beni yaratta imtihan et diye? Seni yoktan var edenin kulu kölesisin sen. Bir kere bu gerçeği kabul et önce. Sana yaşatacaklarını istesende istemesende yaşmaya mecbursun. Yaşıyorsunda zaten. Aklın varsa hayır dile kendin için. Ama önce iman etmen gerek tabii. Allah duaları duyandır. Onlara gereğince cevap verendir. Ama siz onuda anlamazsınız. Şunu istedim neden olmuyor bunu istedik neden olmuyor dersiniz. Samimiyet diye birşey var önce. Sonrada ne zaman nasıl kabul olacağı bilinmez.

Sitelerde Paylaş
Akla bak akla. Sen yokken Allaha nasıl diyeceksin beni yaratta imtihan et diye? Seni yoktan var edenin kulu kölesisin sen. Bir kere bu gerçeği kabul et önce. Sana yaşatacaklarını istesende istemesende yaşmaya mecbursun. Yaşıyorsunda zaten. Aklın varsa hayır dile kendin için. Ama önce iman etmen gerek tabii. Allah duaları duyandır. Onlara gereğince cevap verendir. Ama siz onuda anlamazsınız. Şunu istedim neden olmuyor bunu istedik neden olmuyor dersiniz. Samimiyet diye birşey var önce. Sonrada ne zaman nasıl kabul olacağı bilinmez.

Allah olsaydı, sizin ettiğiniz duaları duyar, onların hatırına size bir parça akıl verirdi. İnananlar olarak bu kadar salak olduğunuza göre, Allah yok. Sizin varlığınız, Allah'ın yokluğuna delalettir benim için.

Sitelerde Paylaş

"Sana yaşatacaklarını istesende istemesende yaşmaya mecbursun. Yaşıyorsunda zaten."

eeee..... ben ne bok yesem boş o halde... neyin hayrını dileyim...

bana ne yaşatacağına önceden karar vermiş ve yaşatıyorsa eğer... kıçımı yırtsam değiştiremem bunu...

eee... ne ki şimdi bu... beni ateist olarak yaşatmaya karar vermiş "istesem de istemesem de bu şekilde yaşamaya MECBURUM"...

bu mantıkla ancak müslüman kardeşlerin ateizme yaklaşırlar tersi değil :)

Sitelerde Paylaş

çok bilimsel bir kanıt olmuş gerçekten..

ateizm direkman çökmüş..

madem bu ülkenin yüzde 98'i müslo..

tüm bu tecavüzleri, hırsızlıkları geri kalan yüzde ikilik dilim olarak biz mi yapıyoruz..

bu başlık, ahlaksız düşüncelerini dinin sayesinde engellediğinin itirafıdır..

aman sen böyle tatlısu müslo olarak kal..

Sitelerde Paylaş
"Sana yaşatacaklarını istesende istemesende yaşmaya mecbursun. Yaşıyorsunda zaten."

eeee..... ben ne bok yesem boş o halde... neyin hayrını dileyim...

bana ne yaşatacağına önceden karar vermiş ve yaşatıyorsa eğer... kıçımı yırtsam değiştiremem bunu...

eee... ne ki şimdi bu... beni ateist olarak yaşatmaya karar vermiş "istesem de istemesem de bu şekilde yaşamaya MECBURUM"...

bu mantıkla ancak müslüman kardeşlerin ateizme yaklaşırlar tersi değil :)

İnsan geleceğini bilemez. Şu an ateist olman gelecekte illa buna devam edeceğin anlamına gelmez. Fıtratında olanları sergilersin. Kaderin yazılıdır ama sen onu bilmiyorsun. Allahtan başka kimse bilmiyor. Sanki kaderi biliyor gibi konuşuyorsunuz. Allahın bilmesi sizin bilmeniz demek değil ki.

Sitelerde Paylaş
Fıtratında olanları sergilersin. Kaderin yazılıdır ama sen onu bilmiyorsun.

Eğer yapacaklarım daha önce bir yere yazıldıysa, ''özgür irade'' de yok demektir..

Demek ki, cennete veya cehheneme gideceğime karar veren Tanrı'dır, ben değil :)

Sitelerde Paylaş
İnsan geleceğini bilemez. Şu an ateist olman gelecekte illa buna devam edeceğin anlamına gelmez. Fıtratında olanları sergilersin. Kaderin yazılıdır ama sen onu bilmiyorsun. Allahtan başka kimse bilmiyor. Sanki kaderi biliyor gibi konuşuyorsunuz. Allahın bilmesi sizin bilmeniz demek değil ki.

Bağlantı; pardon buket.

Bunu defalarca anlattık sana.

Arkadaşım "ateizm" bilincine erişmiş birisi, tekrardan müslüman veya teist o-la-maz.

Herkesi senin özenti dönemim gibi; ateist olmak için "ateist" görme.

Çünkü yok böyle bir şey. Ben kaderimi biliyorum. Gaybımı biliyorum. Ne olursa olsun hiç bir zaman müslüman olmam.

Çünkü akla, mantığa uygun bir yeri yok.

Daha doğrusu benim için "Tanrı" 'nın akla, mantığa uyan yanı yok.

O yüzden ileride müslüman olabilirsiniz gibi iddalarla gelmen. Senin sığ düşünceni ortaya seriyor.

Sitelerde Paylaş

Sen sadece tepkisel müslümansın. Cümle karakterinden belli oluyor.

Sitelerde Paylaş
şöyleki ateistler bilindiği üzere ölümden sonraya ve dolayısıyla hesaba çekileceklerine inanmazlar ve iman etmezler.

şimdi bundan yola çıkarak dünyadayken başkasının parasını çal,dolandırıcılık yap,bankaları hortumlayıp tüyü bitmemiş yetimin paralarını isviçre bankalarına yatır,yolda yürürken önünden zorlukla giden özürlü bir insana yardımcı olacağına tukaka indir yere cebinde ne varsa al kaç,insanların durduk yerde malına,canına,ırzına saldır,küçük ve savunmasız çocukları kaçırıp organlarını sök bilmemne eurolara tek yaşam umudu o organ olan yıllardır çocuğunun evinin harcamasından keserek biriktirdiği 15-20 bin euroyu(misalen)cebe indir hatta o parayı al o garibandan organıda vermeden kaybol ortalıkdan başka birine sat yine bir insanı daha mağdur et.

ve tüm bunları yapan insan bu aşşağılık kazançlarla o tatil köyü benim o bar senin gezsin gününü gün etsin,en lüks semtden dairesini,lüks arabasını alsın ve bu adam öldüğünde ateistlere göre öldükten sonra hesaba falan çekilmeyecek bu yaptıklarının hesabı sorulmayacak inanmamakda direndikleri Allah tarafından.oh ne ala dünya pehhhh

öte yandan dürüst vatandaş alın teriyle kazanacak,başkasının canına,malına,ırzına göz dikmeyecek,yolda önünden yürüyüp giden kör bir özürlünün düşürdüğü parasını arkasından yetişip kendisini bilgilendirerek,parasını özürlünün cebine veya eline vermesi veyahut gerekiyosada gideceği yere kadar yardımcı olacak,tüyü bitmemiş yetimin hakkını farkında olmadan yediğini farkettiğinde veya bilerek yiyipde sonra vicdanı kabul etmeyip pişman olarak aldığı hakları aynen iade ederek özür dileyecek,bir canlıya zulmedildiğinde vicdanı sızlayacak,gücü yetiyosa onu bu durumdan kurtaracak,yolda gariban bir çocuk gördüğünde elindeki parasının onu almaya yettiği bir simitini paylaşacak.

ve ateistlere göre bu insan öldükten sonra yine yok olacak ve yaptığı hiçbir iyiliğin karşılığını inatla inanmadıkları Allah tarafından ödüllendirilmeyecek.

pes vallahi ateizmin çöküşü bu olsa gerek.haksızmıyım.................

Zaten Türkiye de cezaevlerinde hırsızlık,gasp,cinayet,tecavüz gibi adli suçlardan yatan mahkumların koğuşunda Darwin ve Richard Dawkins posterleri asılıdır ve akşam Turan Dursun kitaplarıyla ders yapılır.

Andromedanında belirttiği gibi ateistlerin suç oranları çok düşük.Seri katillerin önemli bir kısmını dindar insanların oluşturduğu da herkes bilir.

Sitelerde Paylaş

yukarıdaki cümle sana ait...

yani ben hiçbirşey bilemem , senin allahın biliyor senin inancına göre...

benim ne olacağımı, neye inanıp inanmayacağımı önceden biliyor, bu ne demek, buna bilmek "denemez" buna karar vermek denir, yani benim ne olacağıma, neye inanıp inanmayacağıma "önceden" karar vermiş senin inancına göre...

dolayısıyla benim HİÇBİR dahlim sözkonusu olamaz, çünkü bendeki, ya da inancımdaki herhangi bir değişikliğe de o zaten KARAR VERMİŞ öyle değil mi...

bir ateiste "kaderi biliyor gibi konuşuyorsunuz" demeniz de komik olmuş.. zira adam ateist, kader onun için bir anlam ifade etmiyor ki, bilinsin ya da bilimesin, olmayan bişeyi nasıl olur da bilir ya da bilmez olabilirim ki...

aynı hataya düşüyorsunuz..

biz ateistleri tanrının (senin için allah yapalım) var olduğunu biliyormuş da buna isyan ediyormuş zannediyorsunuz ateizmi...

iddia sahibi değildir ateist...

iddia sahibine "hani nerde" diyendir...

hep aynı örneği veririm, belki şizoid beyinleriniz daha kolay anlar diye...

allah inanan: ben uçabiliyorum

ateist: uçamazsın

allaha inanan: uçmadığımı kanıtla öyleyse

bundan daha manik bir durum düşünemiyorum

uçabildiğini (allah diye bişeyin olduğunu) iddia eden sensin

o halde yapman gereken tek şey uçabildiğini (allahın varlığını) göstermek

ben ne diye durduk yerde uçabildiğini iddia eden adama uçamayacağını ispatlamak zorundayım ki...

aklınızdan zorunuz var gerçekten...

tarihinde ulyses tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eğer yapacaklarım daha önce bir yere yazıldıysa, ''özgür irade'' de yok demektir..

Demek ki, cennete veya cehheneme gideceğime karar veren Tanrı'dır, ben değil :)

Öyle. Fıtratını yaratan Allahtır. Sevdiğin ve sevmediğin şeyler fıtratından gelir. Yaptıklarını özgür iradenle yaparsın ama bu koşulsuz bir özgürlük değildir. Fıtratınla ilgilidir. Sana nasip olanlarıda sen seçemezsin. Dünyada neyden ne kadar nasibinin olduğu bellidir. Ömürdende tabii. Allah kabul edeceği duayı kuluna ettirir derler. Düşün artık işin nasıl olduğunu. Sen bilmezsin Allah bilir.

Bir insanın baştan bellidir cennetlik yada cehennemlik olduğu. Elbette bilgisi Allahtadır bunun. Ama sen şu an ateist olamana bakıpta ben cehennemliğim diyemezsin. Bende müslüman olmama bakıpta cennetliğim diyemem. Hala yaşıyoruz ve akibetimizi bilmiyoruz çünkü.

Sitelerde Paylaş

Bu konuyla ilgili, özlemle andığım büyük üstad Aziz Nesin'in bir sözünü aktarmak istiyorum: (Bire bir hatırlamıyorum tabii kelimeleri; öz olarak şunu demişti) Bir ateistim ve ateist olarak öleceğim. Ancak epey de yaşlandım. Olaki yarın bir gün bir tanrıya inandığım yönünde söylemlerde bulunacak olursam, bilin ki bunamışımdır, ciddiye almayın.

Ateizmi yakalayıp, aklın ve bilimin tadına varmış bir insanın, tekrar çirkef kuyusuna dönmesi için, ya bunamış, ya da ağır bir travma sonucu kafayı yemiş olması gerekir.

Sitelerde Paylaş
Öyle. Fıtratını yaratan Allahtır. Sevdiğin ve sevmediğin şeyler fıtratından gelir. Yaptıklarını özgür iradenle yaparsın ama bu koşulsuz bir özgürlük değildir. Fıtratınla ilgilidir. Sana nasip olanlarıda sen seçemezsin. Dünyada neyden ne kadar nasibinin olduğu bellidir. Ömürdende tabii. Allah kabul edeceği duayı kuluna ettirir derler. Düşün artık işin nasıl olduğunu. Sen bilmezsin Allah bilir.

Bir insanın baştan bellidir cennetlik yada cehennemlik olduğu. Elbette bilgisi Allahtadır bunun. Ama sen şu an ateist olamana bakıpta ben cehennemliğim diyemezsin. Bende müslüman olmama bakıpta cennetliğim diyemem. Hala yaşıyoruz ve akibetimizi bilmiyoruz çünkü.

Tamam da, neden bu kadar uzun uzun anlatıyorsun ki :)

''Evet, aynen söylediğin gibi'' deseydin de, anlardık..

Ben hala senin numara yaptığını düşünüyorum aslında.. Yoksa hiçbir insan bu tür bir zihniyete sahip olamaz.. Forumdaki diğer Müslümanlar da dahil.

Sitelerde Paylaş
Hatta devamı da var: Bunlar keriz feneri bilmem ne adıyla, yoksullara iş, ekmek, okul yardımı adı altında gurbetçilerden milyarları alacak, bunlarla yatlar katlar alacak, çocuklarına iş imkanları kuracak, soruşturmaya tabi tutulacaklar, Alman mahkemelerince suçlu bulunacaklar, Türkiye uzantıları hükümet tarafından korunup kollanacak, insanların din ve vicdan duyguları sonuna kadar sömürülecek; 14 yaşındaki kız çocuğunu kirletmekten içeri alınacak, özrü kabahatinden büyük misali, sadece kızı değil, anasını da kendisinin bozduğunu söyleyecek, peygamberinin yolundan gittiğini, onun iti olmak istediğini dile getirecek, ağa babaları adli tıp raporlarını değiştirme çabası içine girecekler, medyanın baskısıyla bazı şeyler kabak gibi ortaya dökülecek; bilimsel bir tek kitap, dergi, makale okumayacak, çağdışı düşüncelere körü körüne bağlı kalacak, rezilullah adı verilen 1400 sene önce yaşamış bir sapığın akıl ve vicdan dışı emir ve istekleri doğrultusunda yaşamaya çalışacak, kendisi gibi düşünmeyenleri yakaladığı yerde öldürecek, öldürdüklerinin karılarını, kızlarını, mallarını kendisine helal görecek... Tüm bunların da inançlarının gereği olduğunu söyleyecekler. oh ne ala dünya pehhhh...

Aklın ve bilimin yolunu takip edecek, hiçbir şeye körü körüne inanmayacak, soracak sorgulayacak, insanlığı çağdaş yaşam şartlarına taşımaya çalışacak, bilimsel çalışmalar yapıp insanlığın ufkunu genişletecek; birilerinin rezilullah efendi dedikleri bir rezilin tüm rezilliklerini bir bir ortaya döküp ipliğini pazara çıkaracak, sübyancılığa, çok eşliliğe, oğlancılığa, cinayete karşı çıkacak, insana ve insan haklarına saygı duyacak...

Kesinlikle haklısın kardeşim. Kahrolsun ateistler. Buna ateizmin çöküşü değil, olsa olsa ateizmin çüküşü denir.

dışkı senın cektiğin sana yeter,bence köşene çekil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...