Jump to content

Peygamber bolluğu

Recommended Posts

İslamın saçmalıklarına bariz bir örnek olması nedeniyle bir başka başlıkta bu konuya ben de değinmiştim fakat bir cevap gelmemişti. Burada geleceğini de sanmıyorum; çünkü adamlar anlamaktan yoksunlar.

Adı önemli değil, örneğin bir sığır aleyhisselam, hala "22 yılda bir peygamber" şeklinde anlıyor, "1 yıla 22 peygamber" ortalamasını algılayamıyor.

Bu konunun mantıklı bir açıklamasını getiremezler, sayın BilgehanBengi. İslam, kendisinden önceki diğer iki büyük din gibi, tamamen orta ve yakındoğu kültürüne ait Sümer kökenli masallar ve efsanelerden ibaret kültürel bir yapıdır. Eski Yunan dinlerinden de etkilenmiştir. En bariz örneği, tüm mesleklerin bir peygambere dayandırılması olgusudur. "Şu mesleğin piri, falanca peygamberdir" gibi. Nitekim Eski Yunan dininde de her meslek bir tanrıya dayandırılırdı.

Fakat iş desteksiz atmak olunca, işte bu tür mantık gerektiren sorular karşısında apışıp kalıyor bu cahiller. Bu 124.000 peygamberin (müslümanların kıvırmasıyla yeryüzündeki tüm kavimlere değil), orta ve yakındoğu halklarına geldiğinin iddia edildiği açıktır. Zira adamlar, kendi coğrafyaları dışında başka milletlerin de olabileceğinden bihaber yaşıyorlardı. Yecüc-mecücle ilgili ayetlere bakılırsa bu gayet net görülüyor. Bildikleri coğrafyanın dışında hilkat garibesi vahşi insansılar bulunduğuna inanılıyordu. Dolayısıyla bu 124.000 peygamberden onlara gönderilmiş bir tane dahi olamazdı. Tamamı, orta ve yakındoğuya gönderilmişti bu peygamberlerin.

Senin de hesabınca bu 124.000 peygamber, 7.000 yıla dağıtıldığında ve yıl bazında nüfus yoğunluğu düşünüldüğünde, neredeyse köy başına aynı anda 2-3 peygamber düştüğü görülür. Bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Sanmıyorum. Yakın ve ortadoğu kültürüne özgü tipik bir abartı sözkonusudur.

her yıla 24 peygamberın gelmesı kadar dogal ne olabılır.

dunya buyuk ALLAH tek ve ınsanlara uyarıcı gonderıyor.

cok net

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

harbiden ot kafasınız yaa.

ilk zamanlar insanları vahiy manyağı yapan allah

1400 senedir neden bizle ilgilenmiyor?

üstelik insanların sayısı geometrik olarak artıyor.

mesel bundan 150 sene evvel dünyanın nüfusu bir milyar falandı.

bilgehanın verdiği tarihlerdeyse daha azmış tahmin edilebileceği gibi.

bakın bakalım şun dünya haritasına yeryüzündeki insanları yüzde kaçı müslüman.

araştırıp doğruyu bulacak dersiniz.

hadi onuı sittir et, yüz sene evvele gidelim.

dünyanın dötte üçlük kısmında ya islam hiç bilinmiyordu

ya adı biliniyordu.

ulen bu kadar insanın suçu ne vahiyle muhattap olamadılar?

vahyi duymayanlar mesul değiller diye ağlayacaksınız şimdi.

ulan, ne s.kime yaratın o zaman bu insanları.

duymayan üç kişi, beş kişi değil ki.

insanları onda biri bile değil.

tam dörtte üçü islam mdan bi haber ölüp girmişler asırlar boyu.

bakın dinlerin coğrafyalara göre dağılımını gösteren dünya haritasına,

az bile söylediğimi göreceksiniz.

bütün bunlar bile muhammedin senaryosunu

yani allahın insanları peygamberler aracılığıyla bilgilendirip

imtihan ettiği palavrasını çöpe atmaya yeter.

bak senınle ılgılenıyor hala

tövbe edıp iman etmen için sana nefes aldırıyor

yalan mı ?

Sitelerde Paylaş
her yıla 24 peygamberın gelmesı kadar dogal ne olabılır.

dunya buyuk ALLAH tek ve ınsanlara uyarıcı gonderıyor.

cok net

Nerede bu peygamberler diyoruz arkadaşım ? Korelilerin elçisi kimdir,çinlilere kim gitmiştir,türklerin peygamberi kimdir ?

Cevap ? Yok.

Nitelikli eleman sıkıntısı çekmiş Allah epey.Hep aynı sülaleden baba oğul tarzı bir kadrolaşma var.

Başvuru kabul ediyorsa talibim elçiliğe, işten ayrıldım iş lazım.Karı kız da istemem ben.

tarihinde aslan15 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

en saçması bence allahın ilk kavimleri vahiy manyağı ederken

son bin dört yüz senedir vahyini insanların sayıca çok daha büyük kısmına ulaştırmaması

(geometriktir malum nüfus artışı.).

yüzyıllardır dümyanın her yerinde insanlar islamdan bi haber mal gibi ölüp gitmişler.

şimdi siz araştırıp da bulsaydı da dersiniz?

ulen kuranın türkçesi bile yüz yıllık bir olay bile değil.

müslüman olmayan ülklere nerdeb bulup da okusunlar kuranı.

okuma yazmak eskiden herkesin harcı değildi ayrıca.

arap masallarını çok ciddiye almayın.

Sitelerde Paylaş

Cidden ha,müslümanların bu mantığına göre tanrı Türklere de bir veya birden fazla peygamber göndermiş olmalı,tanrı tarafından gönderilen bu elçileri atalarımız ne yaptılar acaba da arkalarında en ufak bir iz dahi bırakmadan yok olup gitti bu adamlar?

Sitelerde Paylaş
bunu odtüde ders aldıgım matematık hocam söylemişti.Çünkiçoklu difransiyel denklemlerde birden fazla ihtimal karşına cıkıyordu çözüm olarak.buda senın buldugun dogrunun ,2.dogruyu bulan tarafından degıldır denmesi kadar senın buldugun sonucun dıgerının yanlıs oldugunu söyleyecek kadar şaşırtıcıdır matematik.

yalan atma. matematikçiler özellikle odtüdekiler öyle şeyler söylemez.

kesin odtüden atılmışsındır.

Sitelerde Paylaş
dünya tarihinde, sami ırkından olmayan bir tanecik bile peygamber yoktur.

bütün peygamberler yahudi'dir. bi tanesi araptır.

araplar ve yahudiler sami ırkındandır.

ayrıntıları burada yazdım. dileyen okuyabilir.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry311964

hocam sen oralarda eglen

herkes Adem a.s ve Havva anamızdan türemiştir.

Sitelerde Paylaş
Cidden ha,müslümanların bu mantığına göre tanrı Türklere de bir veya birden fazla peygamber göndermiş olmalı,tanrı tarafından gönderilen bu elçileri atalarımız ne yaptılar acaba da arkalarında en ufak bir iz dahi bırakmadan yok olup gitti bu adamlar?

insanlar beyinleri ile düşünür , bazıları AMUDA kalkıp yürüyor.

yazık.

Sitelerde Paylaş

luuu sen bu konuların bana ağır geldiğini yazmışsın..halbuki bu konuları tınmam bile yani beni ırgalamaz.ama ağırlık konusunda haklısın.bu konular(din)insanlık icin cok ağırdır hatta öyle ağırdırki insanlık bunun altında adeta insaniığından cıkmıştır.ne aklını kullanır ne sorup sorgulamasını yapmıştır nede araştırabilmiştir.buna bile cesareti yoktur.sadece körü körüne inanmıştır.haa ben inanmıyorsam ve buna hafifliık diyorsan sizin gibi ağır olacağıma hafif kalayım..ağırlığıda sizlere bırakatım...sayın ağır abilerim vede ablalarım...

Sitelerde Paylaş
Sevgi bizden bilgehan ,

yine matematik insana yalan söyletir sözünü pekiştirmişsin.

Evet 22 yoıl ortalama olarak dogru ama bu 22 yılda bir peygamber geldıgını göstermez

Abicim matematik seninki kadarsa tabi yalan söyletir....

Ben diyorum ki bu hesaba göre yılda 22 peygamber geliyor. 22 yılda bir peygamber değil.

neden ?

senın bu yaptıgın hesapta tek bir noktaya 22 yıl ziyaret edildiği hissi vererek hesaplanmışşsın.

Hiçte öyle bir "his" vermiyorum. Hatta his vermiyorum. Basit bir hesap yapıyorum ben. Ama sen bu basit hesabın içinden bile çıkamıyorsun.

Ayet acık ; peygamber göndermediğimiz kavimden hesap sormayacagız dıyor.

burada 2 anlam var.

1- Peygamberler kavımlere gelmıstır.aynı anda afrıkaya ve aynı anda Çine peygamber gelmıs olabılır.ardı ardına gelmıs olabılır vs.

Sorun burada zaten... Çin'e gelen peygamber nerede?

Benim bir sürü Çinli arkadaşım var, öğrencim var... Bir arkadaşımın 1600 yıllık YAZILI aile seceresi var. Bu adam bir de köylü... Bazılarının çok daha uzak tarihlere dayalı soyağaçları yazılı...

Olay secere değil elbette... Çin kültürünün yazıya verdiği önemi anlatıyorum. Çinliler herşeyi yazmışlar, tarlalarından aldıkları üründen, yağan yağmura kadar, savaşları, barışları.... Aklına gelebilecek herşeyi yazmışlar. Bu belgelerin bir tanesinde İslam'ı anlatan peygambere dair çarpıtılmış dahi bile olsa bilgi yok.

Dünya'nın başka yerlerinde de yok.

2-Peygamberlerın bu kadar cok oluşu (hak olanlar ) bana anlamsız gelmıyor.Her peygamberın amacı ALLAHın varlıgını ifade etmekti.bu kadar basıt.

Her yüzyıla 2200 peygamber fazla değil mi?

Dünya'da 100 milyon kişi varken 2200 peygamber var. Örneğin 5000 yıl önce sence dünyada kaç şehir vardı? Kaç medeniyet vardı?

Dünya üzerinde 2200 peygamber demek her şehire birden fazla peygamber demektir.

Unutma dünya hep 6.5 milyar nüfuslu binlerce şehri olan bir yer değildi. Az sayıda insan vardı, az sayıda şehir vardı.

Eğer 124.000 peygamber gönderilmiş olsaydı bunların izlerine mutlaka rastlardık.

İnanmak için bu kadar derine inmeye gerek yok.

bir sperm bir yumurta ile birleşip bu kadar mükemmel bir yapının ortaya cıkması tesadüf yada sebepsiz olamaz

ALLAH'ın varlıgı her yerde kendini gösteriyor.

Tesadüf diyen yok zaten...

Senin bu söylediğin lafa "argument from design" deniyor. Yani tasarımdan Allah çıkarmaca...

Bu konuda forumda bin tane yazı yazdım... Canlıların nasıl evrimleştiğini anlattım... Bırak beni kitaplar dolusu, Internet dolusu bilgi var. Açıp biraz okusan arap putunun marifeti olmadığını anlayacaksın...

BAGLANTIyı hatırlıyorsun , en son yazdıgı yazıda şunu büyük bir yüreklilikle ifade etmişti.

İnanmamak insan fıtratına aykırı, eger inanmıyorsanız ruhunuz ve bedeniniz acık cekıyor demektir.

ALLAH VARDIR.

Bağlantı mı dedin? Çok iyi örnek... Bağlantı'nın tespitleri çok doğrudur... :)

Sitelerde Paylaş
Kurana göre 7000 yıl diye birşey yok. Gün denilenler evrelere işaret. Ademin gelişi aşağı yukarı 3 milyon yıl önce deniyor. Tabii kesin bir rakam verilemez. Lütfen çarpıtıpta böyle abuk hesaplamalara girişmeyelim.

Kim diyor,Arapçada milyon mu var?

Sitelerde Paylaş
Kurana göre 7000 yıl diye birşey yok. Gün denilenler evrelere işaret. Ademin gelişi aşağı yukarı 3 milyon yıl önce deniyor. Tabii kesin bir rakam verilemez. Lütfen çarpıtıpta böyle abuk hesaplamalara girişmeyelim.

3 milyon yıl! Yuh artık!

Nereden çıkardın bunu şebek? Kim diyor 3 milyon yıl diye...

Kuran'da olmadığın zaten söyledim... Kuran'da bir bok yok zaten, hikayeyi ucundan kanatıp topu Tevrat'a atar Kuran... Tek başına bir boka yaramaz.

Sen ne kuran bilirsin, ne bilimden anlarsın, ancak böyle gevelersin işte...

Sitelerde Paylaş
3 milyon yıl! Yuh artık!

Nereden çıkardın bunu şebek? Kim diyor 3 milyon yıl diye...

Kuran'da olmadığın zaten söyledim... Kuran'da bir bok yok zaten, hikayeyi ucundan kanatıp topu Tevrat'a atar Kuran... Tek başına bir boka yaramaz.

Sen ne kuran bilirsin, ne bilimden anlarsın, ancak böyle gevelersin işte...

Bir yorumcu söylüyor işte. Şimdi burada ismini veripte tonla laf yemeyeyim. Sizde araştırın öğrenin. Kuranda gün ifadesini bildiğimiz gün alarak ele almak saçma asıl. Tevrat bozulmuş bir kitaptır. Eleştireceksen onu eleştir o zaman.

Bilgehan bana şebek demekle komik oluyorsun. Benim atam Adem. Senin varsayımına göre ise atan şebek. Alemsin ya. :)

Sitelerde Paylaş
Kuranda bahsetmiyor 3 milyon yıldan. Bu tahmin. Ancak Kuranda 7000 yıldanda bahsetmiyor. Bozulmuş kitaplarda yazanlar Kuranı bağlamaz.

Kuranda milyondan bahsetmez tabi,senin Bedevi tanrın o kadar sayamaz, o ''denizde bir damla''ya da ''çölde bir kum''a kadar sayar ancak.1400 yıldır ve hala Müslümanların inandığı ve inanmayanı delaletle suçladığı hadis kitaplarını kim oluyorsun da ''bozulmuş kitaplar''diye aşağılıyorsun?Bediüzzaman bile dünyanın 7000 yaşında olduğu hadisine göre kıyameti hesaplamaya kalkmış..Ateist biliminsanlarından öğrendiniz herşeyi,evreni,big-bangi(çat-pat),herşeyi,ama herşeyi...Utanmadan ''yediğiniz kaba sıçın e mi''

Farkında mısın tüm argümanların o ateist bilim adamlarından öğrendiğin kavramlar ve bilgiler üzerine kurulu.

Sitelerde Paylaş
Bir yorumcu söylüyor işte. Şimdi burada ismini veripte tonla laf yemeyeyim. Sizde araştırın öğrenin. Kuranda gün ifadesini bildiğimiz gün alarak ele almak saçma asıl. Tevrat bozulmuş bir kitaptır. Eleştireceksen onu eleştir o zaman.

Bilgehan bana şebek demekle komik oluyorsun. Benim atam Adem. Senin varsayımına göre ise atan şebek. Alemsin ya. :)

Kimmiş o yorumcu? Söyle gelsin buraya da onu da şebek edelim. Kuran'da gün ifadesi geçmez zaten. Kuran insanlık tarihi hakkında çıkarım yapabileceğin kadar detaylı bilgi vermez. 7000 lafını ben kıçımdan uydurmadım. İslam alimleri arasında genel kabul olduğu için aldım.

Ayrıca 7.000 yıla itiraz edileceğini bildiğim için bir de 70.000 yıl üzerinde hesap yaptım.

İnsan ile şempanzenin ortak atası günümüzden 5 milyon yıl kadar önce yaşamıştır. Bunu daha önce sana anlatmıştık ama kalın kafana girmemiş.

3 milyon yıl önce yaşayan atalarımız pek biz benzer canlılar değildiler. Daha Homo sapiens felan yoktu ortada...

tarihinde BilgehanBengi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...