Jump to content

Peygamber bolluğu

Recommended Posts

Müslümanlara "Allah neden sadece Arap yarımadası ve etrafına peygamber göndermiş?" diye sorulduğunda "Allah(cc) her millete her medeniyete peygamber göndermiştir, Allah 124.000 nebi göndermiştir" derler.

Aslında bu 124.000 sayısı ile içinden çıkılmaz bir tuzağa kendi kendilerine düşerler.

Neden mi?

Müslümanlar Kuran'a ve hadise dayanarak ilk insanın kaç yıl önce yaşadığına dair bir hesap yapamıyorlar. Ancak İsrailiyat'a başvurup 7.000 yıl gibi bir süreye ulaşıyorlar. Bu rakama itiraz edenler olacaktır, onlar için de açıklamam yazının devamındadır.

Diyelimli Adem 7.000 önce yaşadı ve Adem'den son peygamber Muhammede kadar 124.000 peygamber geldi.

Basit bir hesap ile 124.000/(7000-1400)=22.1 rakamına ulaşırız.

(toplam peygamber sayısı bölü (insanlık tarihi eksi son peygamberden bu yana geçen zaman ))

Yani her yıl ortalama 22 peygamber gelmiş... Bir yüzyıl içinde en az 2200 peygamber gelmiş. Yani her dönemde dünya üzerinde -en az- bin peygamber aynı anda yaşamış.

Ek bilgi olarak sunayım; 7.000 yıl önce -modern bilime göre- dünya nüfusu 15 milyon kişiydi. Muhammed zamanında 250 milyon kişi kadardı. Azıcık bir nüfusumuz vardı yani...

Müslümanlar bu kadar az nüfusun olduğu bir dönemde bu kadar çok peygamber olmasını nasıl yorumluyorlar?

ÇOK KISA VE NET BİR CEVAP VEREYİM:

O DÖNEMKİ İLETİŞİM VE ULAŞIMLA ÇAĞIMIZIN İLETİŞİM VE ULAŞIM İMKANLARINI GÖZÖNÜNDE BULUNDURURSAK CEVAP KENDİ KENDİNE GELİR. GERÇİ BİLGEHAN'IN BUNU ÇOK İYİ BİLDİĞİNE EMİNİM AMA O DA NAPSIN GÖREVİNİ YAPIYOR...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimmiş o yorumcu? Söyle gelsin buraya da onu da şebek edelim. Kuran'da gün ifadesi geçmez zaten. Kuran insanlık tarihi hakkında çıkarım yapabileceğin kadar detaylı bilgi vermez. 7000 lafını ben kıçımdan uydurmadım. İslam alimleri arasında genel kabul olduğu için aldım.

Ayrıca 7.000 yıla itiraz edileceğini bildiğim için bir de 70.000 yıl üzerinde hesap yaptım.

İnsan ile şempanzenin ortak atası günümüzden 5 milyon yıl kadar önce yaşamıştır. Bunu daha önce sana anlatmıştık ama kalın kafana girmemiş.

3 milyon yıl önce yaşayan atalarımız pek biz benzer canlılar değildiler. Daha Homo sapiens felan yoktu ortada...

A’râf Sûresinin 54 . Ayetinde

Şüphesiz sizin Rabbiniz, gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratan ve Arş’a10 kurulan, geceyi, kendisini durmadan takip eden gündüze katan, güneşi, ayı ve bütün yıldızları da buyruğuna tabi olarak yaratan Allah’tır. Dikkat edin, yaratmak da, emretmek de yalnız O’na mahsustur. Âlemlerin Rabbi olan Allah’ın şanı yücedir.

İyi bak bakalım nasılmış. Ayrıca 70.000 yılı nerenden uydurdun acaba?

Ortak ata ne ya? Ortak ata sizin bir efsaneniz sadece. Öyle birşey yok. Ortak ata diye diye millete böyle birşey varmış gibi belletiyorsunuz. Laf ola beri gele işte.

Ayrıca sizin evrimi kanıtlayacağız diye uydurduğunuz tarih bizi hiç bağlamaz. Onun çoğu atmasyon. Yok bulgu yok fosil diye hiç başlama. Bulunanlar bilgi mahiyetinde olabilir ama değerlendirmeler öyle değil. 3 milyon yıl önce homo sapiens yokmuşmuş. Hadi ordan ya hadi ordan. İşimize gelmiyor desene sen şuna. Tabii red edilir evrimci anlayışa göre.

Sitelerde Paylaş
harbiden ot kafasınız yaa.

ilk zamanlar insanları vahiy manyağı yapan allah

1400 senedir neden bizle ilgilenmiyor?

üstelik insanların sayısı geometrik olarak artıyor.

mesel bundan 150 sene evvel dünyanın nüfusu bir milyar falandı.

bilgehanın verdiği tarihlerdeyse daha azmış tahmin edilebileceği gibi.

bakın bakalım şun dünya haritasına yeryüzündeki insanları yüzde kaçı müslüman.

araştırıp doğruyu bulacak dersiniz.

hadi onuı sittir et, yüz sene evvele gidelim.

dünyanın dötte üçlük kısmında ya islam hiç bilinmiyordu

ya adı biliniyordu.

ulen bu kadar insanın suçu ne vahiyle muhattap olamadılar?

vahyi duymayanlar mesul değiller diye ağlayacaksınız şimdi.

ulan, ne s.kime yaratın o zaman bu insanları.

duymayan üç kişi, beş kişi değil ki.

insanları onda biri bile değil.

tam dörtte üçü islam mdan bi haber ölüp girmişler asırlar boyu.

bakın dinlerin coğrafyalara göre dağılımını gösteren dünya haritasına,

az bile söylediğimi göreceksiniz.

bütün bunlar bile muhammedin senaryosunu

yani allahın insanları peygamberler aracılığıyla bilgilendirip

imtihan ettiği palavrasını çöpe atmaya yeter.

şu kısmı anlayabilecek müslüman var mı?

insanların ezici çoğunluğu vahiyle muhattao palmadan

muhabbedin tebliğini duymadan ölüp gitmiş, gidiyor.

hala daha 7000e takılıyorsunuz.

bu nasıl bir idrak yoksunluğudur?

Sitelerde Paylaş
Müslümanlara "Allah neden sadece Arap yarımadası ve etrafına peygamber göndermiş?" diye sorulduğunda "Allah(cc) her millete her medeniyete peygamber göndermiştir, Allah 124.000 nebi göndermiştir" derler.

Aslında bu 124.000 sayısı ile içinden çıkılmaz bir tuzağa kendi kendilerine düşerler.

Neden mi?

Müslümanlar Kuran'a ve hadise dayanarak ilk insanın kaç yıl önce yaşadığına dair bir hesap yapamıyorlar. Ancak İsrailiyat'a başvurup 7.000 yıl gibi bir süreye ulaşıyorlar. Bu rakama itiraz edenler olacaktır, onlar için de açıklamam yazının devamındadır.

Diyelimli Adem 7.000 önce yaşadı ve Adem'den son peygamber Muhammede kadar 124.000 peygamber geldi.

Basit bir hesap ile 124.000/(7000-1400)=22.1 rakamına ulaşırız.

(toplam peygamber sayısı bölü (insanlık tarihi eksi son peygamberden bu yana geçen zaman ))

Yani her yıl ortalama 22 peygamber gelmiş... Bir yüzyıl içinde en az 2200 peygamber gelmiş. Yani her dönemde dünya üzerinde -en az- bin peygamber aynı anda yaşamış.

Ek bilgi olarak sunayım; 7.000 yıl önce -modern bilime göre- dünya nüfusu 15 milyon kişiydi. Muhammed zamanında 250 milyon kişi kadardı. Azıcık bir nüfusumuz vardı yani...

Müslümanlar bu kadar az nüfusun olduğu bir dönemde bu kadar çok peygamber olmasını nasıl yorumluyorlar?

Şimdi 7.000 yıl hesaplamasını kabul etmeyenler için 70.000 yıl için hesap yapalım... Bu kez yüzyıl başına 180 peygamber düşüyor. Yani yine o kadar az değil... Her yıla neredeyse 2 peygamber düşüyor. Altı ayda bir bir yerlere peygamber geliyor, bunlar aynı dönemde yaşıyorlar, aynı mesajı iletiyorlar.

Şimdi şu noktaları düşünelim...

Muhammed'e en yakın tarihte gelen peygamber Muhammed'den ne kadar önce geldi?

Bu peygamber bolluğu sırasında -İslami kaynaklara göre- Muhammed'le çağdaş bir peygamber olmadığına göre son peygamber gönderilmeden önce peygamber gönderme işine uzunca bir süre ara verilmiş. Tabi bu da öncesindeki peygamber yoğunluğunu arttırıyor.

Düşünülmesi gereken ikinci nokta şudur; her yüzyıl 2200 ya da 180 peygamber geldiyse ve tümü Allah'ın hak dini İslam'ı anlattıysa bunların medeniyet üzerinde etkilerini neden görmüyoruz?

Neden Türklerin tarihinde, bizi bırak herşeyi ama herşeyi yazan ve kayıtları hala mevcut olan Çin'de, Japonlarlarda, Ruslarda, Pasifik Adalarında, Avrupalılarda, Amerika'da İslam'ın en küçük izine rastlamıyoruz?

Müslümanlar Tevrat'ın ve İncil'in değiştirildiğini söylerler. Ama Tevrat ve İncil hala bir ölçüde Kuran'a benzerler, benzer öyküleri anlatırlar. İncil 2000 yıllık, Tevrat kabaca 3400 yıllık geçmişlere sahipler. Bu süre içinde "değiştirilmişler" ancak hala İslam'ın mesajina benzer temaları var. Olaylar, isimler büyük ölçüde benzerlik gösteriyor.

Diyelim ki başka medeniyetlere de Allah'ın mesajı verildi... Onlara da peygamberler gönderildi... Ve onlar da Yahudiler ve Hristiyanlar gibi Allah'ın sözünü değiştirdiler. Peki onların dinlerinde, inançlarında neden İncil kadar, Tevrat kadar benzerlik kalmadı?

Sevgiler, saygılar

Bilgehan

vallahi kardeşim helal olsun sana çok süper zekan var bunu tartışacağına neden bu kadar peygamber geldi diye bir düşünsene ilk insan yaratıldığında yani senin deyiminle ilk atom oluştuğunda kararsızdı mini minnacık bir atomcuktu bir süre evre geçirdi işte biz insanoğluda bir süre aşamalardan geçtik .okumasını , yazmasını , parayı pulu, atı evcilleştirdik, üstümüze elbise diktik giydik, arabayı icat ettik , bilgisayarı icat ettik atom bombasını icat ettik .sen şimdi sik kadar bir atomdan koca bir insanın koca bir dünyanın oluştuğuna inanıyorsunda kalkıp da 124.000 bin peygamberin gelip geçtiğine inanmıyorsun. ben şu an dünyada 175.000.000 ateistin var olduğuna inanıyorum.bunun da bir hesabını yap bakalım.ateizm ne zamandan beri var.ona göre bir hesap yap bakalım.yılda kaç kişi senin gibi imansız dinsiz olmuş. BEKLİYORUM

Sitelerde Paylaş
Diyanet İşleri : Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. İBRÂHÎM - 4

ee türklerin peygamberi nerde peki???

allah dilediğini saptırıosa sonra neden saptın diye sorguya neden çeker?

şuursuz mu bu allah? gerçi allahta kabahat yok buna inanada şuursuzluk

Sitelerde Paylaş
Zaten İslam dini veya herhangi bir din bir insana ulaşmamışsa o kişi sadece bir yaratıcıya inansa ona yeter.

bak cüppeli;

ilk dönemlerde her kavme vahyini duıyurmak için

onları peygamber manyağı eden allah

insanlığın ezici çoğunluığunun yaşadığı 1400 yıllık dönemde

insanların gene ezici çoğunluğunu vahiysiz bırakıyor.

normal mi bu?

Sitelerde Paylaş
Zaten İslam dini veya herhangi bir din bir insana ulaşmamışsa o kişi sadece bir yaratıcıya inansa ona yeter.

cübbeli atv'yi açsana elemanın biri amcasının karısıyla evlenmiş. dinimizde yeri var dio bunun. bağlansana canlı yayına anlat sen bilmion islamı diye :D

Sitelerde Paylaş
ÇOK KISA VE NET BİR CEVAP VEREYİM:

O DÖNEMKİ İLETİŞİM VE ULAŞIMLA ÇAĞIMIZIN İLETİŞİM VE ULAŞIM İMKANLARINI GÖZÖNÜNDE BULUNDURURSAK CEVAP KENDİ KENDİNE GELİR. GERÇİ BİLGEHAN'IN BUNU ÇOK İYİ BİLDİĞİNE EMİNİM AMA O DA NAPSIN GÖREVİNİ YAPIYOR...

Alooo... Sesim geliyor mu hacım?

Bak ben ne diyorum...

İyi dinle, anlamaya çalış...

Dünya nüfusu 4000-5000 yıl önce 30 milyon kadardı diyorum. Tüm dünyada 30 milyon kişi vardı diyorum.

Söylenene göre Allah her yüzyıl içinde 2200 peygamber yollamış. Yani kişi başına düşen peygamber sayısı çok fazla diyorum.

Bu kadar çok peygamber varsa bunların izleri nerede diyorum?

Nerede hacım?

Bu adamlar en küçük biz iz, bir kültürel etkileşim bırakmadan kaybolup gittiler mi?

Düşün... 5000 yıl önce dünya'da kaç tane şehir vardı. Yüzyıl başına 2200 peygamber gelse... İnsan ömrüde 30 yıl civarında olsa her an en az 70-80 peygamber görev başında demek... Bir şehre biri gitmeden başka peygamber geliyor demek... Ne iletişimi hacım?

Madem Allah iletişimi bu kadar düşünürdü, neden habibi son peygamber Muhammed'i arap çöllerine yollarken Japonlara peygamber yollamadı?

Sence 5000 yıl önceki iletişim ile 150 yıl önceki iletişim arasında çok büyük bir fark var mı?

Mankafa gelip mankafa gitmeyin, biraz düşünün.

Sitelerde Paylaş
vallahi kardeşim helal olsun sana çok süper zekan var bunu tartışacağına neden bu kadar peygamber geldi diye bir düşünsene ilk insan yaratıldığında yani senin deyiminle ilk atom oluştuğunda kararsızdı mini minnacık bir atomcuktu bir süre evre geçirdi işte biz insanoğluda bir süre aşamalardan geçtik .okumasını , yazmasını , parayı pulu, atı evcilleştirdik, üstümüze elbise diktik giydik, arabayı icat ettik , bilgisayarı icat ettik atom bombasını icat ettik .sen şimdi sik kadar bir atomdan koca bir insanın koca bir dünyanın oluştuğuna inanıyorsunda kalkıp da 124.000 bin peygamberin gelip geçtiğine inanmıyorsun. ben şu an dünyada 175.000.000 ateistin var olduğuna inanıyorum.bunun da bir hesabını yap bakalım.ateizm ne zamandan beri var.ona göre bir hesap yap bakalım.yılda kaç kişi senin gibi imansız dinsiz olmuş. BEKLİYORUM

Atomdan insan bilincine evrim süreci mantıklı açıklamaları olan bir süreç. Dayanaksız, kafadan atma şeyler değil. Bilimle azıcık ilgisi olan biri eşşek olsa bunu bilirdi. Şimdi sen ben bilimle ilgliyim diyeceksin, geriye diğer seçenek kalacak... Yani eşşek bile değilsin.

Ama Allah, peygamber, melek, cin ve diğer otun bokun hiç bir açıklaması, hiçbir dayanağı yoktur.

Sen cahil bir kıro olduğun için, memleketiminin hanzolarından bir hanzo olduğun için dayanaksız şeyleri tercih edersin...

Sitelerde Paylaş
Alooo... Sesim geliyor mu hacım?

Bak ben ne diyorum...

İyi dinle, anlamaya çalış...

Dünya nüfusu 4000-5000 yıl önce 30 milyon kadardı diyorum. Tüm dünyada 30 milyon kişi vardı diyorum.

Söylenene göre Allah her yüzyıl içinde 2200 peygamber yollamış. Yani kişi başına düşen peygamber sayısı çok fazla diyorum.

Bu kadar çok peygamber varsa bunların izleri nerede diyorum?

Nerede hacım?

Bu adamlar en küçük biz iz, bir kültürel etkileşim bırakmadan kaybolup gittiler mi?

Düşün... 5000 yıl önce dünya'da kaç tane şehir vardı. Yüzyıl başına 2200 peygamber gelse... İnsan ömrüde 30 yıl civarında olsa her an en az 70-80 peygamber görev başında demek... Bir şehre biri gitmeden başka peygamber geliyor demek... Ne iletişimi hacım?

Madem Allah iletişimi bu kadar düşünürdü, neden habibi son peygamber Muhammed'i arap çöllerine yollarken Japonlara peygamber yollamadı?

Sence 5000 yıl önceki iletişim ile 150 yıl önceki iletişim arasında çok büyük bir fark var mı?

Mankafa gelip mankafa gitmeyin, biraz düşünün.

Japon tarihi: kaynak wikipedi

Taşdevrinden 4'ncü yüzyıla kadar [değiştir]

Japon takımadalarına, ilk olarak adaların hala Asya kıtasının bir parçası olduğu dönemde, yaklaşık 100 bin yıl önce yerleşilmişti. Arkeolojik araştırmalar yontma taş devrinde takımadalarda yaşayan insanların temelde avcılık ve toplayıcılıkla geçindiklerini ortaya çıkarmıştır. Cilalı taş devrinde zarif taş aletler yapılmış, ok ve yay kullanılarak ileri avlanma teknikleri geliştirilmiş ve yemek pişirmek ve saklamak için toprak kaplar üretilmiştir. Jomon stili (sicim desenli) kaplar nedeniyle, MÖ. 8 bin ile MÖ. 300 yılları arasındaki dönem Jomon dönemi olarak adlandırılır.

MÖ.300 yıllarında Asya kıtasından tarım, basit pirinç ekimi ve metal işçiliği teknikleri gelmiştir. Japonya'da yaşayanlar tarımsal üretimi artırmak için günlük yaşamlarında tarım aletleri ve demir silahlar, ayrıca dini ayinler için bronz kılıçlar ve aynalar kullanmışlardır. Bu dönemde işbölümü, yöneten ve yönetilenler arasındaki ayrılığı derinleştirmiş ve ülkede pek çok küçük devlet kurulmuştur. MÖ. 300 ile MS 300 yılları arasına rastlayan ve çömlekçi çarkında seramiklerin üretildiği döneme Yayoi dönemi denmiştir.

BİLGEHAN OKU. JAPONLARA PEYGAMBER GİTMEDİYSE DİNİ AYİN YAPMA İHTİYACI NERDEN ÇIKMIŞ? MANKAFALIK İDDANI SANA İADE EDİYORUM. HAYRINI GÖR...

Sitelerde Paylaş
BİLGEHAN OKU. JAPONLARA PEYGAMBER GİTMEDİYSE DİNİ AYİN YAPMA İHTİYACI NERDEN ÇIKMIŞ? MANKAFALIK İDDANI SANA İADE EDİYORUM. HAYRINI GÖR...

bilgehan, boşa kürek çekiyoruz.

sırf bu adamlar yüzünden şöyle derli toplu bir yazı yazasım gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

Geleneksel Japon kültüründe kadın-erkek ayrımı yoğun olarak vardır. En basitinden Japonca'da 'erkek dili' ve 'kadın dili' vardır. Erkekler oldukça erkeksi bir dille konuşurken kadınların bu dile ait kelimeleri ünlemleri kullanması pek doğru bulunmaz. Ancak günümüzde Japon kültüründe egemen olan yabancılaşma her alana olduğu gibi dile de etki etmiştir.

ALLAH ALLAH NE ENTERASAN Dİ Mİ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...