Jump to content

ATEİSTLERİN RUH YAPISI

Recommended Posts

henüz o seviyeyi kaldıramaz buradakiler zamanla gelecegız o noktaya.

Bence biraz hafife alıyorsun olayı... Buradaki birçok ateist, sen giderken oradan dönüyor pozisyonunda zaten... Öncelikle fikirsel performasını sergileyip, bir kendini göstermelisin... Bilirsin erken öten horozun başına gelenleri..

Bir insanın bu topluma rağmen ateist olması çok kolay bir şey değildir; çok sıkı beyin çalışması gerektirir... Yani başta da dediğim gibi hafife alma...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

muhtemelen yaşamının ilerleyen zamanlarında hüsran ve ümitsizlik seni yıpratacak belkıde teneke bir çöp bidonunun yanında oturuken ; yırtık coraplarının delik ayakkabından hava aşlmasını engellemek için sürekli rahatını bozarken ,yagan yamurun ıslattıgı kaldırımda yaşadığın bu kadar boktan hayat için hüzünleneceksin kimbilir belkide bu yazı aklına gelir.

Müslüman olarak sana dua etmekten başka yapabilecegim bir iyilik yok.

ALLAH VARDIR.

Bence önce ateist ve müslüman toplumların durumunu bir kıyasla istersen...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin ruh yapısından kastedileni şöyle anlıyorum. Ateistlerin düşünme şekli ve psiklojileri. Bu adamlar ruhu kabul etmezler. Gerçi onlarında bir ruhu var ama naparsın. Ateistlerin psikolojisi dirençtir. Onlar Allahın nurunu ve sanatını red etmeyi tercih ederler. Oysa insanın ruhunda bunları algılayacak nitelikler vardır. Ateistler ise bunu kendi akılları ile red eder. Doğaya ve canlılara baktığımız zaman ne bu nuru ne bu sanatı inkar edemeyiz. Ama ateistler red eder. Şimdi bunlar nur ne derler. Üzerine polemikte yaparlar. Alıntı aşağıda.

1. Aydınlık. Parıltı. Parlaklık. Her çeşit zulmetin zıddı. Işık.

2. Kur'ân-ı Kerim. İman. İslâmiyet. Peygamber.

3. Zulmeti def eden, şule, ışık. (Bazılarınca ziya, nurdan daha sağlamdır ve daha hastır. Nur; dünyevî ve uhrevî olmak üzere iki nevidir. Dünyevi olanı da iki çeşittir: Biri: Envar-ı İlâhiyeden intişar eden nurdur. Akıl ve Nur-u Kur'an gibi. İkincisi: Görmekle hissedilir ki, nurlu cisimlerden ibarettir, güneş, ay ve yıldız gibi... Uhrevi nur:

Sitelerde Paylaş
ben sıkı ateistimdir.hiç bir bunalımım da yoktur. günde iki defa denize girerim. denizden çıktıktan sonra yarım saat içinde tekir veya barbunu ızgaraya tavaya koyarım.

bak ama aramızda milyonlarca olan farklardan biri ben bi de rakı açarım yanında....

Sitelerde Paylaş
Ateistlerin ruh yapısından kastedileni şöyle anlıyorum. Ateistlerin düşünme şekli ve psiklojileri. Bu adamlar ruhu kabul etmezler. Gerçi onlarında bir ruhu var ama naparsın. Ateistlerin psikolojisi dirençtir. Onlar Allahın nurunu ve sanatını red etmeyi tercih ederler. Oysa insanın ruhunda bunları algılayacak nitelikler vardır. Ateistler ise bunu kendi akılları ile red eder. Doğaya ve canlılara baktığımız zaman ne bu nuru ne bu sanatı inkar edemeyiz. Ama ateistler red eder. Şimdi bunlar nur ne derler. Üzerine polemikte yaparlar.

Hahhahahah işte bu komik : D

Sitelerde Paylaş

ateistlerin komik ve mantık dışı sözleride var..(bu konuda başlık açmıştım)

bizi öldürmeniz gerek örneğin..

bu güne kadar gelmiş cümle alim ve ulemadan daha mı iyi kuran yorumu yapıyorsunuz siz..

ne demek bu?

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bence biraz hafife alıyorsun olayı... Buradaki birçok ateist, sen giderken oradan dönüyor pozisyonunda zaten... Öncelikle fikirsel performasını sergileyip, bir kendini göstermelisin... Bilirsin erken öten horozun başına gelenleri..

Bir insanın bu topluma rağmen ateist olması çok kolay bir şey değildir; çok sıkı beyin çalışması gerektirir... Yani başta da dediğim gibi hafife alma...

Hayatta kimseyi hafife almadım almamda.herkesin seviyesine iner ieltişimimi sürdürürüm.Bak seninle bile muhabbetimiz oldu.

ALLAH VARDIR.

Sitelerde Paylaş
Hayatta kimseyi hafife almadım almamda.herkesin seviyesine iner ieltişimimi sürdürürüm.Bak seninle bile muhabbetimiz oldu.

bizde gerekirse yukarı çıkarız sorun değil yani

ama alla ı bir göremedik

sorun şu ki ne kadar yükseldiysem müslümanlar o kadar küçülüyor :D

Sitelerde Paylaş
en temel özellikleri , inkar ettikleri ALLAH 'ın yerine birşey koyamamaları

inkar etselerde ölüm onlar için kaçınılmaz bir son.

ALLAH dediğin şey nedir ki yerine salatalık , patlıcan koyalım.

Öleceğimizi söylediğin için teşekkür ediyoruz. Bu bilmediğimiz birşeydi.

Sizden daha öğreneceğimiz çok şey var.

ALLAH YOKTUR.

Keh Keh Keh

Sitelerde Paylaş
en temel özellikleri , inkar ettikleri ALLAH 'ın yerine birşey koyamamaları

inkar etselerde ölüm onlar için kaçınılmaz bir son.

allah yerine birşey koyamamaları değil KOYMAMALARI....

ölümü de inkar etmiyoruz kimmiş o inkar eden ateistler

Sitelerde Paylaş
Ateistlerin ruh yapısından kastedileni şöyle anlıyorum. Ateistlerin düşünme şekli ve psiklojileri. Bu adamlar ruhu kabul etmezler. Gerçi onlarında bir ruhu var ama naparsın. Ateistlerin psikolojisi dirençtir. Onlar Allahın nurunu ve sanatını red etmeyi tercih ederler. Oysa insanın ruhunda bunları algılayacak nitelikler vardır. Ateistler ise bunu kendi akılları ile red eder. Doğaya ve canlılara baktığımız zaman ne bu nuru ne bu sanatı inkar edemeyiz. Ama ateistler red eder. Şimdi bunlar nur ne derler. Üzerine polemikte yaparlar. Alıntı aşağıda.

1. Aydınlık. Parıltı. Parlaklık. Her çeşit zulmetin zıddı. Işık.

2. Kur'ân-ı Kerim. İman. İslâmiyet. Peygamber.

3. Zulmeti def eden, şule, ışık. (Bazılarınca ziya, nurdan daha sağlamdır ve daha hastır. Nur; dünyevî ve uhrevî olmak üzere iki nevidir. Dünyevi olanı da iki çeşittir: Biri: Envar-ı İlâhiyeden intişar eden nurdur. Akıl ve Nur-u Kur'an gibi. İkincisi: Görmekle hissedilir ki, nurlu cisimlerden ibarettir, güneş, ay ve yıldız gibi... Uhrevi nur:

hahaha hiç güleceğim yoktu yine....

ateistleri sanırım bir ateist olmama rağmen benden iyi tanıyorsunuz... Psikolojimiz dirençmiş. Neden sanatsal , kültürel veya bilimsel gelişmelere direnç göstermiyoruz bunu da bi soru versene kendine....

Sitelerde Paylaş
bu mudur yani topladığın veri? yerine bir şey koymak isteyecek olsaydık ya da isteseydik, müslümanlıktan vazgeçmez ya da hemen geri dönerdik -bir eşhedüye bakar valla....

ölümün olması allahın varlığını kanıtlamaz, zeus un yokluğunu kanıtlamadığı gibi.

bence sen o dataları yak...

bitmedi mi hala telekonsomatrisliğin?

Sitelerde Paylaş

QUOTE(crossfox @ Jun 10 2009, 23:41)

bu mudur yani topladığın veri? yerine bir şey koymak isteyecek olsaydık ya da isteseydik, müslümanlıktan vazgeçmez ya da hemen geri dönerdik -bir eşhedüye bakar valla....

ölümün olması allahın varlığını kanıtlamaz, zeus un yokluğunu kanıtlamadığı gibi.

bitmedi mi hala telekonsomatrisliğin?

Yakışmış sana kendine hakaret etmek. Allahın sopası yok işte böyle yapar.

tarihinde BUKET tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
QUOTE(crossfox @ Jun 10 2009, 23:41)

Yakışmış sana kendine hakaret etmek. Allahın sopası yok işte böyle yapar.

ahahahahhasktr, mala bak. ben bunu önceden de yazmıştım, o cevap vereceğim sana sonra dedi, güncelleme amaçlı tekrar alıntıladım ben de, ne zaman cevap vereceksin anlamında.

mal, allahın malı, sopası yok allahın ama malı bol. hey yareppim ya.

mal.

ps: yetmez sana bu kadarı dedim, tekrar düzenliyorum iletimi. maaaallllllll, mallllll, maaaaaallllllllllllllllllllllll...

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yakalandım mı? yuhara...

Şaka yapılacak bir konum yaratmışsın. Aslı öyle olmasada ben yaptım. Ne var bunda? Ha tabii size böyle şeyler ağır geliyorsa o zaman daha kibar olacaksınız. Saygı karşılıklı olur. Değilse ne bekliyorsunuz?

tarihinde BUKET tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şaka yapılacak bir konum yaratmışsın. Aslı öyle olmasada ben yaptım. Ne var bunda? Ha tabii size böyle şeyler ağır geliyorsa o zaman daha kibar olacaksınız. Saygı karşılıklı olur. Değilse ne bekliyorsunuz?

aslı şaka olmasa da ben yaptım, ne var bunda diyorsun? şaka yapılmayacak konumda şaka yaparsan nasıl bir tepki beklersin -alınacağım bir şey değildi ama, bunu şaka olarak yapmadığını sen de biliyorsun, ben de biliyorum, orada senin şebelekliğine gülerler ancak-? neye karşı kibar olacağız? ben sana saygı duymuyorum, sana karşı kibar da davranmam, davranmayacağım da... ama buradan genel bir yargıya varma, bu benim sana karşı düşüncem. ha, luuu ile olan postlarımdan bahsediyorsan da, onlardan sana ne?

şimdi tutup da ateistler saygısız vıdı vıdı diye ötme de, hiç çekilmez bu havada...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...