Jump to content

ATEİSTLERİN RUH YAPISI

Recommended Posts

• İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şaka yapılacak bir konum yaratmışsın. Aslı öyle olmasada ben yaptım. Ne var bunda? Ha tabii size böyle şeyler ağır geliyorsa o zaman daha kibar olacaksınız. Saygı karşılıklı olur. Değilse ne bekliyorsunuz?

Saygı karşılıklı olur. Dininiz bana hakaret içeriyor.

Dininizi değiştirin, sonra saygı bekleyin. Yoksa iki metre.

Sitelerde Paylaş
Bence biraz hafife alıyorsun olayı... Buradaki birçok ateist, sen giderken oradan dönüyor pozisyonunda zaten... Öncelikle fikirsel performasını sergileyip, bir kendini göstermelisin... Bilirsin erken öten horozun başına gelenleri..

Bir insanın bu topluma rağmen ateist olması çok kolay bir şey değildir; çok sıkı beyin çalışması gerektirir... Yani başta da dediğim gibi hafife alma...

Hayatta kimseyi hafife almadım almamda.herkesin seviyesine iner ieltişimimi sürdürürüm.Bak seninle bile muhabbetimiz oldu.

Muhabbetle dialog olayını bence ayırabilecek yaşta olmalısın... Belki muhabbet de olur ilerde ama daha erken...

Sitelerde Paylaş
Muhabbetle dialog olayını bence ayırabilecek yaşta olmalısın... Belki muhabbet de olur ilerde ama daha erken...

tamam abi (acıların cocugu emrahtan)

de geet (benden)

Sitelerde Paylaş
bizde gerekirse yukarı çıkarız sorun değil yani

ama alla ı bir göremedik

sorun şu ki ne kadar yükseldiysem müslümanlar o kadar küçülüyor :D

o senin hüsn-ü kuruntun

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar ,

Özellikle ateistlerin ruh yapısı , düşünce dünyası ve hayata bakışları ile ilgili bir yıgın data topluyorum.

Tanıdıgım atesitlerde kendi aralarında milyonlara ayrılıyorlar

Temelde 2 türlü oluyorlar.

1.tipler : Saldırgan hırcın olanlar ..bunlar genelde objektif degil gerçeği gözüne soksan görmezden gelıyor.Genelde bunalımlı.(bu forumda gordugum kadarı ile ÇAKIRCALI buna örnek)

2.tipler : Bunlar genelde vicdan ile sorunları olanlar.Vicdanlarındaki hassasiyet gerçeklere objektif bakmasını engelliyor.

yakaladıgım kadarı ile (cross fox bu şekilde ; BAGLANTI böyleydi ama müslüman oldu çok şükür)

Bu yazıma gelecekler cevaplar data toplamamda yardımcı olacak buna ınanıyorum.

Yazdıklarımda samimiyim.

ALLAH VARDIR.

Bir an seni ateist sandım ve hayatımın adamını galiba buldum dedim.Çünkü ateist olup da ateistlerin ruh yapıları üstüne bilgi toplamaya kafayı takmış biriyle konuşacak milyonlarca şeyim var.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Arkadaşlar ,

Özellikle ateistlerin ruh yapısı , düşünce dünyası ve hayata bakışları ile ilgili bir yıgın data topluyorum.

Tanıdıgım atesitlerde kendi aralarında milyonlara ayrılıyorlar

Temelde 2 türlü oluyorlar.

1.tipler : Saldırgan hırcın olanlar ..bunlar genelde objektif degil gerçeği gözüne soksan görmezden gelıyor.Genelde bunalımlı.(bu forumda gordugum kadarı ile ÇAKIRCALI buna örnek)

2.tipler : Bunlar genelde vicdan ile sorunları olanlar.Vicdanlarındaki hassasiyet gerçeklere objektif bakmasını engelliyor.

yakaladıgım kadarı ile (cross fox bu şekilde ; BAGLANTI böyleydi ama müslüman oldu çok şükür)

Bu yazıma gelecekler cevaplar data toplamamda yardımcı olacak buna ınanıyorum.

Yazdıklarımda samimiyim.

ALLAH VARDIR.

Ateistlere denek hayvani gozuyle bakmaniz beni ne kadar duygulandirdi anlatamam ama tesadüf odur ki bende teistlerin hastalikli ruh hallerini araştiriyorum ancak hiçbirine denek hayvani gozuyle bakmiyorum; Eminim ki Tanri olsaydi insanlar arasinda ayrim yapmadan adaletli davrananlari ve septik olanlari ona inandigini sanip daha egosunu bile egitememiş kişilere tercih ederdi.

Sitelerde Paylaş
Ateistler bence dünden razı olurlar bu denekliğe. Çünkü denek hayvanlara yapılır. Ve bunlar kendilerinin hayvandan geldikleri söyleyip dururlar. Bence gönüllü denek olmaları lazım.

Asıl denek olması gerekenler insan bir hayvan olduğu halde buna şiddetle karşı çıkanlar olmalı.

Sitelerde Paylaş
Ateistler bence dünden razı olurlar bu denekliğe. Çünkü denek hayvanlara yapılır. Ve bunlar kendilerinin hayvandan geldikleri söyleyip dururlar. Bence gönüllü denek olmaları lazım.

dostum biz bütün insanlar maymunla aynı atadan geldi diyoruz sen kendini insan kabul etmiyorsan o senin sorunun

Sitelerde Paylaş

Benim bahsettigim "Denek hayvani" deyiminin anlatmak istedigi nokta ile senin algiladigin o kadar farkli ki ikimizin ayni Homo sp. cinsinden olmamiz bile ihtimal dahilinde degil. Ben Homo Sapiens'im çünkü anne rahminde filogenimi tekrar ediyorum; eminim bilmiyorsundur açiklayayim: evrim sirasinca embriyom once balik embriyosuna sonra kurbaga embriyosuna sonra sürüngen embriyosuna sonra kuş embriyosuna ve en son evrim basamaginda ise memeli embriyosuna donusuyor. Ben Homo Sapiens'im çünkü korelmiş kuyruk sokumu evrimden bana bir armagan, kollarim (Ön üyelerim) bir balinanin on üyeleriyle homolog. Eminim sen bu ozellikleri vücudunda barindirmiyorsundur bunlar tanrinin ateist kullarina gazabi, sen ne türsün belli degil ama ben Homo Sapiens'im.

Sitelerde Paylaş

nasıl bir pişkinlikle bu başlığı açıyorsun anlamadım. sanki piskolog, sosyolog da ateistlerin ruh yapısını inceleyerek sosyolojik ve psikolojik çıkarımlarda bulunarak topluma yardımcı olacak.

nasıl bir salaklıktır bu şaşkınlıktan dondum kaldım.

kabahat başlığı açan zihniyetten çok ona cevap yazanlarda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...