Jump to content

Hangi akıl sahibi bunları yaşamak isterki?

Recommended Posts

• İleti 370
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

din tekdir kardeşim,kimsenin keyfine göre eğilip bükülemez.umarım yanlışından dönersin.

sana özelliklerini söyledigim adamı al sana inanmadı yak desem yakarmısın:S anne şefkatinden daha sefkatli olmana ragmen... buyur cevapla o zaman

Sitelerde Paylaş
tanrı inancı ayrı bir konu dini inanclardaki tanrı ayrı konu sen dürüstsün o kadar iyilik yapıyorsun ama mantıgın kurandakine ters geliyor ne kadar ugrasmıssan ugras inanamamısın bir türlü kalben zorlamana arastırmana ragmen ama saygu duyuyorsun inanalara kesinlikle bir manide bulunmuyorsun bu insan yanacak adam mı?

Senin Ebu Talipten haberin yok galiba. Bırak saygı duymayı yardım bile etti. Ama İslamı kabul etmedi. O konuda bilgilen istersen.

Allahı yada o zamanda Allah bilinmiyorsa tek Yaratıcıyı tanımak çok önemli işte. Sanırım burada kişi hayata ve kendisine tek gözle bakmaktan kurtulmuş oluyor. Çünkü madde gözü ile bakanın tek gözü kördür. Kişi ne zaman ki mana gözü ilede bakmayı öğrenir o zaman gören oluyor ve amalıktan kurtuluyor. Manayı görmemek amalık sayılıyor. Allah yada Yaratıcıyı inkar eden madde gözü ile bakar herşeye. Madde gözü ile bakarak ölen o bilince kendisini hapsetmiş oluyor. Madde gözü ile bakmak bir anlamda cehennem zaten. Eğer manayı ve Allahın nurunu göremiyorsan dünyadada cehennemdesin. Ne kadar iyi ve bilgili olursan ol bu cehennemdir.

tarihinde BUKET tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sana özelliklerini söyledigim adamı al sana inanmadı yak desem yakarmısın:S anne şefkatinden daha sefkatli olmana ragmen... buyur cevapla o zaman

ben kimim be ben kimim?ben aciz bir kulum sadece ona Allah karar verir.ancak senin dediğini şöyle söyliyim.dünyaya sınav için gönderildin,çeşitli nimetlerle bezenip,dünyadan zevk alma nefsine sahip oldun.ve dünyadan seni yaratana seni,peygamberini,hiçbirşeyini,tanımıyorum ve kabul etmiyorum,baştan aşağı saçmalıksın diyecek ve ağzından salya aka aka küfürler edecek.ve Allah mülkü olan cennete sokacak onu.

kaba tabirle yürrüüü anca gidersin cehenneme,ense traşını göreyim,gerçi saçın falan kalmıycak ama olsun,gibi bir cümle layıkdır bu kula.

Allah(celle celalühü)nün kuranda bize bildirdiklerine binaen en yumuşak böyle bir cevap alır diye düşünüyorum.

tarihinde lincoln80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin Ebu Talipten haberin yok galiba. Bırak saygı duymayı yardım bile etti. Ama İslamı kabul etmedi. O konuda bilgilen istersen.

Allahı yada o zamanda Allah bilinmiyorsa tek Yaratıcıyı tanımak çok önemli işte. Sanırım burada kişi hayata ve kendisine tek gözle bakmaktan kurtulmuş oluyor. Çünkü madde gözü ile bakanın tek gözü kördür. Kişi ne zaman ki mana gözü ilede bakmayı öğrenir o zaman gören oluyor ve amalıktan kurtuluyor. Manayı görmemek amalık sayılıyor. Allah yada Yaratıcıyı inkar eden madde gözü ile bakar herşeye. Madde gözü ile bakarak ölen o bilince kendisini hapsetmiş oluyor. Madde gözü ile bakmak bir anlamda cehennem zaten. Eğer manayı ve Allahın nurunu göremiyorsan dünyadada cehennemdesin. Ne kadar iyi ve bilgili olursan ol bu cehennemdir.

hz.muhammed amcası ebu talibi cok severdi himaye etmiş ölene dek ölürkende kelima-i şahadeti kureyşliler ölümden korktugu için söyledi demesin diye söylememiş ölmüştür bu adam cehennemdemi yanacak o akdar iyilk etmiş resule

Sitelerde Paylaş
Güldüğüne göre şaka yapıyorsun herhalde. Tanrıyı inkar eden hele din ona ulaşmışken inkar eden yanacak tabii. İnkarıyla ölenin kurtuluşu var diye nerede yazıyor? Şunu anlarım bak. Kişinin içinde bulunduğu toplumda din anlamı bakımından çok yozlaşmıştır. Kişinin aklına mantığına ve vijdanına sığmayacak yorumlar vardır. Kişide bunlara dayanamaz ve o dine inanmaz. Ama bir Tanrı inancının olması gerekir yinede. Gerisi artık Allahın takdirine kalmış.

Onu anlıyorsun da, indirildiği iddia edilen adamın çükünden başka bir derdi olmayan, insanları öldürmeyi, mallarını, karılarını, kızlarını gaspetmeyi caiz gören bir kitabı ve onu yazanı aklına vicdanına sığdıramayanı niye anlamıyorsun, BUKELEMUTULLAH?

Bu nasıl bir akıldır, nasıl bir zekadır ki, sırf senin gibi ölümden korkmuyor, ölümden sonrası için bir beklenti içine girmiyor, cennet adı verilen zırvalığın ve orada olduğuna inandığınız bakire sübyanların, yumurta gibi oğlancıkların hasretiyle yanıp tutuşmuyor diye insanların yine o uydurduğunuz cehennem saçmalığı içinde görecekleri işkencenin hayaliyle orgazm oluyorsunuz?

Akıldan, zekadan, insanlıktan bahsedenlere bak!

Sitelerde Paylaş
Çünkü madde gözü ile bakanın tek gözü kördür. Kişi ne zaman ki mana gözü ilede bakmayı öğrenir o zaman gören oluyor ve amalıktan kurtuluyor. Manayı görmemek amalık sayılıyor. Allah yada Yaratıcıyı inkar eden madde gözü ile bakar herşeye. Madde gözü ile bakarak ölen o bilince kendisini hapsetmiş oluyor. Madde gözü ile bakmak bir anlamda cehennem zaten. Eğer manayı ve Allahın nurunu göremiyorsan dünyadada cehennemdesin. Ne kadar iyi ve bilgili olursan ol bu cehennemdir.

Mana gözünün resmini şuraya bir assana.. Neymiş mana gözü biz de görelim :D

Bu kavram (Mana) ''görünenin arkasında bir gerçek olmalı'' şeklinde tasvir ediliyor günümüzde.. Ama geçmişte, ''herşeyi ruhlar/manalar hareket ettirdiği'' için onlardan başka hiçbir gerçeklik kabul edilmiyordu.. Madde, ''Maya enerjisi''dir.. Gerçeğin, insanlara hoş görünen yanıdır..

Örneğin; Sevmek, hüzünlenmek, korkmak gibi davranışlar sadece ''Maya enerjisi'' olduğu vakit, anlamlıdır.. İnsanlara bir şeyler ifade eder.. Ama gerçekte maddenin reaksiyonundan başka bir şey değildir.. Bir anlamda insanları imtihan etmek için ''Maya enerjisi/yanıltıcı enerjiye'' dönüşmüştür..

Geçmişte en çok mana toplayıcı olarak putlara tapılıyordu.. Esasen tüm canlılar ve cansızların bir manası vardı, ama en çok mana toplayan putlardı ve tapılması gerekirdi.. Bunun dışında tüm mananın varlığı, Tanrıdandı.. Herşey Tanrıydı..

Bu tür eski inanışları günümüzde de sürdüren öküzler hala çıkabiliyor tabii.. Ne de olsa insanların aptallığı eskimiyor :)

Kalp gözü/gönül gözü/mana gözü denilen kavramlar da, bu inanışlardan kalmadır.. Ama bu saçmalıkların hiçbir bilimsel değeri yoktur.

Sitelerde Paylaş
ben kimim be ben kimim?ben aciz bir kulum sadece ona Allah karar verir.ancak senin dediğini şöyle söyliyim.dünyaya sınav için gönderildin,çeşitli nimetlerle bezenip,dünyadan zevk alma nefsine sahip oldun.ve dünyadan seni yaratana seni,peygamberini,hiçbirşeyini,tanımıyorum ve kabul etmiyorum,baştan aşağı saçmalıksın diyecek ve ağzından salya aka aka küfürler edecek.ve Allah mülkü olan cennete sokacak onu.

kaba tabirle yürrüüü anca gidersin cehenneme,ense traşını göreyim,gerçi saçın falan kalmıycak ama olsun,gibi bir cümle layıkdır bu kula.

Allah(celle celalühü)nün kuranda bize bildirdiklerine binaen en yumuşak böyle bir cevap alır diye düşünüyorum.

çarpıtma len.. adamın iyi biri olduğunu kimsenin allahına laf söylmediğini sadece ben inanmıyorum dediğini farz ediyoruz.. bunun hükmü nedir diyoruz?? cennete gitme ihtimali var mı yoksa allah sözünü tutup cehenneme mi atacak onu???

Sitelerde Paylaş
çarpıtma len.. adamın iyi biri olduğunu kimsenin allahına laf söylmediğini sadece ben inanmıyorum dediğini farz ediyoruz.. bunun hükmü nedir diyoruz?? cennete gitme ihtimali var mı yoksa allah sözünü tutup cehenneme mi atacak onu???

iletimde açık değilmi cevabım:Gİ-RE-MEZ-SİN!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

bende bunu soruyorum mantık ölçüsünde degerlendirdigimde merhametli bir varlıgın aciz bir kula zulm etmesi gibi geliyor

Sitelerde Paylaş
Mana gözünün resmini şuraya bir assana.. Neymiş mana gözü biz de görelim :D

Bu kavram (Mana) ''görünenin arkasında bir gerçek olmalı'' şeklinde tasvir ediliyor günümüzde.. Ama geçmişte, ''herşeyi ruhlar/manalar hareket ettirdiği'' için onlardan başka hiçbir gerçeklik kabul edilmiyordu.. Madde, ''Maya enerjisi''dir.. Gerçeğin, insanlara hoş görünen yanıdır..

Mana büyücülerin büyü yapması için lazım olan genellikle mavi renkle gösterilen bir enerji çeşididir. Sıklıkla bu enerjiyi yenilemek için iksir kullanıldığı görülür.

Sitelerde Paylaş
hz.muhammed amcası ebu talibi cok severdi himaye etmiş ölene dek ölürkende kelima-i şahadeti kureyşliler ölümden korktugu için söyledi demesin diye söylememiş ölmüştür bu adam cehennemdemi yanacak o akdar iyilk etmiş resule

Kesin olarak elbette bilmeyiz. Ama İslamın kuralları belli. İslam ona anlatıldığı halde iman etmedi. Bak istediğin ilahiyatçıya sor. Hatta Kurandada açık ayetler var. İman etmeden ölmek cehennemi gerektiriyor. Ama nasıl bir cehennem bilmeyiz tabii. Orasıda kat kat.

Hatta zebaniler sorarlar diyor. Size kitap gelmedi mi diye. Sanırım kitap ifadesi var. Diyanetin mealinden zebani kelimesi ile tara. Kolayca bulursun. Kitap geldiği halde kabul etmeyen için ifadeler açık Kuranda. Ateistler bile biliyor. Bir siz öğrenemediniz. Yapmayın.

Sitelerde Paylaş

ulen Warcraft'a çevirdiniz forumu be!! mana'sı çok olan götürüyor işi yani öyle mi??? Lich King kovalasın sizi....

Sitelerde Paylaş
Kesin olarak elbette bilmeyiz. Ama İslamın kuralları belli. İslam ona anlatıldığı halde iman etmedi. Bak istediğin ilahiyatçıya sor. Hatta Kurandada açık ayetler var. İman etmeden ölmek cehennemi gerektiriyor. Ama nasıl bir cehennem bilmeyiz tabii. Orasıda kat kat.

Hatta zebaniler sorarlar diyor. Size kitap gelmedi mi diye. Sanırım kitap ifadesi var. Diyanetin mealinden zebani kelimesi ile tara. Kolayca bulursun. Kitap geldiği halde kabul etmeyen için ifadeler açık Kuranda. Ateistler bile biliyor. Bir siz öğrenemediniz. Yapmayın.

ben bu dünyada insanlara faydası olan inanclarına saygı duyan bir insan cehenneme gidiyorsa pes Atatürk türkce niye okutmustur kuranı insanlar okusunlar anlamlarını bilsinler diye bir ididaya göre kurandaki akla ters şeyleri görsünler diye baban kim olurdu sserefsiz diyen nazım hikmetin şiiri vardı. Bu adam yanacak mı şimdi pesss buket pesss bendeki vicdan Allahdada var hemde kat kat falası öyle yorumlamak konusmak lazım islamın kurallarını aklınla yorumla öyle tartısalım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...