Jump to content

Hangi akıl sahibi bunları yaşamak isterki?

Recommended Posts

• İleti 370
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güldüğüne göre şaka yapıyorsun herhalde. Tanrıyı inkar eden hele din ona ulaşmışken inkar eden yanacak tabii. İnkarıyla ölenin kurtuluşu var diye nerede yazıyor? Şunu anlarım bak. Kişinin içinde bulunduğu toplumda din anlamı bakımından çok yozlaşmıştır. Kişinin aklına mantığına ve vijdanına sığmayacak yorumlar vardır. Kişide bunlara dayanamaz ve o dine inanmaz. Ama bir Tanrı inancının olması gerekir yinede. Gerisi artık Allahın takdirine kalmış.

hmm bağlantı yani çoğunluğumuzdan mı bahsettin şimdi :blink:

Sitelerde Paylaş

Craftxrac cok dogru soyluyorsun ve mantık varsa boyle olmalı diyorsun ,

ama islam dininde malesef o mantık yok , sen kafanda "ben buna inanıyorum , benim vicdanım boyleyse , tanrı daha vicdanlı olmalı"diye bişey oluşturmussun belli ki ve gayet mantıklı.

ama derdini anlatmaya calıstıgın şahıs , gercek bir müslüman gibi davranıyor ve gercekte islamın ne oldugunu çok guzel gosteriyor

sana da ona da tesekkurler

Sitelerde Paylaş
bende bunu soruyorum mantık ölçüsünde degerlendirdigimde merhametli bir varlıgın aciz bir kula zulm etmesi gibi geliyor

sınav kardeşim bu,Allahın dünyaya gönderme amacı kullarım bana inanıp iman edeceklermi yoksa,şeytanın sözüne kanıp yaratıcısına sırtmı çevirecekler.

ilkini yapan günahları varsa yanar,çıkar Allah izin verirse cennete gider.

ikincisi cehenneme şutlanır.

yok şu inanmıyomuşda ama kalbini bi görsen mübarek omoyla yıkamış ne kalpmiş anasını satayım.

bunun iki şıkkı var.

ya ilki ya ikincisi,kendine başka seçenekler üreten apaçık sapıklıktadır.

Sitelerde Paylaş
Mana gözünün resmini şuraya bir assana.. Neymiş mana gözü biz de görelim :D

Bu kavram (Mana) ''görünenin arkasında bir gerçek olmalı'' şeklinde tasvir ediliyor günümüzde.. Ama geçmişte, ''herşeyi ruhlar/manalar hareket ettirdiği'' için onlardan başka hiçbir gerçeklik kabul edilmiyordu.. Madde, ''Maya enerjisi''dir.. Gerçeğin, insanlara hoş görünen yanıdır..

Örneğin; Sevmek, hüzünlenmek, korkmak gibi davranışlar sadece ''Maya enerjisi'' olduğu vakit, anlamlıdır.. İnsanlara bir şeyler ifade eder.. Ama gerçekte maddenin reaksiyonundan başka bir şey değildir.. Bir anlamda insanları imtihan etmek için ''Maya enerjisi/yanıltıcı enerjiye'' dönüşmüştür..

Geçmişte en çok mana toplayıcı olarak putlara tapılıyordu.. Esasen tüm canlılar ve cansızların bir manası vardı, ama en çok mana toplayan putlardı ve tapılması gerekirdi.. Bunun dışında tüm mananın varlığı, Tanrıdandı.. Herşey Tanrıydı..

Bu tür eski inanışları günümüzde de sürdüren öküzler hala çıkabiliyor tabii.. Ne de olsa insanların aptallığı eskimiyor :)

Kalp gözü/gönül gözü/mana gözü denilen kavramlar da, bu inanışlardan kalmadır.. Ama bu saçmalıkların hiçbir bilimsel değeri yoktur.

İster kabul et ister red et. İnsanda o manevi dünya vardır. Misal vicdan için empati deyip geçiyorsunuz. İşte duygu falan. Oysa öyle değildir. Kişi bazen telafi ettiği bir hatası için bile vicdan azabı duyar. Geçmişte yaptığı o hata canını yakar. Bu garip birşeydir. Empati ile açıklanamaz.

Kişinin ahlak anlayışı her zaman ona öğretilmez. Öyle insanlar vardır ki o onun içinden öyle gelir. Onun kendisine göre bir ahlak yasası vardır.

Allah sevgisi ve korkusu duymadan hayatı anlamsız bulacak çok insan vardır. He sanrı sanrı. Bu kadar insan hasta zaten size göre. Saçmalamayın.

İki yokluk arasında bir varlık olarak insan çıkacak öyle mi? Bunu anlamsız bulan çok kişi var. Öncem yoksa sonram yoksa ben olamam zaten. Esas hokus pokus öncesiz sonrasız bir varlığın olmasıdır. Esas bunun için bile bir müdahale gerekir. Nasıl bir mantığınız varsa anlamıyorum. Öncesiz sonrasız varlık madde ve enerjinin marifeti ile oraya çıkıvermez.

Evrenin bildiğimizden ibaret olmadığı aşikar. Bunu bilim bile söylüyor. %4 ü diye duymuşsundur. Gerçi ortada kesin bir bulgu yok. Bu sadece bir tez. Ama ilginç ve boş değil. Bunu dışında zaten algımızın kısmi olduğu kesin. Onda şüphe yok. Kalanı ne o zaman? Meleklere neden inanmayayım? Işık hızının ötesinde yada ışık hızında varlık alemi neden olmasın? Madem evrenin bu kadar az kısmını algılıyorum kalanı neden olmasın? Bence İslam çok önemli ve mantıklı şeyler söylüyor.

Sitelerde Paylaş
sınav kardeşim bu,Allahın dünyaya gönderme amacı kullarım bana inanıp iman edeceklermi yoksa,şeytanın sözüne kanıp yaratıcısına sırtmı çevirecekler.

ilkini yapan günahları varsa yanar,çıkar Allah izin verirse cennete gider.

ikincisi cehenneme şutlanır.

yok şu inanmıyomuşda ama kalbini bi görsen mübarek omoyla yıkamış ne kalpmiş anasını satayım.

bunun iki şıkkı var.

ya ilki ya ikincisi,kendine başka seçenekler üreten apaçık sapıklıktadır.

şeytan kötülügü ister herzaman değil mi?Sen iyi bir kimse olarak kan dökmeden kimsenin hakkını yemeden namuslu serefli herkesin gıpta ile baktıgı yarıdmsever hosgörülü vefalı dürüst mert cesur bir kimseysen ... hadi tanrıyada inanıyorsun fakat dinlere saygı duyup insan kelamı oldugunu düşünüyorsun ve bu konuda hassasiyetlerden dolayı propaganda asagılama yapmıyorsun sen edebi bir azap mı tadacaksın dünyadaki hangi insan senin ahlakını görüp yansın derdi aksine eli öpülecek adam derlerdi Allah ise bu iyi kulunu neden yakıyor bu büyük bir zulm vahsettir

Sitelerde Paylaş
şeytan kötülügü ister herzaman değil mi?Sen iyi bir kimse olarak kan dökmeden kimsenin hakkını yemeden namuslu serefli herkesin gıpta ile baktıgı yarıdmsever hosgörülü vefalı dürüst mert cesur bir kimseysen ... hadi tanrıyada inanıyorsun fakat dinlere saygı duyup insan kelamı oldugunu düşünüyorsun ve bu konuda hassasiyetlerden dolayı propaganda asagılama yapmıyorsun sen edebi bir azap mı tadacaksın dünyadaki hangi insan senin ahlakını görüp yansın derdi aksine eli öpülecek adam derlerdi Allah ise bu iyi kulunu neden yakıyor bu büyük bir zulm vahsettir

adam ateist misyoneri çıkdı.Allah hidayet versin.

Sitelerde Paylaş
adam ateist misyoneri çıkdı.Allah hidayet versin.

ben ne misyonerligi yapacam benim yorumladıgım islam bende farklıdır . egilmez bükülmez dedin ya mealleri getiririm hepsi farklı tefsirler hep farklı herkes fakrlı şey söylüyor soruma cevap vereceksen ver düzgünce tartısıyoruz

Sitelerde Paylaş
tekdir dediğin dinden milyon tane cemaat tarikat mezhep türemiş

hanginiz gerçek müslüman diye başlık açtım birbirinize girdiniz

müslümanlığı örnek alacak yer arıyosan asrı saadeti örnek al.hz:muhammed(s.a.v) ve ashabının örnek yaşamını al.

günümüze doğru gelindiğinde sağa sola sapmalar olmuşdur,rahmet peygamberinden uzaklaşdıkça.

SONSUZ SALAT VE SELAM SEVGİLİLER SEVGİLİSİNE OLSUN....

Sitelerde Paylaş
Babanın tapulu malı mı?

hayır bizi yaratanın mülküdür.gi-re-mez-sin,i Allah kuranda yüzüne çarpa çarpa söylüyor.

ha canın girmek istiyomu gerçekden.bunun tek yolu var İ-MAN E-DE-CEK-SİN!!!!!!!

ama kalpden iman edecksin,dilin başka,kalbin başka söylemeyecek.dilini kalbin ve tüm azaların tasdik edecek.

Sitelerde Paylaş

Ateist forumda tartışılan meseleye bak yahu:

Cennete girecek miyiz, girmeyecek miyiz?

arım cennetine kardeşim, cennet nerede sen bi göster, biz girmek istersek gireriz; öbür türlü boşa çene yapmana gerek yok.

Sitelerde Paylaş
hayır bizi yaratanın mülküdür.gi-re-mez-sin,i Allah kuranda yüzüne çarpa çarpa söylüyor.

ha canın girmek istiyomu gerçekden.bunun tek yolu var İ-MAN E-DE-CEK-SİN!!!!!!!

ama kalpden iman edecksin,dilin başka,kalbin başka söylemeyecek.dilini kalbin ve tüm azaların tasdik edecek.

Biliyorum öyle olduğunu :lol:

İman etmemek için kalpleri mühürlediğini , herşeyi baştan yazdığını da biliyorum.

Ama sorun şurada nasıl Hristiyan'ın cehenneminden , Yahudi'nin cehenneminden , Zeus'un cehenneminden veya başka başka cehennemlerin olmadığını bildiğim gibi Arap cehennemininde olmadığını biliyorum.

Sen burada kendini boşa yoruyorsun.

Bunları bilmediğimizi mi zannediyorsun?

İşte siz böyle korkuyla iman edersiniz. Bir din öğretilmiş , korkusu verilmiş , hak denmiş. Seyirtip gidiyorsunuz gözünüz kapalı.

Diğerlerinden korkmuyorsun benim de korkmadığım gibi.

Aslında seninle benim aramda pek fark yok. Sen 200-300 Tanrıdan bir tanesi sana öğretilmiş ondan korkuyorsun , ben hiçbirinden korkmuyorum.

Sana göre o dinler saçmaysa , yalan dolansa bana göre senin inancında öyle.

Sitelerde Paylaş
Ateist forumda tartışılan meseleye bak yahu:

Cennete girecek miyiz, girmeyecek miyiz?

arım cennetine kardeşim, cennet nerede sen bi göster, biz girmek istersek gireriz; öbür türlü boşa çene yapmana gerek yok.

onu geçicen o zaman herkes girmek ister,en öndende sen koşarsın heralde :D

Sitelerde Paylaş
eşhedü ella ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve rasulühü onaylamayan hiç kimse cennete giremez,kurana göre,dolayısıyla Allaha göre.

kendin böyleysen kendini kandırmış olursun,ve son 2 iletine bakarak brozlaşmak iletinele bu iletine senin müslüman olduğun hakkında büyük şüphelerim oluşdu.

Allah hidayet versin inşallah.

ya da azap neden ateşledir sogukla değildir

Sitelerde Paylaş
ya da azap neden ateşledir sogukla değildir

Kutuba yakın bölgelerdeki dini inanışlarda öldükten sonra azap soğuk ile oluyor.

Ortadoğu sıcaktan yandığı için azap ateş.

Bir nedeni daha var.

Ateşten korkmayan canlı yoktur.

tarihinde Drogba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen cehennemi göster, ben oraya da gitmeye razıyım.

1)öyle bir yetkim yok

2)kendim görmeyi hiç istemiyorum,kaldıki sana burası cehennem diyeyim

3)camide yatar kalkardın bundan emin ol,pişmanlık gözyaşların fıçıyı doldururdu.

4)deli olur diyar diyar gezerdin.herkes deliye bak diye alay ederlerdi,halbuki o diyenler kendileride görseler senin gördüklerini onlarda sıyırırdı.

5)emin olki şu anki yaşadığın hayat,gece gördüğün rüyaya göre nasıl gerçekçiyse,ahiret,cennet ve cehennemde dünyaya göre bi öyle gerçekçidir.

tarihinde lincoln80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...