Jump to content

Hangi akıl sahibi bunları yaşamak isterki?

Recommended Posts

• İleti 370
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

senide seviyorum murteddd boşver gerisini :p :D 8)

ben seni seviyorum.

sırf bu yüzden dün bir saat uğraşıp iletilerini derleyip

sana başlık açtım.

seni gördükçe şırnağın, hakarinin ücra köşelerine gidip

matematik öğretesim geliyor. :lol:

Sitelerde Paylaş
ben seni seviyorum.

sırf bu yüzden dün bir saat uğraşıp iletilerini derleyip

sana başlık açtım.

seni gördükçe şırnağın, hakarinin ücra köşelerine gidip

matematik öğretesim geliyor. :lol:

izmir güzel boşver şırnağıda,matematiğe biraz sen önem ver,takıldın 9 a,ne ileri ne geri sadece 9 :D

Sitelerde Paylaş
Bak benim bir şey iddia ettiğim filan yok. Muhammed'i görmedim, Ayşeyle de evlenirken Ayşe kaç yaşındaydı bilmiyorum. Benim sana sorum şu: Elli küsür yaşındaki adamın 9 yaşında çocukla evlenip gerdeğe girmesi sapıklık mıdır, değil midir?

konuyu çarpıtma

İşte sımsıkı yakalanınca böyle oluyor değil mi?! By the balls derler buna. Basit bir sorunun yanıtını veremiyorsun işte.. Hadi soruyorum: Elli küsur yaşındaki herhangi bir adamın 9 yaşındaki çocukla nikahlanıp yatağa girmesi sapıklık mıdır, değil midir?

Sitelerde Paylaş
konuyu çarpıtma

İşte sımsıkı yakalanınca böyle oluyor değil mi?! By the balls derler buna. Basit bir sorunun yanıtını veremiyorsun işte.. Hadi soruyorum: Elli küsur yaşındaki herhangi bir adamın 9 yaşındaki çocukla nikahlanıp yatağa girmesi sapıklık mıdır, değil midir?

sen konuyu 9 yaşına getiriyorsun.Benden cevap bekliyosun.Ahlak anlayışı,toplumdan topluma,kültürden kültüre,zamandan zamana,iklimden iklime değiştiğini,herkesin görüşünün farklı olduğunu,gelenek ve göreneklerin yapısının her toplumda farklı algılandığını bilmen gerekir.Tabi 9 yaşında olduğunu farzedersek.Ama gerçekler öyle olmadığı için 17-18 yaşında gösterdiği için bunun anlamı yoktur.

Sen ve senin gibi birçok ateist Peygamberimizi sapık olarak göstermek için elinizden geleni yaptınız.Peki başarılı oldunuzmu?Sadece Hz.Ayşe validemiz dul değil iken diğer Hanımlarının çoğu çocuklu iken,büyük kısmıda yaşlı iken senin ve senin gibilerin iftiraları her zaman geri tepecektir.

Sitelerde Paylaş

>>> Sonra nikâhı altındakiler dışında başka bir kadınla evlenmesi yasaklandı.

Ya, sahi diyorsun bak.. Acaba başka hangi kadınlarla evlenmeyi yasakladı? Bir sürü karıdan sonra, ilginç bir detaya raslıyoruz: "Mehirsiz olarak kendini hediye eden kadınlardan başkasını.."

İşin aslı şöyle gibi görünüyor.. Bir sürü ganimet vs. ile iyice zenginleyen muhammede, önüne gelen "gel kızımı vereyim, bacımı vereyim" diyerek teklif etmektedir. bu durumdan muhammedin mevcut karıları rahatsızdır, zira mal başka karılarla paylaşılmaktadır. Muhammedin kendide rahatsızdır, zira mehir parası vermek işine gelmemektedir. Bu nednele bu ayeti uydurur ve karıları mehirsiz almanın yolunu bulur..

>>> Müslümanlar bu kabilenin iki yüz ailesini kadınları ve çocukları ile birlikte esir almışlardı. Peygamberimiz Cuveyriye ile evlenince Müslümanlar "Bunlar Peygamberimizin hısımlarıdırlar, onları esir tutmak yakışmaz" diyerek hepsini azat ettiler. Bunun üzerine bütün Mustalak kabilesi iman ederek Müslümanlara katıldı. Büyük bir kitle oluşturuyorlardı. Müslüman olmaları diğer Araplar üzerinde olumlu bir etki bırakmıştı.

Buda yalanın küllisidir.. O kabilenin tüm erkekleri kıtır kıtır kesilerek öldürülmüştür, buna cüveyriyenin kocası ve babası dahildir. İş bitip, adam kesme, ganimet taksimi ve azan müslümanların kadınlara tecavüzü bitince, yola çıkılacakken cüveyriye gelir, yolda kervan durdurulur, meşin bir çadır kurulup, oracıkta hemen muhammed 16 yaşındaki cüveyriyenin işini bitirir. Ha, iddet mühleti vs. ne keder, ne gam.. Neyse, buna kızan ayşe de gider başkasına vurdurur..

Dallas dizisi bile bu kadar değildi bre...

Ama yalan rüzgarı bile siz kadar yalancı olamaz elbette..

Sitelerde Paylaş
"Ey Peygamber, eşlerine söyle: Eğer dünya hayatını ve süslerini istiyorsanız, gelin size boşanma bedelinizi vereyim ve güzellikle salıvereyim. Eğer Allah'ı, Peygamberi ve ahiret yurdunu istiyorsanız bilin ki, Allah içinizden iyi işler yapanlara büyük mükâfat hazırlamıştır." (Ahzâb, 28-29)

Meali : "Ey karılarım... Bakın canınız benle yatmak, koynuma girmek istemiyorsa; bana bunu açıkça söyleyin. Muhammed bizim kafamızı keser, öldürür diye korkmayın. Böyle bir isteğiniz varsa yeminlen söylüyom sizi paşa paşa salıvereyim. Ama şunu unutmayın ki cennetin yolu benim koynumdan geçer" özAzhab 28-29

İnsanları kandırarak, büyü bozmak için taciz eden sapık hocalar vardı. Noldu ya onlara?

Sitelerde Paylaş
Meali : "Ey karılarım... Bakın canınız benle yatmak, koynuma girmek istemiyorsa; bana bunu açıkça söyleyin. Muhammed bizim kafamızı keser, öldürür diye korkmayın. Böyle bir isteğiniz varsa yeminlen söylüyom sizi paşa paşa salıvereyim. Ama şunu unutmayın ki cennetin yolu benim koynumdan geçer" özAzhab 28-29

İnsanları kandırarak, büyü bozmak için taciz eden sapık hocalar vardı. Noldu ya onlara?

28- Ey peygamber! Hanımlarına şöyle söyle: "Eğer dünya hayatını ve zinetini istiyorsanız, haydi gelin, sizi donatayım ve güzellikle bırakıp salıvereyim.

29- Yok eğer Allah ve Resulünü ve ahiret yurdunu istiyorsanız, haberiniz olsun ki, Allah içinizden güzellik edenlere pek büyük bir ecir hazırlamıştır.

Sitelerde Paylaş

Ula bir gün bir allahın kulu çıkıp, şu allahın lafını biliyor olsa, dişimi kıracam...

28. يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ إِنْ كُنْتُنَّ تُرِدْنَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا وَزِينَتَهَا فَتَعَالَيْنَ أُمَتِّعْكُنَّ وَأُسَرِّحْكُنَّ سَرَاحًا جَمِيلًا

Ne diyor bak:

أُمَتِّعْكُنَّ - umettikunne

Yani mut'anızı, yani ücretinizi, yani büyük ihtimal mehrinizi vereyim diyor.. Ne donatması, ne şeysi?

Adma açıkca, mehrinizi vermeyeceğimden mi korkuyorsunuz diyor, siz ne sayıklıyorsunuz: "28- Ey peygamber! Hanımlarına şöyle söyle: "Eğer dünya hayatını ve zinetini istiyorsanız, haydi gelin, sizi donatayım ve güzellikle bırakıp salıvereyim."...

Sitelerde Paylaş
sen konuyu 9 yaşına getiriyorsun.Benden cevap bekliyosun.Ahlak anlayışı,toplumdan topluma,kültürden kültüre,zamandan zamana,iklimden iklime değiştiğini,herkesin görüşünün farklı olduğunu,gelenek ve göreneklerin yapısının her toplumda farklı algılandığını bilmen gerekir.Tabi 9 yaşında olduğunu farzedersek.Ama gerçekler öyle olmadığı için 17-18 yaşında gösterdiği için bunun anlamı yoktur.

Sen ve senin gibi birçok ateist Peygamberimizi sapık olarak göstermek için elinizden geleni yaptınız.Peki başarılı oldunuzmu?Sadece Hz.Ayşe validemiz dul değil iken diğer Hanımlarının çoğu çocuklu iken,büyük kısmıda yaşlı iken senin ve senin gibilerin iftiraları her zaman geri tepecektir.

Benim sizin peygamberinizin sapık olduğu yolunda bir iddiam yok ve hiç olmadı. Ben de biliyorum evlilik ve cinsellik konusunda toplumların normlarının zamandan zamana ve yerden yere değiştiğini. Yıllardan beridir de bu forumda hep aynı şeyi söyledim.

Ama sizler kendi kendinizi ele veriyorsunuz. Senin gibi arada derede kalanlar, hem bir yandan Muhammed'e 9 yaşındaki çocukla gerdeğe girmeyi içten içe yakıştıramaz ve bunu yalanlamak için ellerinden gelein yaparken, burada açıklıkla böyle bir şeyin bugünkü insanlara örnek olamayacağını ve bugün bu hareketin açık bir sapıklık olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyemiyorlar. Muhammed'in bin dört yüz yıl kadar önce böyle bir şey yapma olasılığı bile bu açık gerçeği perdeliyor.

Muhammed bir insandır. Başka bir şey değil. Çağının adamıdır. Allah'ın elçisi, son dininin bundan sonraki bütün kuşaklara bütün hareketleriyle örnek olacak peygamberi falan değildir. Muhammed'in elli küsur yaşındayken çağının anlayışı uyarınca dokuz yaşındaki kızı koynuna alması onu sapık yapmaz ama onu bugüne örnek olmaktan çıkarır; alelade birisi yapar.. Ve zaten de öyledir.

Trajik olan, bu adamın gölgesinin bile bugün sizin gibilerin zihninde yarattığı tahribat. İşte bu tahribat burada bütün açıklığıyla ortaya çıktı. Ikındın sıkındın, bin dereden su getirdin; Muhammed'e yakıştıramadığın bu eylemi mahkum bile edemedin. Bu sapıklıktır; bugün böyle bir şey asla kabul edilemez bile diyemedin. Bu söz ağzından çıkamadı. Diyebileceğin en iyi şey, o da zorlamayla, Ahlak anlayışının göreliliği oldu.. Onda bile bugün bu hareketin aşağılık rezil bir sapıklık olduğunu ifade edemiyorsun. Muhammed'in böyle bir şey yapmış olma olasılığı bile ağzını bağlıyor işte..

Bu arada, dininin ve onun getirdiği ahlakın kıyamete kadar geçerli olacağına inanan bir dindardan, ahlakın toplumdan topluma ve zamandan zamana değişebileceğini duymak da bambaşka bir şey. Eğer ahlak bu şekilde değişkende ve din de ahlakın kaynağıysa, doğal olarak dinin de değişken olması gerekir. Her şeyden önce, neyin ahlaklı, neyin ahlaksız olduğunu bize din söylüyorsa, Muhammed'in zamanından günümüze değişen ahlak anlayışının ne olduğunu bugün bize söyleyen ne? İslamın neresinde Muhammed zamanında ahlaklı ve doğru olan buydu ama artık günümüzde bunlar ahlaksızlıktır ve geçerli ahlak da budur diye yazıyor? Madem o günden bu güne, güncel ve geçerli olan ahlak anlayışı değişti, bunu bize ne işaret ediyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...