Jump to content

Hangi akıl sahibi bunları yaşamak isterki?

Recommended Posts

craftxrac,

İyi inanıyorsun, güzel inanıyorsun, hatta böyle bir inanca sahip olma hakkını da savunurum, fakat islamın Allahı kuluma hesap vermem diyip duruyor kitabında. Kendine tapmadıktan sonra nafile diyor yaptığın. En büyük affedilmez günah ailene tecavüz edip öldürmek değil, kendine şirk koşmak diyor. İslamda Allahın işi gücü kendisi. Başka çıkarı yok diyor. Hristiyanlıkta da öyledir, babama giden tek yol benden geçer der İsa.

Yani anlayacağın ya bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar, ya da gerçekten sırf kendine tapınmadı diye onu bunu cehennemde gürbüzle dövdürten ve işkence ettiren bir tanrı var.

Neyse ben yeterince şeytani yaldızlı söz söyledim artık.

o konuya bende taktım ve bu düşünceler kuranın değiştirimiş olacabilecegini söylüyor bana.çünkü merhametli iyi güzel bir tanrı betimlemesi yapılmıs diger tarafta gaddar bir tanrı var 2 farklı tanrı var gibi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 370
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o konuya bende taktım ve bu düşünceler kuranın değiştirimiş olacabilecegini söylüyor bana.çünkü merhametli iyi güzel bir tanrı betimlemesi yapılmıs diger tarafta gaddar bir tanrı var 2 farklı tanrı var gibi

Kuranın değiştiği falan yok. Olayların gerektirdiği doğrultuda ayet uydurmuş kafadan peygamber.

Karısı ile kavga edince ayrı ayet, yeni karı alacağı zaman ayrı ayet, savaş çıkacağı zaman savaş ayeti...

Böyle olmasa bile, değiştirildiğine dair en ufak şüphe duyduğun bir kitaba nasıl iman edebilirsin ki? Kitabın içinde kitabın kendi kendini sonsuza dek koruyacağı yazarken?

Sitelerde Paylaş

O zaman senin işin ne kardeşim, kalkıp burada islamı savunuyor, cübbeliler, evrazorlar gibi iletiler yazıyorsun, onlara getirilen her eleştiriyi kendine küfür addedip donsuz kahramanlık yapıyorsun?

Burada tanrıya, özellikle islam tanrısı Allah'a ve islama getirilen hangi eleştiri, işkembeden atıldı, Kuran'a ve hadis kitaplarına dayandırılmadı ki, şimdi bu başlıkta Kuran'ın değiştirilmiş olabileceğini, bir tarafta merhametli diğer tarafta gaddar bir tanrı betimlemesi yapıldığını ileri sürdün.

Bu foruma, burada açılan başlıklara falan bırakmayın kardeşim; her zaman söylediğimiz gibi tekrar söylüyoruz: Okuyun kardeşim, inandığınız kitabı ve onu destekleyen diğer kaynakları bir kez olsun anlamak için okuyun. Bu din ne diyormuş, insandan ne istiyor ve insana ne veriyormuş, anlamaya çalışın. Yani, açın şu gözünüzü, duyularınızı ve içine düştüğünüz çirkef kuyusunu görün ve insan olduğunuzun bilincine varıp bir an önce çıkın oradan.

Hem kendinize, hem çoluk çocuğunuza, hem içinde yaşadığınız topluma ve insanlığa bir faydanız dokunur belki.

Sitelerde Paylaş
Garip birşey. İman insanın kalbinde Allahtan verilen bir hidayet. Bunları okuyorsun ve kalbin doğru diyor. Ama kalbin ya kalbin diyor bunu. Ben bunu insanlara anlatamıyorum. Sizde de öyle mi? Aklında anlıyor ama doğru diye kalbinde hissediyorsun.

evet şüphesiz kalbimle tasdik ediyorum ve inanıyorum tüm benliğimle inanıyorum yani dilim başka kalbim başka söylemiyor Allaha şükür.

Sitelerde Paylaş
>>> Bunları okuyorsun ve kalbin doğru diyor.

Biz size zaten beynininz yok diyoruz, sizde itiraz ediyorsunuz.. Bak, kendin itiraf ediyorsun, beynin olmadığını..

Beyaz esya pazarlamacisi kamyondan iner. Beyaz esya satan dukkana girer .Dukkanda dini bir konuda sohbet yapilmaktadir. Satici sohbet esnasinda kafasini uzatarak:

-Merhaba , ben ateistim, sizinle dini konularda tartisabiliriz, dedi.

Dukkanda bulunanlardan biri olan Necmi Abi

-Hos geldin Ateist kardes,

-Hos bulduk

-Buyur gel oturalim, sohbet edelim.

Ateist oturur.

-Isminiz nedir ateist kardes?

-Yildirim

-Merhaba Yildirim memnun oldum benim adim da Necmi.

-Sagol.

-Sen akilli, zeki birine benziyorsun, dedi Necmi Abi.

- Nerden bildin? Diye sordu Yildirim.

( Necmi abi bastan y yapiyor ki kapi sonra gicirdamasin)

-Pazarlama mudurusunuz, aptal adami mudur yapmazlar .Ordan anladim, dedi.

-Tesekkur ederim.

O yuzden sen ateist olamazsin.Ateist olmak icin akilsiz,***** olmak lazim. Cunku su kainata baktigimizda her sey Allah'in varligini bize gosteriyor, dedi.

Yildirim sessiz beklemede. Necmi abi cebinden gozlugunu cikardi.

-Yildirimcigim madem sohbet edicez , sevdim seni.

-Ben de sizi sevdim, severim konuskan insanlari,dedi Yildirim.

Necmi abi gozlugu gostererek:

-Buna ne dersiniz Yildirimcigim?

-Gozluk deriz, dedi.

-Biz de gozluk deriz.

Cebinden kalem cikartip:

-Buna ne dersiniz?

-Kalem deriz, dedi.

-Biz de kalem deriz, dedi Necmi abi. Buarada dukkan sahibi bir tepsi seftali ortaya koydu sohbet esnasinda afiyetle yensin diye.

Necmi abi bir seftaliyi eline alarak:

-Peki buna ne dersiniz Yildirimcigim? dedi

-Seftali deriz, dedi.

-Bak iste biz de seftali diyoruz.Demek ki gorus ayriligimiz yok. Simdi sen buna seftali desem ben patates desem, digerine kalem desen ben de baston desem herhalde bu adamla sohbet edilmez deyip kalkip giderdin. Demek ki baktigimizda ayni seyleri gorebiliyoruz.

Simdi biz bu seftaliyi nerden aldik Yildirimcigim?

-Manavdan, dedi.

-Hayir oyle degil. Yani denizden mi cikardik, topraktan mi cikardik, yoksa agactan mi topladik?

-Agactan dedi.

-Peki bu agacin asli nedir?

-Nasil yani? diye sordu Yildirim.

-Yani bu agac aslinda bir odun degil mi?

-Evet dogru, biz agac diyoruz ama asli odun.

-Peki bu odun seftali yapmayi ogrenmek icin okula gitti mi? Kursa gitti mi?

-Gitmez tabi ki, dedi.

-Akli var midir bu odunun? Dusunup desin ki : Ya ben bu insanlara seftali yapayim de afiyetle yesinler.

Yildirim dusundu:

-Akli yok, dedi.Okula da gitmedi.

-Yani Yildirimcigim, bu odun oyle bir sey uretiyor ki tadi, rengi, kokusu hosumuza gidiyor, icindeki vitamin vucudumuzu besliyor. Yildirimcigim bu seftaliyi bize bizi taniyan biri mi verebilir yoksa bu odun mu verebilir?

Yildirim dondu kaldi. Durdu, dusundu:

-Sen, dedi. Bir deryasin.

Necmi abi gulumseyerek:

-Ben derya degilim , derya bizim okudugumuz Kuran Tefsiri kitaplaridir. Iste Yildirimcigim. Bizi taniyan, seven, aciyan ve neyden hoslandigimizi bilen bir Rabbimiz var. O seftaliye kokuyu veren , burnumuza da o kokuyu alma kabiliyeti vermis. Tadini veren, dilimize tat alma kabiliyeti vermis. Iste O bizim Rabbimizdir, Allah'imizdir.

Necmi abi devam ederek:

-Mesela dedi inegin sut vermesi. Inek bizi tanimaz. Arinin bal vermesi, ari bizi tanimaz. Simdi biz bilim adamlarini toplayip desek ki: Ya profesorler , bu arilar var ya cok terbiyesiz seyler, biz balini almaya gidince bizi ***uyorlar. Biz bundan sonra ari bali yemek istemiyoruz. Biz siz bal yapin, bize profesor bali yapin biz ondan yemek istiyoruz desek. Bize ari gibi bal yapabilir mi profesorler?

-Yapamazlar dedi.

-Peki profesorun yapamadigi bali, bir sinek nasil yapabiliyor? Kuran'da Nahl suresi var. Orda Allah diyor ki : Ben ariya vahyediyorum, emrediyorum insanlar icin sifali olan bali uretiyor. Kuran'da iki yerde sifa kelimesi gecer. Birinde Allah'in Peygambere vahyettigi Kuran'in inanlara sifa oldugu soylenir, digerinde ise Allah'in arilara vahyettigi balin butun insanlara sifa oldugu soylenir.

Yildirim iyice saskin vaziyette bakiyor. Necmi abi devam ederek:

-Mesela 5 kisilik bir taksi, saat kulesinin etrafinda kendi kendine doner mi?

-Tabi ki donmez, dedi Yildirim.

-Peki 5 kisilik taksi kendi kendine donmezken 7 milyarlik dunya kendi kendine nasil donuyor? Demek ki onu bir donduren var . Yildirimcigim hic baklava baklavacisiz baklavalasir mi?

Yildirim gulumseyerek “Hayir, dedi

-Iste maalesef modern bilim baklavayi goruyor ama baklavaciyi gormek istemiyor.

-Yahu siz nereye takiliyorsunuz? Hocaniz kim? dedi Yildirim

-Sevgili kardesim benim Hocam Bediuzzaman'dir, ben onun yazdigi eserleri okurum dedi Necmi abi.

-Yapma ya o mu hocaniz?

Necmi abi :

-Sen bize takil neselenirsin , dedi

-Belli ya cok neseli bir insansin, bir odundan neler cikardin, dedi Yildirim.

-O bu bisey mi Yildirimcigim biz de daha ne odunlar var .

Guluserek vedalasip ayrildilar.

ANLAYANA DAVUL ZURNA AZ,ANLAMAYANA SİVRİ SİNEK SAZ :D :crazy:

Sitelerde Paylaş
Bunların hiç biri gerçek değil ve eğer bir tanrı varsa yarattıklarına karşı böyle sadistçe davranmaz.

sen ona sırt çevirip,hakaret ediyosan layığnı bulursun.karşındaki hakaret ettiğin ahbabın değil,seni ve kainatı yaratan alemlerin rabbidir. :acute:

Sitelerde Paylaş

Sen o necmi abiyi bana bir yollasan lincoln?

Bak yumurtadan civciv çıkmıyor.. İnekten buzağı çıkmıyor.. Yumurtadan civciv çıkması için horozun tavuğun üzerindne aşması gerekiyor.. İneğin buzağı yapması için bir boğaznın tepsine binip iyic ekanırtarak becermesi gerekiyor..

Demekki allahın da yaratabilmesi için, biri tarafından tepesine çıkılıp düzülmesi gerekiyor. Bana o allahı kanırta kanırta düzerek yaratmasını sağlayanın kim olduğunu bir izah ediversin, görelim..

Sitelerde Paylaş
Sen o necmi abiyi bana bir yollasan lincoln?

Bak yumurtadan civciv çıkmıyor.. İnekten buzağı çıkmıyor.. Yumurtadan civciv çıkması için horozun tavuğun üzerindne aşması gerekiyor.. İneğin buzağı yapması için bir boğaznın tepsine binip iyic ekanırtarak becermesi gerekiyor..

Demekki allahın da yaratabilmesi için, biri tarafından tepesine çıkılıp düzülmesi gerekiyor. Bana o allahı kanırta kanırta düzerek yaratmasını sağlayanın kim olduğunu bir izah ediversin, görelim..

sen sivrisinek kısmına giriyosun fazla vızıldama :crazy:

Sitelerde Paylaş

Ne oldu lincoln, yemedi mi?

Eğer necmi abiyi bulamıyorsan, buyur sen necmi ol, ben ateist.. Şurdan itibaren devam edelim:

- Peki odun meyve yapmayı bilir mi?

- Elbette bilir, ne sandıydın ya? Hoş, odun meyve yapmaz, Odunuda, meyveyi de ikisinde yapan ağaçtır, taa tohumdan itibaren..

Buyur buradan itibaren devam et bakalım..

Sitelerde Paylaş
Ne oldu lincoln, yemedi mi?

Eğer necmi abiyi bulamıyorsan, buyur sen necmi ol, ben ateist.. Şurdan itibaren devam edelim:

- Peki odun meyve yapmayı bilir mi?

- Elbette bilir, ne sandıydın ya? Hoş, odun meyve yapmaz, Odunuda, meyveyi de ikisinde yapan ağaçtır, taa tohumdan itibaren..

Buyur buradan itibaren devam et bakalım..

odunda ağacın köküde burda sebepdir,nasılki bir çocuğun doğumunda anne,babasının sebep olması gibi,yaratan,hükmeden Allah(celle celalühüdür)

peki o ağacın kökünü önce oduna çevirmeye ardından insanın diline beslenmesine hitap edicek şekilde kim yönlendirmiş,ağacın kökünün beynimi?

Sitelerde Paylaş
-Akli var midir bu odunun? Dusunup desin ki : Ya ben bu insanlara seftali yapayim de afiyetle yesinler.

Yildirim dusundu:

Evet pazarlama müdürü ateist yıldırımın odunun düşünüp düşünmediği sorusu karşısında düşünmesi gerekliymiş. Hikayenin bir müslüman fantazisi olduğu buradan anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş

>>> odunda ağacın köküde burda sebepdir,nasılki bir çocuğun doğumunda anne,babasının sebep olması gibi,yaratan,hükmeden Allah(celle celalühüdür)

Peki allah nerde lincoln? Yoksa, yaratabilmesi için kendini düzmesi gereken şeyin şeyini alamyıp, geberip gitti mi? Yan geliverseydi o da canım, koca llaha biz mi öğreteceğiz?

>>> peki o ağacın kökünü önce oduna çevirmeye ardından insanın diline beslenmesine hitap edicek şekilde kim yönlendirmiş,ağacın kökünün beynimi?

Cahalet zor iştir, lincoln.. İyice zıctın.. Sen DNA diye bir şey duymadın mı? İşte o ağacın onu yapmasını sağlayan şey DNA nın ta kendisi..

Kısaca, ağaç odunu da, meyveyi de yapmasını bilir, çünkü buna dair gereken her şey DNA'sında mevcuttur..

Sitelerde Paylaş
>>> odunda ağacın köküde burda sebepdir,nasılki bir çocuğun doğumunda anne,babasının sebep olması gibi,yaratan,hükmeden Allah(celle celalühüdür)

Peki allah nerde lincoln? Yoksa, yaratabilmesi için kendini düzmesi gereken şeyin şeyini alamyıp, geberip gitti mi? Yan geliverseydi o da canım, koca llaha biz mi öğreteceğiz?

>>> peki o ağacın kökünü önce oduna çevirmeye ardından insanın diline beslenmesine hitap edicek şekilde kim yönlendirmiş,ağacın kökünün beynimi?

Cahalet zor iştir, lincoln.. İyice zıctın.. Sen DNA diye bir şey duymadın mı? İşte o ağacın onu yapmasını sağlayan şey DNA nın ta kendisi..

Kısaca, ağaç odunu da, meyveyi de yapmasını bilir, çünkü buna dair gereken her şey DNA'sında mevcuttur..

ulen dna,yı taratan kimdir?dna,sını kendimi kim koyduya,rast gelemi oldu,yada sizin seleksiyon,seçilim zırvalıklarınızlamı oluşdu.

binlerce hayvan var ve bu hayvanlardan hiçbirisi bal yapamazken sıradan bir sineğin bal gibi bir şifayı üretmesi teorilenizlemi oldu,dnasında vardı osunda vardı busunda vardı,en dibine in kim yarattı odna,yı??

siz ne derseniz deyin onlar inkar etmeye devam ederler.burda kuranı doğruluyrsun zaten.

tarihinde lincoln80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yildirim dusundu:

işte bu kadar denyosunuz siz... meyve ağacının insan yesin diye meyve verdiğini sanıyorsunuz.. üreme genler dna gibi şeyler aklınıza gelmiyor dimi??

madem insanlar yesin diye meyve veriyor ağaçlar, madem allah onları bunun için yaratmış, daha insan ortada yokken yüzmilyonlarca yıl boyunca ağaçlar meyve vermeye devam ettiler, neden peki, insan var mıydı ki o meyveyi yesin???

meyve var olduğu için mi insan meyve yiyor yoksa insan meyve yesin diye mi meyve var???

aklınızla değil de kalbinizle ve hatta götünüzle düşündüğünüz ortada... dötkafalılar sizi...

Sitelerde Paylaş
işte bu kadar denyosunuz siz... meyve ağacının insan yesin diye meyve verdiğini sanıyorsunuz.. üreme genler dna gibi şeyler aklınıza gelmiyor dimi??

madem insanlar yesin diye meyve veriyor ağaçlar, madem allah onları bunun için yaratmış, daha insan ortada yokken yüzmilyonlarca yıl boyunca ağaçlar meyve vermeye devam ettiler, neden peki, insan var mıydı ki o meyveyi yesin???

meyve var olduğu için mi insan meyve yiyor yoksa insan meyve yesin diye mi meyve var???

aklınızla değil de kalbinizle ve hatta götünüzle düşündüğünüz ortada... dötkafalılar sizi...

tek canlı insanmı,illa insanla aynı andamı yaratılmış olması gerekir herşeyin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...