Jump to content

Dindardım, "ateist" oldum...

Recommended Posts

Gülüyorum, devamlı ve her seferinde beni şaşırtmayı başarıyorsunuz.

Yazdığımla bu ayetin ne alakası var? Tokalaşmama diyor. Tabi beraber olması geç dini hangi ahlaka sığar. -ki oldular bu onların sapıtmışlığı...

Ayetin çok alakası var. O ayete göre babanneler helal oluyor. Yani nikah düşüyor. Nikah düşen kadınla tokalaşmak da neyin nesi? Bak Muhammed hem eşlerine hem de sahabeye gözgöze gelmelerini bile yasaklamış. Ayeti bilirsin sanırım. Namahremler tokalaşamaz. Ayete göre Babannede namahrem olduğu için kadıncağızın yaptığı (torunuyla tokalaşmamak) Kuran a göre doğru. Sen ahlaktan değil Kuran dan bahsetmiştin. Kuran da yok demiştin. Unuttun mu yoksa? :D

Bir de namahrem tanımı vereyim de tam olsun

Namahrem; kendisi ile evlenilmesi caiz olan demektir

Sitelerde Paylaş
  • İleti 195
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayetin çok alakası var. O ayete göre babanneler helal oluyor. Yani nikah düşüyor. Nikah düşen kadınla tokalaşmak da neyin nesi? Bak Muhammed hem eşlerine hem de sahabeye gözgöze gelmelerini bile yasaklamış. Ayeti bilirsin sanırım. Namahremler tokalaşamaz. Ayete göre Babannede namahrem olduğu için kadıncağızın yaptığı (torunuyla tokalaşmamak) Kuran a göre doğru. Sen ahlaktan değil Kuran dan bahsetmiştin. Kuran da yok demiştin. Unuttun mu yoksa? :D

Bir de namahrem tanımı vereyim de tam olsun

Namahrem; kendisi ile evlenilmesi caiz olan demektir

Oğlum bak git!

Yakub a.s. şeriatını oku. Ama uzatma müslümanlık kaldırdı.

Babaanne değil kaynana bu arada.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Babaannen senle tokalaşmadı mı? Hoca eyer gerçekse kusura bakma ama bu babaannenin yobazlığı.

Onu yapan insanlar var elbet saygı duyulabilir. Ama aynı kandan olanlar için bu kesinlikle geçerli değildir.

Vede bu olay kuranda geçmez bazı kesimlerin öne sürmüş ve ona inanmış kişilerin yaptığı birşeydir.

Bak babanneymiş. Kuran da da geçiyormuş. Neymiş kısacası senin ahlakın Kurandan üstünmüş.

Okuyacan, anlayacan ama anlamazlıktan gelecen

Kuran a göre babaanneler helal, daha neyi konuşuyorsun. Ha dersenki Muhammed bunu demek istememiştir. Bence de demek istememiştir ama iki lafın belini doğrultamadığı için o sonuç çıkmış. Arkadaşın babaannesi de Kuran a inanarak torununa el vermemiş. Daha neyi konuşuyoruz?

Nisa-23. Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sitelerde Paylaş

Bak babanneymiş. Kuran da da geçiyormuş. Neymiş kısacası senin ahlakın Kurandan üstünmüş.

Okuyacan, anlayacan ama anlamazlıktan gelecen

Kuran a göre babaanneler helal, daha neyi konuşuyorsun. Ha dersenki Muhammed bunu demek istememiştir. Bence de demek istememiştir ama iki lafın belini doğrultamadığı için o sonuç çıkmış. Arkadaşın babaannesi de Kuran a inanarak torununa el vermemiş. Daha neyi konuşuyoruz?

Nisa-23. Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Şimdi bundan başka diğer haram kılınmış hanımları dinleyiniz: Ey müminler! Size şunların nikahı haram kılındı:

1. Anneleriniz, kendi anneleriniz, babanızın ve annenizin anneleri ve onların anneleri, nineleriniz. Ataların hanımlarını nikah etmek kayıtsız şartsız haram olunca, annelerin ve ninelerin haram olduğu da öncelikle anlaşılmış ise de önemine binaen özellikle açıkça belirtilmiştir.

Siyah yazılanları iyi oku valla delirttin.

Üstüne varmam, bu bir açık değil sadece iyi oku.

(ANNELERİNİZ)

Sitelerde Paylaş

Şimdi bundan başka diğer haram kılınmış hanımları dinleyiniz: Ey müminler! Size şunların nikahı haram kılındı:

1. Anneleriniz, kendi anneleriniz, babanızın ve annenizin anneleri ve onların anneleri, nineleriniz. Ataların hanımlarını nikah etmek kayıtsız şartsız haram olunca, annelerin ve ninelerin haram olduğu da öncelikle anlaşılmış ise de önemine binaen özellikle açıkça belirtilmiştir.

(ANNELERİNİZ)

Hangi ayet bu?

Sitelerde Paylaş

Hangi ayet bu?

Nisa 23 anlarınız => (anneleriniz) türkçeleşmiş günümüzdeki yazı hitapı sadece

Nette var zaten. Veya analarınız. Yan tüm analar, babaanne, anneanne,nine, kendi annen ne anlarsan annalarınızdan (anneleriniz).

Sitelerde Paylaş

(ANNELERİNİZ)

Yukarıda yazdığın ayet değil. Sadece Kuran daki çarpıklığı savunmak için uydurulmuş bir metin. Bana ayetle geleceksin. Anneniz demek nedir bellidir.

Bu çarpıtma üzerinde yorum yapmayı zul bulurum ama eğlence olsun yapalım. Annenizi, annaanne yaptın pekii dedeyi ne yapacaksın?

Bir adamı, oğlunun kızıyla (torunuyla) engelleyen ne bu ayette, yani bu torun helal oluyor.

Ne kadar çarpıtsan kurtulamazsın, kitabı yazan o kadar sığ görüşlüymüş, sistematik yazma konusunda da bi habermiş.

Sitelerde Paylaş

Analarından ne anlıyorsun?

Kaçtane anan var ozaman.

Valla yapmayın böyle. İnanmıyorsunuz anladıkta...

Sitelerde Paylaş

Analarından ne anlıyorsun?

Kaçtane anan var ozaman.

Valla yapmayın böyle. İnanmıyorsunuz anladıkta...

Kitap tek kişiye hitaben yazılmamış. Değil mi güzel arkadaşım. Mekkelilere hitaben yazılmış. Mekke de ne kadar insan varsa o kadar da ana var dimi?

Örnek trafikte polis anons geçer;

Arabalarınızı çekin?

Şimdi burada bir kişinin birden fazla arabası olduğu için mi böyle söylemektedir.

Burayı anaokuluna döndürmeyin yahu :D

Sitelerde Paylaş

Kitap tek kişiye hitaben yazılmamış. Değil mi güzel arkadaşım. Mekkelilere hitaben yazılmış. Mekke de ne kadar insan varsa o kadar da ana var dimi?

Örnek trafikte polis anons geçer;

Arabalarınızı çekin?

Şimdi burada bir kişinin birden fazla arabası olduğu için mi böyle söylemektedir.

Burayı anaokuluna döndürmeyin yahu :D

Tamam pes ediyorum. Sen haklısın. Ben yanlış anlamışım kusura bakma.

Okuyan herkez kendisi için okur. Buda ne demek, ben okuyunca senin babaanneni anlayacak halim yok heralde.

Bence uzatmayalım. Ben yanlış anlamışım saol aydınlattığın için.

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...
On 15.06.2009 at 01:39, ssinnerr yazdı:

sevgili Atesit kardeşlerim!

bu foruma üye olmadan önce bir süre takip ettim ve üye olmaya karar verdim.

önce okuyarak kişiler hakkında fikir sahibi oldum.

BilgehanBengi adlı kullanıcı hernekadar önce oku kim oldugumu ögren sonra gel dese de ben bu görevimi o söylemeden yapmıstım.

neyse ayrıntı mühim değil.

esas konuya geleyim.

bir çok arkadaş "ben dindardım sonra ateist oldum" diyor...

bu arkadaşlar dindarken nasıl bir dindar dı merakediyorum.

dindarlığı nasıl yaşadılar ve neden ateist oldular?

özellikle su soruya cevap verilmesini istiyorum.

nasıl bir dindarlık hayatı yaşadılar, neler yaptılar?

not: ben doğustan ateisttim diyenlerde fikrini belirtebilir.

teşekkür ederim...

atheizm doğuştan olmaz, modern yaşamda sonradan olunur, genelde ergen çağlarda zihinsel masturbasyona uğrarsın, ve değişime

uğrarsın,, :lol: ilkel yaşamda zaten herkes doğuştan atheist doğar...

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, karamsarhuman said:

atheizm doğuştan olmaz, modern yaşamda sonradan olunur, genelde ergen çağlarda zihinsel masturbasyona uğrarsın, ve değişime

uğrarsın,, :lol: ilkel yaşamda zaten herkes doğuştan atheist doğar...

Insan doğuştan ateisttir, yeter ki çocukken beyni yıkanmasın. Ben hayatımda 1 gün dahi allah'a inanmadım. Sebebi de ailemin bana dini eğitim vermemiş olması. Hatta bu yasa kadar hala gördüğüm fotoğraf ve videolar dışında, bir caminin içinde ne vardır bilmem. Adımımı atmış değilim içeriye. Eski eşimin ailesi ile Türkiye'ye tatile gitmiştik, sırf bu bozulmasın diye onlar sultanahmet camiini gezerken dışarıda bekledim. Cami bakiriyim hala ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...