Jump to content

uyum nekadar bilimsel bir tanımdır.

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

saçma bir şeyi bir mantığa bağlamak çok zor birşey değildir.

iyi dinleyin:şimdi canlılığın dünyada sonu gelse ve robotlar dünyaya hakim olsa ve iki robot oturup biz metal parçacaıklarının evrilmesi ve rastgele aşınıp şekle girip ve doğal "yağ"ların içinde saklanıp sonra elektirk(yıldırım) ile haraket kazanıp vs vsvs bu hale geldik demesi bile belli bir mantığa göre olur..yani sallamak hele hele belli bie mantık silsilesine göre sallamak dünyanın en kolay işidir.

sizin benim bu metal evrimime soracağınız tüm soruları yanıtlarım.varmısınız iddiaya...neyseanladınız siz onu...

şimdi sen sanki 2üzeri654654616468 nin kaç ettiğini "bilmiyorum" ama hesap makinası olsa hesaplardım diyormuş gibisin .ama öyle değil maalesef

iddia ediyorum ki sivrisineğin kan emme yeteneği hiçbir şekilde "en son aşamadaki faydayı bilmeyen" hiç bir yöntemle oluşamaz.

buna sizin nasıl oluştuğunu bilmiyorum derken bu yeteğin kendiliğinden ve en sonaşamadaki faydayı hesaplanamayan bir bilinç olmaksızın meydana gelmesinin imkansızlığının farkında olmanızı anlıyorum başka birşey değil.

yani kısaca bilmiyoruz:bunların bu kompleklikte olmaması gerekiyoru.ama nasıl oldular anlayamıyoruz.eğer daha basit olsalardı belki bir "mantığa" sığdırılabilirdi ama şimdi sığdıramıyoruz..

demektir.

sivrisinekte ne demek kanın pıhtılaşmasını önleyen sıvı .nasıl evrilmiş bu sıvı?

başlıyoruz :aaa nereden başlasak olmuyor..

olmaz çünkü evrimsel olarak açıklamnamayacak kadar karışık.içi su dolu baloncuk olsa idi ne güzel olurdu şıp diye açıklanırdı..

Burada yanıtlamaya değer ne var diye düşünüyorum..

Bence yazar burada fodulluk yapıyor.

Bunların bu kompleklikte olmaması gerekiyor diye bir iddiamız olmadı.

Yazar bize nasıl düşündüğümüzü de dikte ediyor.

Bilmemekle, bilinmeyenlere kapitalize olmak arasında önemli bir fark var.

Bilim bilinmeyenleri bilerek ilerliyor.

Bilinmeyenlere kapitalize olanlar ise, onların asla bilinemeyeceğine inanıyor..

100 yıl önce bilinmeyenlerin çoğu bugün bilindiğine göre, bilinmeyenlere kapitalize olmak açıkca yanlış bir yaklaşım.

Bundan bugün için bilinmeyenlerin bundan 100 yıl sonra bilineceği anlamı çıkar..

Bilinmeyenlerde bilgelik aramak sapıklıktır.

Bunu tekrarlamaktan usandım artık.

Ben bittim ama, sapkınlık bitmedi.

HACI

Sitelerde Paylaş

Sevgili Hacı o kadar mükkemmel bir cümle yazmışsın ki bir yere not ettim.

bu iki yüzlüler maalesef kendilerine dayanak bulmak için ilkönce bilinmeyenlerde bilgelik ararlar ve bilimin henüz çözemediği meseleleri gösterip akılları sıra dalga geçerler.. madem evrim var söyle bakalım ..... nasıl oluyor gibisinden.

bilimin henüz çözemediği olaylar ile dalga geçen sapıklar öte yandan bilimin çözmüş olduğu bilgileri alırlar, kendi dillerine uyarlarlar, sonra da derler ki işte bizim tanrımız şöyle yapıyor böyle güzel yaratıyor bir de açıklama getirirler.halbu ki bu verdikeri bilgiyi yine bilim bulmuştur.

işte bu kadar aşikar bir iki yüzlülük vardır ortada. zaten yaşadığımız evren yeterince kompleks ve karmaşıkken, bunları çözmek büyük bir emek ve çaba isterken, tarih boyunca bilim bir yandan da bu yobazların saldırıları ile mücadele etmek zorunda kalmıştır.. belki bu yobazların saldırıları olmasa bugun çok daha aydın ve bilgiye yakın toplumlar ortaya çıkacaktı. yazık..

Sitelerde Paylaş
Burada yanıtlamaya değer ne var diye düşünüyorum..

Bence yazar burada fodulluk yapıyor.

Bunların bu kompleklikte olmaması gerekiyor diye bir iddiamız olmadı.

Yazar bize nasıl düşündüğümüzü de dikte ediyor.

Bilmemekle, bilinmeyenlere kapitalize olmak arasında önemli bir fark var.

Bilim bilinmeyenleri bilerek ilerliyor.

Bilinmeyenlere kapitalize olanlar ise, onların asla bilinemeyeceğine inanıyor..

100 yıl önce bilinmeyenlerin çoğu bugün bilindiğine göre, bilinmeyenlere kapitalize olmak açıkca yanlış bir yaklaşım.

Bundan bugün için bilinmeyenlerin bundan 100 yıl sonra bilineceği anlamı çıkar..

Bunu tekrarlamaktan usandım artık.

Ben bittim ama, sapkınlık bitmedi.

HACI

sapkın diyerek saldırma .ben sana bir sıfat buluyormuyum.seviyeli ol.ben nasıl biliyorsam sen de haddni bil.

sivirisineğin bu özelliklerinin evrimsel aşamalarının bilinmemesinin nedeni nedir.?size ne engel oluyorda bunu bilmiyorsunuz açıklarmısınız??yada hox genleri

bir hipotez bile yok mu??

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Göz hakkında bilgi edinmek isteyenlere aşağıdaki adrese bakmalarını tavsiye ediyorum.

İlkel gözlerden, sofistike gözlere kadar gözler inceleniyor burada..

http://ebiomedia.com/gall/eyes/eye1.html

tamamlanmamış bir ara göz varmıdır. şöyle bakdığım zaman tamamlanmış bir organ diye iddia edemeyeceğim?

Sitelerde Paylaş
sapkın diyerek saldırma .ben sana bir sıfat buluyormuyum.seviyeli ol.ben nasıl biliyorsam sen de haddni bil.

sivirisineğin bu özelliklerinin evrimsel aşamalarının bilinmemesinin nedeni nedir.?size ne engel oluyorda bunu bilmiyorsunuz açıklarmısınız??yada hox genleri

bir hipotez bile yok mu??

Ben sana sapık demedim.

Bilimeyenlerde bilgelik aramak sapıklıktır dedim..

Sapıklığı kendine yakıştıran sensin.

Fena da durmuyor.

HACI

Sitelerde Paylaş
tamamlanmamış bir ara göz varmıdır. şöyle bakdığım zaman tamamlanmış bir organ diye iddia edemeyeceğim?

vardır tabi ki olmaz mı? Typhlops vermicularis verebileceğim bir örnek. adı kör yılandır. çünkü toprak altında avlandığı için gözleri gelişmemiştir.sadece gözleri nokta şeklinde işlevsiz halde bulunur.

bunun gibi daha bir çok canlı var ancak adı aklıma gelen bu.

noldu şiştin mi? :lol:

Sitelerde Paylaş
vardır tabi ki olmaz mı? Typhlops vermicularis verebileceğim bir örnek. adı kör yılandır. çünkü toprak altında avlandığı için gözleri gelişmemiştir.sadece gözleri nokta şeklinde işlevsiz halde bulunur.

bunun gibi daha bir çok canlı var ancak adı aklıma gelen bu.

noldu şiştin mi? :lol:

1.şu kör yılanların göz haritasını netten bulamadım .sanırım sen bilgi sahibisin buraya yapıştırabilirmisin açıklamalı olarak ne imiş anlayalım...

2.kör yılanın göz yapısı ile normal yılanın göz yapısı(göz uzmanı değilim ama sanırım normal yılan daha iyi görür) arasında 28 tane göz yapısı verebilirmisin ..

3.Allah sence kör yılanın gözünü normal yılan gibi mi yaratmalı idi.yoksa bu şekli ile mi?

4.yılan la kör yılan arası 32 değişik canlı gösterebilir misin.

daha 53 sorum var bunları bir cevapla devam ederiz.

Sitelerde Paylaş
1.şu kör yılanların göz haritasını netten bulamadım .sanırım sen bilgi sahibisin buraya yapıştırabilirmisin açıklamalı olarak ne imiş anlayalım...

2.kör yılanın göz yapısı ile normal yılanın göz yapısı(göz uzmanı değilim ama sanırım normal yılan daha iyi görür) arasında 28 tane göz yapısı verebilirmisin ..

3.Allah sence kör yılanın gözünü normal yılan gibi mi yaratmalı idi.yoksa bu şekli ile mi?

4.yılan la kör yılan arası 32 değişik canlı gösterebilir misin.

daha 53 sorum var bunları bir cevapla devam ederiz.

tabi veririm neden olmasın.. ama ilkönce sen allahın apış arasının 53 farklı açıdan fotoğrafını koy sonra ben de senin dediklerini koyayım.

sizi gidi zırtapozlar. işlevsiz bir gözün var olamayacağını idda ediyordun koyduk önüne şiştin kaldın. şimdi her zamanki gibi saçma sapan anlamsız sorular sorarak kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun. senin gibilere senin anlayacağın türden cevap vermek şart. adam olana adam gibi cevap verilir.senin gibilere de hakettiği gibi cevap verilir.

hadi yallah.. sen ilkönce allahına neden işlevsiz göz yarattığını sor, belki süs olsun diye koymuştur.. cevabını al,sonra gel 33 tane mi istiosun 53 tane mi istiyorsun onları konuşuruz..

Sitelerde Paylaş
tabi veririm neden olmasın.. ama ilkönce sen allahın apış arasının 53 farklı açıdan fotoğrafını koy sonra ben de senin dediklerini koyayım.

sizi gidi zırtapozlar. işlevsiz bir gözün var olamayacağını idda ediyordun koyduk önüne şiştin kaldın. şimdi her zamanki gibi saçma sapan anlamsız sorular sorarak kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun. senin gibilere senin anlayacağın türden cevap vermek şart. adam olana adam gibi cevap verilir.senin gibilere de hakettiği gibi cevap verilir.

hadi yallah.. sen ilkönce allahına neden işlevsiz göz yarattığını sor, belki süs olsun diye koymuştur.. cevabını al,sonra gel 33 tane mi istiosun 53 tane mi istiyorsun onları konuşuruz..

hadini bil allahı karıştırma...hemen küfür edip asıl tartışmadan uzaklaşıyorsun.

hadi ver o zaman beraber bakalım...konuyu dağıtma.sonra ne ne imiş bakalım

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...