Jump to content

Namaz Duaları

Recommended Posts

• İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ya tamam hata yaptım dua değil sure ama sonuçta bu saçma surelerle ibadet ediyorsunuz

Fil sahiblerine Rabbinin ne ettiğini görmedin mi? Onların düzenlerini boşa çıkarmadı mı? Onların üzerine, sert taşlar atan sürülerle kuşlar gönderdi. Sonunda onları, yenilmiş ekin gibi yaptı.

bu ne şimdi veya ebu lehebin ellerin kurusun bilmem ne diye ibadet yapmak saçma gelmiyormu bi ibadet ederken bunların arapçası değil türkçesini okuyun bakalım bi anlamı kalıyormu

Sitelerde Paylaş

tdk'dan

dua

isim, din b. (***) (dua:) Arapça du¤¥¢

1 . Yakarış.

2 . Tanrı'ya yalvarma, yakarış için söylenen dinî metin:

"Pazartesi, perşembe geceleri yatağında gizli gizli Arapça dua okurdu."- A. Gündüz.

sure

isim, din b. (***) (su:re) Arapça s°re

Kur'an'ın yüz on dört bölümünden her biri:

"İmam Efendi, bir serviye belini dayayıp çömelerek Mülk suresini okumaya başladı."- M. Ş. Esendal.

Sitelerde Paylaş
ya tamamda sinner soruma cevap değil bunlar allaha müslümanların eskide yapmış oldugu savaşları veya kafirlerin yaşadıklarını hatırlatarak ibadet saçma değilmii???????

ben sana sunu diyebilirim.

geçmiş herzaman gelecege ayna tutar.

gecmişteki hataları gelecekte yapmamak adına hatırlatılmalı.

sureleri namazda okunması için secmek gerekiyor. örnegin kuranda ibadete ilişkin sadece 66 ayet var.

namazda bunları okumak konusuna saçma diyebilirsin.

fakat bir olayı anlatan ders cıkarmana yardımcı olacak sureleri okumaya sacma diyemezsin.

eger ona sacma dersen dedekorkut hikayeleri de sacma olur türeyiş destanı da ergenekon destanı da orhon anıtları da.

cünkü bunlardan bir kısmı türklerin geçmişlerindeki olayları anlatır. sürekli okunup ders alınması hasebiyle de koca koca taşlara yada kırgızlarda ki gibi de mezar başlarına dikilmiştir.

zaten senin bilgi eksikliginin sure-dua karmaşasıyla başladıgını belirtmiştim

birde bu yetersizliğine namaz duaları adı altında verdiğin on tane surenin namazda okunması şartını ekledin.

bu surelerin ise namazlarda okunma zornlulugu yok.

baska surelerde var.

yani sana desem ki,

tamam kardeş bu sureler sacma ama bide rahman suresi var o hem bir dua hemde bir sure.

onun saçma olmadıgını kabul edecek misin_?

tarihinde ssinnerr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben sana sunu diyebilirim.

geçmiş herzaman gelecege ayna tutar.

gecmişteki hataları gelecekte yapmamak adına hatırlatılmalı.

sureleri namazda okunması için secmek gerekiyor. örnegin kuranda ibadete ilişkin sadece 66 ayet var.

namazda bunları okumak konusuna saçma diyebilirsin.

fakat bir olayı anlatan ders cıkarmana yardımcı olacak sureleri okumaya sacma diyemezsin.

eger ona sacma dersen dedekorkut hikayeleri de sacma olur türeyiş destanı da ergenekon destanı da orhon anıtları da.

cünkü bunlardan bir kısmı türklerin geçmişlerindeki olayları anlatır. sürekli okunup ders alınması hasebiyle de koca koca taşlara yada kırgızlarda ki gibi de mezar başlarına dikilmiştir.

zaten senin bilgi eksikliginin sure-dua karmaşasıyla başladıgını belirtmiştim

birde bu yetersizliğine namaz duaları adı altında verdiğin on tane surenin namazda okunması şartını ekledin.

bu surelerin ise namazlarda okunma zornlulugu yok.

baska surelerde var.

yani sana desem ki,

tamam kardeş bu sureler sacma ama bide rahman suresi var o hem bir dua hemde bir sure.

onun saçma olmadıgını kabul edecek misin_?

tamamda ben sana mecburi demedimki bunları okumak bunlar namaz surelerıdır ve namaz sırasında okunabilir zamlı sure vs... ve ben bu surelerde bi ibretlik durum göremıyorum

Kureyş kabilesinin yaz ve kış yolculuklarında uzlaşması ve anlaşması sağlanmıştır. Öyleyse kendilerini açken doyuran ve korku içindeyken güven veren bu Kâbe'nin Rabbine kulluk etsinler.

Ebû Leheb'in elleri kurusun; kurudu da! Malı ve kazandığı kendisine fayda vermedi. Alevli ateşe yaslanacaktır. Karısı da, boynunda bir ip olduğu halde ona odun taşıyacaktır.

çoğu böyle şimdi yapıştırtma bana buraya ayrıca bunlar dua değil dedin peki

bu dua değilde nedir

Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

tarihinde Trance tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

namaz peygamberin uyguladığı ve önerdiği bir eğitim şekline benziyor...

ezan eğitime çağrı ...

abdest eğitime hazırlık amaçlı bir temizlik...

namazda o güne kadar inen ayetler yada o gün inen bir ayet varsa onun okunması...

herkesin birbirine selam verip ayrılması...

bize bu olay biraz mekanıkleşmiş şekilde intikal etmiş..

Sitelerde Paylaş

İnsan Bilmediği şeyin Düşmanıdır

Namazın manası O kadar Tatlıki yeryzünde Ondan daha tatlı Bir His lezzet yoktur

Çunkü: Namaz Kılan adam Bilirki beni tanıyan ihtiyacımı bilen bu hadsiz acizliğime binaen hadsiz mahlukatı benim için yaratan kendisini tanıttıran ve ihsanlarıyla kendisini bana bildiren zat beni halife seçmiş bana iltifat ederek günde beş defa huzuruna çağırıyor gördüğü ihtiyacım olan herşeyi yerli yerinde verilmesi bana münasip şekilde ıhsanlar olduğuna gözüyle aklıyla anlayıp onlara karşı Kainat sultanına bir teşekkür dür Bu idrakle bu kainattaki terbiye intızam mükemmellik idrakına varıp ehl-i küfrün istinad ettiği kusurdan aczden noksanlıktan münezzeh olduğunu ilandır

İnsan dünyevi yüksek bir makamda olan insandan bir hediye aldığında o hediyenin yüz mi,sli olan muhabbeti görür o sıradan olan esyaynın yüz misli lezzet alır maddeye bakmaz insan sıradan olduğuna bakmaz demekki mümin için bütün bu ihsanlar içinde bir manevi lezzet var o lezzetlere mukabil ham maddi hemde manevi bir teşekkürdür

maniviyatta Gözü Kör olanlar bu idrakı anlayamazlar

Sitelerde Paylaş
İnsan Bilmediği şeyin Düşmanıdır

Namazın manası O kadar Tatlıki yeryzünde Ondan daha tatlı Bir His lezzet yoktur

Çunkü: Namaz Kılan adam Bilirki beni tanıyan ihtiyacımı bilen bu hadsiz acizliğime binaen hadsiz mahlukatı benim için yaratan kendisini tanıttıran ve ihsanlarıyla kendisini bana bildiren zat beni halife seçmiş bana iltifat ederek günde beş defa huzuruna çağırıyor gördüğü ihtiyacım olan herşeyi yerli yerinde verilmesi bana münasip şekilde ıhsanlar olduğuna gözüyle aklıyla anlayıp onlara karşı Kainat sultanına bir teşekkür dür Bu idrakle bu kainattaki terbiye intızam mükemmellik idrakına varıp ehl-i küfrün istinad ettiği kusurdan aczden noksanlıktan münezzeh olduğunu ilandır

İnsan dünyevi yüksek bir makamda olan insandan bir hediye aldığında o hediyenin yüz mi,sli olan muhabbeti görür o sıradan olan esyaynın yüz misli lezzet alır maddeye bakmaz insan sıradan olduğuna bakmaz demekki mümin için bütün bu ihsanlar içinde bir manevi lezzet var o lezzetlere mukabil ham maddi hemde manevi bir teşekkürdür

maniviyatta Gözü Kör olanlar bu idrakı anlayamazlar

Dindarlar dinlerin ritüellerini çoğu kere huşu içinde yerine getirirler.

Hindu dinine inananlar ineklerin arkasında kendilerini yere atarlarken, Müslüman'lar Kâbe'ye dönüp, huşu içinde yere kapaklanırlar.

Hristiyan'lar da dizleri üzerine çökerek Tanrı'larına dua ederler...

Bütün bu duaların putperst ritüellerden hiç bir farkı yoktur.

Binlerce yıl içinde en çok değişen ritüellerin şeklidir. Tapılan bazan puttur bazan daha soyut bir kavram olan Nirvana, Tanrı, Yehova veya Allah'dır.

Değişmeyen bu ritüel sırasnda algılanan huşudur.

İnsanın maneviyatı sanıldığından çok daha karmaşık bir duygular silsilesidir.

İnsana her şeyi yaptırır.

Namaz kılarken kendinizi bir rüya aleminde hissetmenizin nedeni budur.

İneğin arkasındaki tezek dolu toprakta kendini yere atarak dua eden hindu da, sizin huşu içinde namaz kılarken algıladığınız ilahi duygularla bezenmiştir.

Ondan en ufak bir farkınız yoktur. Tabii onun da sizden farkı olmadığını söyleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bu aptallara NAMAZIN daha öncede var olduğunu öğretin. Öğretin ki Peygamberlere tapmayı bıraksınlar. Sonra da işte Tanrıya inanırsalar inansınlar. Ama bu dirençlerini kırmaz isek Türkiye karanlığa boğulacak.

'Hey iman edenler, son peygambere tapmayın zira namaz eskiden de vardı'

'Ey iman edenler, siz kız çocuğunuzu 9 yaşında Onun altına verir miyidiniz'

O haşde Peygamber dediğini adama tapmayın. Kendinize gelin.

Sitelerde Paylaş

Ya adam 9 yaşındaki Ayşe ile gerdeğe girmiş. Ne ulu ne nurlu bir adam bu ya. Bir .kine sahip çıkamayan adam ki 4 karı bile zor zaptetmiş, kim lan bu ne ahlakından bahsediyor? Bir de kadınlara akıl veriyor. Sen git önce aldığın 4 karının hesabını ver, ve onca cariyenin hesabını. Heee bu arada zekatı da, Devlet için alıyorlar. Vergi sistemi gibi.

Artık öğrendik bitti bu iş.

Sitelerde Paylaş
Ebu Leheb aynı zamanda bir kişiliğin sembolize edilmesidir. Hem gerçek kişi hem bu tür insanlar anlamında.

Eeee, başka sembolizeler var mı Kuranda. Deccal Leninin sembolize edilişidir. Sufyan Mustafa Kemal Atatürkün sembolize edilşidir. Hepsi kafirdir öyle mi?

Yok yaa. Bütün Hrisitiyanlar ve yahudiler cehenneme gidecek bir siz kalacaksınız he.

Kim veriyor o adama Hristiyanlar ile Yahudileri öldürmeyi iznini ve onlara kafir deme izinini ve onları maymunlara ve domuzalara benzetme iznini. Kim bu adam.

Kim bu adam ki inanç için CAN ALIYOR. Sizin aklınız yok mu?

Eğer babanız o dönemde Yahudi olsaydı siz de yetim kalacaktınız aklınız çalışmıyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...