Jump to content

Türkiyede en çok satılan ilaçlar

Recommended Posts

PASSIFLORA

İlsan-İltaş İlaç ve Hammaddeleri San. A.Ş.

LUSTRAL

Pfizer İlaçları Ltd.Şti.

PROZAC Likit

Lilly İlaç Ticaret Ltd.Şti.

LAROXYL

Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.

XANAX

Eczacıbaşı İlaç Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

MAJEZIK

Sanovel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

SUDAFED

Glaxo Smithkline İlaçları A.Ş.

LARGOPEN 1 g Tablet

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

INSOMIN

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

PAROL

Atabay İlaç Fabrikası A.Ş.

ACTIFED

Glaxo

Smithkline İlaçları A.Ş.

TETRADOX

Fako İlaçları A.Ş.

MUSCORIL

Sanofi Synthelabo İlaç A.Ş.

MINOSET

SERALIN Eczacıbaşı İlaç Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

DORMICUM

DELIX Plus

Aventis Pharma Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

APRANAX

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ATARAX

UCB Pharma A.Ş.

GAVISCON

Ali Raif İlaç San. A.Ş. ARİS

Sitelerde Paylaş

İstanbul'dan bir doktor arkadaşım söylemişti..Türkiye'de en çok satılan ilaçlar, doktorların yazdıkları ilaçlardır.. Pratisyenler herşeye ilaç yazar ve ya tutarsa diyerek, çok ilaç yazarlarmış...

Doğru mu bilemem ama..

"Ya tutarsa" diye bir şarkı var... :P

tarihinde zertusraspitime tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de polifarmasi yapıldığı kesin..

Ama bundan doktorlardan çok hastalar sorumlu..

Doktor doktor dolaşıp şikayetleri için reçete alırlar ve diğer doktorların reçetelerinden bahsetmezler.

Böyle bir Türk hastayı burada gördüm..

Bir Türk'ün annesiydi..

Bana 10'a yakın ilaç aldığını söyledi..

İlaçları getirmesini istedim..

Getirdi..

Ve ben ikisi dışında hepsini kestim..

Bütün şikayetleri geçti..

Türkiye garip bir yer..

Doktorları da garip, hastaları da..

HACI

Sitelerde Paylaş

İlaçlar hakkında onların ticari değerleri ile ilgisiz genel bir yorum yapmak istiyorum...

Arkadaşlar..

Her kimyasal madde ilaç olabilir.

En güçlü zehirler, en iyi ilaçlardır.

Onları pazarlamak ise çok ayrı bir şeydir.

Ticarettir...

Bu ticaret ahlaksızlık olabilir, dolandırıcılık olabilir.

Sahtekarlık olabilir.

Her şey olabilir..

Ama bu ticaret, o ilacın yararsız, etkisiz olduğu anlamına gelmez.

Her ilacın, hatta her zehirin, hastalıkların tedavisinde kesin olarak bir yeri vardır..

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş

Modern tıp ilminin ilaçları çok beter şeyler azizan. Majezik mide düşmanı, geçen 500mg'lık Parol içtim az daha ölüyordum, antidepresanlar yarı-ölü hâle sokuyor ve titretiyor, hepsi böbrek düşmanı... Birisiyle birlikte ayran içmeyeceksin, yok efendim eğer kullanmayı bırakırsan ölürsün, alkolle birlikte kullanırsan sürünürsün vs... Ne biçim iş o öyle yahu! Hayır kullanmayınca da olmuyor ki, daha beter sancılar ağrılar of! Cinci bir hoca bulsak da kurtuluşa ersek...

Not: Tantum'un özellikle ellerinden öperim, of of söyleyince bile midem bulanıyor! İnanmıyorum ben modern tıbba!

Sitelerde Paylaş

xanax bağımlık yapar insanın psikomotor seviyesini düşürür. iyi bir anksiyolitik(sıkıntı giderici),sedatif(yatıştırıcı). Bu ilacı devamlı yanında taşiıyan insanlar var, çantasında olunca güven veriyor. aslında placebo etkisi yüksek bir ilaç... bu ilacı yanında turunca insanlar kendini güvende hissediyor...

Bu listedeki ilaçlar en çok satılan ilaçlar fakat hiç biri tedavi etmez... hepsinde bir orak yönü var ömür boyu sizi mahkum eder.

Birde ben bu ilaçları kullananları anlamıyorum... sanki size çiçekler, böçekler, kuşlar vaad ediyor.

kendini bir seye bagimli mi hissediyorsun? gel biz seni oldukca legal ve ticari yollardan bagimli yapalim, esine dostuna zerre faydan kalmasin, ne gunduzun ne gecenin farkinda ol, adini soyleyince kafani cevirmen dort dakika sursun, biz de bunun ismine psikiyatri diyelim. xanax da böyle birşey arkadaşlar bu tür ilaçlara ihtiyacınız yok!!!!

Sitelerde Paylaş

merhaba bugün internette stevya ile ilgili araştırma yaparken sitenizi buldum ve epeyce ilgimi çekti.yalnız bu foruma bakarken daha ilk başta yer alan ilaçlar listesinde kaldım.tüm dünya da olduğu gibi Türkiye'de de IMS adı verilen tüm eczanelere satışın istatistiğinin tutulduğu bir birim mevcut.siz bu bilgileri nerden aldınız bilmiyorum ama her ay listelenen ve yıl sonunda da yıla göre değerlendirilen listeyle pek alakalı değil. zaten ilk yazdığınız ürün olan passiflora yaklaşık 1 yıldır sandoz tarafından pazarlanmakta ve artık ilsan iltaş diye bir şirket de yok.hatta ilsan yaklaşık 4-5 yıldır yok.Sandoz a geçiş yapılmadan önce de hexal tarafından satın alınmıştı.ancak buraya koymuş olduğunuz veri malesef yanlış.

Xanax da trisiklik antidepresan dediğimiz bir ürün ve kesinlikle hekim kontrolunde verilmesi gerekiyor.çünkü tüm trisiklik antidepresanlar malesef ki intihar eğilimi arttırıyor.

yine ayrıca listede ki tüm ilaçlar antidepresan veya ağrı kesici demişsiniz.

largopen-antibiyotik

actifed-öksürük şurubu ve ateş düşürücü

delix plus -antihipertansif

gaviscon-mide ilacı

bir yanlışa daha dikkat çekmek istiyorum burda.

pratisyen hekim arkadaşlarımız bir çok ilacı reçetelendirme hakkına sahip değiller.ancak bir uzman yazdıysa repete yapabilirler ki genelde antidepresanlar,nörolojik ilaçlar,antihipertansifler ve lipid düşücüler de buna dahildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...