Jump to content

"AlbatrosS" adlı üyenin imzası

Recommended Posts

Forumumuzda AlbatrosS nickiyle yazan kullanıcı bana imzasında hakaret etmektedir.

Kullandığı imzayı buraya taşıyorum:

"İsrail'in Gazze işgali sonucu takriben 4500 sivil(yarısı kadın ve çocuklar) katledilmişti. Bu açık katliama ibretlik bir liboş olan ASTUR'un yanıtı:

''Orantısız güç kullanılmış olabilir''
"

İmzada hem şahsıma "ibretlik bir liboş" denerek hakaret ediliyor, hem de üstüne söylediğim iddia edilen sözün hangi bağlamda söylendiği hakkında asılsız ifadeler var. Alıntı içine alınan cümleyi söyleyip söylemediğim, ne zaman, nerede, hangi bağlamda söylediğim falan kesinlikle belli değil. Kullanıcının burada yaptığı şeye ingilizcede "quote mining" adı veriliyor, yani bir kişinin söylediği sözlerden belli bir bölümünün özenle cımbızlanarak aslında söylemediği birşeyi söylediği izlenimi verilmesi.

Bu safsata hakkında detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fallacy_of_qu..._out_of_context

Bu davranış forumumuzda izin verilen bir davranış mıdır? Üyeler imzalarındaki sahte alıntılar ve/veya "quote mining" tarzı yöntemler ile bir başka üyeyi zan altında bırakma hakkına sahip midirler? Eğer öyleyse üyeler sevmedikleri bir başka üyenin nickini alıntının sahibi olarak yazsınlar, içine de sahte "itiraflar" yerleştirsinler, o üyeyi zan altından bıraksınlar. Bu tarz şeylere izin verilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Şimdi bana "e kardeşim sen de adamın bir sözünü imza olarak" kullanmıyor musun diye soranlar olabilir. Evet kullanıyorum, ama ben bu arkadaşın sözünü herhangi bir yorum eklemeden, olduğu şekliyle, hiç bir ekleme ya da çıkarma yapmadan, mesajın tamamını içine alacak şekilde alıntıladım ve öyle imzama koydum. Sözü sarf ettiği başlığa da link verdim ki sözü sarf ettiği bağlam görülebilsin. Yaptığımın arkadaşın yaptığı ile karşılaştırılması bu anlamda yanlış olur.

Sitelerde Paylaş
Kendisini uyardığımda o da aynı şeyi sizin yaptığınızı söyledi, sizin imzanızda da onun niki geçmekte... Siz de kaldırmalısınız...

Bu konuya zaten bu başlığa yazdığım ilk mesajda değindim; ben kendisine "ibretlik liboş" demiyorum, hatta hiçbir sıfat takmıyorum. Söylediği bir sözü en ufak yorum ya da değişiklik yapmadan imzamda kullanıyorum. Sözü bağlamından çıkarma gibi bir durumum da yok, çünkü mesajın bir bölümünü kesmiyorum, tamamı ile alıntılıyorum. Kendisi de benim mesajlarımdan birini aynı şekilde alıntılasa sorun olmazdı, beni rahatsız eden işin hakaret ve çarpıtma boyutu.

Sitelerde Paylaş

Sanırım yöneticilerden biri editlemiş, bu haliyle isim olmadan bırakıyorum o zaman. İlginiz için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Freddiecim, ben senin cinsiyetin hakkında masum bir soru yönelttiğimde sangre fikirsel forumdan bir link getirmişti, onu hatırlıyor musun? Ben oradaki bilgilerden bazılarını sık sık gündeme getiririm, hoşlanmadığın sıfatlar takar, sana döve döve empati öğretirim. Amacım eğitiminiz yani.

"Liboş" sıfatından da rahatsız oluyorum, mürteddd gibi samimi olduğum bir arkadaşım şaka amaçlı dediğinde olmuyorum, ama kafasızlar kullanınca rahatsız oluyorum. Yöneticilere bu konuda daha sık başvurmayı da düşünüyorum, onu da belirteyim.

Sitelerde Paylaş

Resmen ve açık açık tehdit ediyorsun! Vaaaw...

Ayıp denen birşey var.

Ayrıca empati kurma sorunum olduğunun ''kanıtı'' sana liboş demem mi? :blink:

Peki yöneticilere şikayet ederken ne diyeceksin?

''Hüüü, mod abi bi bakar mısın, bu Freddie var ya bana liboş diyo ya, bişeyler yapın çok üzülüyorum ve bunu belli ediyorum! Poliisss!!!'' :lol:

Onların bana ne demelerini bekliyorsun peki?

''Freddie, Astur'a bir daha liboş dersen ağzına biber süreriz. Haftaya velin gelsin, şikayet edeceğiz!'' :lol:

Bu mudur? :)

Sen en iyisi benim ''kalbimi kırmak'' için(ki son günlerde kendine böyle bir amaç belirlediğinin farkındayım) hakkımda verilen bazı linkleri kontrol et. Bakalım ne bulacaksın. Ama o linkte beni kızdıracak hiçbir şey yok.

Not: Sana, beni kızdırdığın zamanlarda, liboş lafının dışında başka şeyler de söylemeyi istedim hep ama sırf kırmamak için söylemedim. Liboş lafının değerini bil, sonra mumla ararsın (bknz: Tehdide tehditle karşılık vermek :) ).

Sitelerde Paylaş
Resmen ve açık açık tehdit ediyorsun! Vaaaw...

Ayıp denen birşey var.

Ayrıca empati kurma sorunum olduğunun ''kanıtı'' sana liboş demem mi? :blink:

Peki yöneticilere şikayet ederken ne diyeceksin?

''Hüüü, mod abi bi bakar mısın, bu Freddie var ya bana liboş diyo ya, bişeyler yapın çok üzülüyorum ve bunu belli ediyorum! Poliisss!!!'' :lol:

Onların bana ne demelerini bekliyorsun peki?

''Freddie, Astur'a bir daha liboş dersen ağzına biber süreriz. Haftaya velin gelsin, şikayet edeceğiz!'' :lol:

Bu mudur? :)

Sen en iyisi benim ''kalbimi kırmak'' için(ki son günlerde kendine böyle bir amaç belirlediğinin farkındayım) hakkımda verilen bazı linkleri kontrol et. Bakalım ne bulacaksın. Ama o linkte beni kızdıracak hiçbir şey yok.

Not: Sana, beni kızdırdığın zamanlarda, liboş lafının dışında başka şeyler de söylemeyi istedim hep ama sırf kırmamak için söylemedim. Liboş lafının değerini bil, sonra mumla ararsın (bknz: Tehdide tehditle karşılık vermek :) ).

Ne tehdidi yahu? Eğiteceğim diye tehdit mi olur :D

Ben sana sadece neden-sonuç ilişkisi kuruyorum güzel kızım.

Fikirsel'deki başlıkta da epey kızmıştın diye hatırlıyorum :)

Bu arada modlar herhalde 1-2 uyarırlar, olmadı uzaklaştırırlar.

Sitelerde Paylaş
Forumumuzda AlbatrosS nickiyle yazan kullanıcı bana imzasında hakaret etmektedir.

Kullandığı imzayı buraya taşıyorum:

"İsrail'in Gazze işgali sonucu takriben 4500 sivil(yarısı kadın ve çocuklar) katledilmişti. Bu açık katliama ibretlik bir liboş olan ASTUR'un yanıtı:

"

İmzada hem şahsıma "ibretlik bir liboş" denerek hakaret ediliyor, hem de üstüne söylediğim iddia edilen sözün hangi

Az bile demiş.

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kız mı, erkek mi belli değil zaten, shemale olduğundan şüpheleniyorum :)

3 halinle de güzelsin Freddie :D

Yok yok, kız, eminim :)

Sitelerde Paylaş

Zaten kimse alınmasın ama bu başkasının sözünü, negatif anlamda, imza yapmayı anlamıyorum. Bu bir bakıma, forumdaki varlık nedenini başka birisine bağlama gibi bir şey. Bu da ona olduğundan daha fazla değer vermek değil mi?

Buna, destekleme, katılma anlamında başkasına ait beğenilen bir sözü imza yapmak dahil değil elbette. Bu özü itibariyle bir alçakgönüllülük ve tutarlı bir hareket.

Ama olumsuz anlamda birinin, sana göre, aptalca sarfettiği bir sözü alıp imza yapmak.. Açıkçası bana ters geliyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...