Jump to content

İslam'ı Dolu Dolu Yaşamak mı İstiyorsunuz?

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz ne istiyorsunuz kardeşim?

Demokrasi mi?

O zaman herkese hizmet etmek zorundasınız..

Ve bu hizmet sırasında mevcut yasalara uymakla yükümlüsünüz.

Başa gelince Anayasayı değiştirerek bir teokratik cumhuriyet kuramazsınız...

Bu demokrasi ile bağdaşmaz..

Ve bunu yapmaya teşebbüs ederseniz, bir avuç azınlık bile size karşı gelme hakkına sahiptir.

Biz laik cumhuriyeti, demokrasi ve insan haklarını koruyoruz.

Siz de o haklara hürmet etmeye söz vermiştiniz.

Bu sözünüzü yerinize getirmezseniz, ordu sizi yeniden Yassı adaya gönderebilir.

Ve sonunuz çok kanlı bile olabilir..

Demokrasi kimsenin kimseye tahakkümü değildir..

İktidarın, yasalara sadık kalarak, bütün ülke halkına hizmet etmesidir.

Önce bunu kabul etmelisiniz..

HACI

Sitelerde Paylaş
Sevgili FreeWill:

Haklı olduğun yanların da var ama bu ülkede daha düne kadar evin reisi erkektir maddesi vardı medeni kanunda. Daha düne kadar kırmızıyı sevenler cezaevlerinde işkencelerle telef oldular, ben şöyle düşünüyorum diyenler, ötekinin düşüncesine ters olduğu için neler çekti neler... Yani bu iş başka bir iş. Ben ülkemi çok seviyorum ve inanan biri olarak ta insan gibi yaşamak, herkesle kucaklaşmaktan yanayım ve dinimi de kimseyi rahatsız etmeden yaşarım. Olayın dibi böyle değil, gelişi böyle değil, kaş yapayım derken göz çıkarmayalım. Bizi nereye doğru çekiyorlar, lütfen oralara bakalım... Bugün sen islamı yaşamak isteyenler şuraya gitsin dersen, benim çekip gittiğim yere bir başkası gelir, o da sana bir gün sende çek git demez, arkana yastık bile bağlamadan yollar seni. Sanırım anlatmak istediğim anlaşılmıştır.

Selametle....

Altini cizdigim sozunuzu destekliyorum. Sizin gibi muslumanlarin basimin ustunde yeri vardir.

Benim sozunu ettigim kitle bu ulkenin medeni kanunlarini, degerlerini yikip yerine Islam'in deger ve kanunlarini getirip ulkenin teokrasi ile yonetilmesini, mollalar ile yonetilmesini arzulayan ve cabalayan yobazlardir.

Bu yobazlara sorarsan bu cagda meydanlarda sopa ile deynek ile insan islah eden bir sistemi, nikah maskesi altinda evini hareme cevirmeyi, esini dayakla terbiye etmenin yasal olmasini isterler. Cunku boyle bir sistem kendi ahlaksizliklarini yasallastiracak bir arac olacaktir.

Ornek vermeye gerek yok, bugun molla rejimi ile yonetilen, fetvalarla yonetilen ulkelere bakmak yeterlidir.

Bu ulkede yanlisliklar, demokrasi ve Insan Haklari ihlali olmuyor mu? Oluyor!...

Bu ulkenin egitim sistemi, saglik sistemi cok mu yerinde? Degil!...

Gelin bunlari duzeltelim. Carpik demokrasimizi, carpik laiklik anlayimizi duzeltelim.

Yobazlar bu olumsuzluklari one surerek "Bakin Turkiye'nin haline, iste size laik anayasa, seriat olsa boyle olmazdi!" diyorlar.

Bu kotu gidisata tek alternatif "Seriat" diyorlar.

Carpik demokrasi, egitim, laiklik anlayisimizi duzeltelim diyecekleri yerde.

Ama yooook! Onlarin derdi baska.

Onlar bu ulkeyi bir Iran'a, bir Malezya'ya cevirme derdinde!

Onlar evlerini hareme cevirme derdinde!

Onlar karilarini mekaniklestirme derdinde!

Onlar 9 yasindaki kiz cocugunu "nikahlidir" maskesi altinda koynuna almanin yasallastirmasi derdinde!

Onlar meydanlarda vinclerin bomlarinda sallanan, elleri-ayaklari kesip atma, sopalarla kirbaclarla cezalandirma manzaralari gormek istemekte.

Onlar Bati karsisinda geri kalmisligin, ezilmisligin, acizligin acisini bu yolla tesfiye etme derdinde.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

türkiyede ateistler azınlık müslümanlar çoğunluk olduğu için bu ateistlerde zamanlar eriyip gidecekler yani müslim olacaklardır.çünkü azınlık çoğunluğu elde edemez.islam güçlüdür ve hergeçen günde güçlenmeye devam etmektedir.

AHİRETTE SENİ KURTARACAK BİR ESERİN OLMADIĞI TAKTİRDE,FANİ DÜNYADA BIRAKTIĞIN ESERLEREDE KIYMET VERME.

Sitelerde Paylaş
Gerçekten böyle düşünüyorsan benimde başımın üstünde yerin var.. Buyur dostum gel otur. :)

aslında siz ateistlerin türkiyeyi terketmesi lazım.ateizmi dolu dolu yaşıyamıyorsunuz çünkü müslüman çok camiler çok kuran çok.bunlar gördükçe kafayı yiyicek gibi oluyor saçlarınızı yoluyorsunuz.bence sizin gitmeniz lazım.size bi yer öneriyimmi:almanya.evet almanya.orda neonazi dazlaklarla kardeş kardeş yaşarsınız.a dikkat edin piskopattırlar türkleri pek sevmezler o bakımdan.gerçi size göre neonaziler müslümanlardan daha iyidirya :lol: .

Sitelerde Paylaş
türkiyede ateistler azınlık müslümanlar çoğunluk olduğu için bu ateistlerde zamanlar eriyip gidecekler yani müslim olacaklardır.çünkü azınlık çoğunluğu elde edemez.islam güçlüdür ve hergeçen günde güçlenmeye devam etmektedir.

AHİRETTE SENİ KURTARACAK BİR ESERİN OLMADIĞI TAKTİRDE,FANİ DÜNYADA BIRAKTIĞIN ESERLEREDE KIYMET VERME.

Doğru bir fikrin varsa kemiyet, keyfiyet karşısındaki önemini kaybeder...

Sitelerde Paylaş

biraz polemik yapalım:

hacının söylediği gibi ateistler kendilerini gizliyormuş..

bu kadar güçsüzsen ne işin var burda..bukadar ezik sefil yaşanırmı?git başka yere.

ilginç olan bukadar ezik sefil yaşayanın başkalarını kovması..

demek birde güç olsa geçmiştede gördüğümüz gibi katır katır keserler adamı..bu kesme işlemenin felsefi altyapısını oluşturmakta hiç zor olmasa gerek.nede olsa kitapsızlar.

bence ateistlerin gitmeleri gereken yer kandil dağı. orda hiç yalnızlık çekmezler..

Sitelerde Paylaş

senin çoğunluk dediğin müslümanların çoğu tatlısu müslümanı. islamda işine gelenleri uyguluyorlar. kaç tanesi namaz kılıyordur, kaç tanesi oruç tutuyordur. meyhaneye git sor, hepsi müslümanım der.

Sitelerde Paylaş
senin çoğunluk dediğin müslümanların çoğu tatlısu müslümanı. islamda işine gelenleri uyguluyorlar. kaç tanesi namaz kılıyordur, kaç tanesi oruç tutuyordur. meyhaneye git sor, hepsi müslümanım der.

aslında siz ateistlerin türkiyeyi terketmesi lazım.ateizmi dolu dolu yaşıyamıyorsunuz çünkü müslüman çok camiler çok kuran çok.bunlar gördükçe kafayı yiyicek gibi oluyor saçlarınızı yoluyorsunuz.bence sizin gitmeniz lazım.size bi yer öneriyimmi:almanya.evet almanya.orda neonazi dazlaklarla kardeş kardeş yaşarsınız.a dikkat edin piskopattırlar türkleri pek sevmezler o bakımdan.gerçi size göre neonaziler müslümanlardan daha iyidirya .

Sitelerde Paylaş
okadar insan salak gerizekalı ha.bir avuç ateist akıllı ;)

kim akıllı kim değil onu boşver de ateistlerin din hakkında o kadar inanandan daha çok şey bildiği kesin.ateist deyip geçme.doğduğumuzdan beri bize anlatılanlara karşı çıkmak bilgi sahibi olmadan yapılacak iş değil.ancak bilgi sahibi insanlar sözde tanrıdan korkmazlar.malesef insanların tanrı inancı bilgisizliklerden kaynaklanıyor.nedenini nasılını bilmediğin her şey tanrının işi değil mi?insanlık bilgi sahibi oldukça böyle seninki gibi çırpınışların sesi duyulacak.akıllı biziz demeyi bırakın da aklınıza biraz değer verin.bilinmeyenlerle değil bilinenlerle gidin tanrıya.belki bulursunuz.

Sitelerde Paylaş

kim akıllı kim değil onu boşver de ateistlerin din hakkında o kadar inanandan daha çok şey bildiği kesin.ateist deyip geçme.doğduğumuzdan beri bize anlatılanlara karşı çıkmak bilgi sahibi olmadan yapılacak iş değil.ancak bilgi sahibi insanlar sözde tanrıdan korkmazlar.malesef insanların tanrı inancı bilgisizliklerden kaynaklanıyor.nedenini nasılını bilmediğin her şey tanrının işi değil mi?insanlık bilgi sahibi oldukça böyle seninki gibi çırpınışların sesi duyulacak.akıllı biziz demeyi bırakın da aklınıza biraz değer verin.bilinmeyenlerle değil bilinenlerle gidin tanrıya.belki bulursunuz.

[/quo

etiket sen şimdi senden akıllıyım bana inan diyosun ha.merak etmeyin siz nasıl kuranı inceliyorsanız biz müslimlerde kuranı inceliyor okuyor anlamları hakkında düşünüp yorumlar yapıyoruz.ama aklımıza şeytan girmediği için hiç bi çelişki göremiyoruz keza yokturda.islam akıl dinidir arkadaşım.aklı olan hiç bişeyin tesadüfen olmayacağını hatta olamayacağını bu kainattaki kusursuz düzenin tek bir yaratıcısı olduğunu anlar ve kavrar.hiç peygamber ve kuran gelmeseydi bile tüm müslümanlar Allah ın varlığını bulabilirdi.akıl işi akıl.şeytan işi değil.ha bide at gözlüklerinin çıkmasıda lazım bunun için.

Sitelerde Paylaş
aslında siz ateistlerin türkiyeyi terketmesi lazım.ateizmi dolu dolu yaşıyamıyorsunuz çünkü müslüman çok camiler çok kuran çok.bunlar gördükçe kafayı yiyicek gibi oluyor saçlarınızı yoluyorsunuz.bence sizin gitmeniz lazım.size bi yer öneriyimmi:almanya.evet almanya.orda neonazi dazlaklarla kardeş kardeş yaşarsınız.a dikkat edin piskopattırlar türkleri pek sevmezler o bakımdan.gerçi size göre neonaziler müslümanlardan daha iyidirya .

12 senedir oturduğum evin karşısında cami var ama hiç sıkıntı yaratmadı bende. bence sen dinine inanmayanların olmasını hazmedemiyorsun. sen bize git derken, tayyipi hatırladım nedense....

islam da hoşgörü diniymişşşşş

Sitelerde Paylaş
12 senedir oturduğum evin karşısında cami var ama hiç sıkıntı yaratmadı bende. bence sen dinine inanmayanların olmasını hazmedemiyorsun. sen bize git derken, tayyipi hatırladım nedense....

islam da hoşgörü diniymişşşşş

hocam önce git diyen sizsiniz.bu yazıyı benmi yazdım hacımı? iyi oku istersen.buna cevaben yazdım.kalana bi diyeğimiz yok.

kafirde olsa kimseyi incitmeyiniz zira Allahı incitmiş olursunuz.<hz muhammed sav>

Sitelerde Paylaş
bence ateistlerin gitmeleri gereken yer kandil dağı. orda hiç yalnızlık çekmezler..

Kandil dağına yakın politikaları kimlerin güttüğünü anlamak için bölgedeki oy oranlarına ve şehit cenazelerinde olanlara bir bak bakalım :rolleyes:

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hocam önce git diyen sizsiniz.bu yazıyı benmi yazdım hacımı? iyi oku istersen.buna cevaben yazdım.kalana bi diyeğimiz yok.

kafirde olsa kimseyi incitmeyiniz zira Allahı incitmiş olursunuz.<hz muhammed sav>

benim yazımı alıntı yapmışsın, esas yazıyı yazanın değil

esas yazıyı yazan da islamı dolu dolu yaşamak istiyorsanız gidin demiş. çünkü bizim ülkemiz laik(her ne kadar şu anda laiklik güç kaybetse de). laik bir ülkede islamı toplumsal hayata yayamazsınız, bireysel yaşamak zorundasınız. başkalarını rahatsız etmeden. eğer daha fazlasını istiyorsanız, şeriat ile yönetilen bir ülkeye gitmelisiniz.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nazizm çok ilgisiz bir kavram...

Sitelerde Paylaş
benim yazımı alıntı yapmışsın, esas yazıyı yazanın değil

esas yazıyı yazan da islamı dolu dolu yaşamak istiyorsanız gidin demiş. çünkü bizim ülkemiz laik(her ne kadar şu anda laiklik güç kaybetse de). laik bir ülkede islamı toplumsal hayata yayamazsınız, bireysel yaşamak zorundasınız. başkalarını rahatsız etmeden. eğer daha fazlasını istiyorsanız, şeriat ile yönetilen bir ülkeye gitmelisiniz.

biz dolu dolu yaşıyoz Allah a şükür.camimizde var kuranımızda.laikliğin bize bi sıkıntısı yok anlicağın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...