Jump to content

‘Şu cahil ateistler’

Recommended Posts

Kuranda şu ibareye çok sık rastlarız.

Hiç akıl etmezmisiniz?

Akıl edecek, yani düşüneceksinki vahyi kavrayabilesin.

Bu yüzden akıl vahiyden önceliklidir.

Senin bu tanımın kuran ile örtüşmüyor, dolayısıyla inananların hepsini düşünmeyen-sorgulamadan kabul edenler grubuna sokamazsın.

O senin tanımına girenler, sen gibi nakil dinine iman ederler.

Biri sen gibi iman ediyor, çünkü nakil dini onların nefsini okşuyor, yapacakları soysuzluğa ortam oluşturuyor.

Sen de onlar gibi iman ediyorsun, çünkü bu imanından dolayı nefsini tatmin ediyor, kibrine yenik düşerek gerçeği inkar ediyorsun ve inkarına uygun ortamı oluşturuyorsun.

Ben boşuna sen ve senin gibi düşünenlere gelenekçi ateist demiyorum.

Kuranın mesajını aklı-mantığı-bilinci öteleyerek kavramak mümkün değil, bundan dolayıdır ki, kuranı akılla kavrayamayız diyenler samimi ve gerçek inanır değildir, bunu lütfen anlayın artık...

Zavallı bergüzar..

Bir silkin, kendine gel..

Bu yazdığın şeyler, yukarıda milletin kafasını ütlediğin mevzuların tam tersi olduğunun itirafı..

Şimdi bakalım.. Şu cübbe ve sarık sahib adam, eline değneği almış ve karısını dövüyor:

beating5.jpg

Şimdi diyoruz adama "Yahu etme eyleme, yavrusunun önünde bu kadını neden dövüyorsun?"

El-cevap: "İki cihanın güneşi Hz. Muhammed Mustafa S.A.V. efendimiz buyurdu ki: Bir mümine hanımını neden dövdüğü sorulmaz.. Bre gafil, sen yüce peygamberin sünnetinden nasıl irtidad edersinde, bana bunu sorarsın, deyyus?"

Aman dedik, elinde sopa var.. Şöyle dedik:

"Yazıktır, günahtır, etme, eyleme, onuda allah yarattı.."

El-cevap: "Bre zındık, allah Nisa suresinde kocaların karılarını dövmelerini farz kıldı, sen mürted misin, katlin vaciptir öyleyse.. Allahın helal kıldığını haram mı ediyorsun?"

Ne dersin, ne diyebilirsin?

İşte tüm mesele bu berguzar.. Senni amanda silam şunu demişte, bunu demişte, öyle demişte, dememişte hiç ama hiç hükmü yok.. Bunlar o sarıklının şeyinin kılına takmayacağı şeylerden ibarettir.. Bu apaçık canlı bir örnektir.. Siz buralardan boyuna yok öyle değil, yok böyle diye terane okyuorsunuz, ama Afgansitan ve Türkiye'de kadınlar allahın cevaz verdiği dayaklarını yiyip duruyorlar boyuna işte o kadar..

Peki nedir burada mesele? Burada mesele şu.. Din denen rezillik, birş eyi söylemişse, birisi dinin bunu emrettiğini kabul etmişse, iman etmişse, artık onun aklı vicdanı filan çalışmaz.. Sen ne desen, ne etsen hava civadır..

Ve islam dini, apaçık şekilde böyle bir sürü pisliği emreden bir dindir. Olsyadı "Bir erkek anca bir kadınla evlenebilir.. Kadın kocasını boşayabilir. Asla kimseiy dövemyin.." vs. gibi ayetler, "Amanda 3'er dörder alın karılarınızı, cariyelerinmiz helaldir size, düzün gerien gerine, dövün karınızı, boş ol deyni ve defolup gitsin.." gibi ayetler yerien olsaydı, ssana hak verirdik, ama yok..

Yani, bir dine saplana kiş, kayıp vakadır. Artık senin ne dediğin, ne söylediğin umrund aolmaz ve yaptığı şey ne kadar pis, vahşi ve kepazelik olsa bile, bunu görmez, gösteremezsin.

İşte o yüzden, ahlak inancını dine dayandırmak, toplumdaki ahlaksızlığı tescil ve helal kılmak demektir. Yani, din, ancak toplumlardaki ahlaksızlığını kabul edilmesine, kanıksanmasına sebep olur, hepsi o kadar..

Bu sebeple, eğer gerçekten ahlaklı bir toplum istiyorsan, dini toplum hayatından kaldırmalısın..

Ve bunu, kendin itiraf ediyorsun, amanda onlar dini yaşamıyor etmiyor vs. derken, aslında onların dini yaşıyoruz derken bu halde olduklarını görmezden geliyorsun..

Buyur hadi istersen, o sarıklı ben olayım, gel beni ikna et, karımı çocukların gözü önünde dövmemem gerektiğine.. Buyur bakalım yapabilecek misin?

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Karşımızdakin yaşını başını almış bir kadın olduğunu unutmayalım.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O maymunu yaratan ile beni yaratan arasında bir fark yoksa ki yok...

O maymunun fıtratına bu dürtüyü koyan ile benim fıtratıma sahip olduğum zeka ve bilinçle paralel aynı dürtü ve ayracı koyan yine aynı yaratıcı.

Fıtrata dürtü falan koyan yok Bergüzar... Bu dürtüye sahip olamayan zaten elimine oluyor ve üreyemiyor...

Sitelerde Paylaş
Zavallı bergüzar..

Bir silkin, kendine gel..

Bu yazdığın şeyler, yukarıda milletin kafasını ütlediğin mevzuların tam tersi olduğunun itirafı..

Şimdi bakalım.. Şu cübbe ve sarık sahib adam, eline değneği almış ve karısını dövüyor:

beating5.jpg

Şimdi diyoruz adama "Yahu etme eyleme, yavrusunun önünde bu kadını neden dövüyorsun?"

El-cevap: "İki cihanın güneşi Hz. Muhammed Mustafa S.A.V. efendimiz buyurdu ki: Bir mümine hanımını neden dövdüğü sorulmaz.. Bre gafil, sen yüce peygamberin sünnetinden nasıl irtidad edersinde, bana bunu sorarsın, deyyus?"

Aman dedik, elinde sopa var.. Şöyle dedik:

"Yazıktır, günahtır, etme, eyleme, onuda allah yarattı.."

El-cevap: "Bre zındık, allah Nisa suresinde kocaların karılarını dövmelerini farz kıldı, sen mürted misin, katlin vaciptir öyleyse.. Allahın helal kıldığını haram mı ediyorsun?"

Ne dersin, ne diyebilirsin?

İşte tüm mesele bu berguzar.. Senni amanda silam şunu demişte, bunu demişte, öyle demişte, dememişte hiç ama hiç hükmü yok.. Bunlar o sarıklının şeyinin kılına takmayacağı şeylerden ibarettir.. Bu apaçık canlı bir örnektir.. Siz buralardan boyuna yok öyle değil, yok böyle diye terane okyuorsunuz, ama Afgansitan ve Türkiye'de kadınlar allahın cevaz verdiği dayaklarını yiyip duruyorlar boyuna işte o kadar..

Peki nedir burada mesele? Burada mesele şu.. Din denen rezillik, birş eyi söylemişse, birisi dinin bunu emrettiğini kabul etmişse, iman etmişse, artık onun aklı vicdanı filan çalışmaz.. Sen ne desen, ne etsen hava civadır..

Ve islam dini, apaçık şekilde böyle bir sürü pisliği emreden bir dindir. Olsyadı "Bir erkek anca bir kadınla evlenebilir.. Kadın kocasını boşayabilir. Asla kimseiy dövemyin.." vs. gibi ayetler, "Amanda 3'er dörder alın karılarınızı, cariyelerinmiz helaldir size, düzün gerien gerine, dövün karınızı, boş ol deyni ve defolup gitsin.." gibi ayetler yerien olsaydı, ssana hak verirdik, ama yok..

Yani, bir dine saplana kiş, kayıp vakadır. Artık senin ne dediğin, ne söylediğin umrund aolmaz ve yaptığı şey ne kadar pis, vahşi ve kepazelik olsa bile, bunu görmez, gösteremezsin.

İşte o yüzden, ahlak inancını dine dayandırmak, toplumdaki ahlaksızlığı tescil ve helal kılmak demektir. Yani, din, ancak toplumlardaki ahlaksızlığını kabul edilmesine, kanıksanmasına sebep olur, hepsi o kadar..

Bu sebeple, eğer gerçekten ahlaklı bir toplum istiyorsan, dini toplum hayatından kaldırmalısın..

Ve bunu, kendin itiraf ediyorsun, amanda onlar dini yaşamıyor etmiyor vs. derken, aslında onların dini yaşıyoruz derken bu halde olduklarını görmezden geliyorsun..

Buyur hadi istersen, o sarıklı ben olayım, gel beni ikna et, karımı çocukların gözü önünde dövmemem gerektiğine.. Buyur bakalım yapabilecek misin?

Ha, sakın cesaret veya talim olsun diye, sahici bir müslümanın karşısında bunu yapma, hemen mürted ilan edilrisin, mürted olarak cihad farz olur, kadın esir öldürülmez, cariye edilir, cariyeleri düzmekte helaldir.. Oracıkta tecavüz ederler sana, aman sakın..

Sen hiç konuşma kütük anibal, hele sen hiç konuşma.

Ben inanıyorum diye beni de o ahlaksız hurafe dini inanırlarının içini sokup, üstelik bugün burada viziten kaça diye bir cümle sarfedecek kadar ahlaksız birisin.

Peki sen bu ahlaksızlığını neye borçlusun, hadi ben islama borçluyum, peki sen neye borçlusun bu AHLAKSIZLIĞINI!!!!!

Sitelerde Paylaş
Fıtrata dürtü falan koyan yok Bergüzar... Bu dürtüye sahip olamayan zaten elimine oluyor ve üreyemiyor...

Haha, güleyim bari.

Nasıl elimine oluyor yahu, aha bak anibal, buranın en ahlaksızı kabak gibi duruyor burda, ona çanak tutanlarla beraber...

Evet, işte buraya yazıyorum, anibalın bakış açısının aynısı, itiraz etsinde göreyim.

BÜTÜN ATEİSTLER AHLAKSIZDIR!!!!!

İtirazı olan var mı?

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Haha, güleyim bari.

Nasıl elimine oluyor yahu, aha bak anibal, buranın en ahlaksızı kabak gibi duruyor burda, ona çanak tutanlarla beraber...

Hapse koyuyorsun adamı bir daha üreyemiyor... Veya maymunlar sürü dışına atıyorlar sefil oluyor...

BÜTÜN ATEİSTLER AHLAKSIZDIR!!!!!

İtirazı olan var mı?

Sakin ol Bergüzar... :)

Sitelerde Paylaş
Newton da aynı sizin dediğiniz gibi düşünseydi yanılmış olmaz mıydı?... Newton fiziği ile Ay'a bile gidebilirsiniz ama yine de yanlıştır...

teorik kısım diye bir şey vardır.

bir şeyin bilim sınırları içerisine girmesi için sadece teorik kısma sahip olması değil teoriden sonra pratik olarak da işlevselliğinin kanıtlanması gereklidir.

bundan sonra bilim çatısı altında değerlendirilir.

eğer bir teori veya herhangi bir bilgi teoride kalmış pratiğe geçememiş ise bunun bilime dahil olma ihtimali yoktur.

bilim kesin yargıları içerir.

bir şey eğer bilim yargıları içerisine alınmış ise o kesin olarak doğrudur.

şu anda hayatımızı kolaylaştıran maddelerin hepsi sizin kesin demediğiniz bilim sayesinde yapılmıştır.

ve eğer denendiğinde olumsuz sonuç vermiyorsa o kesindir.

Sitelerde Paylaş

>>> Ben inanıyorum diye beni de o ahlaksız hurafe dini inanırlarının içini sokup, üstelik bugün burada viziten kaça diye bir cümle sarfedecek kadar ahlaksız birisin.

Hurafe dini dediğin şeyi gelip gidip buralarda savunan sen değil misin? Sanki biz allah inanmıyorduk diye, onun ettiği söylenen pis laflara tepki vermememiz gerektiği gibi bir zırvalık eden sen değil miydin?

Senni muhatabın, utnapiştim.. Git ona sor seni neden böyle gördüğün, bana ne ki, şüphesiz ben bri elçiyim, sadece tebliğle görevli, apaçık bir uyarıcıyım..

>>> Peki sen bu ahlaksızlığını neye borçlusun, hadi ben islama borçluyum, peki sen neye borçlusun bu AHLAKSIZLIĞINI!!!!!

Sizlere.. Ben çok çabuk öğrenirim, allah vergisi, ve sizden öğrendim bunları, içinizde yaşarken, buralarda zırvalarınızla uğraşırken..

Bak mesela, işte Luuu denen adam.. Çıkıp diyor musun, "Ula sen en yapaysın daa.. Yakışıyor mu sana insanların dedesine şebek demek, ayıp.." diyor musun? Aksine, pis pis gülüyorsun, oh ne güzel laf geçirdi diye.. Eh bakıyoruz işte böyle size, ve mesnetsiz, işkembeden laf etmeyi, çaumr atıvermeyin vs. her ne varsa, siz mülsümanlardna öğreniyoruz işte...

Sitelerde Paylaş
Sevgili sangre,

Sen çok akıllısın, bu yüzden seni çok seviyorum.

Ne güzel benim geleceğim noktaya gelmen.

Kendi tarafımdan yani bir inanan gözüyle yukarıda yazdığını yorumlayacağım şimdi.

Bak maymunlar ne güzel anlaşmışlar değil mi?

Üstelik insan denen varlığın onlardan biraz daha ileri seviyede zekaya-akıla-bilince sahip olduğunu biliyor ve söylüyoruz.

Peki bu insan neden bir maymun kadar olamıyor, bunu da soralım kendimize?

O maymunu yaratan ile beni yaratan arasında bir fark yoksa ki yok...

O maymunun fıtratına bu dürtüyü koyan ile benim fıtratıma sahip olduğum zeka ve bilinçle paralel aynı dürtü ve ayracı koyan yine aynı yaratıcı.

Peki ben insan olarak o maymun kadar olamıyorsam, bu benim suçum mu, Tanrının mı?

Eğer sizin din diye kabul ettiğiniz yeryüzü gerçekleri gerçek din olsa idi, düşün bakalım, dünyada bu kadar zulüm ve gözyaşı olabilir miydi?

Biz de zamanında onlar gibiydik, ama şimdi onlardan daha akıllıyız.. Sen belki bunu aptallık olarak da düşünebilirsin, ama insanlar bugün daha zekiler..

Şimdi o odadaki maymunları insan olarak düşünelim.. Sivri taşı eline geçiren insan ne yapar??

İnsan şöyle düşünür;

-Daha önceden duyduğum kadarıyla, bu şekilde bir oda bir daha hazırlanmayacak.. Bu yüzden aynı yardımı bir dahaki sefere o insandan almam söz konusu bile değil.. Bu yüzden elimde tek ceviz kalacağına, hiçbir cevizi vermem 4 cevizim olur.. Hem bugünlük 1 ceviz yerim, diğer 3 cevizi stok yaparım ve 3 gün daha yaşarım..

Bu şekilde bir düşünüş şekli, öncekine göre daha akıllıcadır.. Çünkü böyle bir oda daha sonra bir daha açılmayacağı için, maymun 1 gün yaşarken insan 4 gün yaşar.. Sen istersen buna bencillik diyebilirsin, istersen başka bir şey ama gerçek budur..

Benim annem ve babam tekstil işinde çalışıyor.. Ve her gün toptan olarak mal siparişi gelir..

Eğer sen bir şirket olarak güvenilir çalışıyorsan, 10 tane müşterin olur.. Ve güvenilir olduğun için, onlarla da her hangi bir sorun yaşamadan ortaklaşa karlı çıkarsınız.. Bu akıllıca olandır.. Ama yeterince değil!

Sen 10 şirkete mal sipariş verir ve parasını ödemezsen, diğer durumdan 10 kat daha karlı çıkarsın.. Bu akıllıca olan gibi durabilir ama bundan sonra hiçbir şekilde diğer şirketlerle iş yapamazsın.. ''Kimin umrunda!'' diyebilirsin ama bir riski de güvenliktir.. Eğer yakalanırsan hapse atılırsın.. Bu iş öncekinden karlı bir iş olabilir ama ilerisini düşünmezsen, öncekine göre dahi zararlı çıkarsın..

İşte insanoğlu bu şekilde düşündüğü için bugün bu durumdadır.. Kollektif bir şekilde dürüst olmak yararlı bir şeydir ama yeterince değil.. Belli riskleri göz önünde bulundurup, daha fazla kar da elde edebilirsin ama risklidir, herşeyi kaybedebilirsin..

Biz yer yüzü gerçeklerini din olarak kabul etmeyiz.. Sadece yer yüzü gerçeği olarak kabul ederiz..

İnsan maymundan daha akıllı bir varlıktır.. O da maymun gibi daha fazla kar peşinde koşar ama ondan farklı olarak olabilecekleri önceden hesaplama yetisine sahiptir.. Maymun düz mantıktır, ''Kabı açıyım cevizi alıyım bugünlük karnımı doyurıyım'' diye düşünür.. Ama insan stok yapar.. Geleceği de düşünür.. Ama bu yüzden diğer insanların kar oranını da düşürebilir, bunun çeşitli nedenleri vardır..

Eğer insan bu şekilde olmasaydı, hayvanlardan farkımız olmazdı.. Günümüz teknolojisi vs. de olmazdı.. Bildiğim kadarıyla ''Yeşil komünizm'' doğaya geri dönmeyi savunuyor.. İsterseniz ''Yeşil komünizmi'' de savunabilirsiniz :)

Bu arada yine konudan oldukça uzaklaştık.. Konuyu çoğu zaman geçiştirip, başka yerlere geçiyorsunuz.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hapse koyuyorsun adamı bir daha üreyemiyor... Veya maymunlar sürü dışına atıyorlar sefil oluyor...

Sakin ol Bergüzar... :)

Bana sakin ol Bergüzar diyeceğini, anibalın yürüttüğü mantıkla yazdığım cümleye itirazın varmı onu söyle, itirazını da nedenleri ile söyle...

>>> Ben inanıyorum diye beni de o ahlaksız hurafe dini inanırlarının içini sokup, üstelik bugün burada viziten kaça diye bir cümle sarfedecek kadar ahlaksız birisin.

Hurafe dini dediğin şeyi gelip gidip buralarda savunan sen değil misin? Sanki biz allah inanmıyorduk diye, onun ettiği söylenen pis laflara tepki vermememiz gerektiği gibi bir zırvalık eden sen değil miydin?

Senni muhatabın, utnapiştim.. Git ona sor seni neden böyle gördüğün, bana ne ki, şüphesiz ben bri elçiyim, sadece tebliğle görevli, apaçık bir uyarıcıyım..

>>> Peki sen bu ahlaksızlığını neye borçlusun, hadi ben islama borçluyum, peki sen neye borçlusun bu AHLAKSIZLIĞINI!!!!!

Sizlere.. Ben çok çabuk öğrenirim, allah vergisi, ve sizden öğrendim bunları, içinizde yaşarken, buralarda zırvalarınızla uğraşırken..

Bak mesela, işte Luuu denen adam.. Çıkıp diyor musun, "Ula sen en yapaysın daa.. Yakışıyor mu sana insanların dedesine şebek demek, ayıp.." diyor musun? Aksine, pis pis gülüyorsun, oh ne güzel laf geçirdi diye.. Eh bakıyoruz işte böyle size, ve mesnetsiz, işkembeden laf etmeyi, çaumr atıvermeyin vs. her ne varsa, siz mülsümanlardna öğreniyoruz işte...

Benim burada defalarca inansın ya da inanmasın insanlara tepkimi her zaman vermişimdir ve bunu herkes görmüştür. İftira atma kütük anibal.

Evet, sana daha önce de demiştim, birgün inanırsan ilk iş karını döveceksin sen anibal.

Niye dersen, senin gibi bir kütüğe itaatte oldukça zorlanacakta ondan :lol:

>>> BÜTÜN ATEİSTLER AHLAKSIZDIR!!!!!

Vala benim itirazım yok.. Sen ve diğer müslümanlar gibi ahlaklı olmaktansa, ahlaksız başımın üstündedir.. Dilersen sana Utnapiştimini bu konudaki vahiylerini aktarayım, ister misin?

Haha,

Onaylamana gerek yoktu, bunu herkes biliyor, ahlaksız olduğunu yani.

İşin garip tarafı, hiçbir Tanrı kavramını kabul etmeyen birinin kabul etmediği bir kavram yüzünden bu ahlaksızlığına kılıf araması.

Yazık....

Bu arada imzamdaki bond ben oluyorum, diğeri de sen ve senin gibiler...

Sitelerde Paylaş
Maske yüzünü terletti, isilik çıkardı, değil mi? Ben demiştim zaten, o maskeyi daha fazla taşıyamaz, gerçek yüzünü gösterir diye.

Serçe ne de olsa aslına çeker, Bergüzar. Aslın bu senin işte...

cakircali,

Ayıptır senin şu yaptığın, billahi ayıp.

anibalın mantığını kullanarak o cümleyi yazdım, bunu bile bile bana bunu demen yaraşır birşey değil.

Maskeli olan sizsiniz, ben değil.

Uydurulmuş, adına da islam denmiş sapık öğretileri gerçek dinle karıştıran sizsiniz.

Çünkü tek beslendiğiniz çanak orası, tıpkı diğer beslenenler gibi....

Sitelerde Paylaş
cakircali,

anibalın mantığını kullanarak o cümleyi yazdım, bunu bile bile bana bunu demen yaraşır birşey değil.

Uydurulmuş, adına da islam denmiş sapık öğretileri gerçek dinle karıştıran sizsiniz.

Benim beslendiğim bir çanak yok bergüzar. Önümde bilimin sunduğu sayısız tabak var ve vücudumun ihtiyacına göre istediğimden istediğim kadar yiyorum.

Bir çanaktan bahsedilecekse, o da islam sofrası ve Kuran çanağıdır. Tek tip beslenmenin insan beyninde ve bünyesinde ne tür problemler yaratabileceğine tipik örneği teşkil ediyorsun.

Sende bir parça akıl olsaydı, benim de bu forumda her daim vurgulamaya çalıştığım üzere ateizmin bir kitabı olmadığını ve dolayısıyla kendisini ateist olarak niteleyen bir kişinin söylediği veya yaptığı herşeyin o kişiyi bağlayacağını, dolayısıyla o kişinin yaptığı söylediği şeylerin tüm ateistlere maledilemeyeceğini anlardın.

Ama sen ne yapıyorsun, haklıdır veya haksızdır (-ki, bana göre haklıdır, kukla ve kuklabaz örneğimle bunu anlatmaya çalıştım) bir kişinin şahsına yönelik sözlerinden hareketle tepkini herkese gösteriyorsun.

Ben, bir müslümanın islam adına yaptığı her davranılşı tüm müslümanlara yüklerim çünkü elimde Kuran gibi bir kanıt var. "Bütün müslümanlar bunu yapabilir ve hatta yapar, çünkü dinleri bunu emrediyor" diyebilirim. Senin elindeki argüman nedir? Sen tüm ateistlerin ahlaksız olduğunu hangi belgeye dayanarak söylüyorsun? Ben söyleyeyim: Yine kendi kitabın Kuran'a göre.

Sen ne kadar saklamaya, takıyye yapmaya çalışsan da, senin kitabın, sen ve senin gibi düşünmeyenleri ahlaksız, şerefsiz, hayvandan da aşağılık maymunlar olarak niteler. Yani senin dinin bu. Dolayısıyla dininle ilgili getirilen her eleştiri, doğrudan seni de bağlar. Senin ateistlere getireceğin her hangi bir eleştirinin beni bağlayabilmesi için, yine kendi kitabından hareket etmek zorundasın ki, zaten sen de bunu yapıyorsun.

Sen, göründüğün veya kendini göstermeye çalıştığın gibi bir insan değilsin Bergüzar. İlk zamanlar böyle düşünmüyordum ama, son zamanlarda ilk zamanlar yanıldığımı düşünür oldum. Bu son iletilerin de ilk zamanlar yanıldığımın kanıtıdır. Takkenin düşüp kelin görünmesi, böyle bir şey olsa gerek.

Senin dinin sana, senin dinin de sana. Ne ben senden sorumluyum, ne de ben senden sorumluyum...

Sitelerde Paylaş

Berguzar ciddi zavallı bir hale geliyorsun. Sana burada anlatılanların hepsi dinin ta kendisi. Kendi kafana göre bir din uydurmuşsun, ama 30 sene sonra senin uydurduğun din de eskiyecek, yine içinde türlü ahlaksızlıkları, şerefsizlikleri barındıran bir kurum haline gelecek.

O zaman yine senin gibi birileri, sana çamur atacak. Bu, bu gün yaşananların da ta kendisidir.

Ta ki, ateizm insanlar tarafından anlaşılıncaya kadar.

Sana ahlakın ne olduğu, nasıl ortaya çıktığı ve en önemlisi ateistlerin mutlak ve değişmez bir ahlal felsefesinin bulunmadığını elli bin kere anlattık. Dinlerin ahlaklarının ise çöpten daha beter ahlaksızlıklar barındırdığını da.

Sen hala gelmiş, masal anlatıyorsun. Ancak sen ve senin gibiler inanabilir bu masallara. Hiç bir şeyin değişmeden kalabileceğini düşünmek en büyük ahlaksızlık olsa gerek. Çünkü, eninde sonunda toplum hayatında bu kurallar ahlaksızlığa evrilecektir.

Sitelerde Paylaş
cakircali,

Din demiyceksin işte. Din dersen öyle konuşmalarına izin verirsin.

Şizofren dedikleri adamın kurduğu cümleleri şu an kendileri kuramaz. Kim kurdurttu.

Din mi? 3 harf mi? Biz burda başımıza ne gelicek diye araştırırken bunların yaptığı

BENİM DİNE İNANMAK İŞİME GELMİYOR. O yüzden onu 3 harfe sıkıştırıp bilgisayarımın en işe yaramaz yerinde tutuyorum yakında da çöp kutusuna atıp kurtulacam, diyolar.

Yok ya... O kadar kolay mı?

Sitelerde Paylaş
Şizofren dedikleri adamın kurduğu cümleleri şu an kendileri kuramaz. Kim kurdurttu.

Muhammed kurmadı zaten, Arap toplumunun kollektif bilinci oluşturdu.

Ayrıca haklısın, dine inanmak işimize gelmiyor.. O kadar cennet vaadi vs.. hepsini reddetmek daha iyi.. Çünkü Ateizmin çok daha güzel vaatleri var :)

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dine inanmak tabiki işimize gelmiyor. Toplum olarak geriye gitmemize, bizim sefilleşmemize, buradaki müslümanlarda gördüğümüz üzere ahlaksızlaşmamıza yol açabilecek bir şeye neden inanalım? APTAL mı sandın sen bizi müslümanlar gibi?

Ama bireysel olarak inanmak daha karlı :)

Sitelerde Paylaş
teorik kısım diye bir şey vardır.

bir şeyin bilim sınırları içerisine girmesi için sadece teorik kısma sahip olması değil teoriden sonra pratik olarak da işlevselliğinin kanıtlanması gereklidir.

bundan sonra bilim çatısı altında değerlendirilir.

eğer bir teori veya herhangi bir bilgi teoride kalmış pratiğe geçememiş ise bunun bilime dahil olma ihtimali yoktur.

bilim kesin yargıları içerir.

bir şey eğer bilim yargıları içerisine alınmış ise o kesin olarak doğrudur.

şu anda hayatımızı kolaylaştıran maddelerin hepsi sizin kesin demediğiniz bilim sayesinde yapılmıştır.

ve eğer denendiğinde olumsuz sonuç vermiyorsa o kesindir.

Örneğim hala geçerli... Newton fiziği işlevselliğini kanıtlamıştır... 20. yy başına kadar da fizikte bir devrim olarak kabul edilmiş ve uygulanmıştır ve bir problem de olmamıştır (bazı uç astronomik tutarsızlıkları saymazsak)... 1969'da Ay'a giden araçlardaki bilgisayarlar Newton fiziği hesapları ile çalışmışlardır...

Peki Newton fiziği doğru mudur?...

Hayır...

Sitelerde Paylaş

Bireysel olarak inanmak daha karlı nasıl oluyor? Beni Ortaçağ'a götüren bir inanca neden sahip olayım? Neden kendimin önüme doğmatik kuralları koyayım? Neden her türlü kişisel engellememe kendim engel olayım? Neden ahlaksız birisi olayım? Neden çağdaş toplumdan dışlanmak isteyeyim? Neden özgür olmak varken kendimi var olmayan bir şeye köle edeyim?

Bunlar mı daha karlı? Yapma sangre...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...