Jump to content

‘Şu cahil ateistler’

Recommended Posts

Hayır sangre, anlıyorum ama siz direniyorsunuz.

Ben diyorum ki Tanrı asla öyle demiyor, Tanrı adına insanlara yalan söylüyorlar, sizde bu yalana inanıyorsunuz.

Ben ki inançlı biriyim, bir an bile Tanrının sizin düşüncenizde bir varlık olduğunu hissetsem kimse beni ona inandıramaz. Siz yalanların peşinden gidiyorsunuz, ben yalanların tam içindeyim. Bu yüzden içten bakış dıştan bakıştan daha keskin ve daha net.

Sevgiler...

Konunun başında bunu konuşmuştuk zaten.. Ama konu nasıl olduysa insan/maymun, kar/fayda konusuna geçti.. Neyse.

Kitabınızda Tanrı'nın inançsızlara küfür etmesine inanmıyor olabilirsin.. Ama bu senin bireysel inancın.. ''Kafir'' ''İnkarcı'' vs. kelimeleri ''Tanrının ağzından çıkan sözü yalanlayan herkesi tanımlar''

Bunu konunun başında detaylıca açıkladım.. Kuran tefsiri yapan insanlar da bu şekilde görüyor.. Çünkü kelimelerin zaman içinde nasıl değiştiğini biliyorlar.. Bir çoğu bunun eğitimini almış..

Siz bu konunun eğitimini almadığınız halde, ''Hayır böyle değildir'' diyorsanız, siz bilirsiniz.. Ama bizim size inanmamızı beklemeyiz bizden..

Ayrıca bu hakaretlerin inançsızlar için söylenmediğini düşünen bir insan;

Hem Allah yok derler, hemde olmayan Allah bize niye hakaret ediyor diye yaygarayı basarlar.

gibi bir şey söylemez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konunun başında bunu konuşmuştuk zaten.. Ama konu nasıl olduysa insan/maymun, kar/fayda konusuna geçti.. Neyse.

Kitabınızda Tanrı'nın inançsızlara küfür etmesine inanmıyor olabilirsin.. Ama bu senin bireysel inancın.. ''Kafir'' ''İnkarcı'' vs. kelimeleri ''Tanrının ağzından çıkan sözü yalanlayan herkesi tanımlar''

Bunu konunun başında detaylıca açıkladım.. Kuran tefsiri yapan insanlar da bu şekilde görüyor.. Çünkü kelimelerin zaman içinde nasıl değiştiğini biliyorlar.. Bir çoğu bunun eğitimini almış..

Siz bu konunun eğitimini almadığınız halde, ''Hayır böyle değildir'' diyorsanız, siz bilirsiniz.. Ama bizim size inanmamızı beklemeyiz bizden..

Ayrıca bu hakaretlerin inançsızlar için söylenmediğini düşünen bir insan;

gibi bir şey söylemez.

Sangre,

Sen vicdanlı birisin, bari sen yapma.

O alıntıladığın ve ondan sonra benim ateistler ahlaksızdır sözünü niye yazdığıma bakmadan o söz üzerinden gitmek hiç şık değil. Orada ve diğer sözümde kinaye yaptığımı çok iyi biliyor olmanız gerekiyor.

Ama sen yine de beni en iyi anlayanlardan biri olarak yeteri kadar anlamışsın.

Kuranın bakışını çok net ortaya koydum, bunlar Tanrının sözleri değil, Tanrı üzerinden insanları kandıran soysuzların sözleridir. Sen buna bu senin inancındır diyorsan ki diyorsun, konu benim için kapanmıştır. Bundan sonra herkes inandığına inanmaya devam edecektir...

Sitelerde Paylaş

Bir tas çorbaya talim eden niceleri vardır .

Hergün onu içerler .

Dincisi de öyle , dinsizi de ...

Muhammet Kuran'da inançsızlara küfrediyor derler , amma velakin yakası açılmadık küfürün en alasını burada kendileri yaparlar .

Bir başlık yoktur ki , kusmuktan farksız ateist küfrü ile dolmamış olsun .

Nasıl ki Muhammet , özellikle de güçlendiğinde kendi kendisiyle çelişkiye düşmekten hiç kaçınmamışsa , bizim ateist de hiç kaçınmaz , zira kendisini sanalda çok güçlü sanır :

- Dinini imanını ve dahi Allah'ını ittirdiğimin putperest Muhammed'i , hemin de nem ne yaptığımın zalim Muho'su bize resmen küfrediyor lan , olacak iş mi bu ?

Antiateist'in yaptığı basit bir matematik hesaplamasını dahi anlamayıp kasıtlı bir şekilde kırk fikre çeviren ve kendini çok akıllı zanneden efendi kılıklı küfürbaz tiplere yapılan iltifatın manası da ne ola ?!

Vicdansız , ister müslüman olsun , isterse kafir , ne farkeder ?

Vicdansız vicdansızdır ; bunun da kafiri , müslümanı yoktur .

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...