Jump to content

madem eninde sonunda yok olacaktık neden varız?

Recommended Posts

• İleti 164
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

madem eninde sonunda yok olacaktık neden varız?

Kertenkele niye var?

Denizanasi niye var?

Dereotu niye var?

Saturn'un halkasi niye var?

Erkeklerde meme ucu niye var?

......?

...?

Oyle ya, madem yok olacak, niye varlar, degil mi?

Madem Tevrat ve Incil bozulacak niye gonderiyorsun?

Sitelerde Paylaş
"Çocukken haftalar bana asırdı,

Derken saat oldu derken saniye,

İlk düşünce beni yokluk ısırdı,

SONUM YOKLUK OLSA BU VARLIK NİYE???

N F K

sacin tirnagin uzayinca neden kesiyorsun?nasil olsa uzamiyacakmi?

allah neden saci tirnagi uzayacak sekilde yaratmis?ulan kesiyorum kesiyorum hala yenisi cikiyor.sonu yokluk olan seyi allah neden gereksiz yere yaratmis??

Sitelerde Paylaş

allah neden saci tirnagi uzayacak sekilde yaratmis?ulan kesiyorum kesiyorum hala yenisi cikiyor.sonu yokluk olan seyi allah neden gereksiz yere yaratmis??

ee bizde onu soruyoruz niye ki biz öldükten sonra yok olmaya değil hayatın devam ettiğine inanıyoruz

madem yok olacağımızı iddia ediyorsunuz peki neden varız?

saygıyla...

Sitelerde Paylaş
ee bizde onu soruyoruz niye ki biz öldükten sonra yok olmaya değil hayatın devam ettiğine inanıyoruz

madem yok olacağımızı iddia ediyorsunuz peki neden varız?

saygıyla...

anlasilan sex hakkinda fazla bilgin yok.babana yada annene (hangisine kendini daha yakin hissediyorsan)sor neden ben varim diye.

cok basit 5- 10 dakikalik zevkten dolayi varsin.

su soruyu sorabilirsin annem babam beni cok seviyor beni onlar yapti da neden olecegimi bile bile annem beni dogurdu?.zaten olecegim niye dogdum?

Sitelerde Paylaş
anlasilan sex hakkinda fazla bilgin yok.babana yada annene (hangisine kendini daha yakin hissediyorsan)sor neden ben varim diye.

cok basit 5- 10 dakikalik zevkten dolayi varsin.

su soruyu sorabilirsin annem babam beni cok seviyor beni onlar yapti da neden olecegimi bile bile annem beni dogurdu?.zaten olecegim niye dogdum?

hay ALLAH ben bunu niye hiç düşünmedim ki sağolunuz doğruyu buldum sayenizde.

:D

saygıyla...

Sitelerde Paylaş

Saçın, tırnağın uzaması; senin varlığının devam etmesi için gerekli.. Sürekli kestiğin halde uzamaya devam eden tırnak; Tırnak üreten bir kaynağı gösterir.... Şu dünya tarlasındaki gelen - giden Hayattar Mahluklarda Ebedi bir Hayy-ı Kayuumu gösterir..

Hayat; hayat sahibinden gelir.. Nehir üzerinde pırıldayıp kaybolan su damlaları Daimi bir güneşi gösterdiği gibi; Bu yanıp, Sönen Hayattar Mahluklarda Ebedi bir Hayat kaynağını gösterir..

İnsan tesadüfen varlık sahasına çıkmış, başı boş bir mahluk değil.. Bizdeki istidat ve kabiliyetler; Manevi boyutumuz; Akıl ve Kalb ve Duygular.. Ebedi bir alem için yaradıldığımızı gösterir..

Yokluğa inananlar; Varlığınızı irade edemediğiniz gibi; Asla yok olmayıda beceremiyeceksiniz...!

Sitelerde Paylaş
İnananlar kendine hiç şunu söylemişmidir.

neden ki bu amaçsız yaratılış

bir gün ölecekse her yaratılmış

goethe / faust

o siz inandığınız için öyle ALLAH herşeyi belirli bir amaç için yaratmıştır

size göre bir amacımız yok belki,ama bize göre var ki ALLAHA ey ALLAh sen neden böyle bir şey yaptın?

deme gibi bir hakkımız olduğunuda düşünmüyorum ..

zira biz kendimizi bizi yaratandan dahamı iyi bileceğiz...

ayette de dediği gibi"Yakında bilecekler!!!"

saygıyla...

Sitelerde Paylaş

Kertenkele niye var?

Denizanasi niye var?

Dereotu niye var?

Saturn'un halkasi niye var?

Erkeklerde meme ucu niye var?

......?

...?

Oyle ya, madem yok olacak, niye varlar, degil mi?

Madem Tevrat ve Incil bozulacak niye gonderiyorsun?

Sende bu kadar yildir buradasin, müslümanlardan bir sey ögrenmedin, hayret bir sey. O saydiklarinin hepsini, allah bizim icin yaratti. Deniz anasi ne ise yarar?

Biz bir seyin anasina küfür ederken, denizin anasinada edebilelim diye, deniz anasi yaratti güzel ve akilli mevlam!!!

Kertenkeleyi niye yaratti?

Kendini düzdürene, kerttirenkele diyebilmemiz icin tabiiki!!

Dereotunu niye yaratti?

Denizin otu var zaten, dereye haksizlik olmasin diye!!!

Satürnün halkasi niyé var?

Sanane!Jüpiterinde var ama siz görmüyorsunuz. Bunlar ibretlik olaylardir. Satürnün halkasi olmasa, niye yok diyecektiniz, sizi gidi kafirler siziiii!!!

ERkeklerde meme ucu niye var?

Gelecekte, erkeklerde doguracak ve cocugunu emzirecekler. Gelecegi biliyormusunda, salliyorsun pis ateist!!! :lol:

Sitelerde Paylaş

Hiçbir amaç için gelmedik, yaratılma diye bir şey yoktur. Hepimiz babamızın iradesinin kurbanı olduk, aksini asla ispatlayamazsınız. İnsanlar cinsel ilişkiye girer ve çocuğun olup olmamasına karar verirler ama size göre çocuk seksten değil tanrı yarattı. Bu nasıl bir mantık anlayamıyorum. Şimdi diyeceksiniz ki ben çocuk yapmasam da onu başka birisi doğuracak. Öyleyse güneydoğudaki insanlar 15 tane çocuk yapıyor, sizce neden? tanrı mı veriyor o kadar çocuğu, yoksa cahilliklerinden mi. Buna inananlarda cahillik der ama inandıkları şeyle çelişir farkında bile olmazlar.

Ben varolmak istemiyordum kimse bana bunu sormadı ve bunda bir suçlu var. Ve inanan insanlar tanrının olmadığını düşünüp neden var oldum o zaman deyip inançlarını hiçbir şey etkilemiyor ve tekrar tanrı fikrine sarılıyorlar. Yani varoluşumuzda bir amaç arıyorlar oysa bir amaç yoktur, bir hiçiz ve hiçliğe gideceğiz. Bunu kabullenmek insana zor gelir.

Sitelerde Paylaş
Sende bu kadar yildir buradasin, müslümanlardan bir sey ögrenmedin, hayret bir sey. O saydiklarinin hepsini, allah bizim icin yaratti. Deniz anasi ne ise yarar?

Biz bir seyin anasina küfür ederken, denizin anasinada edebilelim diye, deniz anasi yaratti güzel ve akilli mevlam!!!

Kertenkeleyi niye yaratti?

Kendini düzdürene, kerttirenkele diyebilmemiz icin tabiiki!!

Dereotunu niye yaratti?

Denizin otu var zaten, dereye haksizlik olmasin diye!!!

Satürnün halkasi niyé var?

Sanane!Jüpiterinde var ama siz görmüyorsunuz. Bunlar ibretlik olaylardir. Satürnün halkasi olmasa, niye yok diyecektiniz, sizi gidi kafirler siziiii!!!

ERkeklerde meme ucu niye var?

Gelecekte, erkeklerde doguracak ve cocugunu emzirecekler. Gelecegi biliyormusunda, salliyorsun pis ateist!!! :lol:

"Onları bırak; yesinler, eğlensinler ve boş ümit onları oyalaya dursun. (Kötü sonucu) yakında bilecekler!"

"Onlara bir peygamber gelmeyedursun, hemen onunla alay ederlerdi."

"Öncekilerin başına gelenlerden ders almaları gerekirken onlar hala buna (Kur'an'a) inanmıyorlar"

" Onlara gökten bir kapı açsak da oradan yukarı çıksalar,

"Gözlerimiz boyandı, daha doğrusu bize büyü yapılmıştır" derler. "(Hicr suresi)

"Onları bırak; yesinler, eğlensinler ve boş ümit onları oyalaya dursun. (Kötü sonucu) yakında bilecekler!" sadagaالله

saygıyla...

Sitelerde Paylaş

Kur'an-ı Kerim'de, kıyamet suresi 3.İnsan, onun kemiklerini Bizim kesin olarak biraraya getirmeyeceğimizi mi sanıyor?

4.Evet; onun parmak uçlarını dahi derleyip-(yeniden) düzene koymaya güç yetirenleriz kutsî beyanıyla, öldükten sonra tekrar diriltilmeye işaret etmekte ve bizleri uyarmaktadır.

Evet…Bütün aklî ve naklî delil ve gerçekler gösteriyor ki, insanlar uyandırılmamak üzere kabirlerinde bırakılmayacaklar ve her biri ismiyle, cismiyle ve sûretiyle tekrar diriltilip hesap vermek ve ebedî hayatlarına başlamak üzere büyük bir mahkemeye sevk edileceklerdir.

Yine Kıyamet Suresi36.İnsan, 'kendi başına ve sorumsuz' bırakılacağını mı sanıyor?

37.Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi?

38.Sonra bir alak (embriyo) oldu, derken Allah, onu yarattı ve bir 'düzen içinde biçim verdi.'

39. Böylece ondan, erkek ve dişi olmak üzere çift kıldı.

40.Öyleyse Allah, Ölüleri diriltmeye güç yetiren değil midir? beyanıyla, insanın diğer canlılardan farklı olduğunu ve başıboş bırakılmadığını, bütün hareketlerinin kayıt altına alındığını, bütün kutsal kitapların da haber verdiği gibi, her biri ismiyle, cismiyle ve sûretiyle tekrar diriltilip hesap vermek ve ebedî hayatlarına başlamak üzere büyük bir mahkemeye sevk edileceğini belirtir.bu nedenle yok olmak anca hayvanlara yaraşır

HAK DİN İSLAMDIR

Sitelerde Paylaş
"Onları bırak; yesinler, eğlensinler ve boş ümit onları oyalaya dursun. (Kötü sonucu) yakında bilecekler!"

Ümitlenen bizmiyiz yoksa siz mi. Cennete gideceğiz diye kendini kim avutuyor. Ayrıca biz neyi ümit ediyoruz neyle kendimizi teselli ediyoruz, ölümsüzlüğe inananlar sizlersiniz biz değil.

ümit en son kötülüktür çünkü işkenceyi uzatır.

Nietzcshe

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...