Jump to content

madem eninde sonunda yok olacaktık neden varız?

Recommended Posts

görende tüm ateistleri bilim adamı sanıcak.siz ne anlarsınız bilimden be.siz kendinizi tolstoydan bile akıllı sanan sözde bilimcilersiniz.ha bide bilim bilim diyorsunuzya şu bilim şu bilim dediğiniz şey ölümsüzlüğün çaresinide bulsaya sizi buya varsa korkusundan kurtarsa.

Biz bilim adamı olduğumuzu iddia etmiyoruz, olan da ben bilimadamıyım der. Ölümsüzlük diye birşey yoktur ve ölüme hiçbir zaman çare bulunamayacak. Ölüm kurtuluştur, korkulacak hiçbir şey yok. Hiçlikten geldik hiçliğe gidiyoruz.

Ya varsadan korkan da biz değil sizsiniz. Ya varsa korkunuz yüzünden sorgulamıyorsunuz, tanrı varolsaydı bile dinler tanrıdan değil ve ölümden sonra da yaşam yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 164
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz bilim adamı olduğumuzu iddia etmiyoruz, olan da ben bilimadamıyım der. Ölümsüzlük diye birşey yoktur ve ölüme hiçbir zaman çare bulunamayacak. Ölüm kurtuluştur, korkulacak hiçbir şey yok. Hiçlikten geldik hiçliğe gidiyoruz.

Ya varsadan korkan da biz değil sizsiniz. Ya varsa korkunuz yüzünden sorgulamıyorsunuz, tanrı varolsaydı bile dinler tanrıdan değil ve ölümden sonra da yaşam yoktur.

elvis presley biz ne evliyayız nede peygamberiz.sizin gibi allah ı görmüşte değiliz.fakat inancımızda şüphe yok.zaten bi müslümanın ateizme giden yolu önce şüpheyle başlar ve yavaş yavaş ateist olur.islamda şüpheye yer yoktur.ayrıca müslümanlarda ya varsa korkusu olamaz.çünkü çelişki yok,şüphe yok ve inanç tam. islamı araştırma öğrenme var ama sorgulama yok<hz muhammede atılan iftiraları ve uydurma hadisleri+çarpıtılan ayetleri önemsemiyoruz>.bizim bağlılığımız böyle işte.öldükten sonra hayat yok diyosan oda <sana göre konuşuyorum>öldükten sonra belli olur

Sitelerde Paylaş
islamda şüpheye yer yoktur.

BUnun için böylesiniz.

Bir konuda yanlışlar nekadar bariz olursa olsun şüphe olmadan asla anlaşılamaz.

Bence şüpheye yer olmayan yerde de KESİN olarak hakikat diye bişey yoktur.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamda şüpheye yer yoktur demişsin neden?

Neden yok bir şeyden şüphe ederek onu araştırarak o inandığın şeyin bir gerçek olduğunu anlamak daha iyi değilmi?

Neden şüpheye yer yok? Benim doğruluğundan 100 de 100 emin olduğum bir savım olsa neden insanalrın bundan şüphe etmesi beni korkutsun veya neden bunu yasaklayayım veya neden şüphe etmeden (yani aptalca, körü körüne)inanan en hayırlıdır diyeyim?

Eğer birisi bana şüphe etmeden inananlar daha iyidir diye ancak şüpheden korkan, yani kendi düşüncelerinde eksiklikler olan kişiler söylerler.

Aynı zamanda bu söylediğin sizlerin dininize körü körüne inandığınızıda gösterir.

Birşeyden şüphe etmezsen onun doğruluğundanda emin olamazsın, ancak körü körüne inanırsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...