Jump to content

ümitsiz vakalar, hiristyanlar soru?

Recommended Posts

velidi zinalara yer yok , cennete

Deuteronomy:23-2 Hiç bir piç[/color] RAB?bin topluluğuna girmeyecek. Hatta soyundan onuncu kuşağa dek olanlar bile RAB?bin topluluğuna girmeyecek.

yasa disi dogan her cocuk lanetlenmis , bu cocuklarin gunahi neydi yasik gunah deyilmi bunlar saten yasarken izdirap dolu bir ömürleri var , bu yetmesmis gibi öbür dünyada devam ikilip kakilmaya , sevgiye bak .

incildeki isayin da babasi yok , onun icinde gecerlimi bu ayet ?

Luka:16-18 «Karısını boşayıp başkasıyla evlenen her adam zina etmiş olur. Kocasından boşanmış bir kadınla evlenen de zina etmiş olur.

Matta:5-32 Ama ben size diyorum ki, karısını cinsel ahlaksızlıktan başka bir nedenle boşayan her adam, onu zinaya itmiş olur. Boşanmış bir kadınla evlenen de zina etmiş olur.

kacasini bosamis kadin evlenirse baskasiyla, ikinci evlilikten dogan cocuklar velidi zina hükmüne giriyorlar hiristiyan liga göre , bunlarada cennet yok

yeni ahiteki isa insanlarin kurtulmasini istemiyor.

Mar 4:11 O da onlara şöyle dedi: "Tanrı'nın Egemenliği'nin sırrı sizlere açıklandı, ama dışarıda olanlara her şey benzetmelerle anlatılır.

Mar 4:12 Öyle ki, 'Bakıp bakıp görmesinler, Duyup duyup anlamasınlar da, Dönüp bağışlanmasınlar.'"

yani yeni ahit isa sacmaliyor , niye sacmaliyorsun diye sorulunsa da herkes bagislanmasin diyor yani , ben ne dediyimi bilmiyorum demiyor , kiviriyor herkes bagislanmasin diyor .

haydi hiristiyanlar kivirin da, nesemis artsin :lol:

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ennazzam Kuran'da İsa'nın babası kim?

Yasanın tekrarında evet Piçten bahsediyor, ama İsa'da böyle midir?

Cutie ile olan tartışmamızda rivayetler üzerinden Muhammed'e saldırdığı için Talmud'un İncil'deki İsa için PİÇ ibaresi kullandığını belirtmiştim..Orda rivayetlerin böyle sorun doğuracağını anlatmak istersen yanlış boyutlara gitti o tartışma,

İsa konusunda Ennazzam sen bir açılım yaparsan iyi olur..

Selam..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ennazzam Kuran'da İsa'nın babası kim?

Yasanın tekrarında evet Piçten bahsediyor, ama İsa'da böyle midir?

Cutie ile olan tartışmamızda rivayetler üzerinden Muhammed'e saldırdığı için Talmud'un İncil'deki İsa için PİÇ ibaresi kullandığını belirtmiştim..Orda rivayetlerin böyle sorun doğuracağını anlatmak istersen yanlış boyutlara gitti o tartışma,

İsa konusunda Ennazzam sen bir açılım yaparsan iyi olur..

Selam..

evet herakles ,

yeni ahite isa nin babasi bir yerde tanri baska yerde yusuf ve davut , karisik bir anlatim var yeni ahite , tek yeni ahite iman edenlere sorum bu acaba isa yasadisi bir iliskidenmi dogdu .

bu soruya muhatap tek hiristiyanlar onlarin ifadesi karisk ve sacma odlugu icin, bizler (Müslümanlar) icin tabiyki bögyle bir soru yok cünki Kuranda ifadeler net ve acik

Allahdan Kuran geldi ve bu iftirayi kaldirdi ,bizlerin Imani su , Allah ol dedi ve Hz.Isa hz.Meryemden dogdu, net ve acik . ama hiristiyanlar inanmiyorlar Kurana oylese benim sorum yeni ahiteki karisikliga dayanarak Isayin babasi kim?

Sitelerde Paylaş

İncil'de de Meryem bakire sanırım.

Yalnız nişanlısı olduğu Yusuf'un soyunu saymaları elbette saçmalık....İsa ile hiç bağı yok..İncil'de 2 farklı soy var biri Yusuf'un biri Meryem'in deniyor..Böyle bir açıklama tabi işi bence daha da karmaşık kılıyor..

Selamlar..

Sitelerde Paylaş

yeni ahit 1 tiomtehus 2-13/15

13>14 Çünkü önce Ådem, sonra Havva yaratıldı; aldanan da Ådem değildi, kadın aldanıp suç işledi.

15 Ama kadın sağduyu ile iman, sevgi ve kutsallıkta yaşarsa, çocuğun doğmasıyla kurtulacaktır

kisir kadinlar ra kurtulus yok, el insaf be kadin cosuk dogramadigi icin cehenememi ?

yeni ahit vahiler 14 /3-4

Bu 144 000 kişi, tahtın önünde, dört yaratığın ve ihtiyarların önünde yeni

bir ezgi söylüyordu. Yeryüzünden satın alınmış olan bu kişilerden başka kimse o

ezgiyi öğrenemedi.

14: 4 Kendilerini kadınlarla lekelememiş olanlar bunlardır Pak kişilerdir. Kuzu nereye giderse ardısıra giderler. Tanrı'ya ve Kuzu'ya ait olacakların ilk bölümü

olmak üzere insanlar arasından satın alınmışlardır.

cocuk dogran kadinlar cennete , kadinla iliskiye girmeyen erkeklerde cennete beki bu kadinlari kim gebe birakcak ?????,

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya sen herşeyi birbirine karıştırıp çorba yapmışsın.. :huh:

Kuran zaten Kutsal Kitap'ın kopyasıdır..İsanın bakire Meryemden doğduğu İncilde zaten yazıyor..Bütün Hristiyan alemi buna inanıyor..Aç oku biraz..

Tereciye tere satma..

Sitelerde Paylaş

evet enNazzam abi öyle sanıyorum ki müslümansınız konu güzel lakin dinlere muhalif hiç bir dinin kabul görmediği bir ortamda

kendi dininizi savunmaya bakacağınıza ahdi cedid deki karışıklığı buraya konu olarak taşımanız bir hayli ilginç olmuş...

saygyla...

Sitelerde Paylaş

eski ayhitle yeni ahit her konuda bir celiski icindedir ,

vurgulamak istediyim budur

mesela eski ahitde sunnet var, tevihd var, domus yemek yasak , yasa disi iliskiden olan cocuk gunahkar(kurtulus yok)

yeni ahit de sunnet yok, üclü bir tanri var , domus helal , birde hz.Isayin babasi yok ,

ben bunu tarafsiz olarak kiyasliyorum , hiristiyanlar icin yahudilerin kitapida kutsal ve iki kitap bir arada kutasal kitap oluyor(bibel),beki niye bu celiskiler

Sitelerde Paylaş
evet enNazzam abi öyle sanıyorum ki müslümansınız konu güzel lakin dinlere muhalif hiç bir dinin kabul görmediği bir ortamda

kendi dininizi savunmaya bakacağınıza ahdi cedid deki karışıklığı buraya konu olarak taşımanız bir hayli ilginç olmuş...

saygyla...

Elhamdulilah Muslumanim, sunni deyilim ama ,

dinlere muhalif hiç bir dinin kabul görmediği bir ortamda ?????diyorsun

aff edersin arkadas sen ne tarihi ne Kurani bilmiyorsun ,

kendi dininizi savunmaya bakacağınıza ?????????diyorsun

valla ben cevap vermekten biktim ve soru fazlina gectim, mahzuru yoksa firaki.

ahdi cedid deki karışıklığı buraya konu olarak taşımanız bir hayli ilginç olmuş...????

birtakine sana sorarim hangi konu yazasagima .

Selam hidayete tabi olanlarin üzerine olsun.

Sitelerde Paylaş
Sen aptal mısın nesin ? Kuranda da Meryem'in mucizevi şekilde babasız dünyaya geldiği anlatılıyor..Kendi bindiği dalı kesiyorsun sen..:)

murti sus konuştukça batıyorsun!

hristiyanlıkta değilmiki doğan çocuğun vaftiz edilmesi zorunluluğu değilmiki aynı din içerisinde doğan her bebeğin günahkar olarak doğduğu ve bunun için vaftiz edilmesi gerektiği?

yeni doğmuş bir bebeğin nesi günahkar olabilir bunada yorum getirsene ıstakoz beyinli.

Özetle incilde hristiyanların keyiflerine göre değiştirildiğinden yeni doğan bebek hristiyan sayılmıyor sayılmadığı gibi günahkar görünüyor taki vaftiz edilene kadar

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
murti sus konuştukça batıyorsun!

hristiyanlıkta değilmiki doğan çocuğun vaftiz edilmesi zorunluluğu değilmiki aynı din içerisinde doğan her bebeğin günahkar olarak doğduğu ve bunun için vaftiz edilmesi gerektiği?

yeni doğmuş bir bebeğin nesi günahkar olabilir bunada yorum getirsene ıstakoz beyinli.

Özetle incilde hristiyanların keyiflerine göre değiştirildiğinden yeni doğan bebek hristiyan sayılmıyor sayılmadığı gibi günahkar görünüyor taki vaftiz edilene kadar

iNCİLDE böyle birşey yazmıyor..Boş konuşma git sapık kitabını savunmaya bak..

Sitelerde Paylaş
eski ayhitle yeni ahit her konuda bir celiski icindedir ,

vurgulamak istediyim budur

mesela eski ahitde sunnet var, tevihd var, domus yemek yasak , yasa disi iliskiden olan cocuk gunahkar(kurtulus yok)

yeni ahit de sunnet yok, üclü bir tanri var , domus helal , birde hz.Isayin babasi yok ,

ben bunu tarafsiz olarak kiyasliyorum , hiristiyanlar icin yahudilerin kitapida kutsal ve iki kitap bir arada kutasal kitap oluyor(bibel),beki niye bu celiskiler

Merhaba enNezzam arkadas.

Dikatli okursan:Yeni Ahidin,Eski Ahidi,yani Tevrati,Musevileri,anlatigini cikarirsin.

Hiristiyanlarda:Incilin ve Hz.Isanin Yahudiligin degistirilmis ve Raydan cikmis bir Din olarak geldigini anlatmak ister.

Birde Düpe düz,Yeni Ahit yani Incil,Eski Ahitin Yahudilerini allaya allir,kücümser.

Eski Ahite anlatilan konular Yahudileri düpe düz bir sekilde,asagilamak amaciyla yazilmisdir ve allay konusu olmustur.

Zaten bu yüzden Hitler denen cani, bundan kuvet alarak yahudileri yok etmis tir.

Bugün bile Almana yahudi sözünü edin,ellinin tersiyle kiskislar benden uzak dursun diye.Lafini bile duymak istemez.Igrenir.

Fakat dikkat edin Kurani Kerimin hicbir yerinde,kendisinden önce inen Kitaplara :Allay ve asalama yoktur.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
iNCİLDE böyle birşey yazmıyor..Boş konuşma git sapık kitabını savunmaya bak..

gördüğüme ve rahiplerin anlattıklarınamı senin gibi ipsiz sapsızamı inanayım?

kararttığım kısımın benzerleride kuran için geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
gördüğüme ve rahiplerin anlattıklarınamı senin gibi ipsiz sapsızamı inanayım?

kararttığım kısımın benzerleride kuran için geçerlidir.

Siz zaten hep böyle milletin anlattıklarına inanıyorsunuz..Bu nedenle kendi kitabınızdan bile haberiniz yok..Açın okuyun biraz Kuranda ne yazıyor, Eski Ahitte ne yazıyor..O senin sözlerine inandığın rahipler benim elime su dökemez..

Papağanlığı bırakta ayet getir..Boş konuşma..

Sitelerde Paylaş
Siz zaten hep böyle milletin anlattıklarına inanıyorsunuz..Bu nedenle kendi kitabınızdan bile haberiniz yok..Açın okuyun biraz Kuranda ne yazıyor, Eski Ahitte ne yazıyor..O senin sözlerine inandığın rahipler benim elime su dökemez..

Papağanlığı bırakta ayet getir..Boş konuşma..

gel burayada gör hergün kiliseler neyle dolup taşıyor neye sıra alıyor bu hristiyanlar...

+ senin savunduğun ahit ile kuran benzer kitaplardır çarpıtmalarıda yoktur sen olmayan arapçanla ancak mealleri çarpıtırsın düdük necmi.

yazdıklarıma alınmanı istemem ama bilmiş geçiniyorsun malesef bir bokta bilmiyorsun bilmediğin gibi bok atmakta üstüne yok ama attığın bok dönüp dolaşıp seni buluyor lafın kısası... dini kitaplardaki orjinal metinler ile mealler hiç bir zaman bir olamazlar.

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gel burayada gör hergün kiliseler neyle dolup taşıyor neye sıra alıyor bu hristiyanlar...

+ senin savunduğun ahit ile kuran benzer kitaplardır çarpıtmalarıda yoktur sen olmayan arapçanla ancak mealleri çarpıtırsın düdük necmi.

Ya ben sana diyorum ki Kitapa bakalım sen hala bana sapık hristiyanları örnek veriyorsun..Anlama özürlü müsün arkadaşım? Banane sizin ordaki hristiyanlardan..Senin gibi kendi kitabından haberi olmayan cahiller onlarda..

Ben meal çarpıtmam ..Sadece okurum..Sen ise okumadan bilmeden sağdan soldan gördüklerini anlatıyorsun..

Mahalle karıları gibi dedikodu yapma..Al eline kitabı Meryem suresini aç oku..Bak bakalım İsa nasıl dünyaya gelmiş ?

Bunu da yapmıyorsan ben sana yazayım burdan oku..

16,17.

(Ey Muhammed!) Kitapta (Kur’an’da) Meryem’i de an.4 Hani ailesinden ayrılarak doğu tarafında bir yere çekilmiş ve (kendini onlardan uzak tutmak için) onlarla arasında bir perde germişti. Biz, ona Cebrail’i göndermiştik de ona tam bir insan şeklinde görünmüştü.

18.

Meryem, “Senden, Rahmân’a sığınırım. Eğer Allah’tan çekinen biri isen (bana kötülük etme)” dedi.

19.

Cebrail, “Ben ancak Rabbinin elçisiyim. Sana tertemiz bir çocuk bağışlamak için gönderildim” dedi.

20.

Meryem, “Bana hiçbir insan dokunmadığı ve iffetsiz bir kadın olmadığım halde, benim nasıl çocuğum olabilir?” dedi.

21.

Cebrail, “Evet, öyle. Rabbin diyor ki: O benim için çok kolaydır. Onu insanlara bir mucize, katımızdan bir rahmet kılmak için böyle takdir ettik. Bu zaten (ezelde) hükme bağlanmış bir iştir” dedi.

22.

Böylece Meryem çocuğa gebe kaldı ve onunla uzak bir yere çekildi.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya ben sana diyorum ki Kitapa bakalım sen hala bana sapık hrisiyanları örnek veriyorsun..Anlama özürlü müsün arkadaşım? Banane sizin ordaki hristiyanlardan..Senin gibi kendi kitabından haberi olmayan cahiller onlarda..

Ben meal çarpıtmam ..Sadece okurum..Sen ise okumadan bilmeden sağdan soldan gördüklerini anlatıyorsun..

Mahalle karıları gibi dedikodu yapma..Al eline kitabı Meryem suresini aç oku..Bak bakalım İsa nasıl dünyaya gelmiş ?

Bunu da yapmıyorsan ben sana yazayım burdan oku..

16,17.

(Ey Muhammed!) Kitapta (Kur’an’da) Meryem’i de an.4 Hani ailesinden ayrılarak doğu tarafında bir yere çekilmiş ve (kendini onlardan uzak tutmak için) onlarla arasında bir perde germişti. Biz, ona Cebrail’i göndermiştik de ona tam bir insan şeklinde görünmüştü.

18.

Meryem, “Senden, Rahmân’a sığınırım. Eğer Allah’tan çekinen biri isen (bana kötülük etme)” dedi.

19.

Cebrail, “Ben ancak Rabbinin elçisiyim. Sana tertemiz bir çocuk bağışlamak için gönderildim” dedi.

20.

Meryem, “Bana hiçbir insan dokunmadığı ve iffetsiz bir kadın olmadığım halde, benim nasıl çocuğum olabilir?” dedi.

21.

Cebrail, “Evet, öyle. Rabbin diyor ki: O benim için çok kolaydır. Onu insanlara bir mucize, katımızdan bir rahmet kılmak için böyle takdir ettik. Bu zaten (ezelde) hükme bağlanmış bir iştir” dedi.

22.

Böylece Meryem çocuğa gebe kaldı ve onunla uzak bir yere çekildi.

murti ben isa karşıtı değilim aksine hristiyanlığıda kendi dinim kadar severim.

hristiyanlığı kötülemiyorum ama artık bırakın isa tanrının oğlu hikayesini o tanrının oplu değil mucizesidir baba oğul kutsal ruh hikayedir.

Sitelerde Paylaş
murti ben isa karşıtı değilim aksine hristiyanlığıda kendi dinim kadar severim.

hristiyanlığı kötülemiyorum ama artık bırakın isa tanrının oğlu hikayesini o tanrının oplu değil mucizesidir baba oğul kutsal ruh hikayedir.

Tamam o zaman seninle aynı fikirdeyiz..Ben de baba-oğul-kutsal ruha inanmıyorum..İsa'da zaten Tanrı'nın ilk yarattığı varlıktır Kutsal Kitap'a göre..

Sana da bir tavsiyem var..Şu seks hastası Muhammedi savunmayı bırak artık..Adam akraba, evlatlık, çocuk, savaş esiri kim varsa yatağa atmış..Kuranda ne idüğü belirsiz bir zırvalar kitabıdır..Gel artık kabul et bunları..Anlaşalım senle..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...