Jump to content

IBLISIN KUDRETI-ALLAHIN ACIZLIGI

Recommended Posts

• İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allahın dosdoğru dinini insanlara eğri gibi göstermekten daha büyük bir kötülük var mı?

Fitne, öldürmekten beterdir.

fitne!

kime göre neye göre?

sen bu ayetin nüzul sebebini bilir misin cübbeli?

adamları silahsız oldukları haram aylarda öldürün

onların suçu daha büyük diye allahınız sizi affetsin.

yazı kopyala yapıştır yapma yalnız bana.

Sitelerde Paylaş

Lütfen sevgili cübbeliye hakaret etmeyiniz o bildiklerini yazıyor ve ben onun bu şekilde yaklaşmasını normal görüyorum ama hakaretlerinizi normal görmüyorum.

Ben eski bir müslüman olarak cevaplayayım bari,

İblis veya cin bir melek değildir.

Duyduğum bir hikaye'ye göre cinler alemi insanlar yaratılmadan önce yaratılmış ve onlarda insanlar gibi yaşayan bir toplulukmuş ancak allaha şirk koşma herkes tarafından yapılmış ve allahın emrilerini kimse tınlamadığı anda(yani tüm cin alemi ateist olduğu anda) iblis harici tüm cin alemi yok edilmiş. Ancak iblis adında bir çocuk allah tarafından yanına alınmış ve tüm melekler tarafından eğitilmiş, her meleğin kendi görevini bildiği ve başka bilgi sahibi olmadığı ve iblis tüm meleklerin bilgisine sahip olduğu için baş melek statusune erişmiş işte bu yüzden iblis diğer meleklerden üstün olduğunu ve ateşten yaratıldığı için ademden üstün olduğunu bildirmiş ve secde etmemiş.

Yerseniz.

Esenlikler.

tarihinde erosa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Lütfen sevgili cübbeliye hakaret etmeyiniz o bildiklerini yazıyor ve ben onun bu şekilde yaklaşmasını normal görüyorum ama hakaretlerinizi normal görmüyorum.

Duyduğum bir hikaye'ye göre cinler alemi insanlar yaratılmadan önce yaratılmış ve onlarda insanlar gibi yaşayan bir toplulukmuş ancak allaha şirk koşma herkes tarafından yapılmış ve allahın emrilerini kimse tınlamadığı anda(yani tüm cin alemi ateist olduğu anda) iblis harici tüm cin alemi yok edilmiş. Ancak iblis adında bir çocuk allah tarafından yanına alınmış ve tüm melekler tarafından eğitilmiş, her meleğin kendi görevini bildiği ve başka bilgi sahibi olmadığı ve iblis tüm meleklerin bilgisine sahip olduğu için baş melek statusune erişmiş işte bu yüzden iblis diğer meleklerden üstün olduğunu ve ateşten yaratıldığı için ademden üstün olduğunu bildirmiş ve secde etmemiş.

Yerseniz.

Esenlikler.

:friends:

Sitelerde Paylaş

cin görünmeyen anlamına da gelir...

iblis görünmeyenlerdendi...

şeytan iblis insanın bir özelliğidir...

hırs şehvet kibir gibi insanın görünmeyen ama etkileriyle ortaya çıkan kuvvetleri...

melek de insanda ve doğada bulunan güçler kuvvetler ...

meleklerin insana secde etmesi...

doğadaki ve kendindeki bu özelliklerin insanın kullanımına verilmesi...

insanın bunları kontrol edebilmesi...

öfke hırs kibir gibi kötülük yaptırıcı güçlerini ise kontrol etmekte zorlanır...

eğer bu güçlerini kontrol altına alırsa yüceldikce yücelir...

ama bunu yapamaz ve kendi kontrolunu kaybederse aşağıların en aşağısına düşer...

Sitelerde Paylaş
O zaman bir kac bin Muslumanin disindaki Muslumanlar zeki degil, yada halk diliyle beyinsel ozurlu.

Hem ayet veriyorsun hemde Ulemaya birakiyorsun Kuran yorumunu . Ilgincsiniz

aklınızı kullanmıyormusunuz?

kullanabilmişki iman etmiş

kullanamamışki inkar etmiş

kutsalyaratık sende kulanamamışsın aptalyaratıksın bundan böyle :crazy:

ayetin anlatmak istediği nokta burası ulemaya bırakmak falan değil.

Sitelerde Paylaş

cübbeli her zaman olduğu gibi rezilsin.. cevap vermiyorsun, onu bunu araya sokuyorsun.. adam diyor sana kurana göre cevap ver.. madem iblis cindir o halde meleklere secde edin dendiğinde iblisin orda ne işi var ve ne diye karşı çıkıyor??? buna cevap veremediğin için lafı geveliyorsun, ibni bilmem kimi araya sokuyorsun... ilim sahibine sor, allahım ilmimi arttır diyorsun.. aklınca üste çıkmaya çalışıyorsun... gözünü kapatarak görmezden gelemezsin, ya cevap ver ya da sus...

iblis cindir deyip başına iş açtın, şimdi ayıkla pirincin taşını...

Sitelerde Paylaş
aklınızı kullanmıyormusunuz?

kullanabilmişki iman etmiş

kullanamamışki inkar etmiş

kutsalyaratık sende kulanamamışsın aptalyaratıksın bundan böyle :crazy:

ayetin anlatmak istediği nokta burası ulemaya bırakmak falan değil.

islam teslimiyettir dedikten sonra akıldan bahsedemezsin.. aklını kullanmak söz konusu olsaydı teslimiyet yerine özgür irade derdi.. hanginiz sıfırdan başlayıp da herşeyi kendi aklınızla bulup islama ve allaha taptınız ki??? ne aklından bahsediyorsun sen, biz de bu toplumda yaşıyoruz, kimin nasıl ne zaman niçin inandığını görüyoruz..

müslümanların akıldan bahsetmesi kadar ironik bir durum olamaz ya...

Sitelerde Paylaş
cübbeli her zaman olduğu gibi rezilsin.. cevap vermiyorsun, onu bunu araya sokuyorsun.. adam diyor sana kurana göre cevap ver.. madem iblis cindir o halde meleklere secde edin dendiğinde iblisin orda ne işi var ve ne diye karşı çıkıyor??? buna cevap veremediğin için lafı geveliyorsun, ibni bilmem kimi araya sokuyorsun... ilim sahibine sor, allahım ilmimi arttır diyorsun.. aklınca üste çıkmaya çalışıyorsun... gözünü kapatarak görmezden gelemezsin, ya cevap ver ya da sus...

iblis cindir deyip başına iş açtın, şimdi ayıkla pirincin taşını...

hooop orda dur. Ben "yalnızca Kuran" diyenlerden değilim. Bende Kuran, hadis, sünnet, icma, kıyas, şeriat, fıkıh, mezhep ve tarikat var.

tarihinde cubbeliali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hooop orda dur. Ben "yalnızca Kuran" diyenlerden değilim. Bende Kuran, hadis, sünnet, icma, kıyas, şeriat, fıkıh, mezhep ve tarikat var.

sen de burda dur bakalım... iblisin melek ve cin olduğuna dair ifadelerin her ikisi de kuranda geçiyor.. kuranda neden iki farklı ifade var?? secde etmesi gerektiğine göre iblis o anda cin falan değil, sen neden cin olduğunda ısrar ediyorsun hala??? iblis kendini melek mi sanıyor?? o da değil, çünkü allahla diyalogu var, madem öyle işte böyle diyor allah da...

kıvırmaktan baka yolun yok cübbeli.. başka birşey beklemiyorum şahsen senden...

Sitelerde Paylaş

Yerseniz.

Esenlikler.

Çizilen allah portresi de bayaa bir tırt ve ezik aslında.

Cinler yaratan ama söz geçiremeyen, yanına bunlardan birini alan ama ona da söz dinletemeyip kavga eden.

İnsanlar yaratıp kendinin var olduğuna bile bir türlü inandıramayan. Ben varım, buna inanın demek için 125.000 tane adam görevlendiren ama yine başaramayan, kitap gönderme yolunu seçip gönderdiği kitabı

koruyamayan bir karakterle karşı karşıyayız.

Bence bu hikaye burda bitmez, böyle bir allah olsa insanların cehennemde geçireceği süre maksimum 10, bilemedin 20 yıl olur. Benim bildiğim insan ne yapar eder bu süre içerisinde bir şey bulur bu adamı alt

eder.

Sitelerde Paylaş
islam teslimiyettir dedikten sonra akıldan bahsedemezsin.. aklını kullanmak söz konusu olsaydı teslimiyet yerine özgür irade derdi.. hanginiz sıfırdan başlayıp da herşeyi kendi aklınızla bulup islama ve allaha taptınız ki??? ne aklından bahsediyorsun sen, biz de bu toplumda yaşıyoruz, kimin nasıl ne zaman niçin inandığını görüyoruz..

müslümanların akıldan bahsetmesi kadar ironik bir durum olamaz ya...

işte Allaha karşı gelemeyeceğini,ona karşı olmanın en akılsızca yol olduğunu akletmen ve ona iman etmen ve teslim olarak aklını kullanmış olman...olay budur.

Sitelerde Paylaş

Sübyanciligi makul kilan bir dine ve onu sonuna dek savunan bir tanriya inanmak akillica oluyor mu? :)

Olmayan birseye nasil karsi gelelim? Olmadigindan adin gibi emin oldugun bir seye karsi gelmek, olsa olsa deli isidir. Burada kimseyi bu deli islerinin baglayacagini sanmiyorum.

Sitelerde Paylaş
Sen o ayeti al bi tarafina ........................................

O ayet senin gibi ne pahasina olursa olsun Islami ayakta tutacagiz dusuncesine sahip ne idugu belirsiz kisiler tarafindan degistirilmistir. O ayette Iblisin Ademe tapinmamasindan sonra cin yapildigi yazar. Sen kimi kandiriyorsun, yemezler aslanim, bu forumda yemezler, sen git disardaki zavalli insanlara yedirtmeye calis.

değiştirildiğine dair kanıtın nedir

ayrıca iblise inandığını anlıyorum sanki doğrumu

tarihinde turkottoman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...