Jump to content

neden bu dünyada varız

Recommended Posts

"Neden bu dünyada varız" sorusuna verilecek cevap sayfalarca bilimsel bilgiden oluşur. Kuramlar, kurallar vs vs vs vs...

Ancak kendi dinlerinin kitabı olan kuranı bile okumayan müslolar elbette bu kadar bilimsel yazıyı okumaktan sıkılırlar,

o yüzden onların anlayacağı şekilde sadeleştirilmiş olan canlılık ve evrim kuramını içinde barındıran şu yazıyı şiddetle tavsiye ederim:

hava güzel, zemin müsait, su var , güneş - kum- deniz- kızlar var daha ne olsun , bu dünyada var olmayacaktık da saturnde mi var olacaktık :)

ee bunuda okumazsanız veya okuyup anlamassanız bilim daha napsın kardeşim :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sayın nitsuga,

ben değildim...

ben zaten meleğe de şeytana da allaha da inanmam ki :)

Ben sadece şeytan kavramına gönderme yaptım..

saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ENLİL...

Teklif gelmediyse; Mesuliyette yoktur..

Mask kardeş şimdi ben yanlış mı anladım:

Al-İlah yeryüzünde milyarlarca insan yaratıyor ancak bunların bir kısmına teklif götürüyor -bana tapının- diye,

Geri kalanları ise doğru cehenneme yolluyor :huh: ??????

Hem islam evrensel değil miydi, dünyadaki insanların bir kısmına mı gönderilmiş yani???

Sitelerde Paylaş

iyi bari.siz ateistlere şeytanın yandaşları diyebilirmiyiz.nede olsa size göre şeytan Allah tan daha iyi.ha nedersiniz

AHİRETTE SENİ KURTARACAK BİR ESERİN OLMADIĞI TAKTİRDE,FANİ DÜNYADA BIRAKTIĞIN ESERLEREDE KIYMET VERME.................

Sitelerde Paylaş
iyi bari.siz ateistlere şeytanın yandaşları diyebilirmiyiz.nede olsa size göre şeytan Allah tan daha iyi.ha nedersiniz

sayın keza, bu söyleminiz tarafıma yönelik ise verdiğim mesajı anlamamışsınız bile demektir... neyse

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

aferin delikanlı.bu yaşta böyle azim ve bağlılık.bende senin yaşlarında böyleydim ve şuan 25 yaşındayım hala aynıyım.allah ın izniyle hep böyle kalacağım ve öleceğim.senin geleceğinde benim gibi olacak buna emin ol.bu yoldan sakın şaşma çünkü doğru yoldasın

Sitelerde Paylaş
işin aslı söyle allah şeytani yaratmisti allah seytani meleklerin huzuruna cikarmis ve onun önünde eğitmistir ama seytan allah laf lar eddmis ve allah onu yaynınadan atmıstır

allah onu yok edmemistir seytan dünyaya kötülügünü yayacagini idda edmis öyle gitmmistir işte alalh burda biz insanlari sınıyo kötü mü olcas yok sa iyi mi olcas diye..

allah sız abim kendin cok biliyosan anlatırsın

Sitelerde Paylaş
Mask kardeş şimdi ben yanlış mı anladım:

Al-İlah yeryüzünde milyarlarca insan yaratıyor ancak bunların bir kısmına teklif götürüyor -bana tapının- diye,

Geri kalanları ise doğru cehenneme yolluyor :huh: ??????

Hem islam evrensel değil miydi, dünyadaki insanların bir kısmına mı gönderilmiş yani???

Kur'an ve İslam evrenseldir, teklif ise ferdi dir.. Kader tecellileri içinde kendisine teklif ulaşmayanlar Şer'an mesul değillerdir.. Yani İslamın emir ve yasaklarından sorumlu değillerdir.. Onlar Evrensel Ahlak ilkeleri ve Kul haklarından sorumludurlar.. Ama Vicdanen bir yaradıcı olduğunu bilmek ve inakar etmemek kaydı ile..

Sitelerde Paylaş
Kur'an ve İslam evrenseldir, teklif ise ferdi dir.. Kader tecellileri içinde kendisine teklif ulaşmayanlar Şer'an mesul değillerdir.. Yani İslamın emir ve yasaklarından sorumlu değillerdir.. Onlar Evrensel Ahlak ilkeleri ve Kul haklarından sorumludurlar.. Ama Vicdanen bir yaradıcı olduğunu bilmek ve inakar etmemek kaydı ile..

Teklif nasil ulasir. Teklifin ulasmis olmasi icin islam'i duymus olmak yeterli midir?

Sitelerde Paylaş
bu sorunun yanıtı dusunmeyle bulunmaz...

belkıde fanustakı deney amaclı kullanılan fareden farkımız yok....frekansı bızden fazla bır yaratık bızı yaratmısta olabılır...

dunyada fanusun ta kendısı olabılır...

ölüm

Yaratiklarin frekansi mi var?

Sitelerde Paylaş

Bunları duymadan ölenler nereye gidecekler?

Cennetemi cehennememi?

Yoksa ikisinin arsı bir yeremi?

Sitelerde Paylaş
Bunları duymadan ölenler nereye gidecekler?

Cennetemi cehennememi?

Yoksa ikisinin arsı bir yeremi?

Her insan hesaba çekilecek.. Cezası varsa önce cehennem gidecek.. Sonrasını bilmiyorum; Allah ne takdir etiyse.. Ama daimi bir azaba müstehak olmıyacaklar..

Sitelerde Paylaş
Her insan hesaba çekilecek.. Cezası varsa önce cehennem gidecek.. Sonrasını bilmiyorum; Allah ne takdir etiyse.. Ama daimi bir azaba müstehak olmıyacaklar..

Ya kardeşim bu ne biçim yazı dalgamı geçiyorsunuz insanlarla.

Benim soruma cevap değil bu.

Her insan heseba çekilecek miş neden hani bilgi gelmedi ise sorumlu değildi?

cehalete bak ya birde daimi bir azaba uğramayacakmış.

Varmı cehennemden çıkış hangi ayetlerde var?

Ama ben sana cehenneme girenin bir daha çıkamayacağına dair eğetler getiririm.

O zaman ne yapacaksın? Kıvrım kıvrım kıvranacaksın.

Bakara Suresi

(80) Bir de dediler ki: "Bize ateş, sayılı birkaç günden başka asla dokunmayacaktır." Sen onlara de ki: "Siz bunun için Allah'tan söz mü aldınız? -Eğer böyle ise, Allah verdiği sözden dönmez-. Yoksa siz Allah'a karşı bilemeyeceğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?"

Al-i İmran Suresi

(24) Bunun sebebi, onların, "Bize, ateş sadece sayılı günlerde dokunacaktır." demeleridir. Uydurageldikleri şeyler dinleri konusunda kendilerini aldatmıştır.

Bir yazı yazıyorsunuz yazdığınız yazının anlamını anlamaktan acizsiniz.

İsman evrenseldir ama haberi olmayan sorumlu değidlir, ama herkez sorguya çekilecek bunlar içinde çelişen sözlerdir.

Sitelerde Paylaş

xislam...

Sen insanların sadece Namaz, oruç gibi emirlere uyup uymadıkları gibi şeylerdenmi hesaba çekileceklerini sanıyorsun... İnansın, inanmasın her insan bu dünya hayatında yapıtıklarından hesaba çekilecek... Hayvanlara yaptığı zulümden tut; başka insanlarla olan iletişimine kadar her anından hesaba çekilecek...

Sen gerçekten İman etmiş ve İslamiyeti elinden geldiğince yaşamaya çalışan insanların Cehennemden muhaf olduğunu mu sanıyorsun.. Onların ceza görmiyeceğini, hesaba çekilmeyeceğini mi sanıyorsun. Hepimiz hesaba çekileceğiz; Hepimizi hatalarımız fazla gelirse ceza göreceğiz.. Ama Allah af eder o ayrı..

Sonra Cehennemde ebedi kalacaklar Mutlak İnkarcılardır.. Kendilerine defalarca teklif geldiği halde inkarda israrcı olanlar, Cezaya rıza gösterenler.. Onlar haricinde herkes cehennemden kurtulacak...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...