Jump to content

neden bu dünyada varız

Recommended Posts

müslüman arkadaşlar aslında şeytanın mantığını kavramamışlar... Şeytanın, ademin önünde eğilmemesini basit bir gurur meselesi olarak yorumluyorlar ve şeytanın onurlu davranışını farkedemiyorlar bile...

Burada mesele, şeytanın Adem'e secde etmesi değil, Allah'ın emrine itaat etmemesidir. Zira burada emrin geldiği yer önemlidir. Sen asker olsan komutan sana tuvaleti temizle dese sen onurlu davranıyorum diye bu emri dinlemesen ne olur, emre itatsizlikten disiplin cezasına çarpılır; gerekirse çok onur kırıcı muamelelere muhatap olursun.değil mi.?.saygılarımla..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ebedi olan Allah'ın ebedi memleketlerinde O'na baki bir şekilde muhatap olmaya liyakat kazanmak için bu dünyaya kurs görmeye gelmişiz. Zira O zatın hem cennet diye muhteşem bir memellekti hem de cehennem diye dehşetli bir zindanı var. Direk insanları oralara göndermek adil olmayacağı için, sınav ile herkez oaralara liyakat kazanacaklardır. Hem cennnetin de cehennneminde tabakaları vardır. Tabakalr için insanların da tabakalanması gerekir. Bu da imtihanla ve şıkların çok olması ile mümkündür. Onun için de şeytan gibi mücadeleyi körükleyecek engellerin olması gerekir. Yoksa sizi bir sınava alsalar test sınavına.. Sınavda sorular var cevap olarak da tek şık koymuşlar. Siz buna sınav yada soruyu biliyorum diyebilirmisiniz? Yada bilenle bilmeyen fark edilir mi bu sınavla?
Sitelerde Paylaş
xislam...

Sen insanların sadece Namaz, oruç gibi emirlere uyup uymadıkları gibi şeylerdenmi hesaba çekileceklerini sanıyorsun... İnansın, inanmasın her insan bu dünya hayatında yapıtıklarından hesaba çekilecek... Hayvanlara yaptığı zulümden tut; başka insanlarla olan iletişimine kadar her anından hesaba çekilecek...

Sen gerçekten İman etmiş ve İslamiyeti elinden geldiğince yaşamaya çalışan insanların Cehennemden muhaf olduğunu mu sanıyorsun.. Onların ceza görmiyeceğini, hesaba çekilmeyeceğini mi sanıyorsun. Hepimiz hesaba çekileceğiz; Hepimizi hatalarımız fazla gelirse ceza göreceğiz.. Ama Allah af eder o ayrı..

Sonra Cehennemde ebedi kalacaklar Mutlak İnkarcılardır.. Kendilerine defalarca teklif geldiği halde inkarda israrcı olanlar, Cezaya rıza gösterenler.. Onlar haricinde herkes cehennemden kurtulacak...

Maks haberi olmayan sorumlu değil diyen sen değilmisin?

Sorumlu olmadığı birşeyden neden hesaba çekilsin?

Adamın birşeyden haberi yoksa neden sorumlu olsun?

Sitelerde Paylaş
Burada mesele, şeytanın Adem'e secde etmesi değil, Allah'ın emrine itaat etmemesidir. Zira burada emrin geldiği yer önemlidir. Sen asker olsan komutan sana tuvaleti temizle dese sen onurlu davranıyorum diye bu emri dinlemesen ne olur, emre itatsizlikten disiplin cezasına çarpılır; gerekirse çok onur kırıcı muamelelere muhatap olursun.değil mi.?.saygılarımla..

Her yerde olan herşeye gücü yeten bir komutan neden bunu desin?

Sitelerde Paylaş
Maks haberi olmayan sorumlu değil diyen sen değilmisin?

Sorumlu olmadığı birşeyden neden hesaba çekilsin?

Adamın birşeyden haberi yoksa neden sorumlu olsun?

Evet bu konuda haklısınız..Haberi olmaması yada dinin kendisine gerçek anlamda anlatılamaması yada manilerin olması durumunda o insanlar suale tabi olmazlar..

Ama bu sual sormama hadisesi imanlı oluş, olmayış anlamındadır.. Ancak herkezin hakkı herkezden mutlaka alınacaktır..Bu konuda ise herkez eşittir. Zira bu dünyada zulme uğranmayı istemeyen birinin zulüm yapması onun ne kadar cezaya muhatap olacağı açıktır zaten.. Zira bu insani bir mekanizmadan çıkarımdır.

Sitelerde Paylaş
Komutan varsa mutlaka asker olacağından.. yoksa o zaman komutanlık diye bir şeyden bahsedilmez ki?

Ah saf kardeşim ah.

Yani allah komutan olabilsin diye yarattı dünyayı diyorsun.

dimi bizler olmasa ne yapacaktı?

Sitelerde Paylaş
Ah saf kardeşim ah.

Yani allah komutan olabilsin diye yarattı dünyayı diyorsun.

dimi bizler olmasa ne yapacaktı?

Zaten vardı ki askerler, melekler, şeytan, cinler falan yani. Burada Allah bize de şeref vermiş ebedi saltanatında O'nun ebedi saraylarında bulunmamızı istemiş. Ne büyük muhatabiyet ve mazhariyet değil mi?

Sitelerde Paylaş

xislam

Kusura bakma ama bazen gerçekten saçmalıyorsun.. Ya anlamıyorsun, yada bilinçli bir şekilde olayı saptırıyorsun.... Ne benim yazdıklarımdan senin söylediğin manalar çıkar; Nede Devanın verdiği örnekten yukarda yazdığın mana çıkar..

Sitelerde Paylaş
Zaten vardı ki askerler, melekler, şeytan, cinler falan yani. Burada Allah bize de şeref vermiş ebedi saltanatında O'nun ebedi saraylarında bulunmamızı istemiş. Ne büyük muhatabiyet ve mazhariyet değil mi?

Hadi oradan bize şeref vermek istemiş Yemezler bu nasıl bir şeref hem yarat hemde karşımda diz çök de.

Birilerini yarat bana yağ çekinde bir elçi ile iletişim kur sonrada size şeref verdim de o ha.

Zaten askerleri var demişsin bende neden var diyorum herşeye gücü yeten bir allahın heryerde olan bir allahın neden askerleri olsun.

xislam

Kusura bakma ama bazen gerçekten saçmalıyorsun.. Ya anlamıyorsun, yada bilinçli bir şekilde olayı saptırıyorsun.... Ne benim yazdıklarımdan senin söylediğin manalar çıkar; Nede Devanın verdiği örnekten yukarda yazdığın mana çıkar..

Kendi yazdığın yazıyı anladığın zaman bu yazının anlamsızlığını anlayabilirsin.

İslama göre iyi olmanın bir önemi yok.

tüm hayatın boyunca insanlığı hizmet et tek bir kalp kırma muhammedin elçi olduğunu kuranın allahın kitabı olduğunu kabullenmediğin sürece cennete giremezsin. Bu kuranda sabittir.

O yüzden inandığı kitaptan haberi olmayan birisi için benim ayzdıklarım anlamakta zorlanırsın.

Çünki islamı senin hocalarının söylediği gibi zannediyorsun. gerçek islamdan haberin yok...

Sitelerde Paylaş
Hadi oradan bize şeref vermek istemiş Yemezler bu nasıl bir şeref hem yarat hemde karşımda diz çök de.

Birilerini yarat bana yağ çekinde bir elçi ile iletişim kur sonrada size şeref verdim de o ha.

Zaten askerleri var demişsin bende neden var diyorum herşeye gücü yeten bir allahın heryerde olan bir allahın neden askerleri olsun.

Buna mümasil şu sual ve cevap size kafidir kanatimce:

Sual: Şeytanın kalbinde marifet var mıdır?

Cevap: Yoktur. Çünkü, san'at-ı fıtriyesi iktizasınca, kalbi daima idlal ile telkin için, fikri, daima küfrü tasavvur etmekle meşgul olduğundan, kalbinde veya fikrinde boş bir yer marifet için kalmıyor.

tarihinde Deva tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Buna mümasil şu sual ve cevap size kafidir kanatimce:

Sual: Şeytanın kalbinde marifet var mıdır?

Cevap: Yoktur. Çünkü, san'at-ı fıtriyesi iktizasınca, kalbi daima idlal ile telkin için, fikri, daima küfrü tasavvur etmekle meşgul olduğundan, kalbinde veya fikrinde boş bir yer marifet için kalmıyor.

Bu yazının benim sorum ile ne alakası var?

Sitelerde Paylaş
Bu yazının benim sorum ile ne alakası var?

dünyada herkes yokluktan varolmuştur.ben 1983 yılına dek yoktum.ama doğdum büyüdüm yaşlanıca.meslea nebiliyim 1970 yılında ben varmıydım.yoktum adım anılmıyor kimse beni tanımıyodu.çünkü yoktum harun diye biri yoktu.ama oldu.yoktan varedildi.fiziksel özelliklerimizde bize sorulmadı dimi.xislam sana soran oldumu boyun posun böyle olsun saç rengin böyle olsun istermisin diye? sorulmadı dimi.e sen kendi kendinide yaratmadığına göre ozaman insan kendisini yoktan varedene secde. etmede mağrur olmamalı bence.eğer Allah insana önem vermeseydi şeytana adem e secde et demezdi.işte insanın önemi burdan anlaşılır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...