Jump to content

Duanin Gücü

Recommended Posts

Bu önermenizle birlikte;

Şartları yerine getirilerek edilen iki farklı duayı inceleyelim;

Ahmet (şartları yerine getirerek): "Allahım, çocuğumuz erkek olsun"

Ayşe (şartları yerine getirerek): "Allahım, çocuğumuz kız olsun"

Bu durumda her iki dua birden kabul olmalı değil mi?

Sonuç: Çift cinsiyetli bir çocuk mu yani?

Güzel bir örnek.. Farazi olarak değerlendirilebilir..

Fakat nasıl ki her insanın parmak izi farklı; aynı şekilde iman ve duygu dereceleride farklıdır.. Hiç bir zaman iki insan manen aynı seviyede olamaz.. Kimin inancı daha kuvvetli yada günahları daha az ise; onun duası kabul edilir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Test yapamiyoruz yani...

Halbuki, bu senin icin buyuk bir firsat. Bir tek deneyle bir ateisti musluman yapma sansi veriliyor sana. Artik o sartlari da yerine getir. Fazla da bir sey yok zaten; abdest filan...

Sen keramet göstermek ile; Duayı birbirine karıştırmışsın.. Keramat göstermek Velilerin işi, ben Veli değilim.. Senin için ancak dua edebilirim...

Sitelerde Paylaş
Güzel bir örnek.. Farazi olarak değerlendirilebilir..

Fakat nasıl ki her insanın parmak izi farklı; aynı şekilde iman ve duygu dereceleride farklıdır.. Hiç bir zaman iki insan manen aynı seviyede olamaz.. Kimin inancı daha kuvvetli yada günahları daha az ise; onun duası kabul edilir..

Senden "ikizler" cevabini bekliyordum ... :)

Sitelerde Paylaş
"Çocukken her sabah Tanrı'ya bana yeni bir bisiklet alması için dua ederdim.Ama sonunda Tanrının çalışma tarzının böyle olmadığını anladım ve kendime yeni bir bisiklet çaldıktan sonra her sabah günahlarımın affedilmesi için O'na dua ettim...!"

Al Capone

Tek kelimeyle MUHTEŞEM !...

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar günde bes vakit namazda, gece yatmadan önce, sabah kaldiginda, kisacasi ömürleri boyunca sürekli dua ederler. Bu dualar genelde saglik, para,mal,cocuk vesaire istemek icindir, cogu zamanda beddua ederler düsmanlarina,

Ama ne hikmetse ne kendilerine istedikleri dualar kabul olur nede düsmanlarina ettikleri beddualar. Dünyadaki en rezil hayati sürerler, müslüman ülkeler en geri kalmis ülkeler klasmaninda birinciligi kimseye kaptirmaz, saglik, egitim, ekonomi,kadin konularinda durumlari acinacak haldedir. Düsmanlari olarak gördükleri milletlere veya dinlere hicbir etkisi olmaz bedduanin, aksine düsmanlar dimdik ayaktadir.

Sizce dua edilen dualarimi kabul etmiyor, yada dua mercii kandirmacadanmi ibaret?

dua etmek Allah ile pazarlığa oturmak anlamına gelmez.burası dünya cennet değil.burda her dua kabül olsaydı zaten ebedi olurdu be ölüm olmazdı.bu tür kelime oyunlarıyla müslümanları kandıramazsınız :angry:

Sitelerde Paylaş
dua etmek Allah ile pazarlığa oturmak anlamına gelmez.burası dünya cennet değil.burda her dua kabül olsaydı zaten ebedi olurdu be ölüm olmazdı.bu tür kelime oyunlarıyla müslümanları kandıramazsınız :angry:

dilemeyi pazarlık sanan zihniyetten ne beklersinki? oysaki ateistlerin tümü hayatın her anında birşeyler dilerler (en büyük dilekleride umarız tanrı yoktur ama hesap günü gelince varmı yokmu bir yanda azrail diğer yanda şeytan var iken anlarlar. tıpkı annemin canını teslim ederken şeytan ile savaşması ve bu savaşı kazanıp şehadete ererek son nefesini gülen bir yüz ile vermesi bile bana huzur vermeye yaratıcımın varlığını kanıtlamaya yetiyor) inananlar ise ihtiyacı oldukça dilerler.

verdiği sabır için bile yaratanıma binlerce kez şükretmekteyim besmelesiz oturup kalkmam duasız yatmam uyumam sevdiklerim için dualarımı esirgemem ve bu bana daima huzur sükunet ve hafiflik verir.

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dilemeyi pazarlık sanan zihniyetten ne beklersinki? oysaki ateistlerin tümü hayatın her anında birşeyler dilerler (en büyük dilekleride umarız tanrı yoktur ama hesap günü gelince varmı yokmu bir yanda azrail diğer yanda şeytan var iken anlarlar. tıpkı annemin canını teslim ederken şeytan ile savaşması ve bu savaşı kazanıp şehadete ererek son nefesini gülen bir yüz ile vermesi bile bana huzur vermeye yaratıcımın varlığını kanıtlamaya yetiyor) inananlar ise ihtiyacı oldukça dilerler.

verdiği sabır için bile yaratanıma binlerce kez şükretmekteyim besmelesiz oturup kalkmam duasız yatmam uyumam sevdiklerim için dualarımı esirgemem ve bu bana daima huzur sükunet ve hafiflik verir.

son nefeste şehadetle ölmek.ne büyük saadet insan için.Allah ın izniyle bizde böyle öleceğiz :mellow:

Sitelerde Paylaş
bu tür kelime oyunlarıyla müslümanları kandıramazsınız :angry:

Sizi zaten sapık bir arap kandırmış, daha kim kandırsın

Bizim müslümanları kandırmak gibi bir niyetimiz yok zaten,

Siz cennette hurilerle sevişirken cehennemde yanacak olan biziz, size ne

Bizi rahat bırakın yeter..

Sitelerde Paylaş
son nefeste şehadetle ölmek.ne büyük saadet insan için.Allah ın izniyle bizde böyle öleceğiz :mellow:

Bir İtalyan olsan son nefeste istavroz çıkartıp İsa Mesih'e dua ederek ölecektin... Biraz kafa çalıştırın artık; kaç İtalyan müslüman ölmüş bir bakın bakalım... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

iyide hurilerin neresi kötü ikidebir. hurileri kötülüyorsunuz.çokmu garip.siz dünyada evlenmiyormusunuz sizin kız arkadaşlarınız sevgilileriniz yokmu.çok garipsiniz çok.ayrıca bi zamanlar müslümandınız ateist oldunuz.gene müslüman olacaksınız çünkü herşey aslına döner derler.al işte sapık arap bilmem ne neye dayanarak bunu diyorsun.elinde delil varmı vede bunu söylemeye hakkın varmı.ben yazınca hemen uyarı tavanarası bilmem ne siz diyince serbest öylemi.tabi editörler ateist olacak okadar.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle, benim bir zamanlar müslüman olduğum konusunda yanılıyorsun.

Çok küçük yaşlarımda bile allahı sorgulardım ve "allah olsa bile insalara din göndermezdi herhalde" derdim,

yani bir tanrının olabileceğini, ancak islamiyette dahil hiç bir dinin ona ait olmadığını düşünürdüm.

Daha sonra düşündükçe tanrınında olmadığını gördüm..

her neyse

al işte sapık arap bilmem ne neye dayanarak bunu diyorsun.elinde delil varmı vede bunu söylemeye hakkın varmı

Elbette elimde delil var, işte size delil;

AHZAB SURESİ : 50 Ey Peygamber! Biz sana şu hanımları helal kıldık: Mehirlerini verdiğin eşlerin, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunanlar, amcalarının, halalarının, dayılarının, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret edenler. Peygamber kendisiyle evlenmek istediğinde, kendisini Peygamber'e hibe eden mümin bir kadını da öteki müminlere değil, yalnız sana özgü olmak üzere helal kıldık. Onlara eşleri ve elleri altındakiler hakkında neler farz kıldığımızı biz biliriz. Sana bir zorluk olmasın diyedir bu... Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

Sitelerde Paylaş

dua etmek bile bir şekilde allahı inkar etmek demektir

ama bunu anlamanız için biraz düşünmeniz lazım (müslümanlar için biraz zor bir iş)

biraz ip ucu vereyim örneğin sevdiğiniz biri kanser bu sizin ettiğiniz dua ile yaşarsa eğer allah kendi bildiğini değiştirmiş oluyor sizin

duanız yüzünden

bu olayı biraz düşünün körü körüne inanmak kolay biraz sorgulamyıda öğrenin

Sitelerde Paylaş

tüm teist ve ateist arkadaşlara sesleniyorum..!!!

Arkadaşlar bu dünya sebeplerin rol aldığı bir dünyadır...yani dar-ül hikmet..yani hikmet dârı...Hikmet:Sebep,fayda,kasıt..O yüzden hep söylenir..Elma ağaçtan mı Allah'tan mı? cevap:Elma Rezzak-ı Hakiki olab Allah(cc)'dandır..Fakat o bir takım sebepler sırlar ve imtihan için ağacı elmaya sebep kılmıştır..Kim isterse bir elmadan Rabbin'e kolaylık ile ulaşır...

Ayrıca kulun hakkı yok ki Rabbi'ni tecrübe etsin..

Bir zaman şeytan, Hazret-i İsâ Aleyhisselâma itiraz edip demiş ki: "Madem ecel ve herşey kader-i İlâhî iledir; sen kendini bu yüksek yerden at, bak nasıl öleceksin."

Hazret-i İsâ Aleyhisselâm demiş ki:

"Cenâb-ı Hak abdini tecrübe eder ve der ki: 'Sen böyle yapsan sana böyle yaparım. Göreyim seni, yapabilir misin?' diye tecrübe eder. Fakat abdin hakkı yok ve haddi değil ki, Cenâb-ı Hakkı tecrübe etsin ve desin: 'Ben böyle işlesem Sen böyle işler misin?' diye tecrübevâri bir surette Cenâb-ı Hakkın rububiyetine karşı imtihan tarzı, sû-i edeptir, ubudiyete münâfidir."

Madem hakikat budur; insan kendi vazifesini yapıp Cenâb-ı Hakkın vazifesine karışmamalı.

Kaynak:Lemâlar/17.Lem'a 134-135

bu noktadan hiç kimse "Allah'ım ben Kuran okudum namaz kıldım hadi sıra sende işlerimi yoluna koy" diyemez...

Aynı şekilde "sana ibadet ettim ceneti ver" de diyemez...Cennet Allah(cc) nun fazlıdır...Ama cehennem ayn-ı adalettir..Kulun kendi kesbinin cezasıdır..Bunu daha önce4543523452. kere anlattık..misaller verdik..mantıken ispat ettik..

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Evet duanızın kabul olmasını istiyorsanız bir eşşeği sudan getirin, iki deveyi köprüden geçirin, amuda kalkıp çakıl taşlarının üzerinde koşun, düşmezseniz çift burgulu geri taklalı dalış yapın, su sıçramadıysa duanız belki kabul edilir.

Sitelerde Paylaş

kazığın büyüğünü kendileri yemiş,

farkında değiller...

Sitelerde Paylaş
Hımm sizde sanırım ''Müslümanlar fakir ve sefalet içinde yaşıyor bu yüzden İslam dini uydurmadır'' masalını savunanlardansınız.Yada ''Madem İslam dini hak dindir neden Allah müslümanlara yardım etmiyor'' görüşünü savunanlardansınız.

Bakın Hz Muhammed s.a.v. sizin gibi düşünenlere nasıl cevap veriyor;

İslâm garip başladı, (ileride) başladığı gibi garip olacaktır. Ne Mutlu o gariplere!

(Müslim, İman 232 ; Tirmîzî, Îman 13 ; İbn-i Mâce, Fiten 15 )

Bu ne peki?

Maide Suresi

Elmalılı Hamdi Yazır

3-Size şunlar haram kılındı: Ölü, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına kesilen, boğulmuş, vurulmuş, yuvarlanmış, süsülmüş, yırtıcı hayvanlar tarafından yenmiş olup da henüz canlı iken kesmedikleriniz, dikili taşlar üzerinde boğazlananlar ve zararla kısmet paylaşmanız. Bunlar, birer yoldan çıkıştır. Bugün kafirler dininizi söndürebilmekten ümitlerini kestiler; onlardan korkmayın, yalnız benden korkun! İşte bugün dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak müslümanlığa razı oldum. Her kim aşırı açlık durumunda çaresiz kalır da günaha eğilim maksadı olmaksızın, onlardan yemek zorunda olursa, elbette Allah, bağışlayandır, merhamet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...