Jump to content

Kuran'ın en büyük çelişkisi

Recommended Posts

'Dansözlük'??? Bundan başka bişi bilmez misin sen? Senin ne işin var bu forumda? İşin yok mu? İnanıyorsan YALAN olduğuna çek git forumdan hayatını yaşa. Burada ne için takılıdğını biliyorum. Psikolojik analiz yaptırtma bana. İşine bak.

senin gibi avelleri görüp eğlenmek için takılıyorum buraya...

bir de.. madem sen ateizmi kabul etmiyorsun ne işin var burda?? bana soruyorsun da kendi yaptığına bak önce... müslümansın, ateist forumuna geliyorsun.. hadi biz müslüman forumuna gelsek neyse diycem.. şu haline bak, özrü kabahatinden büyük...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak daha geçen gün şey demiştin yanlış hatırlamıyorsam, 'Ben asıl bunlar yellendikten sonra neden el ayak yıkıyorlar bunu anlamıyorum ve bana komik geliyor ' demiştin.

O zaman garibime gitmişti. Sonradan düşündüm ki, zaten Kuran'ı eskiden beridir biliyor olsa ve bu kültürü de biliyor olsa, bunu demez.

Sonra dedim ki, demekki zaten içsel olarak Kuran size aynı normal sıradan bir Büyü Kitabı gibi geliyor. Çünkü sonradan gördünüz. Az kalsın sizi ben gibi sanıp sizinle beraber nabız tutucaktım bu olaya.

Şimdi benim söyleyeceğim şey, kendine yazık edersin, yapma. Sürekli aklın, hissedişini düzenleyemez. Onun için zaten bir deneyler dizisi gibi değildir Onun anlattıkları. Deneyini yapazsın. Senden ibaret değil Dünya. İmzamda anlatmaya çalıştım bunu.

inevv gerçekten endişelendim senin için..

rüya falan görüyormusun gece?? ağladığın oluyor mu??

merak ettim.. acele haberdar et bizi...

Sitelerde Paylaş
Orada olmuş bir olay anlatılıyor, göz göre göre bu forumda, gözleri ile göremediklerini örtmeye çalışma işlemi var. Bunu Bilim gibi masum bir sıfat altına yapıyorlar. Bu yanlış ben Bilim sevdiğim için hemen aynı frekansa geçip aynı safta yer alabiliyorum onlarla.

Fakat benim Bilim deyince anladıklarım ile onların anladıkları bir değil. Onlar Bilmi yok etmek için kullanıyor. Bak mesela, gerekten doğru sözlü iseler, Bilim ile insanlara Cahil demezlerdi. Ama bu yaptıkları zaten burada yerinde olmayan bişiler olduğunu gösterir.

inevv.. sen harbiden üşütmüşsün ya.. çok yazık... allah ademi yarattı cenente koydu şeytan geldi onları kandırdı cenneten kovuldular... şimdi bunlar olmuş olaylar mı?? nasıl ispatlıycaz bunu?? yani sırf kuranda yazıyor diye doğru mu olcak?? bunun gerçek olduğunu iddaa ediyorsan kanıtlayacaksın.... yoksa ben sadece inaıyorum diyip çekip gideceksin.. bilim falan aşar seni artık... şu masallara inanıyorsun bir de gelmiş fil ebabil bilim falan diyorsun... fil olayı nasıl oldu diyosun.. şu cenent kovulma olayı nasıl olduysa fil olayı da öyle.. masallar ne zamandan beri kanıt ister oldu yaa???

kırmızı başlıklı kız hansel ve gratel gibi şeyler de gerçek olabilir mi sence?? bu olaylar nasıl olmuş anlat bakalım?? sana uymuyor diye hemen yalan diyip geçme, günaha girersin...

Sitelerde Paylaş
mesele duaların kabul olup olmaması değil.. atlangoçluk yapma..

dua eden veya kendisine dua edilen hastaların ruhsal olarak daha iyi hissetmeleri gerekmez miydi?? dua iyidir ilaç gibidir demiyormusunuz siz?? sonuç ne peki??? iyi hissetmeyi bırak depresyona girmişler.. zaten insan kendisi için de dua ediyorsa demek ki umutsuz vakadır ve her an depresyona girebilir.. ben salağım elimden bişi gelmiyor, ey mabut bari sen bir parmak at diyen adam iki kere hastadır... hava civadan medet uman garibanlar... bu deney o hava civanın faydasız olduğunu göstermiş...

sana faydasız gelen bize faydalı gelmiş demekki.Ne ispatlaanmasından bahsediyorsun sen.3-5 kişiye bakıpta yorum yapılırmı bu konuda.Sen aciz bir kulsun tabiki dua edeceksin.o kadar güçlüysen herşeye hakim olcaksın.sen kendi hastalğına kendin derman olamıyorsun geliyorsun kafa tutuyorsun Alemlerin Rabbine.

Sitelerde Paylaş
inevv.. sen harbiden üşütmüşsün ya.. çok yazık... allah ademi yarattı cenente koydu şeytan geldi onları kandırdı cenneten kovuldular... şimdi bunlar olmuş olaylar mı?? nasıl ispatlıycaz bunu?? yani sırf kuranda yazıyor diye doğru mu olcak?? bunun gerçek olduğunu iddaa ediyorsan kanıtlayacaksın.... yoksa ben sadece inaıyorum diyip çekip gideceksin.. bilim falan aşar seni artık... şu masallara inanıyorsun bir de gelmiş fil ebabil bilim falan diyorsun... fil olayı nasıl oldu diyosun.. şu cenent kovulma olayı nasıl olduysa fil olayı da öyle.. masallar ne zamandan beri kanıt ister oldu yaa???

kırmızı başlıklı kız hansel ve gratel gibi şeyler de gerçek olabilir mi sence?? bu olaylar nasıl olmuş anlat bakalım?? sana uymuyor diye hemen yalan diyip geçme, günaha girersin...

Faramirrrr. Faramirrr. Ben sana onların doğruluğunu isptalayamam faramir.. Bu olmaz faramir. Ne zaman anlıyacaksınız bu işten sizin anldığınız gibi verim alamayacağınızı.

Bir bilgisayar düşün ki çok yükleniyorsun. Olmaz bence olmazzzz. Zaten bu iş, bak evet gördüm denedim oldu o halde var işi değil. Neden anlamıyorsunuz. Bu iş böyle yürümüyor. Olmaaazzzz. Bu çığırtkanlık sana zarar vericek ilerde. Cehennemden falan bahsetmiyorum, bilmiyorum hayata nasıl bakıcaksın ilerde?

Sitelerde Paylaş
Faramirrrr. Faramirrr. Ben sana onların doğruluğunu isptalayamam faramir.. Bu olmaz faramir. Ne zaman anlıyacaksınız bu işten sizin anldığınız gibi verim alamayacağınızı.

Bir bilgisayar düşün ki çok yükleniyorsun. Olmaz bence olmazzzz. Zaten bu iş, bak evet gördüm denedim oldu o halde var işi değil. Neden anlamıyorsunuz. Bu iş böyle yürümüyor. Olmaaazzzz. Bu çığırtkanlık sana zarar vericek ilerde. Cehennemden falan bahsetmiyorum, bilmiyorum hayata nasıl bakıcaksın ilerde?

bence de olmaz.hiçbir desteği olmayan,mantıkla hiçbir şekilde bağdaşmayan,bilimi hiçe sayan mitolojik hikayelere inanmak zorunda olmak,inanmazsan sonsuza kadar cehennemde azap çekmek....mümkün değil olamaz

Sitelerde Paylaş
sana faydasız gelen bize faydalı gelmiş demekki.Ne ispatlaanmasından bahsediyorsun sen.3-5 kişiye bakıpta yorum yapılırmı bu konuda.Sen aciz bir kulsun tabiki dua edeceksin.o kadar güçlüysen herşeye hakim olcaksın.sen kendi hastalğına kendin derman olamıyorsun geliyorsun kafa tutuyorsun Alemlerin Rabbine.

Yukarıdaki videoyu izle alkals.İzle ki,binlerce insanın boş yere nasıl zamanlarını harcadıklarını gör.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir saçmalığı en büyük çelişki diye yuttumaya çalışmak da nesi oluyor.Müslo değilim; ama müslo olmamak aptalca çıkarımlar yapmayı gerektirmez. Bir farkınız olsun...

tarihinde Heteromanyaq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Kendilerine ne zarar ne de yarar sağlamayan şeylere tapıyorlar" Onlarca ayette vardır.

Putlara tapanlar bu ayetlerle eleştirilir bu ayetlerle imana davet edilir.

Peki ey kuran'ı yazan şahıs, yüzlerce yıldır insanlar allah'a tapıyor.

Camilerde dualar niyazlar Allah'a bitmek tükenmek bilmiyor.

Bir yarar ya da bir zarar gördünüz mü ?

Allahtan fayda görmek için onun tavsıyelerını yerıne getirmek lazım öncelıkle.O zaten faydasını bulabıleceğimiz şeylerın anahtarını kuranın da göstermiş.Bu hükümlerı uygulamaya çalışanlar faydasını görüyor elbet.Örneğin yüce allah diyor kı ;

Zinaya yaklaşmayın.....bu hükme uyup da kendını zınadan sakınan kişi ailesıyle daha mutlu bir yaşam sürüyor.Pişmanlık duyacağı bir şeyı yapmadığı için eşine karşı vicdanı rahat uyuyor.Aynı şekılde bekar ınsan da ahlak çöküntüsüne uğramıyor,psıkolojısını bozmamış oluyor.Beynı uçkuruna düşmüş ınsanlardan bir farkı oluyor.Karşı cınsıne karşı art nıyet beslemıyor.

Hırsızlık yapmayın .....bu hükme uyan kişide elbet bunun çokca faydasını görüyor.Kısa yoldan para kazanmak hevesıne girip de başkalırının malını gasp etmıyor.Çalışıp para kazanmayı yeğliyor böylelıkle hem topluma hemde kendısıne fayda sağlamış oluyor.Insanların can ve mal güvenliği tehtıd altına girmemiş oluyor.

Zekat verın....bu hükme uyan kişide egoıstlık ve mal hırsından kurtulup muhtaç ınsanlara faydalı olmuş olur.Muhtaç ınsanlar da bu toplumu oluşturan bıreyler olduğundan bunun yararını herkes görür.

İçki içmeyın...İçkiden sebeb hergün bir aile facıası yaşamaktadır içinde bulunduğumuz dünya.Hem nice ınsanlar ölmektedir bu ıllet yüzünden.Bundan uzak durmak ınsanlığa fayda sağlar.

Kısaca her ınsan yüce yaratıcıdan çok faydalar görebılır.Zaten kullarına zarar getırecek davranışlarda bulunmayı yasaklamıştır yüce allah.

Kim demiş yaratıcan ne fayda gördünüz diye bunun faydasını dini yaşayan bilir

Sitelerde Paylaş
Allahtan fayda görmek için onun tavsıyelerını yerıne getirmek lazım öncelıkle.O zaten faydasını bulabıleceğimiz şeylerın anahtarını kuranın da göstermiş.Bu hükümlerı uygulamaya çalışanlar faydasını görüyor elbet.Örneğin yüce allah diyor kı ;

Zinaya yaklaşmayın.....bu hükme uyup da kendını zınadan sakınan kişi ailesıyle daha mutlu bir yaşam sürüyor.Pişmanlık duyacağı bir şeyı yapmadığı için eşine karşı vicdanı rahat uyuyor.Aynı şekılde bekar ınsan da ahlak çöküntüsüne uğramıyor,psıkolojısını bozmamış oluyor.Beynı uçkuruna düşmüş ınsanlardan bir farkı oluyor.Karşı cınsıne karşı art nıyet beslemıyor.

Hırsızlık yapmayın .....bu hükme uyan kişide elbet bunun çokca faydasını görüyor.Kısa yoldan para kazanmak hevesıne girip de başkalırının malını gasp etmıyor.Çalışıp para kazanmayı yeğliyor böylelıkle hem topluma hemde kendısıne fayda sağlamış oluyor.Insanların can ve mal güvenliği tehtıd altına girmemiş oluyor.

Zekat verın....bu hükme uyan kişide egoıstlık ve mal hırsından kurtulup muhtaç ınsanlara faydalı olmuş olur.Muhtaç ınsanlar da bu toplumu oluşturan bıreyler olduğundan bunun yararını herkes görür.

İçki içmeyın...İçkiden sebeb hergün bir aile facıası yaşamaktadır içinde bulunduğumuz dünya.Hem nice ınsanlar ölmektedir bu ıllet yüzünden.Bundan uzak durmak ınsanlığa fayda sağlar.

Kısaca her ınsan yüce yaratıcıdan çok faydalar görebılır.Zaten kullarına zarar getırecek davranışlarda bulunmayı yasaklamıştır yüce allah.

eyvallah kardeşim Allah razı olsun senden ve Allahın selamı,rahmeti,bereketi üzerine olsun. :good:

Sitelerde Paylaş

Gasp olayının en alasını muhammed ve yandaşları yapmadı mı yoksa ben mi yanlış biliyorum. Hem de insanların sadece malını değil, karısını, kızını da gasp etmişlerdir. İşte islamın faydası. Bundan güzel fayda mı olur? Din adına insanların mallarına, namuslarına, hayatlarına el koymak...

Sitelerde Paylaş

Muhammed galiba müslüman değildi. cariyesiyle karısının yatağında basıldığında yüz ifadesi nasıldı acaba merak ediyorum. Ayrıca benimde bol karım ve cariyelerim olsa idi ben de zina etmezdim.

Sitelerde Paylaş
Gasp olayının en alasını muhammed ve yandaşları yapmadı mı yoksa ben mi yanlış biliyorum. Hem de insanların sadece malını değil, karısını, kızını da gasp etmişlerdir. İşte islamın faydası. Bundan güzel fayda mı olur? Din adına insanların mallarına, namuslarına, hayatlarına el koymak...

Ama onlar kafirdi

Sitelerde Paylaş

Şu gerçek olaylardan derlenmiş olan filmin videosunu bir izle belkı sana bişeyler anlatır.

Bilal ı habeşinin ıslam ordusuna seslenişine ve sözlerıne dıkkat et !...

http://www.youtube.com/watch?v=PC3rtTem-gs

Sitelerde Paylaş

Bunlara uymak için Allah'a da Kuran'a da gerek yoktur.

Zina etmeyin.Puta tapan biri de eşine sadık olabilir.Nice kafir vardır ki eşine sadıktır.

Hırsızlık Yapmayın.Nice kafir hırsızlık yapmadan yaşamaktadır.

Zekat verin.Nice kafir nice bakıma muhtaç insanlar için kurumsal yardımlar yapmaktadır.

İçki içmeyin,eroin içmeyin.Nice kafir de bunlara uymaktadır.

Bunların Allahla en ufak ilgi alakası yok.Puta tapan biri de buna uygun yaşayabilir.

Yine Allah'ın puttan bir farkı kalmadı...

Sitelerde Paylaş

insanların bir arada birbirine saygı göstererek yaşamaları için ne allaha ne de dine ihtiyaç yoktur. ateistler sabah akşam zil zurna sarhoş mu geziyor? daha huzurlu bir toplum için uymamız gereken kurallar koymak sadece allaha münhasır mıdır?

hukuk ve ahlak kuralları dinin tekelinde değildir. ayrıca dinlerden bağımsız kuralları zaman içinde toplumun gelişen ihtiyaçlarına göre değiştirmek mümkün iken dinler bu gerekliliğe fena halde dirençli olduklarından hayatı kolaylıkla kabusa çevirebilirler. dinler bunun yanında başka bir insana sırf başka bir dinden olduğu veya dinsiz olduğu için duyulabilecek yapay husumetin ve bu husumetin getirdiği acıların kaynağıdırlar. tarih bu acıların örnekleriyle doludur.

ben hukuk veya ahlak kurallarını ortaya koymada kerameti kendinden menkul ve gereksiz prangaları reddederim. siz ise bunlardan bağımsız olamazsınız. ne kadar aptalca, acı verici ve köhnemiş olursa olsun.

tehlikeli olan şu ki; tüm insanlığı da buna mahkum etmek istiyorsunuz.

işin komik yanı da her din (islam, hristiyanlık vs. farketmez, hepsi aynıdır bu konuda) en iyi zincirin kendi zinciri olduğunu, kendimizi mutlaka bununla bağlayıp esir etmemiz gerektiğini iddia etmekte. umarım birbirinizi bağlayıp özgür insanları rahat bırakırsınız.

Sitelerde Paylaş
"Kendilerine ne zarar ne de yarar sağlamayan şeylere tapıyorlar" Onlarca ayette vardır.

Putlara tapanlar bu ayetlerle eleştirilir bu ayetlerle imana davet edilir.

Peki ey kuran'ı yazan şahıs, yüzlerce yıldır insanlar allah'a tapıyor.

Camilerde dualar niyazlar Allah'a bitmek tükenmek bilmiyor.

Bir yarar ya da bir zarar gördünüz mü ?

O yarar direk gorulseydi dunyada sizin gibiler kalmazdi zaten. Ayrica Allah kullarina dunyada bir sey vaadetmiyor, sadece sabredenler murada erecektir diyor bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
O yarar direk gorulseydi dunyada sizin gibiler kalmazdi zaten. Ayrica Allah kullarina dunyada bir sey vaadetmiyor, sadece sabredenler murada erecektir diyor bu kadar basit.

Aferin, Ahura Mazda,Zeus,Lat,Menat ismini sayamayacağım onlarcası da "öte dünyada" bunların gerçekleşeceğini söylüyordu.

Ayrıca "bizim gibilerden" ne istiyorsunuz anlamış değilim, benim kimseye zararım yok, kimseyi öldürmedim, ekmeğini çalmadım bıdı bıdı uzatabilirsin.

Tanrıya inanmıyorum, nedir benle alıp veremediğiniz ?

Allah'ınız önce katillerle,mal üstüne mal yığanlarla uğraşsın.

tarihinde aslan15 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...