Jump to content

Bi bakın !

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bi baktım...

sizinle anlaşayamayacağız. Bu forumda sadece erkekler yok. Siz ise nedense abilerim diye sesleniyorsunuz..

çocuk 13 yaşında abi diyicek tabi.ama isterseniz siz ateistlere yobaz abilerim diyebilir :))))))))))) :huh::mellow:

Sitelerde Paylaş
1.ateist abilerim sizin anne babalarını sülaleniz ateistmi ?

2.onlar allaha inaniyo kızıyonuzmu

3. ateist oldunuzu biliyolarmı ?

delikanlı bunların anne babası elbette müslümanlar.ama bu adamlar saklıyolar ateist olduklarını.cuma ve bayram namazlarını kılmak zorunda kaldıklarınıda biliyorum.abdest almakta zor gelicektir ama bunlara :blink: .

Sitelerde Paylaş
çocuk 13 yaşında abi diyicek tabi.ama isterseniz siz ateistlere yobaz abilerim diyebilir :))))))))))) :huh::mellow:
herşeye laf yetiştiriyonuz ama ateist abiler dışında ateist ablalarda var demek istediğimi anlamaya çalışmıyorsunuz.. Anladınız da yoksa bayanlara tebligat mı yapmıyorsunz yoksa

delikanlı bunların anne babası elbette müslümanlar.ama bu adamlar saklıyolar ateist olduklarını.cuma ve bayram namazlarını kılmak zorunda kaldıklarınıda biliyorum.abdest almakta zor gelicektir ama bunlara :blink: .
delikanlı kim neyi gizleyecek... Annem babam bırak müslüman olmayı 5 vakit namaz kılıyor... bilmesi gerekenler bilir ateist olduğumuzu... Sizi memnun edeceğiz diye önümüzde "ateistim" etiketi ile mi dolaşacağız. Hani hedeflerinizi kolayca ayrım edesiniz diye..

Başka bir arzunuz...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
herşeye laf yetiştiriyonuz ama ateist abiler dışında ateist ablalarda var demek istediğimi anlamaya çalışmıyorsunuz.. Anladınız da yoksa bayanlara tebligat mı yapmıyorsunz yoksa

delikanlı kim neyi gizleyecek... Annem babam bırak müslüman olmayı 5 vakit namaz kılıyor... bilmesi gerekenler bilir ateist olduğumuzu... Sizi memnun edeceğiz diye önümüzde "ateistim" etiketi ile mi dolaşacağız. Hani hedeflerinizi kolayca ayrım edesiniz diye..

Başka bir arzunuz...

saygılarımla

burdan anlıyorumki anne baban bilmiyor ateist olduğunu.diğer ateistlerinde aynı eşkilde.anne babalarınız<ellerinden öperim hepsinin> sizi müslüman dininde imanında çocuklar biliyo böyle evlat yetiştirdikleri için gurur duyuyolardır.ama nerden bilecekler biçareler.bence siz gene söylemeyin anna babanıza böyle bilmeleri daha iyiki en azından öğrenipte üzülmüyolar.

Sitelerde Paylaş

ailemin bilmediğini nereden uydurdunuz anlamadım...

EDIT: Ne demişim üstteki mesajda bilmesi gerekenler bilir. Bırakın da bilmesi gerekenlerin başında ailem gelsin...

saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Blade Tayun,

yasinin kac oldugunu ben göremedim, fakat abiler dedigine göre genc olmalisin,

ama bir insan kendi kendisine Ateistforuma kadar bulmussa ve soru sorabiliyorsa yasi da önemli degildir.

soruna gelince,

benim sulalemin yarisi haci hoca,öbur yarisi elhamdrullah musluman :-)

simdik kac kisi benim dinlere inanmadigimi biliyor,-----------------hepsi

kac kisi benimle bunun uzerine tartisti ---------------------hepsi

kac kere hakli ciktilar -----------cok az

sonucda ne oldu

ailem uzuldu bende bir sey ögrendim.

kendi kendine ateistforuma kadar gelemeyen bulamayan soramayan insanlarla bunlari konusmanin anlami yok.

bu sevdigin insanlari uzmekten ileri gitmez,

ama sorgulayan fakat göremeyen bir ailem olsaydi ,ben tartismalarimi onlarla birakmazdim.

o yuzden kendi halinde dinini yasamaya calisan insanlarin kafalarini karistirmiyorum artik,

meraklisiyla,sorgulayaniyla,ögrenmek istiyeniyle yapiyorum bu isi............

Sitelerde Paylaş

benim babam yıllar önce imamlık yapmış o zmanlar inanıyormuş ama çok araştıran sorgulayan bir kişiliği olduğu için kuranın türkçesini okuduktan sonra yavaş yavaş soğumaya başlamış bize daha biz küçükken antattığı şuydu: insanlar biryerlerde birşeyler için dua ediyorlar ama çoğunun ettiği duanın ettiği şeyle hiçbir alakası yok tamamen alkasız o anki durumla hiçbir ilgisi olmayan saçmasapan şeyler söylüyorlar aslında ama bundan haberleri yok okuyup araştırdıkça bana saçma ve çok mantıksız gelmeye başladı bu yüzden artık inanmıyorum aklı olan düşünen araştıran biri kuranın o zamanki insanlar tarafından yazılan bir kitap olduğunu rahatlıkla anlar çok tutarsız ve çok eski zamana ait bir kafa yapısının ürünü diyordu

Sitelerde Paylaş
benim babam yıllar önce imamlık yapmış o zmanlar inanıyormuş ama çok araştıran sorgulayan bir kişiliği olduğu için kuranın türkçesini okuduktan sonra yavaş yavaş soğumaya başlamış bize daha biz küçükken antattığı şuydu: insanlar biryerlerde birşeyler için dua ediyorlar ama çoğunun ettiği duanın ettiği şeyle hiçbir alakası yok tamamen alkasız o anki durumla hiçbir ilgisi olmayan saçmasapan şeyler söylüyorlar aslında ama bundan haberleri yok okuyup araştırdıkça bana saçma ve çok mantıksız gelmeye başladı bu yüzden artık inanmıyorum aklı olan düşünen araştıran biri kuranın o zamanki insanlar tarafından yazılan bir kitap olduğunu rahatlıkla anlar çok tutarsız ve çok eski zamana ait bir kafa yapısının ürünü diyordu

Olay kısaca budur işte :rolleyes: Biraz cesaret, biraz özgür fikirlilik yeter de artar bile...

Sitelerde Paylaş

Bu ne kadar sığ bir düşünce...

Hadi diyelim Kur-an dediğin gibi saçma sapan bir kitap...

Ben sana mantıklı bir kitap getirsem bana biat mı ediceksin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...