Jump to content

Bi bakın !

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu ne kadar sığ bir düşünce...

Hadi diyelim Kur-an dediğin gibi saçma sapan bir kitap...

Ben sana mantıklı bir kitap getirsem bana biat mı ediceksin?

dünyadaki milyarlarca insanın yaptığı bu değilmi?

tarihinde Marine tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Olay kısaca budur işte :rolleyes: Biraz cesaret, biraz özgür fikirlilik yeter de artar bile...

" Hayır, gerçekten insan, kendisinin muhtaç olmayacağını zannettiği için azar."

"Kendini müstağni(kendine verilen yetenek olsun mal olsun bunların ALLAH tan olduğunu unutup ya da inkar ederek kendini üstün görmek) gördüğü için. "

(Suratu Alak-6/7)

Sitelerde Paylaş

Tayfun, bak şimdi sen o abilerinin sana anlattığı herşeyi sorgusuz sualsiz kabul etme, anlatılanları iyi dinle sonra kendin düşün doğru olabilir mi diye,

Büyüyünce daha çok düşün, düşündükçe aydınlan ve sonunda aydınlığı kendin bulacaksın.

Sende şimdi içtiğin sütleri korkmadan içebilirsin, rahat ol, burnundan gelmeyecek, seni korkutmalarına izin verme..

Sitelerde Paylaş
burdaki asıl borun ne biliyormusunuz.ateistler islama müslümanlara hakaret ve iftira ederken kendi anne babaları hakkında ne düşünüyolar bunu merak ediyorum.???????

benim annem modern bir insandır. ama namazını kılar.. öyle yetişmiştir. ama dinci değildir. tamamen vicdan nedeniyle bunu yapar. iyi ve doğru bir insan olmaya çalışır. v.s.

zaman zaman islamın gerçeklerini onunla da tartışırım. ama belli bir raddeye kadar. çünkü belirli bir raddeden sonrası karşındaki insan için belirli bir birikimi zorunlu kılar. eğer karşındaki insan; muhammedi dünyanın en temiz, en haysiyetli, en namuslu, en dürüst, en barışçıl, en inanılır, en anlamlı, en mütevazi, en kutsal, en hırsızlık yapmayan, en vajina düşkünü olmayan insanı olarak biliyorsa.. Sen ona uzun uzun bu durumun aksini ayet ve hadislerle kanıtlamadıkça; o insanın gözünde, muhammedin sözde sahip olduğu tüm bu sıfatlara karşı ters düşmüş olursun.. islamın 2. temelidir bu yalanlar. ayetler ve o zamanki çete saldırılarından bahsetmeden; tamamen bir dürüstlük abidesi çıkarırlar karşınıza; laf salatasıyla..

Ve bu gerçekleri o insanların yüzlerine vurmadığınız sürece; siz bir hayvan, namussuz, hırsız, sahtekar, ırz düşmanı v.b sınızdır..

Herzaman kırıcı olmaya gerek yok. Ben gösterebildiğim kadar çevremdeki insanlara doğruları gösteriyorum. İftira atmadan, yalan söylemeden.. Sizse yalanlarınızın meydana çıkmaması için, islam hakkındaki olumsuzlukları ortaya serenleri; birer ahlaksız, namussuz, pislik olarak lanse etmek zorundasınız. Başka çareniz yok. Açıklama yapmak zorundasınız: "Bir ateist, cinayet işlemiş bir insanla aynı derecede suçludur.." Bak bak bak.. Siz diri diri insan taşlıyorsunuz, ama bunu allah için yapıyorsunuz.. Uydurduğunuz allah için. Bizse tamamen bilimle ve mantıkla hareket ettiğimiz için, sizin saçma sapan hurafelerinize karşı ayakta, elimizde bilimin meşalesi ile durduğumuz için adam öldürmüş bir katil sıfatına bürünüyoruz. İşte islamın iftirası budur... Bu denli büyüktür. Ve eğer bir tanrı varsa (olması gerektiği gibi mantıklı ve medeni! ki bunun allah ile yakından uzaktan alakası yoktur), size garantisini veririm; allah adıyla ona hakarette bulunduğunuz için ilk cehenneme girecek olanlar sizlersiniz. Hem de muhammed eşliğinde:) Allah mı.. onun olmadığını biliyoruz.. Bilimi kanıt olarak göstermemize gerek yok; sadece kurana bakarak bile biliyoruz.. Bir tanrı varsa ve insanları belirli bir kıstasa göre yargılamaya tabi tutacaksa; sırf sizden daha insancıl ve medeni olduğumuz için ilk başta biz ateistleri kollayacaktır, buna şüphen olmasın. Ve bence sen şimdiden korkmaya başla.. Çünkü ya tamamen yok olacaksın, ya da sonsuza kadar ağır hakaretten cezalandırılacaksın.. Muhammedin koyduğu kuralları uygulamak ve desteklemekten dolayı.. İnsanlığa verdiğiniz, milyarlarca kadına verdiğiniz zararlardan dolayı. Bilimin önünü kapadığınızdan dolayı.. Sözde yalan temizliğiniz, ama içten içe kin ve nefret taşıyan pisliğinizden dolayı..

Şimdi pis arabın pis tabiriyle: YALLAH.

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
abi ben ianndım seye gidyorum o beni mutlu edcek ama bü gün görceksiniz ! ne olup bittini

Bizim bir gün günümüzü göreceğini düşünüp kendini aldatman sana birşey kazandırmaz..Bu sözleri çok duyduk biz..

Bence sen bu ahmak Müslümanların putpereset adetlerini bir an önce gör ve kendini uzaklaştır..Sana hiçbir şey kazandırmaz bunlar..Boş yere yatıp kalkmak Tanrı için hiçbir şey ifade etmez..

Aynı saçma Kuran ayetlerini binlerce kere tekrarlamak ne sana ne de Yaratıcıya bir şey kazandırmaz..Boş şeyler bunlar..Sizin şimdi yaptığınızı sizden önce puta tapanlar yapıyordu..Biraz tarih oku ..Yazık etme kendine..

Sitelerde Paylaş

ya Tayfuncum, hiç düşünmedin mi; bu allah denen şey neden boyna bizleri ona inandırmak için kıçını yırtar????

sence güçlü kuvvetli herşeye kadir bir tanrıya yakışır mı bu???

ya bu alllah çok zayıf bişey ,yada sahtekar....

Sitelerde Paylaş

sizin için anne babanın çocuklarının neye inandığıyla gurur duyması çok önemli, böyle düşünerek bile ne kadar hoşgörüsüz olduğunuzu gösteriyorsunuz. yani kendi çocuğunuz bir gün başka bir dine inansa veya dininize inanmayı bıraksa ondan nefret edeceksiniz, "gurur" duymayacaksınız. bu sizin zavallığınızdır. bizim ailemizde doğduğum günden beri kimse inanç tartışmaz, herkesin kendi özelidir, kimse kendi inancını yaşama şeklini de ailenin öteki fertlerine empoze etmeye çalışmaz. yani demokratik bir aileyiz diyebilirim. siz anlamazsınız tabii kendinizi mutlak doğru insanları da tektip görmek istediğiniz için.

Sitelerde Paylaş

Kuran'a mantıklı olduğu için mi tapıyorsun?

:lol:

Hiçbir kitap KocaBoğanın kitabıyla karşılaştırılamaz.

.

Sitelerde Paylaş

ya tayfun abicim;

git sokakta bilye oyna gazoz kapağı oyna..maç yap..manita yap..kız ayarla..laf at...Tv izle..arkamahalledekilerle boncuklu tabanca savaşı yap...zillere bas kaç.. ne işin var olm forum köşelerinde bu yaşta... :)

Sitelerde Paylaş
Bizim bir gün günümüzü göreceğini düşünüp kendini aldatman sana birşey kazandırmaz..Bu sözleri çok duyduk biz..

Bence sen bu ahmak Müslümanların putpereset adetlerini bir an önce gör ve kendini uzaklaştır..Sana hiçbir şey kazandırmaz bunlar..Boş yere yatıp kalkmak Tanrı için hiçbir şey ifade etmez..

Aynı saçma Kuran ayetlerini binlerce kere tekrarlamak ne sana ne de Yaratıcıya bir şey kazandırmaz..Boş şeyler bunlar..Sizin şimdi yaptığınızı sizden önce puta tapanlar yapıyordu..Biraz tarih oku ..Yazık etme kendine..

uğur abi anlamıyosunuz bu yol kötüye gidiyo bak benim dedim yoldan git bana bi gün tessekür edceksin

Sitelerde Paylaş
benim annem modern bir insandır. ama namazını kılar.. öyle yetişmiştir. ama dinci değildir. tamamen vicdan nedeniyle bunu yapar. iyi ve doğru bir insan olmaya çalışır. v.s.

zaman zaman islamın gerçeklerini onunla da tartışırım. ama belli bir raddeye kadar. çünkü belirli bir raddeden sonrası karşındaki insan için belirli bir birikimi zorunlu kılar. eğer karşındaki insan; muhammedi dünyanın en temiz, en haysiyetli, en namuslu, en dürüst, en barışçıl, en inanılır, en anlamlı, en mütevazi, en kutsal, en hırsızlık yapmayan, en vajina düşkünü olmayan insanı olarak biliyorsa.. Sen ona uzun uzun bu durumun aksini ayet ve hadislerle kanıtlamadıkça; o insanın gözünde, muhammedin sözde sahip olduğu tüm bu sıfatlara karşı ters düşmüş olursun.. islamın 2. temelidir bu yalanlar. ayetler ve o zamanki çete saldırılarından bahsetmeden; tamamen bir dürüstlük abidesi çıkarırlar karşınıza; laf salatasıyla..

Ve bu gerçekleri o insanların yüzlerine vurmadığınız sürece; siz bir hayvan, namussuz, hırsız, sahtekar, ırz düşmanı v.b sınızdır..

Herzaman kırıcı olmaya gerek yok. Ben gösterebildiğim kadar çevremdeki insanlara doğruları gösteriyorum. İftira atmadan, yalan söylemeden.. Sizse yalanlarınızın meydana çıkmaması için, islam hakkındaki olumsuzlukları ortaya serenleri; birer ahlaksız, namussuz, pislik olarak lanse etmek zorundasınız. Başka çareniz yok. Açıklama yapmak zorundasınız: "Bir ateist, cinayet işlemiş bir insanla aynı derecede suçludur.." Bak bak bak.. Siz diri diri insan taşlıyorsunuz, ama bunu allah için yapıyorsunuz.. Uydurduğunuz allah için. Bizse tamamen bilimle ve mantıkla hareket ettiğimiz için, sizin saçma sapan hurafelerinize karşı ayakta, elimizde bilimin meşalesi ile durduğumuz için adam öldürmüş bir katil sıfatına bürünüyoruz. İşte islamın iftirası budur... Bu denli büyüktür. Ve eğer bir tanrı varsa (olması gerektiği gibi mantıklı ve medeni! ki bunun allah ile yakından uzaktan alakası yoktur), size garantisini veririm; allah adıyla ona hakarette bulunduğunuz için ilk cehenneme girecek olanlar sizlersiniz. Hem de muhammed eşliğinde:) Allah mı.. onun olmadığını biliyoruz.. Bilimi kanıt olarak göstermemize gerek yok; sadece kurana bakarak bile biliyoruz.. Bir tanrı varsa ve insanları belirli bir kıstasa göre yargılamaya tabi tutacaksa; sırf sizden daha insancıl ve medeni olduğumuz için ilk başta biz ateistleri kollayacaktır, buna şüphen olmasın. Ve bence sen şimdiden korkmaya başla.. Çünkü ya tamamen yok olacaksın, ya da sonsuza kadar ağır hakaretten cezalandırılacaksın.. Muhammedin koyduğu kuralları uygulamak ve desteklemekten dolayı.. İnsanlığa verdiğiniz, milyarlarca kadına verdiğiniz zararlardan dolayı. Bilimin önünü kapadığınızdan dolayı.. Sözde yalan temizliğiniz, ama içten içe kin ve nefret taşıyan pisliğinizden dolayı..

Şimdi pis arabın pis tabiriyle: YALLAH.

vay be ben cehenneme gidecem sen cennete ha:))))))))))))))). kim bizi cehenneme atacak.zeusmu? yoksa zeusun annesi rheamı? yada sizin meşhur karaboğanızmı? şu karaboğayı gönderinde bi kesip mangal keyfi yapalım :)))))))))

Sitelerde Paylaş

biat etmeyi talep eden yegane kitap kutsal kitaptır ve mantıklı hükümler içerdiği gibi saçma argümanlarda mevcuttur bu kitaplarda,bu yüzden bir bütün olarak kabul etmek bana saçma geliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...