Jump to content

Ölümsüz Canlı Bulunmuş.

Recommended Posts

Evet bence kendi kendini kandırıyorsun. Ölümden herkes korkar. Bu insan olmanın vasfı. Tabi insansanız korkarsınız. Fakat bu şekilde buraya yazarak ölümden korkmadığınızı mı ima ediyorsun. Bende diyorum ki ateistler inananlardan daha fazla korkar. Bu iddiamda ciddiyim.

ölümde korkmayan akıllı normal bir insan yoktur kabul. şimdi biz müslüman mı olduk onu anlamadım.

birde hani her canlı ölümü tadıyordu bak o deniz anası şeyet düşmanları tarafından öldürülmez se ölümsüz yani her canlı ölümü tadacak ayeti gümlüyor

evrime göre biz sana açıklarız ve yorulduk iman etmeye kara verdik. sen açıkla o canlı neden ölümsüz. bi bakıver evrensel kuran a

Sitelerde Paylaş
Koyu renk işaretlediğim bölüm bence başlıkla birebir tezat. Hem ölümsüz canlı diyorsun hemde öldürülmeleri durumunda ölür diyorsun. Bu nasıl oluyor. Demekki ölüyormuş değil mi? Şu an yapılan çalışmalara bakıyoruz. İnsanlar artık genel bir ortalama nisbetinde 60-70 yıl yaşayabiliyorlar. Belki ileride 100-150 sene ortalamaya çıkabilir. Ama burdan hiçbir zaman ölümsüz olacak anlamına gelmez.

Mantıklı iyi yakalamışssın ;) Ölümsüzlüğü de sadece biyolojik saatin durmaması gibi algılıyorlar işte. Geldim bastım üstüne. Ne oldu?

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Mantıklı iyi yakalamışssın ;) Ölümsüzlüğü de sadece biyolojik saatin durmaması gibi algılıyorlar işte. Geldim bastım üstüne. Ne oldu?

doğal bir canlı için ölümsüz derken sen ne anlıyorsun acaba?? bilgisayar oyunu falan mı sanıyorsun??? hayvan doğal yollardan ölmüyor, yaşamının doğal bir sınırı yok.. 50 yıl yaşadı ölücek toprak olucak diye birşey yok.. kıvırmak için bu kadar kasmayın kendinizi...

insanın öyle olduğunu farz edelim.. doğal yollardan ölmiycek.. yaşlanıp da ölmiycek.. biri öldürmediği sürece sonsuza kadar yaşayacak.. sonuçta herkes birileri tarafından öldürülecek diye birşey yok.. insanların bir bölümü yaşlanarak eceliyle ölür... peki bu durumda ahiret sınav cennet cehennem nolur dersin?? tanrın ofsayta düşmüyor mu bu durumda???

Sitelerde Paylaş

ölüm biyolojik saatin durması değil se ne peki

bastın üstüne öldü demek yani o canlı ölümsüz değil.varsa ölümsüz canlı

basarım diyorsun yaneeee

post-4534-1245490819_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Çoğu kişi ''ölüm'' olgusunu bilimsel olmayan şekilde açıklıyor. Bilim insanları diyor ki bu canlı dış bir etkeninin müdahalesi olmadan ölmez. Kendi kendini yeniliyor. Bu canlıyı al ve kendi yaşadığı koşulları aynen sağla ve güvenliğinide sağla sonsuza kadar yaşar diyor. Belirli koşullar ve bunun getirdiği bazı gereksinmelerden bahsediyorlar ve bu cercevede ölümsüz diyorlar. Bunu anlamamak için '' Allah'a'' inanmak gerekiyor ve burada sözkonusu saçmalıklar buna tekabül ediyor.

Sitelerde Paylaş
hacım kıt kaynaklara çözüm bulduk diyelim..

üremeyi durdurmak lazım o zaman yaf.. hiç eksilmeden sürekli artan dünya nüfusuyla herşey kıta biner valla.. sadece kaynaklarla da kalmaz yani..

Savaşlar ne diye var.Hacımm anlaşmazlık çıkarıcanki nüfuslarda azalma olsun. Atom bombası gibi yada en basitinden kene gibi biyolojik bombalar nüfusu azaltcak.

Domuz gribide bunlardan biriydi.Gıda savaşları başlar yakında.Üzülme hacımm nüfus bir şekilde azaltılır.Olmadı uzayda yaşarız.:)

Sitelerde Paylaş

Onu bunu bırakında ölümsüzlük şu anda gelişmiş canlılar içinde yok.Konuşmalarınızın hepsi boşa.

O canlıların ölümsüz olması sadece Muhammedin arap yarım adasından başka yer görmeyerek yazdığı Kur'an'ın saçmalıgının kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş
Evet bence kendi kendini kandırıyorsun. Ölümden herkes korkar. Bu insan olmanın vasfı. Tabi insansanız korkarsınız. Fakat bu şekilde buraya yazarak ölümden korkmadığınızı mı ima ediyorsun. Bende diyorum ki ateistler inananlardan daha fazla korkar. Bu iddiamda ciddiyim.

İnsan olmanın vasfıymış. Ne zamandan beri "insanlık" senin belirlediğin vasıflara girdi.

"Bir hayvanda ölmek istemez,

Ölümden korkmak, insanlıktır.

Hayvanlar ölümden korkar.

Hayvanlarda insandır."

Ne kadar komik demi ?

Ateistler ölümün bir son olduğunu ardından başka bir dünya olmadığını bilirler ve ateist olduktan sonra ki yaşamlarını bunu bilerek geçirirler.

Ama bir müslüman namaz kılar, oruc tutar hatta parası varsa hacca gider;

Sen bu adama "Allah yok" dediğin zaman önüne ne getirirsen getir bunu kabul edemezler.

Çünkü Adam ölümün bir son olduğunu ve sonrası olmadığını kabullenemez.

Ama ateist ise bunu ateist olurken kabullenmiştir. Yoksa hayal dünyalarına tapacak olsaydı mevcut dinlerden birine inanması yeterli.

Anladın mı şimdi farkı? =/sanmıyorum ama

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...