Jump to content

Allah,tanrı vb kavramların narsistliği

Recommended Posts

Allah insana bahşettiği akıl ve irade çerçevesinde insanların kendine inanmasını istiyor ise ve inanmayanları yakacağını söylüyorsa, tanrı narsist değil midir? Yüce olan tanrı ya da yücelik kavramı narsizmi barındırmalı mıdır? Tanrı şımarık bir varlık mıdır?

Sitelerde Paylaş
Allah ateisttir, Çünkü ona göre Başka Tanrı yok:)) :P

:lol:

Dinler Tanriyi asagilamaktan baska birsey yapmiyor. Tanriyi sanki aksi bir ihtiyarmis gibi gosteriyorlar. Koskoca tanri, senin, benim anlayamadigimiz bir kavram, neden kendine inanmadi diye yaratiklari cezalandirsin ki?

Kotu diye cezalandirmasi anlamlidir, ama inanmadi diye cezalandirir demek tanriyi kompleksli kucuk bir tip gibi gosterir ve goyya taptiklari tanriya hakarettir.

Sitelerde Paylaş
:lol:

Dinler Tanriyi asagilamaktan baska birsey yapmiyor. Tanriyi sanki aksi bir ihtiyarmis gibi gosteriyorlar. Koskoca tanri, senin, benim anlayamadigimiz bir kavram, neden kendine inanmadi diye yaratiklari cezalandirsin ki?

Kotu diye cezalandirmasi anlamlidir, ama inanmadi diye cezalandirir demek tanriyi kompleksli kucuk bir tip gibi gosterir ve goyya taptiklari tanriya hakarettir.

Ve de acik acik soylemis kuran'da : "Cinleri ve insanlari bana ibadet etsinler diye yarattim.."

Cok acik degil mi. Bizi bunun icin yaratmis.

Ibadet etmeyenleri de yakiyor bu arada...

Sitelerde Paylaş
Ve de acik acik soylemis kuran'da : "Cinleri ve insanlari bana ibadet etsinler diye yarattim.."

Cok acik degil mi. Bizi bunun icin yaratmis.

Ibadet etmeyenleri de yakiyor bu arada...

Bu kadarla kalsa iyi....Bazilarini (mesela ben) ibadet etmeyecegini bile bile yaratiyor. Amaci bastan belli yani...yakacak da nasil yaksin...

Neyse konuyu saptirmayalim. Evet, birilerini kendine tapsinlar diye yaratmak cok narsistce bir davranis..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...