Jump to content

Bendeki kitap sayısı ile dalga geçenlere

Recommended Posts

Sayın Oğuz bey , geçenlerde bir iletime şu şekilde cevap vermişti.

Ben demiştim ki : "Har an elimin altında okuyabileceğim benim 1200 kitabım var" demiştim.

Oğuz bey de cevaben : "Teksas , tommiks , veya çizgi roman biriktirdiysen olmuştur o kadar" dedi ... Diyalog ve yazışmalarımızı --ki bu yazışmalar geneldendir ve herkes bulup okuyabir-- tam manası ile hatırlayamıyorum.. Onun için kelime oyunu yapmamaya gayret ediyorum.

Peki bu başlık neden açıldı ?

Şu :

Ahd ettim 1200 kitabımı da oğuz ve foruma göstereceğim.

Bunu nasıl yapacağımı bir sonraki iletimde anlatacağım.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bir problem de şu. ( Ben bu benzetmelere gülüp geçiyorum )

Sürekli Himmler adlı üyeye benzetilmem.

Tanışıp görüştüğüm ateist himmler ile ciddi yaş farkını söyleyip bildirmeme rağmen , bazı okuduğunu anlamaz , söz dinlemez üyeler tarafından "sen himmler misin"? sorularına özel ve genel mesaj usulü muhatap oluyorum.

Yapacağım işte bu soru da en net bir dil ile ve kesin olarak cevaplanacak..

Daha yapacağım işi yazmadım.. Ama şimdi yazmaya başlıyorum.

En önemeli amaç ve kapsam : 1200 kitabım olduğunu ispat etmeye gayret etmek.

İkinci sınıf önem ve kapsam : Ateist himmler ile aynı zaat olmadığımı ispat etmek..

BAŞLIYORUM....

Sitelerde Paylaş
Ayrıca bir problem de şu. ( Ben bu benzetmelere gülüp geçiyorum )

Sürekli Himmler adlı üyeye benzetilmem.

Tanışıp görüştüğüm ateist himmler ile ciddi yaş farkını söyleyip bildirmeme rağmen , bazı okuduğunu anlamaz , söz dinlemez üyeler tarafından "sen himmler misin"? sorularına özel ve genel mesaj usulü muhatap oluyorum.

Yapacağım işte bu soru da en net bir dil ile ve kesin olarak cevaplanacak..

Daha yapacağım işi yazmadım.. Ama şimdi yazmaya başlıyorum.

En önemeli amaç ve kapsam : 1200 kitabım olduğunu ispat etmeye gayret etmek.

İkinci sınıf önem ve kapsam : Ateist himmler ile aynı zaat olmadığımı ispat etmek..

BAŞLIYORUM....

1200 kitap gayet normal bir rakam. Neden dalga gecmisler ki. Ayda ortalama 10 kitap alan (okuyan demedim) biri 10 senede bu miktari biriktirebilir. Daha fazla adan cok daha hizli biriktirir.....

Sitelerde Paylaş
1200 kitap gayet normal bir rakam. Neden dalga gecmisler ki. Ayda ortalama 10 kitap alan (okuyan demedim) biri 10 senede bu miktari biriktirebilir. Daha fazla adan cok daha hizli biriktirir.....

Sayın sorrow :

İster okuyan deyin ister alan deyin. Bizim burada aklamaya çalıştığımız şey , kitaplarımızın , teksas tommiks olmadığını ispat etmek

Bunu da Oğuz beye karşı yapmak. Bunun yolu ve yapım şekli belli. sadece yazıya dökmeye çalışıyorum.

Ve 20 dakikaya kadar bitirip yayınlarım herhalde. :crazy:

:good: :good:

Sitelerde Paylaş
Sayın sorrow :

İster okuyan deyin ister alan deyin. Bizim burada aklamaya çalıştığımız şey , kitaplarımızın , teksas tommiks olmadığını ispat etmek

Bunu da Oğuz beye karşı yapmak. Bunun yolu ve yapım şekli belli. sadece yazıya dökmeye çalışıyorum.

Ve 20 dakikaya kadar bitirip yayınlarım herhalde. :crazy:

:good: :good:

ayda 10 kitap okuyan demek istemedim cunku kitabi okuma hizi kisiden kisiye degistigi gibi kitap kalinligi da degisebiliyor. ama ne tur olursa olsun kitap alabilmek gelir meselesi.

Texas tommiks.. kitapmidir degilmidir diye tartismaya girmiyorum kimseyle cunku goreceli. Bazilarina gore cizgiroman kitabi da bir "kitap" siir kitabi da bir "kitap", bazilarina gore ise degil. Ne onemi var, bence zevk meselesi. Sahsen cizgiroman, roman veya siir okumam ama kitap degildirler gibi bir yargida bulunmak bana dusmuyor diye dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş
Benim vadlidenin okuduğu kitaplar var, onları toplasak 40-50 adet eder sanırım. en kabadayısı 50 sayfa, çoğunun üstünde "izahlı dua mecmuası" yazıyor...

Bey efendi , bey efendi..

" Ben eski usul araştırma yaparım bu nedenle elimin altındaki ansiklopedilere gözüm gibi bakarım " diyordun ya.

Hah işte onlardan 5 boy çıkaramassam , alayınızın ecdadı olan Pildown , yada Flares , ya Nebreska adamı olayım.

Bu kadar büyük konuşuyorum işte. 20 dünya dakikası kadar daha bekleyin zahmet olmazsa

Sitelerde Paylaş

Benim en bol sayfalı kitabım Ferit Devellioğlu 'nun Osmanlıca Türkçe Lügatidir.

1800 sayfadan biraz fazla..

Şimdi yapılacak olan şu..

Bir video hazırlayacağaım. Kendi kamaram ile.. Kendim de alelade gözükeceğim. "Yok gözükme bir şey yapan olur "diyen olursa , Ben tek ve bir olan Allahtan başka hiçbir şeyden korkmam.

Kamerayı bir arkadaşım kullanacak. Bütün kitapların önünde tanıtım yapacağım. En gözde 20 eseri 90 saniye içinde tanıtmaya yazarlarını söylemeye çalışacağım. Tabi bazı sözde işbilirlerin montaj yapmışsındır diyememeleri için 1200 kitap da ben tanım ve izahat yaparken arkamda yanımda olacak.

Özellikle ansiklopedileri bizzat göstermek istiyorum.

Peki izleyiciler bu videoyu bu forum için hazırladığımı ve sıfırdan bu işe giriştiğimi nereden bilecek ?

Kıyafetim beyaz gömlek üzerine siyah kravat olacak.. Ve lafa şöyle başlayacağım.

"Sayın Oğuz , sayın mantık , sayın anibal , sayın dehri , sayın deha , ve sayın forum üyeleri.. Bu gün içimde kalan bir uhdeyi sizler ile paylaşıyorum...." diye lafa gireceğim.

3 dakikalık bir görüntü olacak bu.. Hatta daha kısa bile olabilir bu. Sonra bu videoyu çeşitli video paylaşım sitelerine koyacağım. Ve koyduğum zaman da burada bildireceğim. Bu hususu bildiren başlık açacağım. Videonun link ve adresini vereceğim.

Birde Sayın Oğuzun bir lafı daha vardı..

"" Müslüman çalışmaz , tenbeldir. Bütün gün evinde cam kenarında boş boş oturup , cenneti ve hurileri düşünüp tesbih çeker""

demişti oğuz bey.

İkamet ettiğim yerin tamamı ve ben müslümanım. Boş oturmak mı var , yoksa gerek özel , gerek devlet , gerek kendi işimizde hummalı bir çalışma mı var ?

Bunu da 6 dakikalık bir başka farklı video ile anlatmayı düşünüyorum.. Allahın izni ile neler yapacağım neler ?

Bir miktar vakit lazım.

Kısaca proje bu..

Biz hem okuruz , hem çalışırız.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Yaa Hasip, güneş sakattır, hele bu küresel ısınma filan varken, altında çok durma, şimdiden beynin erimeye başlamış zahir..

Yahu okuyorsan, kendine okuyorsun, okumuyorsan da kendine.. Ne ütülersin ümmeti bedevi ve avare ateistin kafasını?

Hasip, kaç kitap okuduğunun önemi yok.. Kitabı al, tavana yağıştır, camı da aç şöyle serin serin, kıçını ver göğe, hem o kitabı okusun, hem şöyle püfür püfür serinlesin.. Zira senin için kitabın ha oranla ha başka yerinel okunması arasınd afark yok evvela..

Önemli olan hengi kitapları okudun..

Mesela, "Saf Aklın Eleştirisi" veya "Felsefenin İlkeleri" ni okudn mu? Marksokdun mu? Hemingway okudun mu? Trlerin Kökeni'ni okudun mu?

Bana ne okuduğunu söyle Hasip, kaç tanesini okuduğunu değil.. Ama tarifteki üzere kıçınla değil, aklınal okuduklarını..

Yoksa ütüleme milletin kafasını...

Sitelerde Paylaş

Bu forumda en çok tuttuğum şahsiyet sensin Hasip! :)

Şu kadar adamız, hepimizi ayaküstü yiyorsun ya, helal sana bu yollar.

Al bakalım ti'ye cümle alemi. Millet de düşsün oltaya.

:)))

Sen büyük ihtimalle başka bir nickle daha "ciddi" yazılar da yazıyorsundur foruma.

Bir gün kim olduğunu açıkla bari!

Ya da harbiden fıttırıksın tabi!

Bence bu çok zayıf ihtimal ama ihtimal işte!

İki türlü de tezgaha düşürüyorsun herkesi. Vallahi helal olsun!

Sitelerde Paylaş

Hasip işte, adam çatlak oldu mu, böyle olur..

Bunların bir çatlak piri vardı: Erbakan Hoca..

Bir gün diyor ki, "100 bin tank yapıcaz.." O zaman bunlar Ecevit'le koalisyon..

Bu kadar tankı nereye koyucan, 5'er kişiden 500 bin asker ederki o zaman ordunun hepsi bu kadar değil.. Hesap sıfır, kitap sıfır, akıl desen zaten yok...

1800 kitap diyor ya.. Her birine 15 saniye ayırsan, 1800 / 4 = 450 dk = 7 saat.. İşimiz mi yok, 7 saat senin kitabını izleyecez, töbe, töbeee..

Bazen insan arıyor, bir allah olsaydı da, şu hasip'e biraz akıl verseydi, ama o umutta sıfır.. Çok vakalar var da, hasip gibi umutsuz vakalar ende çıkıyor..

Sitelerde Paylaş
Yaa Hasip, güneş sakattır, hele bu küresel ısınma filan varken, altında çok durma, şimdiden beynin erimeye başlamış zahir..

Yahu okuyorsan, kendine okuyorsun, okumuyorsan da kendine.. Ne ütülersin ümmeti bedevi ve avare ateistin kafasını?

Hasip, kaç kitap okuduğunun önemi yok.. Kitabı al, tavana yağıştır, camı da aç şöyle serin serin, kıçını ver göğe, hem o kitabı okusun, hem şöyle püfür püfür serinlesin.. Zira senin için kitabın ha oranla ha başka yerinel okunması arasınd afark yok evvela..

Önemli olan hengi kitapları okudun..

Mesela, "Saf Aklın Eleştirisi" veya "Felsefenin İlkeleri" ni okudn mu? Marksokdun mu? Hemingway okudun mu? Trlerin Kökeni'ni okudun mu?

Bana ne okuduğunu söyle Hasip, kaç tanesini okuduğunu değil.. Ama tarifteki üzere kıçınla değil, aklınal okuduklarını..

Yoksa ütüleme milletin kafasını...

Benim beynim erimiş de yada erimeye meyilli de senin şebek beyninden bozma beynin erimeye müsait değil mi ?

>>> Zira senin için kitabın ha oranla ha başka yerinel okunması arasınd afark yok evvela..

Nereden biliyorsun.. Beni 40 yıldır tanıyor musun?

>>> Ama tarifteki üzere kıçınla değil, aklınal okuduklarını..

Kıç baş karıştırıp zeybeklik yapma. Ahlaklı ol da adam desinler.

Sitelerde Paylaş

>>> Hasip işte, adam çatlak oldu mu, böyle olur..

Yapma beah.. Kitap belgeseli çekmek mi çatlaklık.

>>> Bunların bir çatlak piri vardı: Erbakan Hoca..

Erbakancı değilim işim olmaz. Anibal ol. Ani MAL olma. Okuduğunu anla.

>>> 1800 kitap diyor ya.. Her birine 15 saniye ayırsan, 1800 / 4 = 450 dk = 7 saat.. İşimiz mi yok, 7 saat senin kitabını izleyecez, töbe, töbeee..

Her satırın da soytarılık yapmasan da biz de seni adam yerine koysak. Ve cevaplarımızı öyle yazsak..

1800 değil 1200 kitabım var dedim. 1800 olan lügatın satfa sayısı..Üstadın ileri gideceğiz şebeklikten kurtulacağız diyor.

Ama sen okuduğunu anlayamayan bir nodul olarak , hala ecdadın Pildown adamı gibi Flores adamı gibi daha gerileri zorluyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...