Jump to content

SEMUM__?

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

<_<

seni öldürüceeeeeemmm....zınddııkkk seniiii...

abi ne katli vacibi ya...bıraksana...

Herneyse..şahsen benim cinmetrem yok..kimseye ispat falan edemem kusura bakmasın:)..

ama dediğim şu:bu çarpılan çırpılan elemanlar neyin nesi_? farklı farklı illerden herkes aynı şeyi görüyor..ilgimi çeken buydu..

dikkatli oku bunu soruyorum..

sevgili gündüzalp.. kimmiş o çarpılanlar? yoksa youtube da dolaşan, mumya kız gibi sözde kuranı yırtınca fare haline gelen kız gibi mi? biliyorsun yalan çıktı, sanat amacıyla yapılan bir mumya çalışmasını; bu hikaye ile süsleyerek, kuran ayetleri eşliğinde korku amacıyla internete sundular..

o çarpılanları araştır.. daha doğrusu çarpılmış dediklerini.. eğer gördüysen.. muhakkak ki sinir sistemi ile alakalı bir hastalık ve problemdir. ancak bu hikayede anlatıldığı şekilde çarpılmış birini göremezsin.

Bir de çarpma işlemini nedense cinler üstlenir.. bu cinler allahın çarpma ile yükümlü askerleri mi? Çarpılma diye bir şey yok. Diyorum ya, göremezsin. Ancak mumya kız gibi uydurma hikayeler duyarsın; bunlar da ya yalandır, ya da bilinen bir hastalıktır. İçinde anlatılan hikayeyle alakası bile yoktur.

Sitelerde Paylaş
sevgili gündüzalp.. kimmiş o çarpılanlar? yoksa youtube da dolaşan, mumya kız gibi sözde kuranı yırtınca fare haline gelen kız gibi mi? biliyorsun yalan çıktı, sanat amacıyla yapılan bir mumya çalışmasını; bu hikaye ile süsleyerek, kuran ayetleri eşliğinde korku amacıyla internete sundular..

İnan bu işe bende deli oluyorum...Emin ol...İnsan işte..Farklı birşeyler göreceğim diye...Halbu ki kendine bir baksa..Aynaya bir baksa..görecek herşeyi de...her neyse...

o çarpılanları araştır.. daha doğrusu çarpılmış dediklerini.. eğer gördüysen.. muhakkak ki sinir sistemi ile alakalı bir hastalık ve problemdir. ancak bu hikayede anlatıldığı şekilde çarpılmış birini göremezsin.

Bir de çarpma işlemini nedense cinler üstlenir.. bu cinler allahın çarpma ile yükümlü askerleri mi? Çarpılma diye bir şey yok. Diyorum ya, göremezsin. Ancak mumya kız gibi uydurma hikayeler duyarsın; bunlar da ya yalandır, ya da bilinen bir hastalıktır. İçinde anlatılan hikayeyle alakası bile yoktur.

Valla hiç görmedim ben..benim gibi esbapperest bir insana da zor görünürler zaten..ama okuduğum kitap ki Doğan Mirzaoğlu denen bir adamın...[onu da tarihi eser kaçakçılığından içeri attılar(show tvde yayınlandı haberi zamanın da)...Cinleri kullanarak tarihi eser çıkarıp satıyormuş...MUŞ MUŞ..]

İşte bu adamın kitabında hem de isimleri ile birlikte veriliyor...kitap ismi "metafizik alem ve cinler" isteyen alsın okusun..

Ama abi bu iş öyle kestirip atılacak bir iş değil..Onlarca cin muhabbeti okudum,duydum..Hatta lisedeki bir arkadaşım uğraşmış zamanında..aynı filmde olan bir sahne gibi "duvarda beliren gölge" tasvirini yapmıştı..3 yıl önce..

bilmiyorum ama..ilginç bir durum açıkçası...film sırf bu yüzden çok ilgimi çekti..

Sitelerde Paylaş
bana kanıtla, sana nakit 10 bin ytl vericem..

ama size yüz göstermemek lazım.. katlim vacip çünkü:) ama yakınımda beni tanıyanlara vermeye hazırım.. bahsettiğiniz hayali varlıkların hiçbiri yok. bilimle alakası yok bunların. tamamen masal.. peri gibi.. zamanın cahil, bilimden bir haber araplarının uydurdukları; aynı zamanda korku unsuru olması için dinin içine serpiştirdikleri hayali varlıklar bunlar.

kendinize gelin azcık..

bunun konuyla ne alakası var aziz john... Filmi, orjinalliğini, sinematografik değerini falan tartışıyorduk ya biz...

kuranı kerim de komik ama onu da ciddiye alanlar var zaten bu yüzden zararlı.

exorcisti de ciddiye alanlar olursa o da zararlıdır ama yok.

ve fikirler silahlardan bile zararlıdır.

o zaman filmin kendisi zararlı değil onu ciddiye alanlar zararlıymış demek ki.

Yani amerikalıyla australyalı'yla aynı cins aynı tip filmi yapalım, ama bizimki zararlı olsun; böyle olmaz; biz belli kalıplara sıkışırız, fikir özgürlüğü kalmaz.

"Kuran da komik ama ciddiye alanlar yüzünden zararlı", ama incili de ciddiye alanlar olursa o da zararlıdır ama yok, di mi. bu benzetmenin açılımı budur. üzerinde düşünülesidir, teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

belgesel değil ki bu, Fantastik. Bunu %100 ciddi diye kim seyrediyori ki, seyrediyorlarsa filmi yapanın suçu ne...

yani, kutsal metine göre "dabbe" de ilk filmdeki anlatılanla alakasız bişey büyük ihtimalle.

ama film işte bu, sosyal fikir dünyasını genişletecek bir fenomen olması bence iyi, gerekli....

Sitelerde Paylaş
Film birçok gerçeği sunmasına karşılık şöyle bir ilki de görüyoruz:

-Ruhlara-hayaletlere inanmam ama semumlara inanırım.

Bir dini öğeler içeren korku filminde bu repliği ilk defa duyuyoruz.

Selam ve sevgiler.

O derece salaklar yani değil mi??Aptal bunlar aptal..beyin yok bunlarda...

kafaları hiç çalışmıyor...Ulan semuma inanır insan da ruhalar inanmaz mı be...al işte müslolar..aptal müslolar...

kafaları basmıyor değil mi emre74... salak bu millet emin ol..kafa yok...

saygılar...

Not:Hey Yarabbim...millete biraz "ufuk" nasip eyle... <_<

tarihinde Fecr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O derece salaklar yani değil mi??Aptal bunlar aptal..beyin yok bunlarda...

kafaları hiç çalışmıyor...Ulan semuma inanır insan da ruhalar inanmaz mı be...al işte müslolar..aptal müslolar...

kafaları basmıyor değil mi emre74... salak bu millet emin ol..kafa yok...

saygılar...

Not:Hey Yarabbim...millete biraz "ufuk" nasip eyle... <_<

Ben onu eleştirmek için değil, övmek için söyledim. :)

İlk defa böyle güzel bir replik görüyoruz.

İslam'da ruhların olmadığını görmeye başlamanın ilk işaretleri gibi.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Ben onu eleştirmek için değil, övmek için söyledim. :)

İlk defa böyle güzel bir replik görüyoruz.

İslam'da ruhların olmadığını görmeye başlamanın ilk işaretleri gibi.

Selam ve sevgiler.

özür dilerim :)

filme 2 kere gittim...ayrıca o repliğe de özellikle dikkat ettim(emin olabilirsin)

orada hayalet diyor..Ruhlar demiyor..Burak Hakkı" sen ruhlara hayaletlere falan...." diyor..ama o bıyıklı aktör ise "hayaletlere inanmam ama semuma inanırım" diyor..

saygılar..

not:"İslamda ruhların olmadığı" ne demek acaba tam anlayamadım ..

Sitelerde Paylaş
özür dilerim :)

filme 2 kere gittim...ayrıca o repliğe de özellikle dikkat ettim(emin olabilirsin)

orada hayalet diyor..Ruhlar demiyor..Burak Hakkı" sen ruhlara hayaletlere falan...." diyor..ama o bıyıklı aktör ise "hayaletlere inanmam ama semuma inanırım" diyor..

saygılar..

not:"İslamda ruhların olmadığı" ne demek acaba tam anlayamadım ..

Burak Hakkı:-Sen ruhlara hayaletlere falan inanır mısın?

Arkadaşı: hayaletlere inanmam, ama başka şeylere inanırım

Burak Hakkı: Nasıl yani, uzaylılara falan mı?

Arkadaşı: Hayır, semumlar.

Yanlış hatırlamıyorsam sohbet bu şekildeydi üç aşağı beş yukarı.

Burada açıkça hayalet ifadesiyle ruhlar kast ediliyor.

Evet İslam'a göre insanların ruhları-hayaletleri yoktur.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Burak Hakkı:-Sen ruhlara hayaletlere falan inanır mısın?

Arkadaşı: hayaletlere inanmam, ama başka şeylere inanırım

Burak Hakkı: Nasıl yani, uzaylılara falan mı?

Arkadaşı: Hayır, semumlar.

Yanlış hatırlamıyorsam sohbet bu şekildeydi üç aşağı beş yukarı.

Burada açıkça hayalet ifadesiyle ruhlar kast ediliyor.

Evet İslam'a göre insanların ruhları-hayaletleri yoktur.

Selam ve sevgiler.

şu mum yakıp da çağrılan ruhları demiyorum ama...

insanların ruhları "yok" mu diyorsunuz? :huh:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...