Jump to content

Atatürk'ün babası kim?

Recommended Posts

Şeriatçılar açısından şöyle bir anlamı olur sanırım

Annesi kötü bir kadındı ve gayri meşru bir çocuk peydahladı,babası belli değildi

Bildiğiniz gibi allah bu tip bebeklerden nefret eder ve lanetler,Atatürk'te zaten hilafeti kaldırıp laikliği getirdi,işte bu çok kötü işleri doğuştan lanetli olduğundan yapmıştır zaten ors.p çocuğu

Böyle diyeceklerini sanmam. Gayrımeşru çocuk doğurmak kötü de sübyancılık yapmak iyi bir şey mi? Ya da insanın

evlatlığının karısıyla evlenmesi? Karşıdaki kişiye suçlamada bulunurken öncelikle kişinin kendisine bakması lazım. Hem

Atatürk'ün gayrımeşru olması, onun bir bağımsızlık savaşı kazanmış olmasına gölge düşürür mü? Hayır düşürmez.

Müslümanlar kendi sığ beyinleri, sığ ve paradoksal suçlamalarıyla tatmin olabilirler.

Esen kalın.

tarihinde Genius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 268
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşgaldeki hali sakın unutma. Atatürk'e dil uzatma sebepsiz. Sen anandan yine çıkardın amma. Baban kimdi bilemezdin şerefsiz. Neyzen Tevfik ... :) Bunu faceden billboard şekline geçiyorum inadına. :)

İşgaldeyken mümkün müdür ibadet?

Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et

Senin gibi dürzülerin yüzünden

Dininden de soğuyacak bu millet :)

Bu sözlerimden kemalist olduğum anlaşılmasın. Atatürkçü olmamak Atatürk'ün yaptıklarına bok atmayı gerektirmez

tarihinde Genius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

atatürk ün babasi yok

ruh üfürdü onu

:)

meryem e denenler

nur suresini bilenler

bu basligi açan kisi müslüman ise eger inandigi kitaba göre

seytanin yolunda

ve

nur a ulasamayacak

nardir onun kavusacagi

nur suresini bida oku

Sitelerde Paylaş
569820090622021549372.jpg

Atatürk’ün babası kimdi? Gazi Mustafa Kemal’in 1922 yılında “Vakit” gazetesinden Ahmet Emin Yalman’a anlattığı hatıralarından beri bu sorunun içinden çıkılamamıştır.

Bu tartışmalar için biraz geç kalmışsın.Bu iş 40 yıl önce planlandı önce babadan sonra anadan bir dolu yalan uyduruldu. Sen demekki yeni duymuşsun.Yazık ki bunu müslümanın diyen kişilern yapmasıda ayrı bir ironi noktası. Sizin dininizde çamur atmak varmı. Yahudimisiniz siz.

Sitelerde Paylaş
Atatürk'ün babasının kim olduğu önemli değildir; çünkü Atatürk'ün kendisi Türk milletinin babasıdır (Ata-Türk). :)

Freddie'ciğim,

Okuyorum, okuyorum, sonra bir daha okuyorum ama, ne diyeyim, nasıl bakayım bilemiyorum.

Anladın beni değil mi?

Ne fenasın sen biliyor musun?....

Sitelerde Paylaş
Mayonez:

Atatürk bir piç olsa ne yazar?

Ne farkeder?

Babasının ne ve kim olduğu neden önemli?

En kötü ihtimalle babası kim veya ne olabilir?

Secere sizin gibi secereye önem veren ilkellerin sorunudur. İtlerde, atlarda secere aranır.

Kimbilir sizi kim ve nasıl dölledi? Hiç bilmiyoruz.

Kendiniz hakkında bilinmeyenleri başkalarını eleştirmek için kullanmanın yamukluğunu görebiliyor musunuz?

İnsanda secere aranmaz.

Bir insanı ana babası veya ataları veya yakınları ile değerlendirmek sapıklıktır.

İnsanlar kendi başarıları ve kusurları ile değerlendirilmelidirler.

Sizin secerenizi bilmiyoruz..

Bilmek de istemiyoruz.

Hakkınızda bütün bildiğimiz bu değersiz ve itham edici yazınız.

Bu yazınızla en azından benim gözümde iyi bir izlenim bırakmadınız.

Burada secerenizle değil yazılarınızla kendinizi tanıtıyorsunuz..

Benim içinde piç olması yada babasının kim olduğu pek önemli değil... Neticede bir babası varki, dünyaya gelmiş..

Burda önemli olan şu;

- Tarihimizdeki yalanlar... Bildiğimiz tarihin nekadarı doğru..? Uydurma ve senaryo bir tarihle mi avutuluyoruz.. Öyle ise neden ?...

- M. kemal gibi önemli bir kişinin adı etrafında dönen dolaplar ve her halt onu perde edilmesi...

Sıkıntı burda.. Millet gerçeği bilsin...

Benim zaten ATA silsilem içinde yer almıyor, alması da mümkün değil... AMa en azından kimdir, nedir, necidir, nerelidir, Türkmüdür v.s. bilinse iyi olur.. Her kafadan ayrı bir ses çıkacağına; gerçek bilinsin..

Sitelerde Paylaş
Benim içinde piç olması yada babasının kim olduğu pek önemli değil... Neticede bir babası varki, dünyaya gelmiş..

Burda önemli olan şu;

- Tarihimizdeki yalanlar... Bildiğimiz tarihin nekadarı doğru..? Uydurma ve senaryo bir tarihle mi avutuluyoruz.. Öyle ise neden ?...

- M. kemal gibi önemli bir kişinin adı etrafında dönen dolaplar ve her halt onu perde edilmesi...

Sıkıntı burda.. Millet gerçeği bilsin...

Benim zaten ATA silsilem içinde yer almıyor, alması da mümkün değil... AMa en azından kimdir, nedir, necidir, nerelidir, Türkmüdür v.s. bilinse iyi olur.. Her kafadan ayrı bir ses çıkacağına; gerçek bilinsin..

gerçeği bilmek istiyorsan o da senin ve senin soyundakilerin tamponuna girmek için sıraya geçmiş ülkelerden kurtarmak için millete bilinç aşılayan bir ATA.

Sitelerde Paylaş
Senden farklı olarak Atatürk'le bir derdim yok. Senin nefretin, seni, onu Allah veya peygamber yapan romantiklerden ayırmadığı gibi, aynı yerden beslenenler, yani Atatürk bağımlıları sınıfına dahil ediyor.

Atatürk'le bir derdim felan yok uyduruyorsun. Adam çoktan ölmüş zaten. Kişiler hakkında konuşmak yerine başka bir şey demeye çabalıyorum ama o kadar totemcisininiz ki sağlıklı düşünemiyorsunuz. Evet bir derdim varsa bu dindir, totemdir.

Benim "hakaret ettiğimi, aşağıladığımı, nefret kustuğumu" iddia ettin. İspatlayabilecek misin?

Evet malesef Atatürk bağımlısıyım çünkü bir kişinin anısının anayasaca korunduğunu dünyanın tek ülkesinde totemciler arasında yaşıyorum. Başka çarem yok. Bu ülkede sandığınız gibi demokrasi, fikirlere saygı falan yok. Kemalizm ne yazık ki kendisini bundan kurtaramıyor. Şu tepkinin düzeyine bak. Madem "Atatürk'ün mirası" o kadar hayran olacağın kadar önemli, neden her sorgulandığında bel altı tepki vermekten öteye gidemiyorsunuz, bir düşünün bakalım..

tarihinde ubermensch tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gençler hatırlamaz: 1960'larda çıkan Tercüman gazetesinde yazan Ahmet Kabaklı adında gerici bir 'yazar' vardı. Bu şahıs

yazılarından birinde:

* Zübeyde Hanım'ın ilk kocasının Arnavut Abdullah adında bir zat olup adam öldürmek suçundan uzun süre cezaevinde yattığı,

* Zübeyde Hanım'ın Arnavut Abdullah'dan, o cezaevine girdikten sonra zar-zor boşandığı ve

* Zübeyde Hanım'ın Ali Rıza Bey'le evlendiğinde Mustafa'ya hamile olduğu (halk tabiriyle 'tay geldi')

şeklinde 'bilgiler' vermişti. Kanıt olarak da, Makbule Atadan'ın ağabeyi Mustafa Kemal'e hiç benzemediği çünkü onun Ali Rıza

Bey'den olduğunu yazmıştı.

Sitelerde Paylaş
Gençler hatırlamaz: 1960'larda çıkan Tercüman gazetesinde yazan Ahmet Kabaklı adında gerici bir 'yazar' vardı. Bu şahıs

yazılarından birinde:

(...)

19 yaşındayken bu herifin temellerin duruşması diye bir kitabını okumuştum.

işin hazin tarafı da bu kitabı ciddiye almıştım.

cumhuriye döneminde ne kadar kötü şeyler yapıldığını

bizim geçmişimizde ne kadar anlı şanlı bir millet olduğumuzu falan anlatıyordu.

ha tabi lozanda dönen gizli oyunlardan (!) falan bahsediyordu.

müslümanları gütmek ve rejim aleyhine kışkırtmak için ideal bir kitap.

Sitelerde Paylaş
Atatürk'le bir derdim felan yok uyduruyorsun. Adam çoktan ölmüş zaten. Kişiler hakkında konuşmak yerine başka bir şey demeye çabalıyorum ama o kadar totemcisininiz ki sağlıklı düşünemiyorsunuz. Evet bir derdim varsa bu dindir, totemdir.

Benim "hakaret ettiğimi, aşağıladığımı, nefret kustuğumu" iddia ettin. İspatlayabilecek misin?

Evet malesef Atatürk bağımlısıyım çünkü bir kişinin anısının anayasaca korunduğunu dünyanın tek ülkesinde totemciler arasında yaşıyorum. Başka çarem yok. Bu ülkede sandığınız gibi demokrasi, fikirlere saygı falan yok. Kemalizm ne yazık ki kendisini bundan kurtaramıyor. Şu tepkinin düzeyine bak. Madem "Atatürk'ün mirası" o kadar hayran olacağın kadar önemli, neden her sorgulandığında bel altı tepki vermekten öteye gidemiyorsunuz, bir düşünün bakalım..

Geçen bir haber vardı öküz atatürk büstünü kırdı diye mküze ceza gelecekti:)

Atatürk'e olur olmadık iftiralar atmakla onu putlaştırmak bana göre aynı şeydir.İkiside onun hayatından alacağınız örneklerin derslerin azalmasına sebep olur.

Atatürk'ü kendi gerçeğinden iftira atmadan ve bir o kadar şişirmeden putlaştırmadan tanımalı ve.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karar ver ama sen de...

Atatürk'le bir derdin yok ama Atatürk bağımlısısın. Üstelik bağımlı olmaktan başka çaren yok çünkü bizim demokratik bir ülke olmamız, hala ölmüş gitmiş Atatürk'e bağlı.

Onu eleştirmemize bir türlü izin vermiyorlar! Buna izni bir verseler, bakın görün, nasıl da demokrat olacağız! Demokrasiye geçebilmemizin önündeki yegane neden budur!

Valla benim Atatürk'ün mirası dediğin şeyden anladığım tek şey var.

O da bilim, bilgi, çağdaş yaşam ve din gibi ilkelliklerden kendini kurtarmış aydınlık bir gelecek.

Atatürk benim için bunları temsil eden bir simge. Hilafeti neredeyse tek başına yıkmış, İslam pisliğini mümkün olduğunca kazımış bir eylem adamı, bir dahi.

Ve daha bir sürü şey...

Senin ne düşündüğünle ilgilenmiyorum zaten. Onları ciddiye almadığım gibi, gülüp geçiyorum da. Ama sen, o düşünceleri hayli ciddiye alıyorsun ve müthiş sivri bir dille ifade ettiğini, insanların da çok etkilendiklerini falan sanıyorsun.

Öyle olmuyor işte...

Hakaret etiiğni, nefret kustuğunu ve aşağıladığını ispatlamamı istemişsin ama tek tek arayıp da bulacak değilim herhalde.

Görmek isteyenler "Arama"yık tıklayıp Atatürk yazarlar ve görürler.

Hemen hepsinde sana ve dahi yorumlarına rastlamak mümkün. Demokrasi adına yaptığın yorumlar onlar değil mi?

Ben bel altı çalışmam. Bunu da eklemiş olayım.

Sitelerde Paylaş
Karar ver ama sen de...

Atatürk'le bir derdin yok ama Atatürk bağımlısısın. Üstelik bağımlı olmaktan başka çaren yok çünkü bizim demokratik bir ülke olmamız, hala ölmüş gitmiş Atatürk'e bağlı.

Onu eleştirmemize bir türlü izin vermiyorlar! Buna izni bir verseler, bakın görün, nasıl da demokrat olacağız! Demokrasiye geçebilmemizin önündeki yegane neden budur!

Valla benim Atatürk'ün mirası dediğin şeyden anladığım tek şey var.

O da bilim, bilgi, çağdaş yaşam ve din gibi ilkelliklerden kendini kurtarmış aydınlık bir gelecek.

Atatürk benim için bunları temsil eden bir simge. Hilafeti neredeyse tek başına yıkmış, İslam pisliğini mümkün olduğunca kazımış bir eylem adamı, bir dahi.

Ve daha bir sürü şey...

Senin ne düşündüğünle ilgilenmiyorum zaten. Onları ciddiye almadığım gibi, gülüp geçiyorum da. Ama sen, o düşünceleri hayli ciddiye alıyorsun ve müthiş sivri bir dille ifade ettiğini, insanların da çok etkilendiklerini falan sanıyorsun.

Öyle olmuyor işte...

Hakaret etiiğni, nefret kustuğunu ve aşağıladığını ispatlamamı istemişsin ama tek tek arayıp da bulacak değilim herhalde.

Görmek isteyenler "Arama"yık tıklayıp Atatürk yazarlar ve görürler.

Hemen hepsinde sana ve dahi yorumlarına rastlamak mümkün. Demokrasi adına yaptığın yorumlar onlar değil mi?

Ben bel altı çalışmam. Bunu da eklemiş olayım.

Atatürk zamanında yapılan ve Türkiye'yi ileriye götüren bilimsellikleri sayabilir misin? Bilim insanıymış, yok demokratmış, yaptığı devrimler şekilcilikten öteye götüremeyen bir insan bana göre. Türkiye Atatürk zamanında nasıl bir ülkeymiş bilim, teknoloji alanında söyled bilelim.

Sitelerde Paylaş
Atatürk zamanında yapılan ve Türkiye'yi ileriye götüren bilimsellikleri sayabilir misin? Bilim insanıymış, yok demokratmış, yaptığı devrimler şekilcilikten öteye götüremeyen bir insan bana göre. Türkiye Atatürk zamanında nasıl bir ülkeymiş bilim, teknoloji alanında söyled bilelim.

Sen evvela okuduğunu anla, ondan sonra soru sor. Atatürk bilimci miymiş?

Kim demiş bunu? Nerden uydurdun da soruyorsun?

Devrimleri ve neden yaptığını mı tartışacağız şimdi?

Sen getirip astığın şu yazını savun önce. Derdin neydi, neyi ıspatlamaya çalıştın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...