Jump to content

Ateist Olmak

Recommended Posts

bu dünyanın en saçma fikri. zira einstein da tanrıya inanırdı.

taşkın tunayı bilir misin ? kendisi bir "fizik yüksek mühendisi" dir. ve projelerinde islamı objeleri,kavramları kullanmadan

edemez. çünki o müslümandır. yani bir bilimadamından müslüman olmaz hipotezi kesinlikle yanlıştır.

müslümanın ateist olma durumu kediyi görüp onu beyninde canlandırdıktan sonra haa bu bir köpektir demekle aynı şeydir.

yada bu yazıyı anladıktan sonra ha siktir demekde öyledir.

Tanrı’ya inanıyor musunuz?” sorusuna şöyle cevap verir: “Var olan her şeyin uyumlu bir birlikteliğinde ortaya çıkan Tanrı’ya evet ;ama insanların günlük işleriyle ilgilenen, cezalandırıcı veya mükafatlandırıcı Tanrı’ya hayır”.

panteist bi düşünce mi?teist mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

alakası yok insanlar bilgilendiği için şu an herkes bilinçleniyor. ateistler yanılmıyorsam 850 bin oldular. ateistler zannım ca hızla artıyor

ateistlerin hızla artması seni neden memnun ediyor ? bana daha yeni yalnızlıktan korkan insanlar tanrıya sığınır derken senin ateistlerin hızla artması demen tanrıya duyduğun ihtiyacı onların hızla artmasını gözlerken umduğun beklentiyle aynı değil midir ?

Sitelerde Paylaş
Tanrı’ya inanıyor musunuz?” sorusuna şöyle cevap verir: “Var olan her şeyin uyumlu bir birlikteliğinde ortaya çıkan Tanrı’ya evet ;ama insanların günlük işleriyle ilgilenen, cezalandırıcı veya mükafatlandırıcı Tanrı’ya hayır”.

panteist bi düşünce mi?teist mi?

"Yaşayabileceğimiz en güzel deneyim esrarengiz olandır. İdrak edemeyeceğimiz bir şeyin varlığını bilmek, o en derin aklı ve ışık saçan güzelliği algılamak, işte gerçek dindarlığı oluşturan bu bilgi ve bu heyecandır; bu anlamda ve sadece bu anlamda ben derin bir biçimde dindar bir insanım. Yarattıklarını ödüllendiren ve cezalandıran ya da bizim istencimiz gibi bir istenci olan Tanrı'yi tasavvur edemem." Albert Einstein

teist bir düşünce ile ateist bir düşünce arasında uçurum kadar fark olduğunu bilirsin galiba.

tarihinde CN07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilinçli insanlar genellikle ateistlerden oluyor değil mi böyle kişilerin artması da bana mutluluk verir tabi ki. o tanrı soruna cevao verdm zahmet edip bi okuyuver.

senin kediyi görüp köpek demek yani %0 büyüyor ateistlere dediğin için öyle dedim hem ben

Sitelerde Paylaş
"Yaşayabileceğimiz en güzel deneyim esrarengiz olandır. İdrak edemeyeceğimiz bir şeyin varlığını bilmek, o en derin aklı ve ışık saçan güzelliği algılamak, işte gerçek dindarlığı oluşturan bu bilgi ve bu heyecandır; bu anlamda ve sadece bu anlamda ben derin bir biçimde dindar bir insanım. Yarattıklarını ödüllendiren ve cezalandıran ya da bizim istencimiz gibi bir istenci olan Tanrı'yi tasavvur edemem." Albert Einstein

teist bir düşünce ile ateist bir düşünce arasında uçurum kadar fark olduğunu bilirsin galiba.

panteistliğin izleri

adam teist düşünceden daha başka bi tanrı düşlediğini iki yerde de belirtiyo.benim yazdığım msja da bakarsan gayet açık panteistleri görürsün.

panteistler de tanrıya inanır.sizin gibi deil ama...

tarihinde ibrahim361 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
en basitinden kırmızı olan yerlerin ben hissetmiyorum. ve sıcak bir yuvayı da kimlerin hissettiği aşikar ortadadır. yani bi insanın çaresiz kaldığı zamanlar küçükten gelen anne baba gibi bir koruyucu araması

yani bebeğin bir olumsuzluk olunca ağlması ile yetişkin bir insanın bi olumsuzlukta ağlaması aynı şeylerdir. buna biz klasik koşullanma diyoruz. sana bilimsel cevağlarla yazdım bak bunu bir de

"insanın çaresiz kaldığı zamanlar küçükten gelen anne baba gibi bir koruyucu araması "

"ateistler yanılmıyorsam 850 bin oldular"

bir insanın tanrıyı aramasıyla, bir insanın tanrıyı aramayanları araması arasında hiçbir fark yoktur.

Sitelerde Paylaş

einstein; ""Yaşayabileceğimiz en güzel deneyim esrarengiz olandır. İdrak edemeyeceğimiz bir şeyin varlığını bilmek, o en derin aklı ve ışık saçan güzelliği algılamak, işte gerçek dindarlığı oluşturan bu bilgi ve bu heyecandır; bu anlamda ve sadece bu anlamda ben derin bir biçimde dindar bir insanım. Yarattıklarını ödüllendiren ve cezalandıran ya da bizim istencimiz gibi bir istenci olan Tanrı'yi tasavvur edemem.""

Einstein ateistti.. ölümünden önce yazdığı son mektubu okumadığın belli... tanrı inancını insanın zayıflığından kaynaklanan çocukça birşey olarak görüyor.. açıkça tanrıyı ve dini reddediyor... bu mektup ingilterede açık artırmayla satıldı.. the guardian gazetesine bakabilirsin...

Sitelerde Paylaş
ateistlerin hızla artması seni neden memnun ediyor ? bana daha yeni yalnızlıktan korkan insanlar tanrıya sığınır derken senin ateistlerin hızla artması demen tanrıya duyduğun ihtiyacı onların hızla artmasını gözlerken umduğun beklentiyle aynı değil midir ?

Çünkü ateist insan hiç bir önkabule mahal bırakmayacak bilinç seviyesine ulaşmış insandır.

Yalnız din değil hiç bir dogmayı kabul etmez; ve yaptığı iyi işler için herhangi bir ilahi mükafata ihtiyaç duymaz.

Böyle insanların artmasını elbette isteriz.

Sitelerde Paylaş
"insanın çaresiz kaldığı zamanlar küçükten gelen anne baba gibi bir koruyucu araması "

"ateistler yanılmıyorsam 850 bin oldular"

bir insanın tanrıyı aramasıyla, bir insanın tanrıyı aramayanları araması arasında hiçbir fark yoktur.

ateistler i arama diye bi konu bahsetmedim. adam gibi adam dedim. adam gibi adam olan bi müslümana bir şey dedim mi hiç bir zaman. adam gibi adam olan müslümanla da arkadaşlık yaparım evlenirim bile. ayrıca çevrem de çok müslüman arkadaşım var ve hiç bir zaman din konuşmuyoruz. sadece burada konuşuyoruz.

Sitelerde Paylaş

taşkın tunayı bilir misin ? kendisi bir "fizik yüksek mühendisi" dir. ve projelerinde islamı objeleri,kavramları kullanmadan

edemez. çünki o müslümandır. yani bir bilimadamından müslüman olmaz hipotezi kesinlikle yanlıştır.

müslümanın ateist olma durumu kediyi görüp onu beyninde canlandırdıktan sonra haa bu bir köpektir demekle aynı şeydir.

yada bu yazıyı anladıktan sonra ha siktir demekde öyledir.

"Bilim adamı" ayrı, "mühendis" ayrı... Hem müslüman bile olsa, bilim yaparken bir ateistmiş gibi olaylara bakabilirse bilim yapabilir... "Müslüman bilim yapamaz" derken, müslüman kimliği ile yapamaz demek istiyoruz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...