Jump to content

Televizyonda dinler yarışacak!

Recommended Posts

Milliyet Gazetesinin Haberi:

Televizyonda dinler yarışacak!

En sonunda bu da oldu. Bir televizyon kanalı eylülde 'Tövbekarlar Yarışıyor' adlı program başlatıyor. 1 imam, 1 papaz ve 1 budist rahip, 10 ateiste kendi dinlerini kabul ettirmeye çalışacak....

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika...ler%20yarisacak

Henüz tam okumadım, okuyalım ardından konuşuruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Danışıklı dövüşle, trışkadan 10 tane adam bulup ateist diye çıkaracaklar büyük ihtimalle. Sonucunda da adam müslüman olacak ve dinlerin kardeşliğinden, önemli olanın yaratıcıya inanmak olduğundan dem

vuracak. Ahh bizim forumdan 10 kişi katılsa ne güzel olurdu. O 4 din adamından 2-3 ü yarışma sonunda ateist olabilirdi.

Aşağıdaki cümle niyeti açıkca gösteriyor zaten:

Biz de Tanrı’ya sırtını çevirmiş ateisti tövbeye davet ediyoruz. Bu yarışmayla Türkiye’yi hoşgörüye çağırıyoruz. Bizce dünyayı Tanrı inancı kurtaracak, o yüzden kalbinde huzuru bir türlü bulamayan ateistlere bu yarışmayla ‘tövbe et, huzuru bul’ diyoruz.

Sitelerde Paylaş
Danışıklı dövüşle, trışkadan 10 tane adam bulup ateist diye çıkaracaklar büyük ihtimalle. Sonucunda da adam müslüman olacak ve dinlerin kardeşliğinden, önemli olanın yaratıcıya inanmak olduğundan dem

vuracak. Ahh bizim forumdan 10 kişi katılsa ne güzel olurdu. O 4 din adamından 2-3 ü yarışma sonunda ateist olabilirdi.

Aşağıdaki cümle niyeti açıkca gösteriyor zaten:

Biz de Tanrı’ya sırtını çevirmiş ateisti tövbeye davet ediyoruz. Bu yarışmayla Türkiye’yi hoşgörüye çağırıyoruz. Bizce dünyayı Tanrı inancı kurtaracak, o yüzden kalbinde huzuru bir türlü bulamayan ateistlere bu yarışmayla ‘tövbe et, huzuru bul’ diyoruz.

önyargilarla beyinler adeta dondurulmus ancak belli bir alanda dusunebiliyor az öteye ya cikamiyor yada cikmaktan korkuyorsunuz...tvde program var diyor ve daha icerigini ne zaman olacagini hic bir bilgisi yokken programin nasil bitecegini anlatiyor... :fool:

Sitelerde Paylaş
önyargilarla beyinler adeta dondurulmus ancak belli bir alanda dusunebiliyor az öteye ya cikamiyor yada cikmaktan korkuyorsunuz...tvde program var diyor ve daha icerigini ne zaman olacagini hic bir bilgisi yokken programin nasil bitecegini anlatiyor... :fool:

Birader beni değil, yarışmayı yorumla diye açtık başlığı. Ben kendi fikrimi söyledim. Varsa sen de söyle, yoksa oku geç.

Sitelerde Paylaş

SEn bu forumda hangi müslümanı ateist yaptınki bu kadar emin konuşuyorsun. :lol:

Sitelerde Paylaş

gerçek olmayacak kadar saçma.

böyle bi mallık duymadım daha önce.

ateist çıkıp da islam peygamberi ayşeyle kaç yaşında evlendi ya da

evlatlığının eşiyle neden evlendi falan derse ne olacak?

desin demesine, güzel olur ama

hiç sanmıyorum böyle bir diyalog yaşanacağını.

bu program yayına bile giremez bence.

satanist evlat arif geldi aklıma. :)

Sitelerde Paylaş
Ateist olacak olana hediye vermiyorlar onlarada bodrumda 5 yıldızlı otelde 4 huri versinler peşinen hepsi ateist olurlar.

Medya maymunları iş başında gene ama olsun buda bişi.

Esenlikler.

2 hafta önce c.tesi gecesi NTV de 2 saat darwin masalının belgeseli vardı. Şuan kartel medya ateizme hizmet ediyor.

Sitelerde Paylaş
gerçek olmayacak kadar saçma.

böyle bi mallık duymadım daha önce.

ateist çıkıp da islam peygamberi ayşeyle kaç yaşında evlendi ya da

evlatlığının eşiyle neden evlendi falan derse ne olacak?

desin demesine, güzel olur ama

hiç sanmıyorum böyle bir diyalog yaşanacağını.

bu program yayına bile giremez bence.

Fatih Altaylı yaşar hocaya bunu sormuştu. İzlemedin mi? Hatta ertesi günü bu forumda tartışılmıştı.

Sitelerde Paylaş
Fatih Altaylı yaşar hocaya bunu sormuştu. İzlemedin mi? Hatta ertesi günü bu forumda tartışılmıştı.

cübbeli, en kral ilahiyatçıyı getir.

sonra bizim forumdan rastgele ortalama bir inançsız vatandaşı al.

o vatandaşın can güvenliğini yüzde yüz garanti et.

eline bir de meal var.

o ilahiyatçıyı rezil etmezse ben de adam değilim.

zaten değilsin deme yalnız bana. :)

Sitelerde Paylaş

eline bir de meal var.

İşte ben, işte sen. Can güvenliğin de var. Hadi beni rezil et.

Sitelerde Paylaş

Ben bu yarışmayı bir gelişme olarak görüyorum. Her ne kadar baştan amaç bir ateiste huzur vermek gibi sunulmuş olsa da en azından insanlar Hıristiyanlığın ve Budizm'in de argümanlarını duyabilirler ve aslında İslam'a inanmada kullandıkları mantığın aynen o dinlere de uygulanabileceğini görürler. Belki zihinlerinde bazı katı yargılarda çözünme olabilir.

Ben bu yarışmayı destekliyorum. Zihin açıcı olacağını düşünüyorum. Elbette İslam'a yönelik ağır eleştiriler gelemeyecektir ama küçük de olsa bir adımdır. Herkes izlemeli.

tarihinde Unholy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eline bir de meal var.

burda kac muslumani ateist ettiniz?bir kere karsilastirma ve dusunme yanlis...arkadasim biri iman ediyor ve biri iman etmiyor...dinlerde imanla olacak bir seyi....ikisindede olaylari ayni sekilde degerlendirmesi ama belli noktalarda fikir ayriligi olsunki tartisma olsun...

Sitelerde Paylaş
burda kac muslumani ateist ettiniz?bir kere karsilastirma ve dusunme yanlis...arkadasim biri iman ediyor ve biri iman etmiyor...dinlerde imanla olacak bir seyi....ikisindede olaylari ayni sekilde degerlendirmesi ama belli noktalarda fikir ayriligi olsunki tartisma olsun...

ben biraz nisadan, biraz ahzabtan, bir de tahrimden karışık bi salata yapar çeker giderim.

sabaha kadar kıvransın bunları nasıl makul gösterebilirim diye millete.

Sitelerde Paylaş

Dikkat ettiyseniz programın formatı tanrının varlığıyla ilgili. Yani ortada kocaman bir bilinmezlik var. İmam, rahip, budist tanrıya inanmayanları inandırmaya çalışacak. Ama ortada bir sorun var. Budistler tanrıya inanmazlar ki. Onlarınki sadece bir yaşam biçimi. Metafizik bazı öğeleri de olan bir din.

Program tanrıya inandırmaya çalışıyor. Yaratan diye göstermişler. Eğer sadece yaratanın varlığını kabul ettirmeye çalışıyorlarsa dinlerin birbiriyle çatışmasına gerek yok. Çünkü tartışılan tanrı olacak.

Ve tanrının varlığını kabul etseler bile bu bir dine inanmayı gerektirmez. Bunlar dine inandırmaya çalışıyorlar. Galiba kurandaki saçmalıklar, eski ahitteki, yeni ahitteki masallar programda pek tartışılmayacak.

Bir de katılanlardan birisi imana gelecekmiş. Bunu nasıl garanti ediyorlar ki? Oraya seçilmiş birisini getirip iman ettirecekler. Çok güzel bir tiyatro oynayacaklar.

Programa katılan ateistlerin argümanlarının sağlam olması lazım. Konu dinlerin tanrısı değil. Konu tanrı. Buralarda mağlup gibi görünebilirler.

Ama programın formatı bize işliyor. İmana çağırıyoruz gibi bir sloganla yola çıkmışlar. Bu dedikleri aslında ortamın tepkisini azaltmak için. Yoksa dinler tartışılmaz. Tebliğ edilir. Tartışılan her şey dinleri zayıflatır. Ama bunlar dinden çok tanrıyı tartışıyorlar. Bu da tanrı inancına az da olsa hasar verebilir.

Programı desteklemek gerek. Bu tarz programları "Tüm dinleri yok etmede bir araç olacağız. Dinleri yok etmeye geliyoruz." diye slogan atarak yapamazlardı. Yumuşatarak geliyorlar. Zekeriya Beyaz gibi yumoş hocalar da aynı şekilde hasar veriyor dinlere. Onlar da bizden. Yaşar Nuri Öztürk de aynı şekilde. Belki 10, 20 sene sonra biraz daha sert sloganlarla gelirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...