Jump to content

İşte yıkım başlıyor.

Recommended Posts

Tamam senin bilgi ve zeka düzeyin HY videolarını bilimsel zannedecek kadar primitif olabilir; fakat o videolar BİLİMSEL değil. Bilimin çalışma ve ilerleme metodu bellidir. HY videolarının bununla uzaktan yakından alakası yoktur. HY'nin işi bilimi ya da gerçekleri yaymak değil; senin gibi cahillerin beynini istediği gibi yıkayabilmektir.

Kimin neyle mücadele edeceği sana kalmış bir şey değil. Dine ki bağnazlıkların sebebi bizzat dinin kendisiyse, bağnazlıkla mücadele etmek, boşa kürek çekmektir. Asıl mücadele edilmesi gereken bizzat dinin kendisidir. Yerdeki b.ku temizlemeye uğraşacağıma, b.kun geldiği yeri kapatırım.

O videolarda bilim yapıldığını zannedenler, senin gibi içi boş adamlardır. Bilimin ve bilimsel metodun ne olduğundan haberi olan bilgili bir insan o videolara bilim yapılmıştır demez. Dediği de görülmemiştir. Ancak boş kafalar o videolara inanır. Zaten videoların hedef kitlesi de boş kafalardır.

Dawkins'in yaptığı propaganda değildir. Dawkins gerçekleri anlatmaktadır. Dayanağı kaynağı bellidir. Bilgilerin nasıl elde edildiği ortadadır. Asıl sahtekarlar nasıl elde edildiği belli olmayan, şizofrenlere gaipten gelen bilgileri gerçekmiş gibi çocuklara anlatıp, çocukların beynini yıkayanlardır.

tarihinde CherokeKd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Böylesi daha iyi. Evet ilerde demekki çocuklar bilim kurgulardan da hoşlanamayacak. Her şeye 'yalan ya, izlemeyin biliyor bilim neyin ne olduğunu' diyecekler. Bu mu olsun yani? Herkesi böle bilim adamı kılıklı dolaşıyor erafta, küçücük çocukların masalları yok, her şey silinmiş falan.

Olayı fazla ajite ediyorsun.

Ben çok severim bilimkurguyu, fantastik edebiyatı ve filmleri.

Tanıdıgım birçok ateist/materyalistte böyledir

Sitelerde Paylaş
Tamam senin bilgi ve zeka düzeyin HY videolarını bilimsel zannedecek kadar primitif olabilir; fakat o videolar BİLİMSEL değil. Bilimin çalışma ve ilerleme metodu bellidir. HY videolarının bununla uzaktan yakından alakası yoktur. HY'nin işi bilimi ya da gerçekleri yaymak değil; senin gibi cahillerin beynini istediği gibi yıkayabilmektir.

Kimin neyle mücadele edeceği sana kalmış bir şey değil. Dine ki bağnazlıkların sebebi bizzat dinin kendisiyse, bağnazlıkla mücadele etmek, boşa kürek çekmektir. Asıl mücadele edilmesi gereken bizzat dinin kendisidir. Yerdeki b.ku temizlemeye uğraşacağıma, b.kun geldiği yeri kapatırım.

O videolarda bilim yapıldığını zannedenler, senin gibi içi boş adamlardır. Bilimin ve bilimsel metodun ne olduğundan haberi olan bilgili bir insan o videolara bilim yapılmıştır demez. Dediği de görülmemiştir. Ancak boş kafalar o videolara inanır. Zaten videoların hedef kitlesi de boş kafalardır.

Dawkins'in yaptığı propaganda değildir. Dawkins gerçekleri anlatmaktadır. Dayanağı kaynağı bellidir. Bilgilerin nasıl elde edildiği ortadadır. Asıl sahtekarlar nasıl elde edildiği belli olmayan, şizofrenlere gaipten gelen bilgileri gerçekmiş gibi çocuklara anlatıp, çocukların beynini yıkayanlardır.

Boş bir ileti. Raporlanıcak tam sana özgü. ;) işte Dünyanın bu olmasını önlüyorlar. Bu dünya senin gibilerle dolamaz. Konuya yorum yazma.

Sitelerde Paylaş
Olayı fazla ajite ediyorsun.

Ben çok severim bilimkurguyu, fantastik edebiyatı ve filmleri.

Tanıdıgım birçok ateist/materyalistte böyledir

Ama burada çocuğa küçük yaşta müdahale var. İkisi farklı bence. Bu belli yani. Bir de biz bunu burada, bir Psikiyatrist olmadan tartışıyorz. Çocuk Psikiyatrisi diye özel bir bölüm bile var. Burada bizim verdiğimiz 'Yok bişi olmaz' kararı ne kadar güvenilir olabilir sence?

Sitelerde Paylaş
Ama burada çocuğa küçük yaşta müdahale var. İkisi farklı bence. Bu belli yani. Bir de biz bunu burada, bir Psikiyatrist olmadan tartışıyorz. Çocuk Psikiyatrisi diye özel bir bölüm bile var. Burada bizim verdiğimiz 'Yok bişi olmaz' kararı ne kadar güvenilir olabilir sence?

Çocuk psikiatrisine falan gerek yok. Çocuklara ilkokul 1'den itibaren bilimsel bilgi verilir. Gelişmiş ülkelerde kabul gören model budur. Bizim gibi az gelişmiş ülkelerse bu modeli uygulamaya çalışır.

Dawkins'te bilimsel bir bilgiyi çocuklara öğretiyor. İlköğretim okulalrının yaptığı gibi. Bunda gocunacak, alınılacak bir şey yok. Madem bilim çocukların hayal gücünü daraltıyor, 18 yaşına kadar çocuklara eğitim vermeyelim. Okullarda maddenin en küçük yapı taşı atomdur, dünya yuvarlaktır demeyelim. hayal gücü daralıyor çocukların. İne'nin dediği gibi 18 yaşına kadar çocuklara tek boynuzlu atlar, ufolar, ateşe atılan inkarcılar, dağlarda yaşayan tanrılar anlatalım.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir kamp. Din-gillerin beyin yıkama kamplarına alternatif böyle kampların çoğalmasını umuyorum.

Sitelerde Paylaş
Çocuk psikiatrisine falan gerek yok. Çocuklara ilkokul 1'den itibaren bilimsel bilgi verilir. Gelişmiş ülkelerde kabul gören model budur. Bizim gibi az gelişmiş ülkelerse bu modeli uygulamaya çalışır.

Dawkins'te bilimsel bir bilgiyi çocuklara öğretiyor. İlköğretim okulalrının yaptığı gibi. Bunda gocunacak, alınılacak bir şey yok. Madem bilim çocukların hayal gücünü daraltıyor, 18 yaşına kadar çocuklara eğitim vermeyelim. Okullarda maddenin en küçük yapı taşı atomdur, dünya yuvarlaktır demeyelim. hayal gücü daralıyor çocukların. İne'nin dediği gibi 18 yaşına kadar çocuklara tek boynuzlu atlar, ufolar, ateşe atılan inkarcılar, dağlarda yaşayan tanrılar anlatalım.

Ama bu pire için yorgan yapmak değil mi? Ben kendimden biliyorum, Kutsal olana aynen olduğu gibi inanılmıyor. Sadece 'Bir şey anlatmaya çalışıyor, acaba nedir' diye meraklı ve korkulu bir düşünce... Çok güzel bir noktaya değindin aslında bak, Kutsal metinlerde anlatılan şey, insanın aklında bir şablon oluşturmuyor. Ama bilimsel bilgi oluşturuyor. Bilimsel bilgiye güvenilir, bir şeyi bilimsel olarak açıklarsın biter. O öyledir değişmez. Ama sana şimdi mantıksız gelen o çamurdan yaratmalar falan, bilimsel bilgi gibi öğretilmiyor zaten. Bunu sen de biliyorsun.

Şimdi 6 yaşındaki çocuğa evrimi anlattığını düşün. Çocuk eğer bunu anlamassa iyi. Bir de aklına mantıklı bir şekilde oturursa bitti. Tek gerçek diye tak diye oturucak aklına. Bilimsel bilgi çünkü bu. Başka bir şeyi yanında barındırmaz. Ama Dindeki anlatımlar öyle değil.

Bu da benim fikrim, ne derseniz deyin, hayal gücü olmadan Bilim bi işe yaramaz. Ve hayal gücü ile Din çok bağlantılıdır. Bunu reddedemessiniz.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ama bu pire için yorgan yapmak değil mi? Ben kendimden biliyorum, Kutsal olana aynen olduğu gibi inanılmıyor. Sadece 'Bir şey anlatmaya çalışıyor, acaba nedir' diye meraklı ve korkulu bir düşünce... Çok güzel bir noktaya değindin aslında bak, Kutsal metinlerde anlatılan şey, insanın aklında bir şablon oluşturmuyor. Ama bilimsel bilgi oluşturuyor. Bilimsel bilgiye güvenilir, bir şeyi bilimsel olarak açıklarsın biter. O öyledir değişmez. Ama sana şimdi mantıksız gelen o çamurdan yaratmalar falan, bilimsel bilgi gibi öğretilmiyor zaten. Bunu sen de biliyorsun.

Şimdi 6 yaşındaki çocuğa evrimi anlattığını düşün. Çocuk eğer bunu anlamassa iyi. Bir de aklına mantıklı bir şekilde oturursa bitti. Tek gerçek diye tak diye oturucak aklına. Bilimsel bilgi çünkü bu. Başka bir şeyi yanında barındırmaz. Ama Dindeki anlatımlar öyle değil.

Bu da benim fikrim, ne derseniz deyin, hayal gücü olmadan Bilim bi işe yaramaz. Ve hayal gücü ile Din çok bağlantılıdır. Bunu reddedemessiniz.

Senin kendinden bilmen insanları bağlamaz. Sen kemalist elit bir ailede yetişmiş, dine de "bundaki güzellik nerede?" diye bakmış olabilirsin. İnsanlar çocukluklarından itibaren dinle beyinleri yıkandığında senin gibi olmuyorlar. Kitap ne derse doğrudur diyorlar. Bunun için adam da öldürüyorlar, katliam da yapıyorlar, bilimsel ilerlemenin önüne de geçiyorlar. Böyle düşünmeyen fakat soft müslüman olanları da, "bak inandığın kitapta öldür." yazıyor diye ikna etmekte hiç zor olmuyor.

Bilimsel bilgi "bu böyledir." diye açıklamaz. Sen bilimsel süreci bilmiyosun diye, "bilim bu böyledir dedi. aynı din." diye mantık kurabilirsin. bu seni bağlar. sana "adam olaydın da o bilgiye nasıl ulaşmışlar onu öğreneydin" derim. Bilimsel eğitim "Dünya yuvarlaktır." diye verilmez. "Dünyanın yuvarlak olduğunu nereden biliyoruz?" diye verilir. Buna geminin bacasıydı, güneşin dünyaya geliş açısıydı, dünyanın etrafını dolaşılmasıydı gibi kırk tane örnek verilir. Oysa dini bilgi "Allah demiş, öyledir." diye verilir. Bu bilgiye nasıl ulaşıldı zerre bahsetmez. Çünkü bilginin gelişi gaipten sesler duyaraktır. Bİlginin gelişine eleştirel düşünceyle sorgulamak, kafirliktir. Böylece çocuğun düşünmesini, mantıksal süreçler üretmesini sabote eder.

Ayrıca senin dingil fikrin, senin dingil fikrin olarak kalmaya mahkumdur. Adam olursun, okursun, araştırırsın; bunu tartışırsın. Aksi halde "Bu benim fikrim yaa. Ne derseniz diyin. Öptm bye." diye ağlarsın.

Sitelerde Paylaş
http://www.ensonhaber.com/dunya/212525/ate...rd-dawkins.html

Bu kamplarda çocukların hayal dünyası yere, toza-toprağa ve maddeye indirgenecek. Hayal gücünü ayakta tutan yapının kahramanları, İyiliğin sembolü Melekler ve Kötülüğün sembolü Şeytanlar yıkılacak ve göklerdeki hayaller yerlere inecek. Belki de bir daha hiç yükselemiyecek.

İşte ben bunun için, bu organize bir şekilde ki yıkım faliyetinin ne şekilde olursa olsun çok sert bir şekilde eleştirilip ETİK olmayan bir davranış diye etiketlenip, tarihe gömülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu iş organize yürütülemez. Etik değil, bir vahşet ve bir terbiyesizlik... Kişisel görüşüm resmen bir ahlaksızlıktır.

Katolik ve Ortodox kiliselerinin, Avrupada fişeği atılan bu yıkım faaliyetine karşı eskisi gibi çok sağlam bir şekilde durmasını ümit ediyorum. Papa, bir an önce, masumca başlatılan bu faaliyetin aslında nelere maal olabileceğini çabuk anlamalı ve ahlaki olarak bu faaliyeti eleştirip reddetmelidir. Ahlak açısından reddederse tarihe gömülür zaten.

inev.. kendi zayıflığını göstermeye devam ediyorsun.. sen ateizmi kaldıramadın diye sanıyorsun ki kimse ateist olamaz ateist olan iflah olamaz.. ne bekliyorsun sen peki? o çocuklarının beyinlerinin masallarla doldurulmasını mı bekliyorsun??geleceğin dünyasına onları böyle mi hazırlayacaksın???

onca kuran kursu imam hatip okulu katolik okulu dururken senin bir tek örneğe takılıp bütün hıristiyan ve müslüman alemini cihada çağırman senin ne kadar düşünceli ve doğru biri olduğunu gösteriyor...

o çocukların öğrendiği şey şudur; nasıl ki kırmızı başlıklı kız bir masalsa dinlerin anlattıkları da masaldır, herhang bir gerçekliği yoktur, sizler bunu bilerek ve bilimin yolundan giderek hayatınıza yön ver... dawkins gibi birinin başka birşey söyleyeceğini sanmıyorumm ha eğer başka şeyler söylüyorsa da bu da anlaşılabilir diye düşünüyorum, çünkü dawkins dinlerin neden olduğu bilim karşıtlığını ve cahilliği görüp buna her fırsatta karşı çıkan buna savaş açan biridir... dinlerin insan zihnini nasıl felç ettiğini görmüştür ve çocukların da aynı şey yaşamaması için çabalıyordur.. sonuçta bu adam yeni bir din telkin etmiyor kimseye, sadece bilimden sapmayın ve aklınızı kullanın, din zararlıdır, insanları cehalete ve şiddete yöneltir diyor.. ki bunda ne kadar haklı olduğunu da biliyoruz...

o çocukların gelecekte bilimden uzak dogmaları savunan cahil ve tutucu insanlar olmasındansa, ateist olarak yetişmelerini kesinlikle tercih ederim...

Sitelerde Paylaş
Senin kendinden bilmen insanları bağlamaz. Sen kemalist elit bir ailede yetişmiş, dine de "bundaki güzellik nerede?" diye bakmış olabilirsin. İnsanlar çocukluklarından itibaren dinle beyinleri yıkandığında senin gibi olmuyorlar. Kitap ne derse doğrudur diyorlar. Bunun için adam da öldürüyorlar, katliam da yapıyorlar, bilimsel ilerlemenin önüne de geçiyorlar. Böyle düşünmeyen fakat soft müslüman olanları da, "bak inandığın kitapta öldür." yazıyor diye ikna etmekte hiç zor olmuyor.

Bilimsel bilgi "bu böyledir." diye açıklamaz. Sen bilimsel süreci bilmiyosun diye, "bilim bu böyledir dedi. aynı din." diye mantık kurabilirsin. bu seni bağlar. sana "adam olaydın da o bilgiye nasıl ulaşmışlar onu öğreneydin" derim. Bilimsel eğitim "Dünya yuvarlaktır." diye verilmez. "Dünyanın yuvarlak olduğunu nereden biliyoruz?" diye verilir. Buna geminin bacasıydı, güneşin dünyaya geliş açısıydı, dünyanın etrafını dolaşılmasıydı gibi kırk tane örnek verilir. Oysa dini bilgi "Allah demiş, öyledir." diye verilir. Bu bilgiye nasıl ulaşıldı zerre bahsetmez. Çünkü bilginin gelişi gaipten sesler duyaraktır. Bİlginin gelişine eleştirel düşünceyle sorgulamak, kafirliktir. Böylece çocuğun düşünmesini, mantıksal süreçler üretmesini sabote eder.

Ayrıca senin dingil fikrin, senin dingil fikrin olarak kalmaya mahkumdur. Adam olursun, okursun, araştırırsın; bunu tartışırsın. Aksi halde "Bu benim fikrim yaa. Ne derseniz diyin. Öptm bye." diye ağlarsın.

Hımmm sertleşicez demek OK. Bu yaptığın bilimsel değil bu bir. Bilim Tanrı ile uğraşmaz, sen uğraşırsın bu iki. Ve etrafında gördüğün herkesi kendin gibi düşünmeye zorlamak senin Anarşistliğe meyilli Komünist ideolojin ile alakalı Bilim ile değil, bu da 3.

Atatrük'e iyi küfrediyorsundur 'Ya neden ortada durmuş da herşeyi anlatmamış da bizler de Kemalist inanan ailelerde büyümüşüz' diye.

Tekrar söyliyelim o zaman, Bilim ile Din yok etmek ancak bir ideolojinin işidir. O ideoloji işine gelmeyen her şeyi 'Faşist diye yaftalar, şiirler yazar'.

Ama en nihayetinde bir ideolojidir, tabiki Bilimi kendi tasarrufuna alamaz. Dingillik bu anladın mı? Dingilliği anladın mı onu söyle sen.

Sitelerde Paylaş

Faramir de gelmiş. Ortalık karışıcak şimdi. heee. Bi açılın bi kenara bakim... :D başlamış hemen kafadan saldırmaya... Beni tek bırakmayın arkadaşlar yardıma gelin yaww :)) imzaya bak. 'Bana Allah'ı söle sana kim olduğunu söliyeyim'. Hedef direk Allah. Oha. Yavaş. Korktum lan. :cray:

Sitelerde Paylaş
Küçük bir çocuğun hayal dünyasını yıkıma uğratmak nedir? Knoving'i izle... Bu işe çocuklar bulaştırılamaz. Böyle giderse zaten büyük tepki alır.

bugünün çocuklarının hayal dünyası son derece geniş.. sen hiç merak etme.. bilim teknoloji sanat ve edebiyat onların hayalgüçlerini besliyor.. senin aklına bile gelmeyecek şeyler hayal edebiliyorlar..

senin derdin çocukların hayal dünyası falan değil.. çocukların adem havva melekler şeytan cennet cehennem gibi gerçek diye yutturulan masallardan kurtulması seni rahatsız ediyor.. çünkü sen hala kurtulabilmiş değilsin bu masallardan.. senin yapamadığın şeyi o çocukları yapabilmesinden kokuyorsun, kendine yediremiyorsun...

bugünkü çocuklar çok uyanıklar, soru sormaktan kurcalamaktan çekinmiyorlar.. seninki gibi masalları çöpe atmakta hiç zorlanmazlar.. o çocuklar kadar olamadın inevv..

bir de yanardöner kişiliğin tekrar devrede.. kaçtane inevv var bilmiyorum artık.. kişilik bölünmesi yaşıyorsun sen bence.. psikolojide bunun adı şizofrenidir... kendine dikkat et, aman diyim...

Sitelerde Paylaş

Keşke okumasaydım. Türk insanının durumu içler acısı. Ateizm ya da bu kampa karşı oluşları değil beni düşündüren. Ortaya koydukları fikirler, evrim hakkında görüşleri. Hepsi cehalet. Çok yazık. :angry:

Sitelerde Paylaş
Keşke okumasaydım. Türk insanının durumu içler acısı. Ateizm ya da bu kampa karşı oluşları değil beni düşündüren. Ortaya koydukları fikirler, evrim hakkında görüşleri. Hepsi cehalet. Çok yazık. :angry:

Türkiye'de gizli bir tarikat var, tek yükümlülükleri bu tarz haberlerin altına "ya bu evrim teorisi daha geçen gün çökmedi mi?" diye yorumda bulunmak.

Sayılarının 5 ila 10 bin arasında olduğunu tahmin ediyorum.

Sitelerde Paylaş
:lol::lol:

Bu saatlerde müslüman takılıyor,akşamları kurt adam oluyor :)

Bediüzzaman'ı ne kadar eleştirsem de, Bilimi kendi tasarrufuna alanların Tanrı yoktur iddalarını, eline alıp, evrip çevirip bakıp, onla alay edercesine, çok mantıklı söylemlerle eleştirip değersizleştirip mantıksızlığını tüm herkese sunması, önünde saygıyla eğiliyorum. Bediüzzaman bu konuda gerçek bir dehadır. Hiç bir şey toptan ne kabul edilebilir ne de toptan reddedilebilir. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...