Jump to content

İşte yıkım başlıyor.

Recommended Posts

Arkadaşlar inevitablen trollötesi birşey oldu, bence daha çok beslemeyelim. Tinerci muamelesi yapalım, cevap vermeyip ilgi göstermezsek gider.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

http://www.ensonhaber.com/dunya/212525/ate...rd-dawkins.html

Bu kamplarda çocukların hayal dünyası yere, toza-toprağa ve maddeye indirgenecek. Hayal gücünü ayakta tutan yapının kahramanları, İyiliğin sembolü Melekler ve Kötülüğün sembolü Şeytanlar yıkılacak ve göklerdeki hayaller yerlere inecek. Belki de bir daha hiç yükselemiyecek.

İşte ben bunun için, bu organize bir şekilde ki yıkım faliyetinin ne şekilde olursa olsun çok sert bir şekilde eleştirilip ETİK olmayan bir davranış diye etiketlenip, tarihe gömülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu iş organize yürütülemez. Etik değil, bir vahşet ve bir terbiyesizlik... Kişisel görüşüm resmen bir ahlaksızlıktır.

Katolik ve Ortodox kiliselerinin, Avrupada fişeği atılan bu yıkım faaliyetine karşı eskisi gibi çok sağlam bir şekilde durmasını ümit ediyorum. Papa, bir an önce, masumca başlatılan bu faaliyetin aslında nelere maal olabileceğini çabuk anlamalı ve ahlaki olarak bu faaliyeti eleştirip reddetmelidir. Ahlak açısından reddederse tarihe gömülür zaten.

Evet çok hoş.

Ateistlerde artık Kuran kursu gibi dinlerini genç çocukların beynine pompalamak için dershaneler açmaya başlamışlar yavaş yavaş.

Eee millet dini vaaz verirken onlar oturup izleyecek değildi herhalde..

Yeni dinin hayır getirmesi dileğiyle..

Sitelerde Paylaş

>>> Ateistlerde artık Kuran kursu gibi dinlerini genç çocukların beynine pompalamak için dershaneler açmaya başlamışlar yavaş yavaş.

Piyango filan çıkarsa bende açıcam.. xxx

Her neyse.. İnevitable, bir şeyi güzel itiraf etmiş.. Demiş ya, çocuklaırn hayal güçleri körelecek.. Bu laftan ibaret olsada, din dediği şeyin hayal gücünden ibaret olduğunu farketmiş ki, bu da bir terakkidir aslında..

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Allah ile aranızdaki ilişki size kalsın.
Sitelerde Paylaş
Yeni dinin hayır getirmesi dileğiyle..

Bu ucube "ateizm dindir" diyecek kadar saçmalıyabiliyor ama aç bir konu koy delillerini diyince ,

"Benim delililim bu forum" diyecek kadar da utanmıyor.

Süper zenciyle hoş saatler geçirmen dileği ile

Sitelerde Paylaş
Cebrail mesaj getiriyorsa, bu böle bi Odun gibi getirmiyordur bence. Bu olaya müdahil olmalı. Müdahilse işler değişir. Sizin, 'Lan bu nasıl Allah' gibi eleştirileriniz hoooop uçar gider. Dikkatli olun.

Cebrail hangi marka UFO kullanıyor?Benzinli mi dizel mi?

Sitelerde Paylaş
Ama burada çocuğa küçük yaşta müdahale var. İkisi farklı bence. Bu belli yani. Bir de biz bunu burada, bir Psikiyatrist olmadan tartışıyorz. Çocuk Psikiyatrisi diye özel bir bölüm bile var. Burada bizim verdiğimiz 'Yok bişi olmaz' kararı ne kadar güvenilir olabilir sence?

madem çocuğa müdahale var olmaz diyorsun, önce git kuran kusurlarını kapat.. önce onlarla mücadele et.. orda çocukların beynini alıyorlar resmen...

hayal gücü diyorsun... bugün bilim-teknoloji-görsel sanatlar bunlar çocukların hayal gücünü senni tahmin edemeyeceğin kadar genişletiyorlar!! tanrı da neymiş, çocuklar tanrıdan on kat güçlü şeyler hayal edebiliyorlar.. ama arada bir fark var, çocuklar bunların hayal gücünün ürünü olduğunu biliyorlar, oya tanrı ve dini masalları gerçek sanıyorlar ve ona göre yaşıyorlar, akıllarını askıya alıyorlar... hangisi daha zararlı acaba??? tanrı şöyledir böyledir şuna karşıdır bunu istemez diye şartlanan bir çocuğun hayal dünyası ne kadar gelişebilir dersin?? bu çocuklar daha düşünmekten korkuyorlar, yanlış birşey düşünürüm de günaha girerim diye korkuyorlar, bu mu hayal gücü dediğin bee???

gerçekten zırvalıyorsun sen, başka birşey değil..

tekrar ediyorum, çocukları bu kadar düşünüyorsan git kuran kurslarıyla imam hatiplerle uğraş.. çocuklara bilim öğreten bir adama karşı cihad çağrısı yapacağına bunu yap, çocuklara bir faydan olsun...

Sitelerde Paylaş

Inevitablen, sen iyice zincirlik oldun. Uzaylı mısın, müslüman mısın, hıristiyan mısın, ateist misin, deist misin... ne halt olduğun belli değil.

Okuduğun haberde ahlaka aykırı ne gibi bir uygulamaya rastladın ki, böyle tüylerin tiken tiken olmuş, Vatikan'a secde etmeye başlamışsın? Sen önce kendi kıçındaki yırtığı gör; Kuran kursu, öğrenci yurdu vb. isimler altında faaliyet yürütülen irticai yapılanmaları gör; Fethullah Gülen okullarını gör; seni böyle müslüman mı, ateist mi, uzaylı mı, katolik mi ne olduğu belli olmayan bir paranoid-şizofreniye götürmüş içinde bulunduğun sistemi gör.

Bırak, o çocuklar bari senin gibi olmasın. Ne istediklerini bilsinler, akla ve bilime uygun, ahlaki boyutlarda yaşamayı öğrensinler.

Sitelerde Paylaş
Hadi dindarlar bunu bir kurtuluş yolu olarak görüyor, çocuklarına çekirdekten eğitim veriyorlar/verdirtiyorlar. Dawkins'in bunu yapmaktaki amacı nedir ki? Kısasa kısas mı yani? O halde bundan sonra din adamlarını "yobaz" diye nitelemekten vazgeçin, biz de Dawkins'e ve sizlere yobaz diyeceğiz...

ne kurtuluşu be?? sen kurtuluş sanıyorsun diye çocuklar kurtulacak mı yani??? din denilen pisliği öğrenmektense insanın evrim geçirdiğini, doğadaki herhangi bir canlı olduğunu, üstün bir varlık olmadığını, bütün canlıların onun için yaratılmadığını , dünyanın insanın etrafında dönmediğini öğrensinler...

nasıl korkuyorsunuz değil mi?? sizin yapamadığınız şeyleri küçücük çocuklar yapacak diye korkuyorsunuz... eminim o çocukarla tartışacak donanım bile yoktur sizde.. onların karşısında bile tırtlarsınız siz... bilimin doğruların gücü korkutuyor sizi.. masal dünyanızın yıkılmasından korkuyorsunuz.. zavallılar...

Sitelerde Paylaş
Bu ucube "ateizm dindir" diyecek kadar saçmalıyabiliyor ama aç bir konu koy delillerini diyince ,

Deliller heryerde göremiyormusun ? Şu başlıktaki konu bile ayrı bir sebep.

Görülen köy kılavuz istemez.

Sitelerde Paylaş
Deliller heryerde göremiyormusun ? Şu başlıktaki konu bile ayrı bir sebep.

Görülen köy kılavuz istemez.

Dilimde tüy bitti artık....

İletimi tekrarlıyorum

Sitelerde Paylaş

ya içinizden kaç kişi bir ateist ile tanıştı?

Bu iddialarınızı yani ateizm in felaket olduğu iddiasını neye dayanarak ortaya atıyorsunuz?

21 yy a kadar daha ortalıkta ateizm diye bir kavram yokken binlerce yıllık dinin hüküm sürdüğü tarihi yok sayıp bütün pislikleri daha 1 yy lını tamamlamamış ateizme yıkmanıza sebep ne?

3000-4000 yıllık pisliklerinizi görmezden gelmenizin asıl sebebi nedir ki bu zaman için de milyarlarca insa din yüzünden tecavüze uğradı, hayatını kaybetti, hayatları mahvoldu....

Sitelerde Paylaş

Sizin cemaat evlerinizde, yurtlarınızda dershanelerinizde neler döndüğüne bence bi bak.

Yüzyıllardır din saçmalığıyla insanların beyinlerini yıkamak, gerektiğinde kan dökerek kendi dinine geçmesini sağlamak

meşru oluyor da, insanları özgür düşünceye sevk etmek, sorgulamalarını sağlamak mı iğrenç bir şey oluyor?

Sitelerde Paylaş
Dilimde tüy bitti artık....

İletimi tekrarlıyorum

Senin dinine olan düşkünlüğünü biliyoruz.

Bir şeyleri belgelersek sanki kabul edecek ateizmin din olduğunu.

Daha geçen gün ateizm için bilimden sapan Hz.Hacı'nın örneklerini verdik. Tebliğini sunduk.

Şimdi de Hz. Richard Dawkins toplu kamplar ile tebliğe çıkmış.

Sen nasıl ateistsinde peygamberlerini dinlemiyorsun ?

kehh keehh

Sitelerde Paylaş
İşte ben bunun için, bu organize bir şekilde ki yıkım faliyetinin ne şekilde olursa olsun çok sert bir şekilde eleştirilip ETİK olmayan bir davranış diye etiketlenip, tarihe gömülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu iş organize yürütülemez. Etik değil, bir vahşet ve bir terbiyesizlik... Kişisel görüşüm resmen bir ahlaksızlıktır.

Belki de bu doğru, fakat aynı şeyi neden dinci okulları için düşünmeyelim?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...