Jump to content

İşte yıkım başlıyor.

Recommended Posts

Keşke okumasaydım. Türk insanının durumu içler acısı. Ateizm ya da bu kampa karşı oluşları değil beni düşündüren. Ortaya koydukları fikirler, evrim hakkında görüşleri. Hepsi cehalet. Çok yazık. :angry:

İnve itiraf et,bu yorumları yapanlardan biri de sensin değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bediüzzaman'ı ne kadar eleştirsem de, Bilimi kendi tasarrufuna alanların Tanrı yoktur iddalarını, eline alıp, evrip çevirip bakıp, onla alay edercesine, çok mantıklı söylemlerle eleştirip değersizleştirip mantıksızlığını tüm herkese sunması, önünde saygıyla eğiliyorum. Bediüzzaman bu konuda gerçek bir dehadır. Hiç bir şey toptan ne kabul edilebilir ne de toptan reddedilebilir. ;)

İnevitablen iyimisin olom sen:) Kerizüzzaman ne demişte tanrı yoktur iddialarının saçmalıklarını sunabilmiş.

Sitelerde Paylaş
Bir iğne bile ustasız olmaz argümanı sanırım

İğne ustasız olmaz resim ressamsız olmaz vs gibi argümanlarla tanrı yoktur saçmalıktır denilemez.

Doğanın bir resim yahut iğne gibi insan eliyle çıkmadığı belli.Yanlış kıyaslamalar yapılıyor.Ressam ve iğne ustası kendi kendinemi oluyormuş peki?Bunuda ötelere taşırsın.Bir ressam yaratıcısız olamaz:)))

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İğne ustasız olmaz resim ressamsız olmaz vs gibi argümanlarla tanrı yoktur saçmalıktır denilemez.

Doğanın bir resim yahut iğne gibi insan eliyle çıkmadığı belli.Yanlış kıyaslamalar yapılıyor.Ressam ve iğne ustası kendi kendinemi oluyormuş peki?Bunuda ötelere taşırsın.Bir ressam yaratıcısız olamaz:)))

inve gibilerin bunu anlamasını beklemiyorsun umarım.Haber sitesinde yapılan yorumlardan biri:

ben de gidebilirmiyim, imanım kuvvetlenir biraz :) bütün teorilerinin 5 dk lık işi var, oraya bi kaç tane nur talebesi konuşlandırcaksın, Allahın izniyle hepsi sarıkla namaza başlarlar :)))

Böyle anlamsız bir özgüvene sahip bu insanlar,etrafları hep tek tip insanla dolu çünkü,dünyayı bilmiyorlar,kendilerine ne anlatılırsa doğru olduğuna şartlanmışlar

Sitelerde Paylaş
inve gibilerin bunu anlamasını beklemiyorsun umarım.Haber sitesinde yapılan yorumlardan biri:

İne kafasını allak bullak etti foruma geldi geleli.

Böyle anlamsız bir özgüvene sahip bu insanlar,etrafları hep tek tip insanla dolu çünkü,dünyayı bilmiyorlar,kendilerine ne anlatılırsa doğru olduğuna şartlanmışlar

Evet bir saçmalığı savunmak gerçeği savunmaktan daha kolaydır narsist duygularla yaklaşınca.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
http://w9.gazetevatan.com/Dinden_imandan_c...46012/10/Manset

Bu da gazete vatandan. Yalnız burada ki yorumlar ilginç bir şekilde umut verici. Yorumlara bakınca bir an kendimi isveçte sandım. Vatan gazetesi yorumları eleyip, yobazların yorumlarını yayınlamamış olabilir.

Vatan gazetesini yobazların takip edeceğini zannetmiyorum. Ama bu hakikaten tekrar umut verdi, teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

hatta aralarında dalga da geçmişlerdir. ayrıca bu okula ve adama acımışlardır. bu adamın gözlerinin ve kalbinin mühürlü olduğuna dem vurulmuştur.

üstüne bir de allahın onlara doğru yolu göster diye dua bile etmişlerdir büyük olasılıkla

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ama burada çocuğa küçük yaşta müdahale var. İkisi farklı bence. Bu belli yani. Bir de biz bunu burada, bir Psikiyatrist olmadan tartışıyorz. Çocuk Psikiyatrisi diye özel bir bölüm bile var. Burada bizim verdiğimiz 'Yok bişi olmaz' kararı ne kadar güvenilir olabilir sence?

Çocuğa küçük yaşta müdahale var evet.Bu müdahale ne yönde o önemli.Binlerce yıldır çocuklar cehennemle,zebanilerle,cinlerle korkutuluyor ve psikoloji aklınızın ucundan geçmiyor.Biraz rasyonel bilim öğretince neden kuyruğunuza basılmış gibi davranıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
Çocukların küçük yaşlarda olmayan şeylerden korkması veya onlardan birşeyler beklemesi yerine gerçekçi olup ( çocukça da olsa ) onlarla ugraşmalarının neresi kötü anlamadım ?

çocuk yaşta elemanların bu adamın okuluna gitmesi yanlışsa din öğrenmek için giden çocukların durumu doğru mu?

Sitelerde Paylaş
Doğruluğu kanıtlanmamış şeylari anlatmayacaklar işte!

O zaman evrimi de anlatmayacaklar. Hımmm. Yoksa Dawkis de bir yeni Din mi buldu. Yeni moda Scientologyden sonra...Bilim dini. Malzemesi evrim. Evrim hayatın ruhudur. Amacıdır. Ona inanın ve itaat edin.

Sitelerde Paylaş
Bişi mi aldın sen ?

Ot felan ?

Yooo şunu diyorum. Eğer Allah ispatlanmadığı için anlatılmaycaksa ki, bunun içinde iyilik vardır, ahlak vardır, kurallara uyma vardır.

O zaman evrim de ispatlanamadığı için bu Dawkins Bilim Papazı taradından müzikler eşliğinde Biyoloji tabağında çocuklara servis edilmeyecek. Ok?

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yooo şunu diyorum. Eğer Allah ispatlanmadığı için anlatılmaycaksa ki, bunun içinde iyilik vardır, ahlak vardır, kurallara uyma vardır.

O zaman evrim de ispatlanamadığı için bu Dawkins Bilim Papazı taradından müzikler eşliğinde Biyoloji tabağında çocuklara servis edilmeyecek. Ok?

Sen bütün dini okulları kapat yanıma gel söz ateistforumu da kapatcazz!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...