Jump to content

Amerika'daki 70 bin yıllık insan kalıntıları

Recommended Posts

Degas, hala sayıklıyorsun..

O kaynak dediğinde yerde kaynak filan yok..

>>> Evrim teorisi 11,000-12,000 de amerikaya insan geçiriyor.

Yok böyle bir şey Degas.. Şu anda elimizde mevcut olan veriler, yaşayan amerikalıların (yerliler elbet) 12 bin yıl kadar önce amerikaya göçen insanların torunları olduğunu gösteriyor..

İlk insan ortaya çıkalı 195 bin yıl olduğuna göre, 5 bin yıl önce "taş devrini" yaşarken bugün aya gidebildiğimize göre, 190 bin yıl önce bırak amerikayı Aya gitmiş bir insan grubunun olması mümkündür: Onlar, biz ne kadar insansak, o kadar insandı..

Birinci Dünya savaşını kitlelere mazur göstermek, fitillemek gibi gerekçelerle millete kazıklanan "ilkel, humu gumu" diyerek mağara yaşayan maymun bozma insan figürünün bilimle alakası filan yok.. 195 bin yıl önce insan "kesin" vardı ve bizler gibi sapına kadar insandı..

Tek sorun, 190 bin yıl önce aya giden birilerine vs. dair bir kanıt bulamıyor oluşumuz, hepsi bu.. Elimizde mevcut kanıtlar şunlaır gösteriyor:

* insanlar 195 bin yıldır, göçebeyiz göçebecilik oynuyor, taa ki son 10 bin yıla, tarımın gelişmesine kadar. Bundaki en büyük etmen ise, henüz bitki ve hayvanların tarım/hayvancılık için yeterli olmaması. Ne zamanki seleksiyon ve melezleme ile rantabl tohumlar/damızlıklar üretmeye başlıyor insan, o zamandan sonra, yerleşik yaşamaya başlıyor..

* İnsanlar, çok eskidende gayet iyi denizciyliler: Bkz: Okyanusya yerlileri. Bilindiği kadarıyla en az 50 - 60 bin yıldır okyanus aşabilecek sal ve tekneler üretebiliyorlardı.

* Amerika'ya çeşitli yollardan, denizden ve karadan, buz üstünden vs. vs. 50 - 60 bin yıl öncesinden bu yana pederpey geçişler olabileceğine dair buluntular mevcut. Sorun bunların torunlarının çok uzun bir süredir aramızda olmayışı, nesillerinin tükenmiş olması.

Evet, degas, evrim teorisi sadece insna ile maymunun atasının ortak olduğunu söyler, hepsi bu..

İnsanın ne zaman amerikaya, avustralya'ya vs. geçtiği ise, arkeolojinin bulduklarına bağlıdır.. Arkeolojinin elindeki bunlar..

>>> Al buda pedra furadaki 50,000 çalışmaları.

Al, bu da o çalışmaların hangi marazlara sahip olduğu:

http://findarticles.com/p/articles/mi_hb32...9/ai_n28660238/

Pedro Fuerdo buluntularına şüpheli bakılması, sandığın gibi var olan bir evrim teorisinin kıçını kurtarmak değil, yeterince somut kanıt var olmamasından ibarettir.

>>> Amerika kıtasındaki 70.000 yıllık İNSAN VARLIĞINI KANITLAYACAM DEDİM .

Diyordun..

Ama hala kanıtlayamadın.. Buradan başla istersen, kıvıracak yer arayıp durmaktansa..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Evrim teorisi 11,000-12,000 de amerikaya insan geçiriyor.

Yok böyle bir şey Degas.. Şu anda elimizde mevcut olan veriler, yaşayan amerikalıların (yerliler elbet) 12 bin yıl kadar önce amerikaya göçen insanların torunları olduğunu gösteriyor..

Anibal kafandan Evrim Teorisi yazıyorsun, tıpkı müslümanların farklı kuranları farklı cevirmesi gibi.

Bizim Evrim Teorimiz bu değilmi ;

http://www.bradshawfoundation.com/journey/

Bilmediğimiz farklı kuran cevirileri gibi farklı Evrim Teorilermi var.Bana Teamülle değil bilimle cevap ver.

Allaha şükür bütün bilim adamlarının çalışmlarını yok saydın.Yazıdaki kaynakçalara bakmayı denesene.

Ne Teorin belli nede neyi savunduğun.Delibriasada mail atayım gelsin sana yazsın, malum başka türlü

inanmıyorsun.Çalışmasıyla ilgili kitap bile seni kesmiyor.

Sitelerde Paylaş

>>> Bizim Evrim Teorimiz bu değilmi ;

Değil, bunun "evrim teorisi" ile ne alakası var?

Bu "yaşayan insanların" atalarının hangi göç yolunu izlediğini gösteren genetik tabanlı, arkeolojik bulgularla da örtüşen, yani arkeolojik kanıtlarında desteklediği bir göç, insanlığın dünyaya yayılışına dair "teori"..

150 bin yıl önce, birileri Taaa Amerika'ya, okyanusya'ya vs. gitmiş olabilir.. Sorun, şu andan o insanların izine ulaşamıyor oluşumuz, yani onların genlerinin ortada olmaması.. Bulabildiğimiz en uzak insanlar aborijinler, onlarda henüz 50 bin yıl kadar önce diğer insanlardan ayrılmış..

Ama bu ayrılma Avustralya'da mı oldu? yoksa başak bir yerde ayrıldılar, bir grup avusturalya'ya gidip hayatta kalamyı başardı, geri kalanın nesli mi tükendi? Cevap: mümkündür, ama buna dair bir kanıt yok.

eldeki kanıtlar bunu gösteriyor ve bu "teori" de, evrim teorisi kadar olmasada son derece sağlam..

Bu teori insanların 70 bin yıl önce amerikaya gidemeyeceklerini söylemiyor. Bu teori, böyle olduğuna dair herhangi bir genetik ve arkeolojik kaydın mevcut olmadığını söylüyor..

Yok, uydurmuşsun, sallamışsın, ama var olsa bile, bunun ne bu teoriye, ne de evrim teorisine zerre kadar etkisi olmaz..

Peki ne olur? Diyelim, 70 bin yıl öncesinden başlayıp, 10 bin yıl öncesine kadar uzanan bir medeniyet bulduka Amazon'un göbeğinde.. O zaman, bunlaırn nasıl yokolduğunu, nasıl geldiğini vs. vs. irdeleyen bir takım teoriler ortaya konur, hepsi bu kadar..

Ama sen hala, bir numaralı iddian olan "amanda 70 bin yıllık amerikalılar" iddianı hala kanıtlayabilmişdeğilsin.. Nerde buna dair bilimsel çalışma, makale vs.? Hayali bir varlığı anlatan "şeytanın genel tarihi" nde de buna dair hiç bir referans yok.. Daeniken'in hayalleri, Tanrıların Arabaları bile, o kitaptan -bu hususta- daha tutarlı kaldı ki..

Sitelerde Paylaş
150 bin yıl önce, birileri Taaa Amerika'ya, okyanusya'ya vs. gitmiş olabilir.. Sorun, şu andan o insanların izine ulaşamıyor oluşumuz, yani onların genlerinin ortada olmaması.. Bulabildiğimiz en uzak insanlar aborijinler, onlarda henüz 50 bin yıl kadar önce diğer insanlardan ayrılmış..

Bu söylemle tanrıda var olmuş olabilir.

Bak evrimle ilgili bilim bölümünden video ,

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=24394&hl=

Yok, uydurmuşsun, sallamışsın, ama var olsa bile, bunun ne bu teoriye, ne de evrim teorisine zerre kadar etkisi olmaz..

Anibal bu makalenin insanın geçmişini aydınlatamayacağını sende bende gayet iyi biliyoruz. Fakat sen bu teorinle ilgili bir yazı yazamayıp, her an herşey olabilirden başka bir şey demiyorsun.Bende kanıt yetersizliğinden bu makaleyi fazla dikkate almıyorum.Sen İnançla yaklaşıyorsun, sorunda bu.

Peki ne olur? Diyelim, 70 bin yıl öncesinden başlayıp, 10 bin yıl öncesine kadar uzanan bir medeniyet bulduka Amazon'un göbeğinde.. O zaman, bunlaırn nasıl yokolduğunu, nasıl geldiğini vs. vs. irdeleyen bir takım teoriler ortaya konur, hepsi bu kadar..

Hayır koyulamaz, bu makale ırkların oluşumunu açıklayamaz.Sadece yayılma ile bu güne bakarak görüş bildirir.Buda bana yetmez.

Ama sen hala, bir numaralı iddian olan "amanda 70 bin yıllık amerikalılar" iddianı hala kanıtlayabilmişdeğilsin.. Nerde buna dair bilimsel çalışma, makale vs.? Hayali bir varlığı anlatan "şeytanın genel tarihi" nde de buna dair hiç bir referans yok.. Daeniken'in hayalleri, Tanrıların Arabaları bile, o kitaptan -bu hususta- daha tutarlı kaldı ki..

Ben sana nerde bulacağını söyledim gerisi sana ait.Kimse gece vahiy gelip yazmıyor.Net bu konularda yetersiz , olanda ücretli.

Sitelerde Paylaş

>>> Bu söylemle tanrıda var olmuş olabilir.

Ne alaka?

Bu "söylem" dediğin şey, bilimsel bulgulara, kantılara dayanır, senin gibi sallamalara değil..

>>> Anibal bu makalenin insanın geçmişini aydınlatamayacağını sende bende gayet iyi biliyoruz. Fakat sen bu teorinle ilgili bir yazı yazamayıp, her an herşey olabilirden başka bir şey demiyorsun.Bende kanıt yetersizliğinden bu makaleyi fazla dikkate almıyorum.Sen İnançla yaklaşıyorsun, sorunda bu.

Tam tersine.. Elindkei kanıtlar bunlar olduğu için, olabilecek tek açıklaman budur.. Bunun başka bir açıklaması yok.. Eğer sen başka kanıtlar bulursan, o zaman baişka bir açıklama olacaktır..

>>> Hayır koyulamaz, bu makale ırkların oluşumunu açıklayamaz.Sadece yayılma ile bu güne bakarak görüş bildirir.Buda bana yetmez.

Eee, ne sayıkladığının farkında mısın?

Senin "amanda 70 bin yıllık amerikalı" filan diye sayıkladığın şey, yaşayan insanların atalarının nasıl yayıldığını gösteren bir çalışmadan, insan ırklarının nasıl çıktığını beklyiro olman bir ahmaklık desem cuk oturur mu?

http://www.springerlink.com/content/g586x6...17/fulltext.pdf

Bunu okumakla işe başla..

>>> Ben sana nerde bulacağını söyledim gerisi sana ait.Kimse gece vahiy gelip yazmıyor.Net bu konularda yetersiz , olanda ücretli.

Bahsettiğin yerde buna dair hiç bir kaynak yok diyorum, senin anlaman kıt mı? Kaynak diye gösterdiğin yerde ve şeyde, hiç bir atıf, hiç bir şey yok.. aldık, baktık, gördük, okuduk.. Yeterince büyük bir kütüphanemiz var, sen canını sıkma:

kutup-res.jpg

http://www.mam.gov.tr/kutuphane/hakkimizda.htm

Kısaca, desteksiz palavra atıyorsun.. 70 bin yıllık insan var amerikada diyen sensin.. Kanıtını, kaynağını bulup getirmek senin sorunun.. Ama getiremiyorsun.. Kağıt kitabı buraya koymamı beklemiyorsun herhalde.. De ki, bu bu kitapta, Delibriasın şu şu çalışmasında böyle olduğu söyleniyor.. Buyur..

Delibrias, hala Fransada faal.. Yayınladığı tüm çalışmalara da, DOI üzerinden, springerlink vs. üzerinden ulaşabilirsin.. Onun böyle bir çalışması yok.. Yeterince açık mı: Yok...

Yani sen veya alıntı yaptığınız yer sadece yalan söylüyorsunuz.. Değilse, buyrun gösterin, hangi çalışmasıymış bu delibrias'ın?

Sitelerde Paylaş
Bu "söylem" dediğin şey, bilimsel bulgulara, kantılara dayanır, senin gibi sallamalara değil..

Bu başlıkta mışlı, müşlü ifadelerin dışında bir cümle kullandığınızı henüz görmedim.Sürekli tavsiye verip ismine bilim diyorsunuz.

Bense size açık ve net soruyorum,

Sapiensin evrim teorisini gösteren bir yazı verin.

net üzerinde verdiğim , bunların hepsi evrim siteleridir, hepsini red ediyorsunuz, sonra kalkıp bilimden bahsediyorsunuz.

Buna Anibal bilimimi diyecez yoksa Evrim teorisimi diyecez.

Şimdi ben Evrime İnanmıyorum !!!!!

Beni hangi Evrim Teorisiyle İkna Edeceksiniz.

Sizden bunu bekliyorum, yazının başından beride sordum soru bu.Sürekli kaçamak cevaplar mışlı, müşlü cevaplar yazıyorsunuz, İşinize geldiğini görüp işinize gelmediğini görmüyormusunuz.

Tam tersine.. Elindkei kanıtlar bunlar olduğu için, olabilecek tek açıklaman budur.. Bunun başka bir açıklaması yok.. Eğer sen başka kanıtlar bulursan, o zaman baişka bir açıklama olacaktır..

Eldeki kanıtlarla ilgii Proflardan alıntılar verdim, ötesi demagoji.

Ne demiş Theodosius Dobzhansky " İNSANIN AKRABASI VARDIR, ATASI YOKTUR " ( Mankind Evolving)

Eee, ne sayıkladığının farkında mısın?

Senin "amanda 70 bin yıllık amerikalı" filan diye sayıkladığın şey, yaşayan insanların atalarının nasıl yayıldığını gösteren bir çalışmadan, insan ırklarının nasıl çıktığını beklyiro olman bir ahmaklık desem cuk oturur mu?

Ben ne söylediğimi ve Havva teorisini gayet iyi biliyorum endişe etmeyiniz.Evrim teorisinde 70,000 dağılmaya başlamasıyla amerika kıtasındaki 70,000 ilgisi yok.

Kaldı ki, daha İnsanı Amerika kıtasına nasıl geçtiğine dair bir teori bile yazmadınız.

Yani sen veya alıntı yaptığınız yer sadece yalan söylüyorsunuz.. Değilse, buyrun gösterin, hangi çalışmasıymış bu delibrias'ın?

Net üzerinde biraz araştırayım getirince ne yapacaksın oldukça merak ediyorum.

O zamanda Bilim bu olmadığını söylemezki söylemi yapacaksın.

Yahu kuran bile Sapiensin Evrim Teorisinden daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş

>>> Sapiensin evrim teorisini gösteren bir yazı verin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolution

>>> Theodosius Dobzhansky " İNSANIN AKRABASI VARDIR, ATASI YOKTUR " ( Mankind Evolving)

Ya, bunu yazınca güya doğru mu oluverdi? Buyursun ispatlasın madem prof. hazretleri.. görelim hep beraber..

>>> Kaldı ki, daha İnsanı Amerika kıtasına nasıl geçtiğine dair bir teori bile yazmadınız.

Derdin bu mu? al ben sana yazayım:

Okyanusya'da yaşayanlar, tekne yapımındaki kabiliyetler ile, Kuzeydoğu asyadan Amerikaya geçtiler. Fakat tekneler ile büyük nüfuslar taşıyamadıkları için, kısa sürede amerikada nesilleri tükendi..

Buz çağı ile birlikte, deniz insanları daha aşağılara yayıldılar.Buralar avcı-toplayıcılara kaldı. Onlarda beringten yürüyüp geçtiler..

Teori istemiştin değil mi?

>>> Net üzerinde biraz araştırayım getirince ne yapacaksın oldukça merak ediyorum.

Getiremeyeceksni, emin olabilrsin..

Ama sana sormak istedğim şey şu: kaynağını bile görmeden, sallama bir lafla hangi cesaretle bu konuya giriştin ki? Cahil cesareti deme, o bile yetmez..

>>> Evrim teorisinde 70,000 dağılmaya başlamasıyla amerika kıtasındaki 70,000 ilgisi yok.

Hala mı aynı terane.. İnsanın evrimi 195 bin yıl önce fit oldu degas.. 195 bin yıldan beri insan var ve insan olarak var.. Yayıldıkları yerlerde izole kalan toplumlar ırk dediğin basit insan türevlerine dönüştü haliyle ki evrim teoriside bunu söyler zaten.. Senni bu söylediklerin de, ancak bir saçmalık.. 195 biny ıl önce "bütmiş" bir şeyin 70 bni yılını sorgulamak saçmalamaktan öte hiç bir şey değildir..

Sitelerde Paylaş
>>> Theodosius Dobzhansky " İNSANIN AKRABASI VARDIR, ATASI YOKTUR " ( Mankind Evolving)

Ya, bunu yazınca güya doğru mu oluverdi? Buyursun ispatlasın madem prof. hazretleri.. görelim hep beraber..

Foruma bekliyosun anladığım kadarıyla.

Derdin bu mu? al ben sana yazayım:

Okyanusya'da yaşayanlar, tekne yapımındaki kabiliyetler ile, Kuzeydoğu asyadan Amerikaya geçtiler. Fakat tekneler ile büyük nüfuslar taşıyamadıkları için, kısa sürede amerikada nesilleri tükendi..

Buz çağı ile birlikte, deniz insanları daha aşağılara yayıldılar.Buralar avcı-toplayıcılara kaldı. Onlarda beringten yürüyüp geçtiler..

Teori istemiştin değil mi?

Anibal teori istemiştim ayet / hadis değil.

Hadi tekne yaptılar diyelim.Bu tekne saatte kaç km gider, kaç kişi ne kadarlık yemek ve stoğu gerekir.

Bunların araştırmaları yapıldı malesef.

Hala mı aynı terane.. İnsanın evrimi 195 bin yıl önce fit oldu degas.. 195 bin yıldan beri insan var ve insan olarak var.. Yayıldıkları yerlerde izole kalan toplumlar ırk dediğin basit insan türevlerine dönüştü haliyle ki evrim teoriside bunu söyler zaten.. Senni bu söylediklerin de, ancak bir saçmalık.. 195 biny ıl önce "bütmiş" bir şeyin 70 bni yılını sorgulamak saçmalamaktan öte hiç bir şey değildir..

Verdiğin Linkte amerikaya geçişle ilgili tek satır bilgi yok.Daha öncede söylediğim gibi Teorilerle ilgiliyim makalelerle değil.

Konuyla ilgili bir düzeltme yapıyorum : Amerika kıtasındaki 70,000 kodlayan çalışmalar delibriasa ait değil, Gaudion ve Delibriasın 35,000 kodlamasından sonra Wiskonsin Buzullarında yapılan çalışmalar olarak düzeltiyorum.Yanlış anımsamışım.Konuyla ilgili Messadie sizi tatmin etmesede Arkeoloji sitesine yazdım bilgi gelince başlığın altına asarım.

Sitelerde Paylaş

>>> Bunların araştırmaları yapıldı malesef.

Evet, yapıldı ve sonuçlar müspet.. Yani, eski insanların denizden amerikaya geçmiş olması mümkün..

3 tekne ile, yolculuk 12 gün sürecektir. Eğer teknelerde 10'ar kişi varsa, gerekli olan su, yiyecek vs. yetecektir.

Kaldı ki bölge kutuptur, en büyük sorun olan su ihtiyacı, buzullardan, gıda ise denizden temin edilebilir. İlla buzul mu olması gerek yani? Hayır, teknenin yedeğinde çekilebilir buz.. Daha bir sürü şey olabilir..

http://lamnews.com/first_humans_in_america.htm

http://news.nationalgeographic.com/news/20...tamericans.html

Dahası, bu kolay yol.. İndgioların buz üstünde hayatta kalmakta çok başarılı olduklarını biliyoruz. Yani, yürüyerek gitmeleride gayet mümkün. Ama ockham'ın usturası kolay olanı seçin diyor.

Ama henüz, insanların şartların müsait olduğu 12 bin yıldan önce yeni dünyaya gittikleri için yeterince somut kanıtta yok.. Olursa, o kanıtlara bakarak, bunlar nasıl geldiler bir cevap verilecektir.

>>> Verdiğin Linkte amerikaya geçişle ilgili tek satır bilgi yok.

Elbette olmaz, çünkü insanın evrimi, 195 bin yıl öncesinde sonlanır. Artık insan türü ortaya çıkmıştır. Ötesi evrimi değil, antropoloji ve arkeolojiyi ilgilendirir.

Ve elimizde olası en eski tarih olarak, 50 bin yılı buluyoruz.. Bu zamanlarda, insanların daha kapsamlı bir yolculuk yaparak Avustralya'ya ulaştıklarını da biliyoruz.. O halde sorun nedir ki?

>>> Konuyla ilgili bir düzeltme yapıyorum : Amerika kıtasındaki 70,000 kodlayan çalışmalar delibriasa ait değil,

Daha çok düzeltme yapıcan kendince, arsız yalancı.. Sen değilmiydin, ahada bu kaynakta kaynak var diye kaç defadır kafamızı ütüleyen?

Ara, kaynaklar senin.. Şüpheli, son derece şüphelide olsa, bulacağın en eski tarih 50 bin yıldır, insanların amerikaya gidişi için.. Buna dair bir şeyleri ben göstereyim sana:

http://www.sciencedaily.com/releases/2004/...41118104010.htm

Ama emin ol, sağlam görünen kanıtlar 40 bin yıl "olabilir" olarak önüne çıkacaktır. Oldu, kesin denen kaynaklar ise, 12 - 13 bin yıl önceyi gösterecektir..Yani, insanın 12.500 kusur yıl evvel orada olduğu kesin.. 40 bin yıl önce belki bir ihtimal amerikada insanlar var olmuş olabilir. 50 bin yıl önce ise, var olabileceği iddiası var ama, gayet şüpheli, henüz kimse buna prim vermiyor..

Ama senin hatırın için 50 bin yıla razıyız.. İnsanlar o devirde gayet başarılı denizciydiler. Bu nedenle en makul geçiş yolu deniz görünüyor.

Eğer sen, peki denizden geçtiklerinin kanıtı dersen, aptallığını ayan etmiş olursun.. Çünkü, dikkat edersen, 50 bin yıl tarihini kabullendik.. Henüz buna dair bir sağlam bir kanıt yok.. İpucu olabilecek bir şeyler var sadece.. Eğer bu kanıtlar bulunursa, zaten aynı zamanda geçişin nasıl olduğuna dair kanıtlarda otomatikman var olacaktır: Kültür, yaşam alanı vs.. Yani denizci bir toplum bulursan kanıt olarak, geçiş denizden, avcı/toplayıcı bir toplum bulursan, geçiş karadan olmuş demek olacaktır..

Haa, gelelim zır zır zıırr "teoriniz battı" dediğin teoriye..

2003 yılında Baja California'da bir kafatası bulundu.. Nispeten yeni, bir kaç bin yıl ancak en fazla yaşı.. Bu kafatasının önemi şu. Bu amerikan yerlilerine benzemeyen dar yüzlü birisi. Senin anlayacağın, güneydoğu asyalılara, okyanusyalılara benziyor.. Ama onlara benzeyen insanlar bilindiği kadarıyla İspanyol'lardan beri en azından bu kıtada mevcut değil..

Demekki, okyanusyalılar bu kıtaya bir şekilde ulaşmış.. Bahsettiğim yoldan olabilir elbette.. Ama bu kıtada soyları bir sebepten tükenmiş.. Belki mayaların vs. hışmına uğramışlardır, bilmiyoruz..

Yok olan bir neslin DNA'sı elimizde olmadığı için, genetik sonuçta çıkaramıyoruz. O yüzden o havva teroisi mi ne dediğin teori, insanların amerikya geçişini 12 bin yıl filan gibi bir şey olarak gösteriyor. Çünkü, o yöntem, ancak yaşayan mevcut insanların ataları için geçerli..

Ama bu teorinin kesinliği? Belki o insanlar 12 bin değildir.. Belki başka bir adada vs. bir yerde 5000 bin yıl izole kalıp, 7 bin yıl evvel geçtiler Amerika'ya.. Ama bu gene okkamın usturasına takılır.. Bilim der ki, bir şeyin iki açıklaması varsa, kolay olanı kabul edilir..

Sitelerde Paylaş
>>> Bunların araştırmaları yapıldı malesef.

Evet, yapıldı ve sonuçlar müspet.. Yani, eski insanların denizden amerikaya geçmiş olması mümkün..

3 tekne ile, yolculuk 12 gün sürecektir. Eğer teknelerde 10'ar kişi varsa, gerekli olan su, yiyecek vs. yetecektir.

Kaldı ki bölge kutuptur, en büyük sorun olan su ihtiyacı, buzullardan, gıda ise denizden temin edilebilir. İlla buzul mu olması gerek yani? Hayır, teknenin yedeğinde çekilebilir buz.. Daha bir sürü şey olabilir..

http://lamnews.com/first_humans_in_america.htm

http://news.nationalgeographic.com/news/20...tamericans.html

Anibal şaka gibi yazılar yazıyorsun, ben sana Beringten nasıl geçtiklerini değil, Afrikadan nasıl orta amerikaya deniz yoluyla gittiklerini soruyorum. Allaha şükür sorulara istediğin cevapları vermede uzamanlaşmışsın.Dinciler eline su dökemez.

Afrikadan , amerikaya deniz yolu ile geçiş bilimsel olarak incelendi SONUÇ : Mümkün değil.

Discovery'de belgesel yaptılar izle bir ara.

Ama henüz, insanların şartların müsait olduğu 12 bin yıldan önce yeni dünyaya gittikleri için yeterince somut kanıtta yok.. Olursa, o kanıtlara bakarak, bunlar nasıl geldiler bir cevap verilecektir.

Somut Kanıtın yoksa niye Ayet yazıyorsun diye sormazlarmı adama.

Elbette olmaz, çünkü insanın evrimi, 195 bin yıl öncesinde sonlanır. Artık insan türü ortaya çıkmıştır. Ötesi evrimi değil, antropoloji ve arkeolojiyi ilgilendirir.

Bu senin hayal gücün Anibal, net üzerindeki hiç bir evrim teorisi sitesinde bunu destekleyecek somut bilgi yok.

Daha çok düzeltme yapıcan kendince, arsız yalancı.. Sen değilmiydin, ahada bu kaynakta kaynak var diye kaç defadır kafamızı ütüleyen?

C.A Burland , Les Peuples du Soleil, Tallandier.1978

Al sana kaynakça Wiskonsin Buzullarıyla ilgili.

Şimdi söylem değişir, İnsan bu geçmiştir olur.

Eğer sen, peki denizden geçtiklerinin kanıtı dersen, aptallığını ayan etmiş olursun.. Çünkü, dikkat edersen, 50 bin yıl tarihini kabullendik..

Başka şansın yok ki, mecburen kabul edeceksin.Sıkıştığın yerde red ettiğini kabul ediyorsun. Fakat insanı ne din ne evrim asla açıklayamayacaktır.Bunlar ilgili bir dolu prof yazdım fakat sıkışmadan onları kabul etmende zor.

Demekki, okyanusyalılar bu kıtaya bir şekilde ulaşmış.. Bahsettiğim yoldan olabilir elbette.. Ama bu kıtada soyları bir sebepten tükenmiş.. Belki mayaların vs. hışmına uğramışlardır, bilmiyoruz..

Bölge Kültüründe Olmekleri asla 10,000 lik tarihe sıkıştıramazsın.Akademik olimpos bu konuyu hep görmezden gelir.

Ama bu teorinin kesinliği? Belki o insanlar 12 bin değildir.. Belki başka bir adada vs. bir yerde 5000 bin yıl izole kalıp, 7 bin yıl evvel geçtiler Amerika'ya.. Ama bu gene okkamın usturasına takılır.. Bilim der ki, bir şeyin iki açıklaması varsa, kolay olanı kabul edilir..

Anibal okuyucuya çok merkezli teori niye yıkıldı biraz bilgi versene. Kimse teoriyi bile bilmiyor. Malum bir kaç yıl içerisinde Havva Teorinde yıkılacak.

Sitelerde Paylaş

>>> Anibal şaka gibi yazılar yazıyorsun, ben sana Beringten nasıl geçtiklerini değil, Afrikadan nasıl orta amerikaya deniz yoluyla gittiklerini soruyorum. Allaha şükür sorulara istediğin cevapları vermede uzamanlaşmışsın.Dinciler eline su dökemez. Afrikadan , amerikaya deniz yolu ile geçiş bilimsel olarak incelendi SONUÇ : Mümkün değil. Discovery'de belgesel yaptılar izle bir ara.

Sen şakadan da öte bir adamsın zaten..

Afrikadan oraya geçmeleri şart mı? İnsanlar gayet güzel yürür.. Bering boğazından hem geçebilirler, hemde denizden gidebilirler..

195 bin yıl önce ilk insanlar vardı.. Aynı biz gibi, sapına kadar insandılar.. Bunların 125 bin yıl içinde Sibirya'ya gitmelerinde hiç bir sorun yok.. Biraz yürüemk meselesi sadece..

Peki ondan sonra? Sonrası basit.

Wisconsin buzulları, 3 farklı döngüde izlenir. bunlar, bölgede etkino lan üç buzulçağının adlarıyla anılır. Tahoe, Tenaya ve Tioga.. Tahoe 70 bin yıl önce, toba gölü patlaması ile başlamış olan ilk buzul çağdır ve bu dönemde, bering boğazı hem suların çekilmesi, hemde buzullar yoluyla bir kara köprüsü oluşturmuştur. Tanaya dönemi bu dönemi mütaekiben başlar. 30 bin yıl kadar önce Tioga dönemi başlar ve 10 bin yıl öncesine kadar sürer. Bu dönemden kalan buluntular insan ve mamutların bu son dönemde asya'dan amerikaya geçtiklerini göstermektedir.

Bu buzul dönemleri boyunca oluşan buzul hareketleri şuna benzer:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Beringia...dge-noaagov.gif

Ama bir şey bilmem dikkatini çektimi? Sibiryadan aşağı salınan yarımadının ucundan amerikaya doğru bering boğazının gerdanlığı gibi sıra sıra dizilmiş adalar var ve buz altında kalmayıp insan yaşamına müsatiler.. İşte insanların basit teknelerle geçip gidebilmeleri için sana harika bir deniz yolu.. Tek yapman gerekn bri sonraki adaya geçmen.. Ada diye gittiğin yer koca kıta olana kadar..

Gördüğün gibi, insaların 70 bin yıl önce, 50 bin yıl önce, 40 bin yıl önce, 12 bin yıl önce o tarafa gitmiş olmalarında doğaüstü bir durum yok.. bu gayet sıradan, olası bir vaka.. Ama sorun, bunun gerçekleştiğine dair bir bulgunun olmaması.. Hepsi bundan ibaret..

>>> Somut Kanıtın yoksa niye Ayet yazıyorsun diye sormazlarmı adama.

Sen nasıl bir soytarısın ki? Somut kanıtın olmadığını söylüyoruz.. Çünkü bunu sen iddia ediyorsun.. amanda böyle oldu diyorsun.. Bizde ne diyoruz, yok olmadı, olduğuna dair somut kanıt yok.. Ama olsaydı, bu bir sıkıntı değildi, işte o şekilde bunlar oraya gidebilirlerdi. Kantıların niteliğine bakar, kesin çıkarımı yapardık..

Ve somut kanıt yok, yani yapmamız gereken bir izahatta yok..

>>> C.A Burland , Les Peuples du Soleil, Tallandier.1978

Gene salladın.. Burland bu kitapta buna dair bir tarih vs. için kaynak, referans filan göstermez. O bu kitapta olmeklerden önce amerikada nerde kimler yaşıyordu, nüfusları kaçtı gibi şeylerden bahseder.

Buyur, bu kitapta varsa, yazıldığı paragrafı/sayfayı al, buraya koy, Görelim madem..

İnsan bu geçebilir, geçebielcek kabiliyeti var. Ama geçmedi degas.. Geçtiğini gösteren hiç bir şey yok..

>>> Başka şansın yok ki, mecburen kabul edeceksin.Sıkıştığın yerde red ettiğini kabul ediyorsun. Fakat insanı ne din ne evrim asla açıklayamayacaktır.Bunlar ilgili bir dolu prof yazdım fakat sıkışmadan onları kabul etmende zor.

Hiç bir şeyi kabul ettiğim filan yok Degas... Getir kanıtlarını, görelim madem öyle diyorsun..

Şu ana kadar yalandan başka bir haltını göremedik degas.. Bekliyoruz bakalım bu kez ne yalanlarla geleceksin.. Benim lafımı çarpıtıp bana karşı kullanmaya çıkan zavallının birisin sadece..

Prof.ların yazmış olması hiç bir şeyi göstermez.. Bilim ünvanla değil kanıtlarla yapılrı degas.. 3 yüksek lisans öğrencisi, Koskoca prof. Einstein'ı çürüttüler: Big bang teorisi, ABG paper.. Prof vs. olması bir kıstas değildir. Kıstas, getirecekleri gösterdikleri somut kanıtlardır..

Sitelerde Paylaş
>>> C.A Burland , Les Peuples du Soleil, Tallandier.1978

Gene salladın.. Burland bu kitapta buna dair bir tarih vs. için kaynak, referans filan göstermez. O bu kitapta olmeklerden önce amerikada nerde kimler yaşıyordu, nüfusları kaçtı gibi şeylerden bahseder.

Buyur, bu kitapta varsa, yazıldığı paragrafı/sayfayı al, buraya koy, Görelim madem..

İnsan bu geçebilir, geçebielcek kabiliyeti var. Ama geçmedi degas.. Geçtiğini gösteren hiç bir şey yok..

Anibal G. Messadie'nin Amerika Tarihi üzerine getirdiği eleştiride Burland' dan alıntıladığı bölümü Sayfa 353 'de bulabilirsin. Alıntıdaki aynenifade şudur " ..........Yetmiş bin yıl önceki Wiskonsin buzul dönemine kadar uzanmaktadır. "

Fazla detaya inmiyorum çünkü konu , Olmek ve La Venta kültürlerinin izlerinin sürülmesi üzerine. Eğer ilgiliysen iyi bir araştırma kitabıdır.

Bu arada senin Kütüphaneye mail attım o döneme ait ellerinde kaynakça yokmuş.

Bay yukarıda çok merkezli teori hakkında soru sormuştum laf kalabalığına getirmişsin yine.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Anibal G. Messadie'nin Amerika Tarihi üzerine getirdiği eleştiride Burland' dan alıntıladığı bölümü Sayfa 353 'de bulabilirsin. Alıntıdaki aynenifade şudur " ..........Yetmiş bin yıl önceki Wiskonsin buzul dönemine kadar uzanmaktadır. "

Uzanan nedir degas? Bir de onu alsaydın ya..

Bilimsel kanıtlar böyle olmaz degas.. Bak nasıl olur:

http://www.nature.com/nature/journal/v443/...ature05047.html

Ve artık bu kanıt, bir bilimsel kanıt teşkil eder..

Nasıl olurda teşkil eder? Neden öyle sallamalar teşkil etmez..

Çünkü, buluntuya dair her türlü detay, özellik vs. açıkca gösterilmiştir. Buluntunun kendiside kataloglanıp, muhafazaya alınmıştır. Açar bunu okursun. Bakarsın, eğer bir terslik görürsen, buna itirazını yaparsın, olur biter..

Ama senin kanıt diye gösterdiğin şeylerde, bu şekilde hiç bir açıklama filan yok.. O yüzden onlar kanıt manıt değil, ancak bir iddia veya palavradır.. Senden istediğimiz işte aynen böyle bir kanıt degas..

Ama sen henüz hiç bir kanıt göstermedin.. Wiskonsin buzullarına kadar uzanan, buzul çağının başlangıcı olmasın sakın?

O döneme ait hiç bir kaynakça bulamayacaksın, yok çünkü.. Sadece işkembeden atan sen gibilerin lafları var o kadar.. Diyoruz işte: Ara, sana sonsuza kadar zaman, hiç bir kaynak bulamayacaksın.. Çünkü söylediğin şey bir yalan: 70 bin yıl amerikada insan varolduğuna dair hiç bir kaynak, kanıt, buluntu vs. yok.. Tekrar yazalım mı?

Ha, bu durumda yukarıda çok merkezli teori hakkında soru sormuştun ya, 70 bin yıl önce amerikada yaşayan insanlar var olmadığı için, ne ise o dediğin teori, ona hiç bir zararları yok.. Teoriler, en saçma olanı olsa bile hiç bir teori, yalanla çürütülemez..

Sitelerde Paylaş
http://www.nature.com/nature/journal/v443/...ature05047.html

Ve artık bu kanıt, bir bilimsel kanıt teşkil eder..

Anibal şimdi oturup kitabımı yazayım.Bir zahmet alda oku.

O döneme ait hiç bir kaynakça bulamayacaksın, yok çünkü.. Sadece işkembeden atan sen gibilerin lafları var o kadar.. Diyoruz işte: Ara, sana sonsuza kadar zaman, hiç bir kaynak bulamayacaksın.. Çünkü söylediğin şey bir yalan: 70 bin yıl amerikada insan varolduğuna dair hiç bir kaynak, kanıt, buluntu vs. yok.. Tekrar yazalım mı?

Senin şu linkini verdiğin kütüphanede yok.Benim verdiğim kaynakçada mevcut.

Yok diyerek C.A Burland' ın vahiy gelerekmi yazdığını söylüyorsun.

http://www.mexicanfootprints.co.uk/

http://www.usatoday.com/tech/science/2005-...ootprints_x.htm

Şu çok merkezli evrim teorisini arada kaynatıcan heralde.

Sitelerde Paylaş

>>> Anibal şimdi oturup kitabımı yazayım.Bir zahmet alda oku.

Yazıcan tabi, iddia sahibi sensin, kanıtını gösterecek olanda sensin.. Eğer işaret edemiyorsan, alıp buraya aynen yazacaksın..

>>> Yok diyerek C.A Burland' ın vahiy gelerekmi yazdığını söylüyorsun.

http://www.mexicanfootprints.co.uk/

The discovery of 40,000 years old human footprints in Central Mexico challenges accepted theories on when and how humans first colonised the Americas.

Ama bu bir kanıt değildir, kanıt şudur:

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=A...c63ef87a4a7430c

Fakat, maalesef, bu kanıt, 40 bin yıl önce amerikalıların orada yaşadığını göstermeye kafi değildir.. Fakat, gayet makul bir "olabilir" kaydı düşmemize kafidir.. Bizde zaten sana, 40 bin yıl önce orada insanlar var olmuş olabilir demedik mi?

Fakat senden beklediğimiz, 70 bin yıl için bir kanıt..

Zira, papağan gibi aynı şeyi deyip duruyorsun:

>>> Şu çok merkezli evrim teorisini arada kaynatıcan heralde.

Dİyorsun ki:

Çok merkezli evrim teorisi vardır.

Amerika'da 70 bin yıl önce yaşayan insanlar vardı.

Bu amerikada 70 bin yıl evvel varolan insanlar bu çok merkezli evrim teorisini çürütüyor..

Bizde ne diyoruz bak:

Çok merkezli evrim teorisi diye bir teori yok.. Ama sen gevelediğine göre, bir takım antropoljik teorielrden birinden bahsediyorsundur, neyse, bakarız, aslını öğreniriz, sorun değil.

Amerika'da yaşadığın iddia ettiğni bu 70 bin yıllık adamlara dair kanıtın ne?

Eğer bunları bilebilrisek, sana neyin ne odluğunu izah ederiz ama...

Sen o 70 bin yıla bir kantı gösteremiyorsun.. Yani argümanın çökmüş, yalan çıkmış..

Eee, bu durumda bahsettiğin o çok merkezli teori insanların sihirli bir şapkadan çıktığını söylüyor olacak kadar zırvalık olsa bile, yalan olan bir kanıt onu çürütemez..

Önce argümanını ispatla, göster, kanıtla ki görelim..

Sonrada o çok zartlı zurt teorsisi dediğin şey nasıl bir şeymiş, bu argüman onu çürütürmüymüş, ona bakarız.. Anladın mı şimdi?

Sitelerde Paylaş
Bizde ne diyoruz bak:

Çok merkezli evrim teorisi diye bir teori yok.. Ama sen gevelediğine göre, bir takım antropoljik teorielrden birinden bahsediyorsundur, neyse, bakarız, aslını öğreniriz, sorun değil.

Amerika'da yaşadığın iddia ettiğni bu 70 bin yıllık adamlara dair kanıtın ne?

Anibal atılırda bu kadar atılmaz ki, Allaha şükür müslümanları geçtin.

Mitokondriyal DNA ve İnsanın Evrimi , başlıklı makale ne zaman ve neden yayımlandı. ?

Yahu sana bu konuyla ilgili Modern İnsanın Kökeninden ilk yazılarda yazdıkya şimdi niye yok öyle birşey diyorsun.

Benmi yazdım çok merkezli teoriyi....

Şu soruya cevap yaz , sonra baştan beri konuştuğumuz konuları maddeler halinde yazıcam.Maşallah sen Kuran gibi yazdın bir ayet diğeriyle tutmuyor.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Mitokondriyal DNA ve İnsanın Evrimi , başlıklı makale ne zaman ve neden yayımlandı.

Bilmem, sen biliyorsun... Göster makaleyi, bizde öğrenelim..

Ve bak bu şamatan için, taa başında cevabını verdik:

İnsan, 195 bin yıl önce ortaya çıktı.. Bunu biliyoruz.. Eminiz..

mtDNA ve Y-kormomozu yayılımını belirleyerek, ancak örnek aldığın kişilerin atalarının nasıl bir geçmişe sahip olduğunu çıkarabilirsin. En zuak aralıklara bakarak, en uzak ortak atanın kaç nesil önce yaşadığını v.s belirleyebilirsin. Ama hepsi bu..

Bu nednele, bu çalışmalar, mevcut, yaşayan insanların geçmişine dair bilgiler verir. 125 bin yıl önce afrikadan çıkmış, 10 bin yılda uçak icat edip amerikaya gtimiş, orada hır çıkarıp bir atom bombası ile neslini tüketmiş bir ırk, kavim vs. olsa, bu çalışmalarla onların varlığından zerre haberin olmaz, olamaz..

O nedenle, senin bu amanda 70 bin yıl vs. zırvaların, o genetik bazlı soyağıcına dair teroilere hiç bir şekilde etkide bulunamaz..

Sitelerde Paylaş
>>> Mitokondriyal DNA ve İnsanın Evrimi , başlıklı makale ne zaman ve neden yayımlandı.

Bilmem, sen biliyorsun... Göster makaleyi, bizde öğrenelim..

Ve bak bu şamatan için, taa başında cevabını verdik:

İnsan, 195 bin yıl önce ortaya çıktı.. Bunu biliyoruz.. Eminiz..

Anibal yine konu karıştırmaya başladın.

Mitokondriyal DNA ve İnsanın Evrimi ; Ne zaman yayımlandı ?

Senin şu meşhur dergilerden link ver bakalım, okuyucu aydınlansın.

Sitelerde Paylaş

>>> Mitokondriyal DNA ve İnsanın Evrimi ; Ne zaman yayımlandı ?

Degas, böyle bir makale tanımı yok..

Bir makale, konu, yazar ve tarih olmadan ifade edilemez..

Bu bahsettiğim "Mitokondriyal DNA ve İnsanın Evrimi " üzerine belki yüz tane makale vardır.. Biz bunu yazarken, bir kaç taneside baksıya grimiş olabilir hatta.. böyle bir "makale" tanımı yok degas.. Bir bilginin künyesi yoksa, o bilgide yoktur.. Makale veya herne olursa olsun o bilgi..

Rebecca L. Cann, Mark Stoneking & Allan C. Wilson "Mitochondrial DNA and Human Evolution," Nature, 325 (1987), 31-6.

Pakendorf B, Stoneking M., Mitochondrial DNA and human evolution, Annu Rev Genomics Hum Genet. 2005;6:165-83

Buyur sana hemen aklıma gelen iki tanesi..

Bunların kimisi, mtDNA analizi ile buna dair bir yöntemi anlatır. Kimisi, rpimatlardan nasıl ayrıldığımızı, kimisi ise yaşayan insanların genetik geçmişini, kimiside ilk kadın en zaman yaşamış olmalı bunu...

İşte o yüzden soruyoruz sana, senin "amanda çürüttüm, lay lay lom.." diyerek kıçını tavana vurduğun hangisi? Bilelim ki, bir yorum yapabilelim..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...