Jump to content

Amerika'daki 70 bin yıllık insan kalıntıları

Recommended Posts

Benim bildiğim Georgette Delibrias'ın 1986 yılında buna dair bir çalışması yok zaten, olamazda, çünkü, Delibrias "Centre des Faibles Radioactivités" merkezind eçalışan, gayet yetkin bir radyologtur, buluntuların yaşlarını tespit eder.

Wiskonsin buzullları çalışmasına bakın ;

Aynı zamanda 125,000 yıllık araç ve gereçler bulunmuş fakat hasır altı edilmiştir.Bulan vatandaşa açıklama yapmaması karşılığında Müze müdürlüğü verilmiştir.

Dataylı kaynakça.

http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/...rcheology01.htm

Yani sen, sadece bir halt bulduğunu sanıp, saçmalıyorsun.. Alakasız şeyleri sayıklıyorsun..

Tüm yazınızı eleştirecem endişe etmeyin , ben son evrim teorisi ki, evrim teorisi sitelerinden alıntılarda verdim ona göre yorumlıyorum ve havva teorisinin neleri yapamadığını yazdım.

Birinci yazınızdan itibaren gelicem.Fakat siz mevcut teoriyide red ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana sayıklıyorsun diyorsam, emin ol ki sayıklıyorsundur Degas..

In the early 1950s, Thomas E. Lee of the National Museum of Canada found advanced stone tools in glacial deposits at Sheguiandah, on Manitoulin Island in northern Lake Huron. Geologist John Sanford of Wayne State University argued that the oldest Sheguiandah tools were at least 65,000 years old and might be as much as 125,000 years old. For those adhering to standard views on North American prehistory, such ages were unacceptable.

1950'lerde bu aletin 125 bin yıllık olduğunu bulacak hangi teknoloji vardı Degas?

Ama bugün var.. Bu aletler, bugün Centennial müzesinde duruyorlar. Bir kaç kez test edilmiş, yaşlarının 9.500 yıl kadar olduğu tespit edilmiştir. Bulundukları yer ise, 12 bin yıllık bir sitedir..

http://www.magma.ca/~rel/sheg/shegcore.html

Yani seni kandırıyorlar Degas, sende bu kandırmacadan etkilenip, gelip burada sayıklıyorsun sadece..

Havva teorisi diye bir teoride yok, bari buna uyanda, sayıklayıp durma..

Sitelerde Paylaş
Sana sayıklıyorsun diyorsam, emin ol ki sayıklıyorsundur Degas..

1950'lerde bu aletin 125 bin yıllık olduğunu bulacak hangi teknoloji vardı Degas?

Ama bugün var.. Bu aletler, bugün Centennial müzesinde duruyorlar. Bir kaç kez test edilmiş, yaşlarının 9.500 yıl kadar olduğu tespit edilmiştir. Bulundukları yer ise, 12 bin yıllık bir sitedir..

Tarihlendirmeyi kim yapmış.

Bu sadece bir örnek bunla ilgili amerikadaki piramit yaşları tamamen yalan ve uydurmadır.

İstersen Astro-arkeoloji ile yaşlarına bakalım.

Senin bilim adamları amerika kıtasındaki jenerik bozulmasın diye M.Ö ye doğru çekerler radyo karbon tarihlemesini.

Ama teotihuacan merdivenlerinde bulunan lavlarla ilgili Jeoloji çalışması 5,000 lerde dir.

Şimdi gelde inan değilmi.

Bilim yaptıysa kesin doğrudur değilmi.

Jeolog tarihin en az 65,000 olacağını öne sürer ve AKADEMİK OLİMPOS 9,000 KODLAR ne kadar inandırıcı değilmi.

Dünya üzerinde arkeolojik araştırmalar neden 2 devlet kontrolünde yapılır bilirmisiniz.

Niye çin toprakları hala kapalıdır araştırmaya bilirmisiniz.

Çin topraklarını arkeolojiye amerikanın kapattığınıda bilirmisiniz.

Kise saf değil sayın anibal.

Amerika tarihindeki tüm tarihlendirmeler uydurmadır.

İstersen 11,000 den aşağı doğru inelim başka bir başlıkta.

Ya detaya in yada araya girinti cümleler verme.

Bence seni kötü kandırıyorlar anibal.

Havva teorisi diye bir teoride yok, bari buna uyanda, sayıklayıp durma..

MtaDna yaklaşımına ne deniyor....????

Havva terosi denmiyormu.

Sana evrim sitelerinden link veriyorum ki, bunlardan biri TD , diğeri fikirsel.

Sen hepsini red ettin.

Sen şu evrim teorini yazarmısın kısaca ona bakalım.Çünkü senin neyi savunduğunu ben değil kimse anlamadı.

Sitelerde Paylaş

>>> Tarihlendirmeyi kim yapmış.

Patrick J. Julig, Laurentian Universitesi

Peter L. Storck Ontario Kraliyet Müzesi..

>>> Bu sadece bir örnek bunla ilgili amerikadaki piramit yaşları tamamen yalan ve uydurmadır. İstersen Astro-arkeoloji ile yaşlarına bakalım.

Astro-arkoloji dediğin şeyin kendisi bir uydurmadır..

>>> Senin bilim adamları amerika kıtasındaki jenerik bozulmasın diye M.Ö ye doğru çekerler radyo karbon tarihlemesini. Ama teotihuacan merdivenlerinde bulunan lavlarla ilgili Jeoloji çalışması 5,000 lerde dir.

Lavların yaşı 5.000 yıl olarak ölçülemez Degas.. Bu iş için PoatsyumArgon tekniği kullanılır, bu teknik ise, 50 bin yıldan daha büyük zamanlar için uygundur.. Püffff, bu kadar yalanı, yanlışı nasıl tesbih gibi dizebildiğinize şaşıyorum doğrusu..

>>> Şimdi gelde inan değilmi.

Evet, haklısın, şimdi gelde Degas'ı nasıl ciddiye alırsın, nasıl bir tımarhane kaçkını olmadığına inanırsın, zor iş..

>>> Jeolog tarihin en az 65,000 olacağını öne sürer ve AKADEMİK OLİMPOS 9,000 KODLAR ne kadar inandırıcı değilmi.

Hangi Jeolog? Hangi olimpos? Git, kendin yap yaş testini, seni tutan var mı?

>>> Dünya üzerinde arkeolojik araştırmalar neden 2 devlet kontrolünde yapılır bilirmisiniz. Niye çin toprakları hala kapalıdır araştırmaya bilirmisiniz. Çin topraklarını arkeolojiye amerikanın kapattığınıda bilirmisiniz.

Çin, çok evvelden beri, ikinci dünya savaşı öncesinden bugüne kadar bilimsel araştırmalar için gayet açık bir ülke olmuştur.. Bizzat kendim bir sürü kazıda bulundum orada.. Bugün ise, bilhassa dinozor fosilleri yönünden dünyanın en geniş kazı alanlarına sahiptir ve hemen her ülkeden bir sürü grup harıl harıl kazmaktadır.. Aha şuradna bir kısmını görebilirsin:

http://www.ibiblio.org/chineseart/contents/ache/c03s03.html

Mesela Google'dan "fossil from china" yazıp vaziyet nedir görebilirsin..

>>> Kise saf değil sayın anibal.

Valla, görünen o ki sen pek safsın, hatta saftirik sayılabilirsin.. Bu kadar boş laflara kanıp birde buralarda sayıklayacak kadar saftirik hemde..

>>> Amerika tarihindeki tüm tarihlendirmeler uydurmadır. İstersen 11,000 den aşağı doğru inelim başka bir başlıkta. Ya detaya in yada araya girinti cümleler verme. Bence seni kötü kandırıyorlar anibal.

Sana yetecek kadar detay var.. Ama sende ne var?

Çölde, kutupta, dağın başında vs. elinde kazma sallayan insanları karalamaktan başka bir şeyin var mı? Varsa getir..

Sana bir sürü bilimsel makale, kanıtlarıyla vs. getirdik.. Hani seninkiler? Eski bir amerikan piyadesinin zırvaları.. Bir kanıt getir, bir bilimsel makale getir... Nerde, ye kuru fasulyeyi salla osuruktan teyyareyi.. İşte senin ahvalin bu Degas..

Buyur, şimdi, buraya kadar yazdığını bu paçavraları delillendir bakalım görelim.. Hadi bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş
>>> Tarihlendirmeyi kim yapmış.

Patrick J. Julig, Laurentian Universitesi

Peter L. Storck Ontario Kraliyet Müzesi..

İkinci başlık teklifim.

Bana bulguların 9,500 olduğunu bölge kültürü ile kanıtlamalısınız.

>>> Bu sadece bir örnek bunla ilgili amerikadaki piramit yaşları tamamen yalan ve uydurmadır. İstersen Astro-arkeoloji ile yaşlarına bakalım.

Astro-arkoloji dediğin şeyin kendisi bir uydurmadır..

Bu size üçüncü HODRİ MEYDAN teklifim. Astro-arkeoloji bilim dalıdır ve atelerin din kitaplarında yazan bir çok şeyi çözememesinin altındaki gerçek bu bilgiden yoksun olmalarıdır.

Lavların yaşı 5.000 yıl olarak ölçülemez Degas.. Bu iş için PoatsyumArgon tekniği kullanılır, bu teknik ise, 50 bin yıldan daha büyük zamanlar için uygundur.. Püffff, bu kadar yalanı, yanlışı nasıl tesbih gibi dizebildiğinize şaşıyorum doğrusu..

Dostum bölgedeki yanardağ faaliyetleriyle ilgili Jeoloji çalışmasını ben yapmadım. Sana bununla ilgili kaynakçada verdim " Şeytanın genel tarihinde " bulabilirsin diye. Israrın anlamsız.

>>> Şimdi gelde inan değilmi.

Evet, haklısın, şimdi gelde Degas'ı nasıl ciddiye alırsın, nasıl bir tımarhane kaçkını olmadığına inanırsın, zor iş..

Olay bilimden kişiselleşmeye doğru gidiyor, allah sonumuzu hayır etsin. :rolleyes:

Buyur, şimdi, buraya kadar yazdığını bu paçavraları delillendir bakalım görelim.. Hadi bekliyoruz..

Anibal evrim teorini yaz, sürekli konu kaydırıyorsun ve dağılıyor. Senden evrim teorini bekliyorum. Diğer sorduğun herşeyin cevabını vericem zaten, fakat konu dağıtma. Önce Evrim teorini yaz , çünkü kimseyle Tutmayan bir teorin var.

Sitelerde Paylaş

>>> MtaDna yaklaşımına ne deniyor....????

Daha ne dediğini bile bilmyen zavallının birisin sen.. Hani ilk defa yazsani typo hatası yaptın diyecem, ama boyuna aynı şeyi diyorsun..

MtaDNA Değil.. mtDNA..

İnsnaların mitokondrial DNA'yı (mtDNA) ağırlıklı olarak anasından, Y kromozomunu ise babasından alır.. Bunların mutasyonlarını izlersen, geriye doğru erkek ve dişileri ayrı ayrı takip edebilirsin..

>>> Havva terosi denmiyormu.

Öyle bir teori yok.. mtDNA analizleri ile, insanlarda en yaygın olan mtDNA mutasyonlarına bakılır. BUnların aynı atalardan gelmesi şarttır.. O halde bunlara bakarsan, diğerlerini de sayarsan, bu en yaygın mutasyonlaırn yaklaşık ne kadar zaman önce ortaya çıktığını bulabilirsin.. Bu inceleme bize 3 değer veriyor.. En eskisi bir kaç milyon yıl.. Ondan sonra 900 bin yıl.. Ve en son 170 bin yıl, yada 8 bin göbek evvel yaşayan bir kadına ulaşırsın..

>>> Sana evrim sitelerinden link veriyorum ki, bunlardan biri TD , diğeri fikirsel. Sen hepsini red ettin.

Ben hiçbirini reddetmedim.. Somut ve gerçek bilgiler yazmışlar.. Ama ne söyledim:

Senin bu amanda 70 bin yıl önce yaşayan amerikalılar martavalın yanlış... Ama bunun hiç mi hiç önemi yok.. Çünkü, bu doğru olsa bile ne o mtDNA analizi bilgilerini, nede genel evrim bilgilerini çürütebilecek bir şey değil..

Anladın mı? Tekrar yazmam gerekiyor mu? Bahsettiğin şey doğru olsa bile, bu ne o TD'den, fikirsel vs. aldığın bilgileri, ne de evrim teorisini en ufak bir sıkıntıya sokamaz..

Şimdi anladın mı?

Ve şu 70 bin yıl lafını ispat edecem, ispat edecem deyip duruyordun, hadi bir ispat et bakalım, görelim..

Sitelerde Paylaş

>>> Anibal senin teorinde insan amerikaya ne zaman geçti, ısrarla konudan kaçıp farklı şeyler yazıyorsun.Ve her yazdığında birbiriyle çelişkili.

İnsanlar amerikaya bir defa geçmedi.. Dönem dönem, bilindiği kadarıyla, 40 bin yıldan beri şu veya bu yolla geçtiler Amerikaya..

Yarın birisi gider, daha eski bir buluntu yapar, bu 60 bin yıla çıkar.. Hiç önemi yok..Bilim güvenilir olarak doğru bilgiye erişmek için yapılır.. dorğusu oysa, bilim o bilgiyi baş tacı eder..

Bulunan kemik, saç, mumya ve yaşayan safkan yerlilerden alınan genetik örneklere göe, amerika yerlilerinin hemen hepsi, 10 - 12 bin yıla kadar önce diğer insanlardna ayrılmış.. Buna dair arkeolojik kanıtlarda bolca mevcut..

Son gelişme, birilerinin bulduğu bazı formasyonlar.. Bunların 60 bin yıllık olduğu iddia ediliyor ama, doğal olarakta bunların oluşması mümkün.. Bu yüzden pek sıcak bakılmıyor..

Senin elinde 70 bin yıl için bir kanıt varsa, öğrenmek isteriz..

Ve şunu unutma, ilk insna 195 bin yıl önce yaşadı, en azından.. Sen kıldan tüyden kanıt diyerek kanıtları reddedbiliyorsun ama bilim edemez..

Bize bir söyle bakalım, 200 bin yıllık bir fosilleşmiş dışkı içindeki insan kılı sence ne anlama gelir?

Sitelerde Paylaş
İnsanlar amerikaya bir defa geçmedi.. Dönem dönem, bilindiği kadarıyla, 40 bin yıldan beri şu veya bu yolla geçtiler Amerikaya..

Yarın birisi gider, daha eski bir buluntu yapar, bu 60 bin yıla çıkar.. Hiç önemi yok..Bilim güvenilir olarak doğru bilgiye erişmek için yapılır.. dorğusu oysa, bilim o bilgiyi baş tacı eder..

Bulunan kemik, saç, mumya ve yaşayan safkan yerlilerden alınan genetik örneklere göe, amerika yerlilerinin hemen hepsi, 10 - 12 bin yıla kadar önce diğer insanlardna ayrılmış.. Buna dair arkeolojik kanıtlarda bolca mevcut..

Yine tavsiyeler bölümüne geçtin.

Bu teorideki yeni dünya kısmını kabul ediyormusun ,

http://www.evrimteorisi.org/?p=309

Edip etmediğini belir.

Kabul ediyorsan veya etmiyorsan bulguları değerlendir.

Son gelişme, birilerinin bulduğu bazı formasyonlar.. Bunların 60 bin yıllık olduğu iddia ediliyor ama, doğal olarakta bunların oluşması mümkün.. Bu yüzden pek sıcak bakılmıyor..

Ben sıcaktı soğuktu anlamam, ırkların oluşumunu dahi açıklayamayan bir teori benim için bir anlam ifade etmez.

Senin elinde 70 bin yıl için bir kanıt varsa, öğrenmek isteriz..

Delibrias'ın Wiskonsin buzullarında yaptığı çalışmanın sonucu olduğu söylemiştim, heralde okumuyrsunuz.

Seytanın Genel Tarihi - adlı kitapta çalışmlarla ilgili bilgi bulabilirsiniz..

Ve şunu unutma, ilk insna 195 bin yıl önce yaşadı, en azından.. Sen kıldan tüyden kanıt diyerek kanıtları reddedbiliyorsun ama bilim edemez..

Ben 195 önce yaşamadı gibi bir iddiam yok, ben daha eskilerininde olduğunu düşünen bir insanım. Benim bu başlıkta sorguladığım AKADEMİK OLİPOSUN dayattığı evrim.Bu evrim insanı açıklayamaz.

Bize bir söyle bakalım, 200 bin yıllık bir fosilleşmiş dışkı içindeki insan kılı sence ne anlama gelir?

Bunun hakkında bir çalışmam yok şuan araştırmadan bir şey söyleyemem.Fakat size 70,000 çalışmayı verdim açar okur incelersiniz, Evrim sürecine uymadığınıda görmüş olursunuz. Delibriası geçtik Guidonun 35,000 lik çalışmasının antropolojik desteğini bile veremez Evrim Teorisi.

tarihinde Degas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Ben sıcaktı soğuktu anlamam, ırkların oluşumunu dahi açıklayamayan bir teori benim için bir anlam ifade etmez.

Daha nasıl açıklayacaktı, bundan daha iyi izahat mı olur?

>>> Bu teorideki yeni dünya kısmını kabul ediyormusun...

Ediyorum.. Gayet doğru bilgiler.. Ama güncel olup olmadıkları ayrı bir tartışma olabilir belki.. Şu an bilimsel olarka kesinleşmiş bilgiler bunu tamamen doğruluyor..

Bazı buluntular ise henüz kesinleşmiş değil.. Eğer kesin olursa, o zaman bu biliglerde elbette değişir..

>>> Delibrias'ın Wiskonsin buzullarında yaptığı çalışmanın sonucu olduğu söylemiştim, heralde okumuyrsunuz.

Bende sana o çalışmanın, insanların amerikada ne zaman olduklarıyla alakasının olmadığını, pleistosendeki deniz seviyelerini anlattığını söyledim.. Yani sen sallamışsın bu bilgiyi..

Değilse, buyur, göster hadi..

>>> Fakat size 70,000 çalışmayı verdim açar okur incelersiniz,

Açıp okuyacak bir şey yok ortada.. Varsa göster, açalım okuyalım..

Bu evrim insanı gayet güzel açıklıyor işte.. 200 bin yıl önce afrikada ortaya çıktılar.. Oradanda çil yavrusu gibi her yana dağıldılar..

Ama sen, boyuna bir sürü yalan, dolan, saçmalamakla kafa ütülüyorsun, başka hiç bir şey yok..

Hiç bir bilimsel makaleye tek bir referans bile göstermiş değilsin hala, farkında mısın?

Ve bir daha söyleyeyim..

Farzet ki bir şeyler bulduk.. İnsna 50 milyon yıl önce yaşıyor çıksın.. Bu evrim teorisini gene etkilemez.. O da evrimin bir sonucu olacaktır..

Ha bu arada merak ettim, sen kimsin ki, bilimin gösterdiği seni ilgilendirmiyormuş?

O evrimci olimpostan o kadar eminsen, eczaneye uğrayıp ilaç alma bir daha, hatırlatayım.. Zira biyologların ve i,laç üretenlerin hepsi sapına kadar evrimcidir, ona göre..

Sitelerde Paylaş
Avustralya'ya giden ilk insanların, 50 bin yıl kadar önce, gayet planlı bir şekilde, yerleşmek üzere, görmedikleri ama varlığını bildikleri bir adaya yolculuğa çıktıklarını biliyoruz.. Bunu başarabilecek denizcilik bilgisine sahip insanlarında var olduğunu biliyoruz.. Bu insanların Afrikadan çıkıp Amerika'ya gitmesinde de hiç bir sorun olmadığını biliyoruz..

Burada yazılanlarda bir teori filan değil, somut bilgiler.. Bu halde, 195 bin yıl önce afrikada yaşayan ve özdeş torunları aya gitmeyi bile beceren insanın 70 bin yıl önce Amerika'ya gitmesinin nesi garip? 35 bin yıl önce Avrupa'da bulunmasında ne terslik var ki? Aynı insan, 50 bin yıl önce dünyanın en uzun yolunu aşıp, okyanusu aşarak Avustralya'ya da gitmişti..

Sayın anibal, amerikaya giden bu insanları afrikadan botla çıkararak orta amerikaya gidişini açıklayabilirmisiniz. Botta yiyecek ve su stoklarını saatteki alacağı yolla bir tasarım yaparsanız okuruz. Koca okyanusu botla nasıl geçireceksniz benim sınırlarımı zorluyor.Beni bırakın Discoveryde bunla ilgili belgesel vardı onlarıda zorladı.Allaha şükür bu konuda sınırları zorluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

>>> Sayın anibal, amerikaya giden bu insanları afrikadan botla çıkararak orta amerikaya gidişini açıklayabilirmisiniz.

Biz, eski insanları mağarada hubu mubu diyerek yaşayan, elinde bir sopa av yapmaya çalışan insanlar olarak görmeyi severiz. Ama gerçekler böyle değil.

90 bin yıl önce insanlar ağ yapmayı ve balık tutmayı biliyorlardı. Kısaca, denizciliği çok iyi biliyorlardı. Ben onların okyanus aşırı gidebilecek şeyler yapmalarının imkansız olduğunu sanmıyorum. Yolculuk yaklaşık 2-3 hafta sürecektir. Bu da denizci bir toplum için çok büyük bir problem değildir. Sorun olacak olan su, uygun mevsimde gökten kendisi iner zaten..

Ama böyle olması şart değil.. 50 bin yıl önce insanlar, Avustralya'ya ulaştılar. Bunun için okyanusyaya ulaşmış olmalıydılar. Bu grubun atalarından güney değilde kuzeye gidenlerse, Beringe ulaşacaklardır. Karşısı, ki çok yakın bir mesafedir, Amerika'dır..

Bilim işkembeden yapılmaz Dega.. Bu göçün -yapılmışsa- kanıtları yakında çıkar.. İnsanı hafife alma..

Şu anki bulgular bize şunu göstermekte.. Amerika'da 50 bin yıldan bu yana, yer yer insan mevcudiyeti olmuş sık sık. Fakat bu topluluklar kalıcı olamamış, yayılamamış.. Bunun tek bir sebebi olabilir: Kritik kütleyi aşan nüfusta insan oraya ulaşamadı..

Bu da akla, istem dışı bir yoldan, fırtına vs. nedeniyle o kıtaya çıkan insanların olduğunu getiriyor. Yani, küçük gruplar, 5-10 kişi belki en fazla, karadan veya denizden kıtaya ulaşmışlar. Ama bu kadarcık bir nüfus, birkaç nesilde yok olmaya mahkumdur. Ki yok olmuşlar, onlardan eser kalmamış..

Şimdi sence insanlar nasıl Amerika'ya geçemez?

Sitelerde Paylaş
Biz, eski insanları mağarada hubu mubu diyerek yaşayan, elinde bir sopa av yapmaya çalışan insanlar olarak görmeyi severiz. Ama gerçekler böyle değil.

Sn Anibal başlıkta AKADEMİK OLİMPOSUN insana dair evrim şemasını sorguluyoruz. Yoksa siz 195 diyorsunuz bense insalık tarihinin çok daha eski olduğunu dünya üzerinde katasforik olaylar nedeniyle defalarca medeniyetlerin son bulduğunu söylüyorum ki , AKADEMİK OLİMPOS 'un bunu duymaya dahi tahammülü yoktur.

90 bin yıl önce insanlar ağ yapmayı ve balık tutmayı biliyorlardı. Kısaca, denizciliği çok iyi biliyorlardı. Ben onların okyanus aşırı gidebilecek şeyler yapmalarının imkansız olduğunu sanmıyorum. Yolculuk yaklaşık 2-3 hafta sürecektir. Bu da denizci bir toplum için çok büyük bir problem değildir. Sorun olacak olan su, uygun mevsimde gökten kendisi iner zaten..

Bununla ilgli Ortodoksin Arkeolojiye dahil edilmeyen bir çok bulgu var, ve evrim sürecini bozduğundan dolayı , Bilim Bürokratları ya görmezden gelir yada unutur.

Bilim işkembeden yapılmaz Dega.. Bu göçün -yapılmışsa- kanıtları yakında çıkar.. İnsanı hafife alma..

Batının jenerik tarihi üzerine inşaa edilen Bilim Oligarşisi , yaratılan sanal medeniyetinin dinle beraber diğer ayağıdır.Ayaklardan biri çekilince diğer ayakta düşer, ve sanal medeniyet çöker.

Bilim Oligarşisininde korumak istediği budur.İnsanlık tarihi İncil anlatımları ile paralel tutulur. İnsanın gerçek tarihi ne dinle nede Oligarşik bilimin Evrimi ile açıklanabilir.

Batı medeniyeti TARİH SÜMERDE BAŞLAR propagandaları ile biliminide dininide bu temeller üzerine oturtur. İnsanı dehşete düşürense Sözde Bilimsel Materyalistlerin tüm düşüncelerini karşıt tezlerden alıp sadece proleterya adına sıraya koyarak bilim yapmasıdır.

1990 yılında Colorada üniv. Dr.Arthur David Horn ve birçok bilim adamı biyolojik antropoloji kürsüsünden istifa etmişlerdir. Savunmaları geleneksel tarih anlayışı içerisinde insanoğlunun köklerinin açıklanamayacağıdır.

Siz Çin toprakları arkeolojiye açıktır desenizde biz açık olmadığını gayet iyi biliyoruz, National seyreden biri bile bunu bilir.Çinde bulunan piramitler, Japon denizinde bulunan piramitler, insanoğlunun tarihinin hiçte bize anlatıldığı gibi olmadığının tipik kanıtlarıdır.

Şimdi sence insanlar nasıl Amerika'ya geçemez?

Sn Anibal insan amerikaya geçer.

İnsan EVRİM TEORİSİ içerisinde amerikaya geçemez.

Lütfen sorguladığımız şeyleri karıştırmayın.

Üzerinizdeki taraf gömleğinizi çıkarsanız anlaşıcazda, sizde tarafsınız. :hi:

Sitelerde Paylaş

>>> Sn Anibal başlıkta AKADEMİK OLİMPOSUN insana dair evrim şemasını sorguluyoruz. Yoksa siz 195 diyorsunuz bense insalık tarihinin çok daha eski olduğunu dünya üzerinde katasforik olaylar nedeniyle defalarca medeniyetlerin son bulduğunu söylüyorum ki , AKADEMİK OLİMPOS 'un bunu duymaya dahi tahammülü yoktur.

Akadmeik olimpos diye bir şey yumurtlamış olman, öyle bir şeyi var etmeye yetmez..

Eğer öyle diyorsan, gidersin, kanıtlarını toplayıp, getirir koyarsın, o olimposun gözüne sokarsın, olur biter..

Ama sen sadece sayıklıyorsun, yalan söylüyorsun, o kadar..

>>> Bununla ilgli Ortodoksin Arkeolojiye dahil edilmeyen bir çok bulgu var, ve evrim sürecini bozduğundan dolayı , Bilim Bürokratları ya görmezden gelir yada unutur.

Bak bende sana ne diyorum: Bulsan ki 50 milyon yıllık bir insan iskeleti, evrim sürecini bo-za-maz-sın.. Bu sadece ilk insnaın 195 bni değil, 50 miylon yıl önce ortaya çıktığını gösterir hepsi bu kadar..

Senin sorunun işkembeden sallanmış orsuruktan teyyarelerden başka hiç bir şeye sahip olmaman, hepsi bu.. Gidip kendine böyle aptalca korkuluklar üreteceğine, sağlam bir kanıt bul koy..

>>> Batının jenerik tarihi üzerine inşaa edilen Bilim Oligarşisi , yaratılan sanal medeniyetinin dinle beraber diğer ayağıdır.Ayaklardan biri çekilince diğer ayakta düşer, ve sanal medeniyet çöker. Bilim Oligarşisininde korumak istediği budur.İnsanlık tarihi İncil anlatımları ile paralel tutulur. İnsanın gerçek tarihi ne dinle nede Oligarşik bilimin Evrimi ile açıklanabilir.

Sen hasta mısın? Güneş filan mı çarptı? Kilise, incile aykırı bulduğu için bilime en başındna karşı iken ne saıkladığını biliyor musun?

>>> Batı medeniyeti TARİH SÜMERDE BAŞLAR propagandaları ile biliminide dininide bu temeller üzerine oturtur. İnsanı dehşete düşürense Sözde Bilimsel Materyalistlerin tüm düşüncelerini karşıt tezlerden alıp sadece proleterya adına sıraya koyarak bilim yapmasıdır. 1990 yılında Colorada üniv. Dr.Arthur David Horn ve birçok bilim adamı biyolojik antropoloji kürsüsünden istifa etmişlerdir. Savunmaları geleneksel tarih anlayışı içerisinde insanoğlunun köklerinin açıklanamayacağıdır.

Hangi bir çok? Horn kovulmak üzereyekn istifa etti, zırvaladığı için.. Meier namlı birinin laflarını mutlak doğru kabul edip sallayıp duruyordu..

>>> Siz Çin toprakları arkeolojiye açıktır desenizde biz açık olmadığını gayet iyi biliyoruz, National seyreden biri bile bunu bilir.Çinde bulunan piramitler, Japon denizinde bulunan piramitler, insanoğlunun tarihinin hiçte bize anlatıldığı gibi olmadığının tipik kanıtlarıdır.

Sen hiç bir b.k bilmiyorsun.. Sana açıkca söylüyoruz, Çin toprakları arkoloji'ye açıktır, şimdide, geçmişte de.. Sen sadece bildiğini sanan aptalın birisin..

>>> Sn Anibal insan amerikaya geçer. İnsan EVRİM TEORİSİ içerisinde amerikaya geçemez. Lütfen sorguladığımız şeyleri karıştırmayın. Üzerinizdeki taraf gömleğinizi çıkarsanız anlaşıcazda, sizde tarafsınız. :hi:

Nasıl geçemez? Sen insanı o kadar küçümsüyorsun ki, bir okyanusu bile aşamayacağını sanıyorsun.. Ama insna 195 bin yıl önce bu potansiyel ile birlikte vardı dünyada.. Ve öteside hikayedir.. Sen, senin bu kafana s.çan Sitchin, Horn, Daeniken gibilerde bunu yaptılar, insnaı küçümsediler.. Unuttular, aya giden insnala, 195 bin yıl önceki insanın potansiyelinin aynı olduğunu..

VE sende beklediğimiz, somut verilerdir.. Böyle boş palavralara, martavallara karnımız yeterince tok.. Buyur, varsa somut kanıtın getir görelim..

Sitelerde Paylaş
Ama sen sadece sayıklıyorsun, yalan söylüyorsun, o kadar..

İlkin 35,000 arkasından Wiskonsin Buzullarında 70,000 kodlanmasıyla benmi yalan söylüyorum AKADEMİK OLİMPOSMU.

Hayır , işin kötüsü siz dincileride geçtiniz.

Evrim Teorisini ortaya koyuyorum binbir farklı link'le benim yalan söylediğimi kanıtlayın ve bu teori içerisinde AMERİKA KITASI

'nı açıklayın. Bana BİLİM AMENTÜSÜ okumanıza gerek yok,

Bak bende sana ne diyorum: Bulsan ki 50 milyon yıllık bir insan iskeleti, evrim sürecini bo-za-maz-sın.. Bu sadece ilk insnaın 195 bni değil, 50 miylon yıl önce ortaya çıktığını gösterir hepsi bu kadar..

Senin sorunun işkembeden sallanmış orsuruktan teyyarelerden başka hiç bir şeye sahip olmaman, hepsi bu.. Gidip kendine böyle aptalca korkuluklar üreteceğine, sağlam bir kanıt bul koy..

Bakınız ortada olmayan teoriyi savunamazsınız.Bugünün insanının kemik ve kas yapısına bakarak geçmişin izini süremezsiniz , Siz bu söylemleri dincilere yapın onlar yer.

Sizin savunduğunuz bir makale , teori bile değil.

Çünkü İnsana dair Teori çökmüştür.

Sen hasta mısın? Güneş filan mı çarptı? Kilise, incile aykırı bulduğu için bilime en başındna karşı iken ne saıkladığını biliyor musun?

Batı jeneriğinde hegelistik kavgaların daima olacağını artık küçük çocuklar bile biliyor sayın anibal.Kaldı ki, bir çok bilim adamı insana ait anlatımların incille paralel götrüldüğünü söylüyor.

Sen hiç bir b.k bilmiyorsun.. Sana açıkca söylüyoruz, Çin toprakları arkoloji'ye açıktır, şimdide, geçmişte de.. Sen sadece bildiğini sanan aptalın birisin..

Ne oldu sıkışınca sağa sola küfürleremi başladık. Çin topraklarının arkeolojiye açık olmadığını , Mısır arkeolojisinin İngiliz kontrolünde olduğunu dünya üzerinde herkes bilir.Konu hakkında araştırmanız yok birazcık National falan seyretmeniz yeterli.

Nasıl geçemez? Sen insanı o kadar küçümsüyorsun ki, bir okyanusu bile aşamayacağını sanıyorsun.. Ama insna 195 bin yıl önce bu potansiyel ile birlikte vardı dünyada.. Ve öteside hikayedir.. Sen, senin bu kafana s.çan Sitchin, Horn, Daeniken gibilerde bunu yaptılar, insnaı küçümsediler.. Unuttular, aya giden insnala, 195 bin yıl önceki insanın potansiyelinin aynı olduğunu..

Şimdi bilmediğimiz kişilerin İsimleri üzerinden çamur at izi kalsın mantığı ile yorumlar yapmayalım. Varsa Sitchin bilginiz açalım başka bir başlık görelim.

VE sende beklediğimiz, somut verilerdir.. Böyle boş palavralara, martavallara karnımız yeterince tok.. Buyur, varsa somut kanıtın getir görelim..

Yahu Anibal şaka gibisiniz.

Evrim teorisi ortada ve ben geçerliliği yoktur diyorum siz bana kanıt getirdiyorsunuz.

Yahu kanıtı siz getireceksiniz bendeğil.

Evrim Teorisinin geçerliliğini kanıtlayacaksınız okuyucuya.

Şu ana kadar evrimle ilgili tek satır yazmadınız, ben ve okuyucu farkında.

Sıkışınca sağa sola küfür huyunuzdanda vazgeçiniz.

Olmayan bir teori karşısında bu kadar gerilmeyin.

Var diyorsanız bize gösterin.

Sitelerde Paylaş

>>> İlkin 35,000 arkasından Wiskonsin Buzullarında 70,000 kodlanmasıyla benmi yalan söylüyorum AKADEMİK OLİMPOSMU.

Şu ana kadar bu yalanı söyleyen sensin Degas.. Çünkü buna dair hiç bir kaynak gösterebilmiş değilsin..

>>> Yahu Anibal şaka gibisiniz. Evrim teorisi ortada ve ben geçerliliği yoktur diyorum siz bana kanıt getirdiyorsunuz.

Ben ssenin şaka değil, soytarılık ettiğini düşünüyorum..

Evrim teorisi ve ona kanıt olan buluntular ortada.. Senin laflarının ise hiç bir kanıtını bulamadık hala..

Al sana bir sürü "kanıt".. Ama sen şimdi bunları da "kemikten filan kanıtları kabul etmem" dersin eminin..

Peki senni kanıltaırn nerde, buyur göster hadi, bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş
Şu ana kadar bu yalanı söyleyen sensin Degas.. Çünkü buna dair hiç bir kaynak gösterebilmiş değilsin..

Lütfen yazıları okuyarak yorum yapınız ve önceki yazışmalarımızda verdiğim isimleri araştırınız ve istediğiniz kanıtlara ulaşınız.Bulabileceğiniz kitabın ismini bile yazmışken hala aynı şeyleri sormanızada bir anlam veremiyorum.

Sitelerde Paylaş

>>> Lütfen yazıları okuyarak yorum yapınız ve önceki yazışmalarımızda verdiğim isimleri araştırınız ve istediğiniz kanıtlara ulaşınız

Sen hasta mısın, nesin? Baktık o isimlere, öyle bir şey yok.. Daha ne söyleceğiz sana?

Bak tekrar söyleyeyim.. Delibrias, bir Fransız radyologtur.. Kendi başına arkeolojik araştırma yapmaz.. Arkeolojik buluntuların yaşların tespit eder..

Ve onun, 70 bin yıl önce amerikada insan yaşadığına dair hiç bir lafı yoktur.. Daha açık yazayım mı?

Sen var diyorsun, eh, demek gördün, okudun ettin, buyur getir görelim o zaman...

Sitelerde Paylaş
Bak tekrar söyleyeyim.. Delibrias, bir Fransız radyologtur.. Kendi başına arkeolojik araştırma yapmaz.. Arkeolojik buluntuların yaşların tespit eder..

Ve onun, 70 bin yıl önce amerikada insan yaşadığına dair hiç bir lafı yoktur.. Daha açık yazayım mı?

Anibal konuya başladığımızdan beri neyi savunduğunu anlayabilmiş değilim. Sana Delibrasın Wiskonsin Buzullarında yapmış olduğu çalışmaları ve Amerika kıtasındaki arkeoloji atlasını bulabileceğin Kaynağı yazdık ( Şeytanın Genel Tarihi.) hala tutmuşsun kanıt getir diyorsun. Sana bu forumda delibriasın kendisimi getiricem anlamadım ki,

Daha neyi savunduğunu yazamamadın ben neyi nerde bulacağını isim isim verdim , kalkmışsın birde kanıt diyorsun.Delibriasın kendisini foruma getiremeyeceğim için senin için bir kıymeyi yok anlaşılan.

Fakat senin için ne değişecek ki , en sonunda bilimi çökertmez geliştirir söylemi yapacaksın. Şuan çöktü geliştir bakalım Evrim Teorini ,

Amerika kıtasına geçişi ve Irk'ları DNA Teorinle açıkla , insanlar öğrensin.

Sana verdiğim evrim teorisi portallarında amerika kıtasına geçiş beringten. Fakat senin söylemlerinle Evrimcilerin söylemleri arasında oldukça farklılıklar var.

70,000 söylediğim kitabı al ve çalışmaları gör,

Al buda pedra furadaki 50,000 çalışmaları.

http://www.science-frontiers.com/sf087/sf087a01.htm

Senin için bir şey değişmeyeceği için fazlada önemi yok tabi. İnanç kötü. Gerek Kara Önlüklüsü gerekse Beyaz Önlüklüsü..

Evrim teorisi 11,000-12,000 de amerikaya insan geçiriyor. Fakat kalıntılar bunu doğrulamıyor. İnançlarımız aklın önüne geçince biz sıradan işlerimizi yaparken bizlerin adına düşünenlerbizim adımız en iyisine karar verirler değilmi. ?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...