Jump to content

PEYGAMBER EFENDİMİZ ŞİZOFREN Mİ ÜÇKAĞITÇI MI?

Recommended Posts

Bilinen veya açıklanan hiçbir şey yoktur Kur'an'da... Orada yazanlar gerçeğe uymayan antik tıp bilgileridir... Kadının yumurtasından bile bahsedilmez Kur'an'da; hep erkeğin menisidir konu edilen; kadınlar meninin ekildiği tarlalardır... Kan pıhtısı(Alak) tabiri bile bilim dışıdır... Sonra erkeğin menisi testisler, prostat ve seminal vezikülden değil de belden ve sırttan gelir Kur'an'a göre...

kan pıhtısı bile bilim dışı oldu ha. pesssss yani daha bişe demiyorum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bilinen veya açıklanan hiçbir şey yoktur Kur'an'da... Orada yazanlar gerçeğe uymayan antik tıp bilgileridir... Kadının yumurtasından bile bahsedilmez Kur'an'da; hep erkeğin menisidir konu edilen; kadınlar meninin ekildiği tarlalardır... Kan pıhtısı(Alak) tabiri bile bilim dışıdır... Sonra erkeğin menisi testisler, prostat ve seminal vezikülden değil de belden ve sırttan gelir Kur'an'a göre...

kuran senin cinsel organından bahsedecek hali yokya.elbette belden çıktığını söylicek.

Sitelerde Paylaş
kan pıhtısı bile bilim dışı oldu ha. pesssss yani daha bişe demiyorum

Kan pıhtısı ile ne ilgisi var embriyonun ve kök hücrelerin? Muhtemelen çocuk düşüren kadınların kanlı atıklarını gören devrin insanları yanılıyorlar ve kan pıhtısından insan olduğunu sanıyorlardı...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben şizofren değildir dedim zaten Herakles..

Sana bu durumu şöyle izah edeyim: Şimdi günümüzde biri çıkıyor diyorki :''ben son peygamberim öncekilerin devamıyım, bundan sonra bana inanacaksınız..Kuranı kabul ediyorum Allahın kitabıdır ama ben size yeni bir kitap getirdim'' diyor..

Biz alıyoruz bu kitabı elimize inceliyoruz..Bakıyoruz Kuran'da sözedilen şeylerden sözediliyor genellikle..Anlattığı şeyler aşağı yukarı aynı..

Biz diyoruzki arkadaşım bizim Kuranda başka bir peygamber geleceğinden sözedilmiyor..Başka bir kitap geleceğinden ise hiç sözedilmiyor diyoruz..Adam ne dese beğenirsin ? ''Kuran değiştirilmiştir, aslında benim geleceğim Kuran'da bildirilmişti ama zamanla insanlar Kuranı tahrif etti değiştirdi'' diyor..

Sen şimdi inanır mısın bu yeni gelen peygambere ?

soru bana değildi fakat araya ufak bir cevap ile özür dileyerek girmek istiyorum...

Büyüklük paranoyasına yakalanmış bir kişi, kendisini mesela "ben cumhurbaşkanıyım, Amerikan büyükelçisiyim" vs. diye tanıtabilir. Arada türeyen ve kendisini peygamber olarak gören yalancı insanlarda zaten bu türden hastalardır. Ancak unutmamak gereken bir şey var ki, mesela "ben Amerika büyükelçisiyim" diyen herkesi "hastadır" diye akıl hastanesine yatırırsanız gerçek büyükelçiyi de yanlışlıkla hastaneye kaldırabilirsiniz. O zaman hata yapmamak için "Delilin nedir, ispat edecek bir evrakın var mı?" dersiniz.

Aynen öyle de; bir insanın "Ben peygamberim" dediğinde, delil olarak mucizelerini, evrak olarak da vahyedilmiş kitabını görmek lazımdır. İşte O zat (a.s.m.) delillerini sunmuş, yüzlerce mucize göstermiş, ferman olarak da yine her yönü ile mucize olan Kur?an'ı göstermiş ve davasını ispat etmiş.

Yani bu durumda o kişiden ispat ve delil istenecektir.

Sitelerde Paylaş
Sen şimdi inanır mısın bu yeni gelen peygambere ?

Benim peygamberlik tanımım bilinenden farklıdır..Doğaya ve ayetlere vakıf biri için peygamber gerekmez,sadece vakıf olmadığı konularda bilgi veren(bilim adamları ,kitaplar, pc vs) elçiler olur...

Zaten peygamberlik misyonlarını devletler ve sivil toplum örgütlerinin dayanışmaları almıştır..Bunlarda ıslah yeterli olacaktır..

Selam..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Prostat ve seminal vezikülün nerede olduğunu biliyor musunuz? Belle ne ilgisi var; hepsi pelvis tabanında ve penis gerisinde...

tamam işte ne farkediyo.bel bölgesinde değilmi cinsel organ.yani kuran ellerinin yanındanmı çıkıyor demiş bel bölgesi işte.çelişki göremiyorum ben.istersen bi modern embriyolojiyle dediğim ayetleri karşılaştır vede araştır bakalım.gerçi doğruyu görsen bile burda gelip söylemezsinya neyse.

Sitelerde Paylaş
Benim peygamberlik tanımım bilinenden farklıdır..Doğaya ve ayetlere vakıf biri için peygamber gerekmez,sadece vakıf olmadığı konularda bilgi veren(bilim adamları ,kitaplar, pc vs) elçiler olur...

Zaten peygamberlik misyonlarını devletler ve sivil toplum örgütlerinin dayanışmaları almıştır..Bunlarda ıslah yeterli olacaktır..

Selam..

İyi işte sen peygamberlere inanmıyorsun bende Muhammed'e inanmıyorum..Muhammed için başlık açılmış o nedenle bende düşüncelerimi söyledim..Başka başlık açılırsa başka yorum yaparım..

Sitelerde Paylaş
tamam işte ne farkediyo.bel bölgesinde değilmi cinsel organ.yani kuran ellerinin yanındanmı çıkıyor demiş bel bölgesi işte.çelişki göremiyorum ben.istersen bi modern embriyolojiyle dediğim ayetleri karşılaştır vede araştır bakalım.gerçi doğruyu görsen bile burda gelip söylemezsinya neyse.

Arkadaşım belle ne ilgisi var, pelvis diyorum... Modern embriyoloji ile ilgili her konuda size cevap veriririm hangi ayeti isterseniz... Kur'an'da bilimsel hiçbir mucize yoktur, hepsi günlük gözlemlerle tespit edilebilecek şeylerdir... "Güneş kendi yolunda akar gider" demek mucize midir, bakınca görüyorsun zaten ?... Kur'an'da kadının ve erkeğin hücrelerinin birleşerek bir embriyo meydana getirdiği gibi bir temel bilgi bile yoktur; bulursanız yazın görelim => Where is the egg ?

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım belle ne ilgisi var, pelvis diyorum... Modern embriyoloji ile ilgili her konuda size cevap veriririm hangi ayeti isterseniz... Kur'an'da bilimsel hiçbir mucize yoktur, hepsi günlük gözlemlerle tespit edilebilecek şeylerdir... "Güneş kendi yolunda akar gider" demek mucize midir, bakınca görüyorsun zaten ?... Kur'an'da kadının ve erkeğin hücrelerinin birleşerek bir embriyo meydana getirdiği gibi bir temel bilgi bile yoktur; bulursanız yazın görelim => Where is the egg ?

mucize yoktur demeyle araştırma arasında çok farklar var.ya zaten biliyorum araştırsan doğruyu göreceksin fakat görsen bile inanman imkansız buseferde basit bi tesadüf dersin.

Sitelerde Paylaş

o kadar kolay değil emin ol...Bu videodaki her ayrıntıyı gayet iyi anlıyorum...Sadece üstün körü çarptırmadan başka birşey değil....

Herşeyin bir sistematiği vardır...eve bacadan girer gibi dine böyle videolar ile ya da videolardaki değinilen noktalar ile girilmez..

Sitelerde Paylaş
Yaratıcı'nın senden istediklerini nereden bileceksin?

not :yok dersen ayrı konu..

yaratıcı illa yarattıklarından birşey istemek zorunda mı? birşey istemeden yapamıyor mu? yaratıcı yarattıklarından neden birşeyler ister, eğlenmek için mi? kendini tatmin etmek için mi, can sıkıntısından oyalanmak için mi, deney mi yapıyor üzerimizde?

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yaratıcı illa yarattıklarından birşey istemek zorunda mı? birşey istemeden yapamıyor mu? yaratıcı yarattıklarından neden birşeyler ister, eğlenmek için mi? kendini tatmin etmek için mi, can sıkıntısından oyalanmak için mi, deney mi yapıyor üzerimizde?

Tabii ki değil, çok haklısınız ama yerseniz işte :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
yaratıcı illa yarattıklarından birşey istemek zorunda mı? birşey istemeden yapamıyor mu? yaratıcı yarattıklarından neden birşeyler ister, eğlenmek için mi? kendini tatmin etmek için mi, can sıkıntısından oyalanmak için mi, deney mi yapmıyor üzerimizde?

Kelime-i Şehadet

verdiği 24 saaten 1'i (namaz)

12 ayda 1 ay oruç(with bedeni sıhhat)(acz ve zafiyetini anlaman ve Ona biraz daha yakın olman için)

zekat(zengin fakir dengeleyici sistem hediye) *

hac(birlik ve beraberlik adına) *

" * " lı kısımlar maddi duruma göre zorunluluk taşımaktadır...

Bizi yaratan Rabbimiz için çok şey gibi geliyor insan nefsine...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...